Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Murina

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
megawar888
Riba
megawar888


Male
Libra Horse
Broj postova : 196
Age : 33
Location : Zona Sumraka
Registration date : 30.04.2012

Murina Empty
PostajNaslov: Murina   Murina Icon_minitimečet svi 24, 2012 10:51 pm

Murine (lat. Muraena) su rod riba iz porodice Muraenidae, iz razreda zrakoperki. Murine su ribe, iako izgledom podsjeća na zmiju. Opasna je riba snažnog ugriza i otrovne krvi.
Nema krljušt kao ni njezin rođak ugor, a leđna, analna i repna peraja srasle su u jedan nabor koji ide duž tijela. Prsnih i trubušnih peraja uopšte nema. Koža murine ima lijepe boje i prekrivena je sitnim pjegama. Murina je danju skrivena u pukotinama podvodnih stijena odakle joj viri samo glava. Neprestano otvorene ralje pune oštrih zuba djeluju jezivo. Zube nema samo u vilicama, nego i na nepcu i u kostima grla.
Murina 800px-Muraena_helena.2_-_Aquarium_Finisterrae
Bi li ste ju voljeli sresti ???
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Murina Empty
PostajNaslov: Re: Murina   Murina Icon_minitimečet svi 24, 2012 11:47 pm

Vec sam je srela face Moj bivsi momak je ronilac,prije dvije godine ju je ulovio. Spremio ju je kao i svaku drugu ribu i pojeo lol! rigo Cak ga je nakon toga jedna ujela za ruku.Progrizla mu je dlan. JAAAAAKO je gadnaa,ali bas!!! cry Ogromna gadna usta,buljave oci,veliki zubi ...najvise je slicna zmiji. Kao mladja sam cesto ronila,zalazila u dubine i bez straha ''istrazivala'' podvodne stijene. Vec par godina se drzim dobrog starog plicaka zubo Uzasna je,da uzasnija ne moze biti!Barem meni zubi
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Murina Empty
PostajNaslov: Re: Murina   Murina Icon_minitimepet svi 25, 2012 9:20 am

često se susrećem sa rođakom od murine, jeguljom. malo je manja i djeluje manje opasno, ali isto ima otrovnu krv i jake zube.
istina je da ih ljudi uglavnom jedu kad ih ulove. meni se ne sviđaju, ali to je neka vrsta delicije...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Murina Empty
PostajNaslov: Re: Murina   Murina Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Murina
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: