Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najiritantnije navike forumaša na netu

Go down 
+6
Fantom
Bozon
InaNNaa
Korplikan
Dantalion
Blizzard
10 posters
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 3:32 pm

Otvaram ovu temu gdje možemo pisati koje navike forumaša su nam iritantne. Navest ću neke koje su meni, vi se nadopunjujte sa svojima.

1. Quote abuse: Odnosi se na one koji moraju pošto-poto quotati tekst na koji odgovaraju, bez obzira ima li to ikakva smisla ili ne.

Najgori primjer: forumaši pišu po temi. Dođe jedan koji napiše oogroman post, zakelji neke slike i ostalo, onako post je preko cijelog ekrana ili dulji. Poslije tog forumaša nitko nije odgovorio jer su valjda svi čitali što je napisao. Potom 10 minuta kasnije dođe forumaš, quota to cijelo čudovište od posta da bi ispod odgovorio sa "Slažem se" ili nedaj bože stavio smajli ides kao odgovor. Nakon njega dođe još jedan forumaš koji quota ovoga koji je quotao čitavo čudovište od posta i također napiše "I ja se slažem".

Manje iritantni i češći primjeri su gdje svi pišu nekakve mrcine kao odgovore, ali potom obavezno moraju jedan drugome quotati CIJELE postove (ne radi se o nikakvom djelomičnom lomljenju quotova) kada si odgovaraju, tako da se tema sastoji 50% od postova i 50% od quotova tih istih postova.

Zašto mi je to iritantno? Jer nema nikakva smisla da kada nekome ideš odgovarati ispod njegovog posta, da ga pritom moraš quotati. Nije čovjek retardiran pa da ne zna da njemu odgovaraš. Pogotovo ako se radi o nekim velikim quotovima, ovi mali nisu problem. Ta navika quotanja mi je postala posebno iritantna dok sam gledao slikice na nekoj temi na nekom forumu, potom dođe netko i posta po 10 slika u postu, a 4 frajera iza njega ga fakin QUOTAJU da mu kažu kako su slike lijepe. Jebem li vas retardiranu u šupak. Ne moram ni reći da je quotani post bio preko nekoliko ekrana jer se radi o slikama. 4X toliko. Scrolao sam pun kufer vremena na toj temi jer frajeri vole quotati. To je dakako samo jedna stranica te teme, na drugima je bila slična stvar.

2. Quote abuse - post rapist
: Odnosi se na one koji imaju potrebu toliko izmasakrirati post da cijeli post izlome u milijun quotova, praktički rečenicu po rečenicu, i potom odgovaraju na to.

Dosadno i neproduktivno za poludjeti. I onda ti na 4 tvoje rečenice koje govore ISTO (jer si pisao post i gradio misao i potom neke rečenice naravno ponavljao) on odgovori na prvu quotanu, a na ostale ti kaže "vidi iznad". Ma zbilja? Sad si fakin cool? Ako želiš razlomit post da ti bude preglednije za odgovoriti, razlomi. Ali NEMOJ razlamati do atoma, s time praktički spamaš temu, a bezveze. Čovjek zna što je napisao, ti znaš što mu želiš odgovoriti, pa onda to i učini, ne moraš crtati i ne moraš soliti pamet jer ne zaslužuješ ništa drugo nego da ti netko vrati istom mjerom. To ni nije odgovaranje na postove, to je silovanje postova. Quotaš 4 dijela posta koje je autor zapravo povezao u zajedničku misao, a ti mu to razlomiš i odgovoriš pojedinačno na svaki dio - besmisleno.

3. Spam freak: odnosi se na one kod kojih se 90% postova svodi na jednorečenične odgovore.

Dođeš na filozofiju, napišeš misao u jednoj rečenici i bok. Dođeš na politiku, napišeš misao u jednoj rečenici i bok. Na psihologiji se složiš sa autorom posta iznad. Na zoologiji jedna rečenica i bok. Na filmu i televiziji odgovori sa smajlićem... itd.
Da, imaš pravo na takvo odgovaranje na forumu. Pritom zbilja nemoj očekivati da će te itko shvaćati ozbiljno i nemoj se čuditi ako će te mnogi smatrati spamerom - jer to i jesi. Neda ti se pisati? Onda ni nemoj pisati. Neda ti se pisati drugačije? Pomiri se s tim da si spamer i da će te drugi tako tretirati. Priča gotova.

4. Smiley freak: odnosi se na one kod kojih se puno postova svodi na odgovaranje smajlićem, a dodatno i na one koji smajliće forsiraju u svojim postovima.

Primjer 1 ne treba navoditi, zna se na što se misli. Radi se o forumašu koji ima potrebu na mnogo toga odgovoriti - smajlićem. Klasičan primjer spamanja teme.

Primjer 2: radi se o forumašima koji skoro da pišu slikovnice, a ne postove.

"Bok mase ja sam Maja zubi
Čitam vas već dulje vrijeme 8) i odlučila sam se logirati da i ja nešto napišem cheer Svi ste mi dragi i sve vas puno volimmmm ljubi ljubi ljubi "

5. Ad hominem freak: kao što naziv kaže, radi se o forumašu koji gotovo da ne zna drugačije raspravljati do li ad hominemima.

Radi se o onima koji ne vole "gubiti". Kada ne zna što bi i kada ne može uvjeriti drugog u svoje mišljenje, uvijek se okreće jednostavnijoj metodi korištenja ad hominema. Pritom svoje ad homineme smatra ničim drugim do li logičnim zaključivanjem, iliti možda ni ne zna da koristi ad homineme jer mu je to standardna metoda rasprave ili mu je čak logika naštimana da funkcionira na principu ad hominema.

6. I have no idea what I'm talking about, but I must talk: odnosi se na forumaše koji priznaju da o nekoj tematici ne znaju, ali ih to ne spriječava da u istoj donose apsolutne zaključke.

1. post: "Ne znam puno o svjetlosti niti elektromagnetskimpoljima... bla bla bla..."

2. post: "Ovo što Einstein tvrdi o konstantnosti svjetlosti i graničnim brzinama može samo idiot izjavljivati..."

3. post: "Elektromagnetsko polje Zemlje se deformiralo jer nam prilazi nešto iz svemira i uskoro će slijediti kolaps..."

Dakle, sam veliš da ne znaš što pričaš, ali pritom nema problema oko davanja tvrdnji o istoj stvari o kojoj ne znaš. Što te to čini: Trolom, spamerom ili nekim kome je potrebna pažnja? Biraj.

7. Forgot freak: odnosi se na one koji stalno zaboravljaju nešto napisati, pa onda dodavaju post za postom, i tako napišu 5 posta za redom na temi u roku 3 minute.

Neki nisu naučili koristiti EDIT opciju, ovo se ne odnosi direktno na njih jer možda ni ne znaju da tako nešto postoji. Neki su dulje vrijem forumaši i znaju za EDIT, ali svejedno ih to ne spriječava da napišu X jednorečeničnih postova za redom na temi u roku par minuta - i dobe karton za spamanje.

Svi primjeri koje navodim su izmišljeni jer neću stavljati izravne primjere nekog.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 5:02 pm

8. Information freak: odnosi se na forumaše koji ne znaju koristiti googleom nego svaku banalnu glupost moraju pitati nekog kolegu sa foruma. Odnosi se i na one koji dođu na temu i uopće ne pročitaju uvodni ili prethodni post koji daje informaciju koju traži, nego dodatno on postavi neko pitanje koje je odgovoreno milimetar iznad ili u uvodnom postu.

Znači, priča se o nekoj organizaciji koja ima skraćenicu kao ime očito (kao UNICEF). Pritom dođe forumaš i pita što je to. Da nađe isti odgovor, potrebne su mu 22 sekunde i 17 stotinki dok ugugla skraćenicu i pročita prvi redak što skraćenica predstavlja. Ali pretpostavljam da je lakše postaviti pitanje na temi i pričekati da ti netko zaljepi link na wikipediju. I potom se on zahvali na odgovoru. Zbilja? Ko da ja pitam koliko je 2+2, netko veli da je to 4, a ja mu se zahvalim na odgovoru. Ili, moj omiljeni odgovor njima, netko im kaže da koriste google i odjednom im se iz vedra neba pokaže odgovor. Vidi čuda.

Drugi tip je druga vrsta ljenivca.
Prvi dođe na temu i postavi pitanje koje je odgovoreno u uvodnom postu, ponekad i u prvoj rečenici uvodnog posta. Dok mu netko to kaže, odgovori da nije vidio. Naravno da nisi vidio kad si došao ko padobranac na temu i vjerojatno ništa nisi ni pročitao, nego si samo išao pisati.
Drugi na toj istoj temi dođe postaviti pitanje, a koje je, vidi čuda, odgovoreno u postu koji se nalazi ekran skrolanja iznad. Dakle, postaviš pitanje, a pritom se ni ne potrudiš pogledati na temu? Želiš li ti odgovor na pitanje ili ne, pitam se.
Treći dolazi na temu i postavlja pitanje. Netko mu odgovori da se odgovor nalazi negdje među postovima na zadnjih 5 stranica teme. Pritom ovaj koji je došao postaviti pitanje nema volje potražiti odgovor (iako bi mu oduzelo max 10 minuta), on radije čeka nekoliko dana i pritom cendra kako mu se neće odgovoriti na pitanje. Zbilja želiš odgovor? Listaj 5 stranica postova i naći ćeš, zar netko treba umjesto tebe pa da ti quota odgovor?
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 5:43 pm

Blizzard je napisao/la:
8. Information freak: odnosi se na forumaše koji ne znaju koristiti googleom nego svaku banalnu glupost moraju pitati nekog kolegu sa foruma. Odnosi se i na one koji dođu na temu i uopće ne pročitaju uvodni ili prethodni post koji daje informaciju koju traži, nego dodatno on postavi neko pitanje koje je odgovoreno milimetar iznad ili u uvodnom postu.

slažem se ides
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 7:54 pm

Dant zajebava zubi

Ne znam, nikada nisam proanalizirao forumske postove i shvatio da mi je nešto iritantno...

Sada mi se čini da ni ja ne volim kada je netko Spam freak a slažem se i sa dijelom Quote abuse-a, sa Ad hominem freakom se nisam niti susreo dok mi je Smiley freak čak nekako i simpatična praksa.

Dodao bi možda to da ne volim kada netko napiše poduži post bez da pritisne enter ili stavi zarez. Za veliko i malo slovo me briga, to ni ja često ne pazim ali preglednost mora biti.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 38
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 8:29 pm

Blizz, jako zanimljiva tema, samo moram reći nešto u obranu ovih iritantnih tipova koje si naveo, među kojima sam se ja možda i nalazila, a možda još uvijek nalazim, ali kako ne vidim svoje mane onda ću ostaviti ovo pod upitnim zubi

Npr. ovo je prvi forum na kom sam hajmo reći aktivna. I naravno da sam nekome išla na živce s pitanjima kako postaviti avatar, kako postati sliku!?! (koju by the way još uvijek nisam sigurna kako roll ), još uvijek ne znam ovako izrezivati quotani tekst, znam brisati dio, ali ne znam rezati rečenicu po rečenicu (što je , u ovom slučaju dobro) i da ne nabrajam, kako nemam pojma postaviti video na temi: što trenutno slušam i sl.

Međutim, ovo je forum, ovdje nije moguće uspostaviti potpunu kontrolu nad svime. Naravno, glupo je ugledati nešto novo na temi u kojoj sudjeluješ, kad tamo: ides , ali budimo realni, svi to rade barem nekad, i možda je to nekad iritantno kad prijeđe nekome u naviku, ali isto tako je možda nekom iritantno što na ozbiljnim temama netko baljezga gluposti, što neko obavještava što upravo radi, jede, pije, sluša, jer su to informacije koje su toliko trivijalne da je glupo uopće spominjati ih ali zato je forum šaren, veseo, iznudi emocije, naučimo svašta, učimo se biti tolerantni prema ovim nekim iritantnim navikama forumaša, jer možda samo i mi među njima, samo nas netko treba prosvijetliti
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 8:51 pm

Ne zajebavam. Za primjer, pratim nekoliko auto foruma, i ljudi postavljaju pitanja koliko košta jedan dio, ili koji je kataloški broj. Odgovore cekaju nekoliko dana umjesto da nazovu servis i pitaju, sve će saznat.
Otvori se topić kako napraviti nešto i pitaju, nitko nezna odgovor jer to ima na netu za skinut pdf postupak, mjesec dana se raspravlja kako zašto dok netko ne pukne link. Što znači xxx kratica, 20 ljudi odgovara sa svojom teorijom jer zezaju lika jer nemože na googlu il wiki nać točan podatak, pa admin pukne upozorenja članovima i zaljepi link sa detaljnim objašnjenjem.
[Vrh] Go down
Bozon
Riba
Bozon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 173
Age : 33
Location : Balkan
Registration date : 06.05.2012

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 8:57 pm

Tolerancija je ključna, sve dok nema uvreda meni je dobro.

Inače sam teški silovatelj postova, kad vidim onaj quote gumbić izgubim kontrolu, trebao bih ići na nekakvu terapiju za to Boink
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 9:07 pm

Bozon je napisao/la:
Tolerancija je ključna, sve dok nema uvreda meni je dobro.

Inače sam teški silovatelj postova, kad vidim onaj quote gumbić izgubim kontrolu, trebao bih ići na nekakvu terapiju za to Boink

Definitivno moraš ici
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesub svi 26, 2012 10:04 pm

Naveo sam ove "tipove" jer su to sve legalni načini komuniciranja po forumima, a ako nešto od toga prijeđe u naviku, koja je ovdje bitna bit, onda to po meni smeta samoj temi i ništa od navedenog nije poželjno. Pritom nije riječ o spamerskim i ostalim temama gdje je komunikacija svedena na spam i chat, nego o ozbiljnijim temama.
Alternativna rasprava ove teme je kako mislimo da bi bilo idealno komunicirati po forumima.

InaNNaa je napisao/la:
...ali budimo realni, svi to rade barem nekad, i možda je to nekad iritantno kad prijeđe nekome u naviku, ali isto tako je možda nekom iritantno što na ozbiljnim temama netko baljezga gluposti, što neko obavještava što upravo radi, jede, pije, sluša, jer su to informacije koje su toliko trivijalne da je glupo uopće spominjati...

Za ovo boldano se netko ima pravo žaliti, za to se po defaultu dobiva upozorenje, pa ban, nekad i permaban (ovisno o težini baljezganja). Ovo ostalo nipošto nije namijenjeno za ozbiljne teme i sankcije su iste, ali ako to pišu na temama koje su namijenjene tome, kao što ste jeli, srali, pili, maštali itd., tada se nitko nema pravo buniti na to.

Nadalje, ne znam je li bitno tko od forumaša radi što. Ako i radi, može i sam to napisati ovdje ako želi. Svatko se može ne-složiti sa uvodnim tipovima kao iritantnima (na kraju krajeva, oni su meni iritantni, ne nekom drugom). Poprilično sam tolerantan na navedene tipove, gotovo da nikome ništa ni ne kažem osim ako baš faking pretjera, ali da su to sve stvari koje primjetim i da mislim da su nepoželjne, mislim. Jesam li ja savršen? Nisam. Trebaju li svi biti savršeni? Ne trebaju.

Sad kad smo to riješili. ajmo dalje zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimened svi 27, 2012 1:53 am

Mene najvise iritiraju ljudi koji neznaju za salu i zajebanciju.... cuga
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimened svi 27, 2012 10:41 pm

Blizzard je napisao/la:
4. Smiley freak
Ta sam.... scratch Ne znam zašto me toliko oduševljavaju smajlići i zbog čega mi je tekst bez njih ''nepotpun''... Inače sam jako vesela i optimista cheer :P sigurno me zato i svo ovo šarenilo i blesavost smajlića upotpunjuje i ilustruje moje raspoloženje u datom trenutku. Chill out Blizz bro cuga
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimeuto svi 29, 2012 9:05 pm

Ne bih te stavio u navedenu kategoriju "smiley freak" jer, iako voliš smajliće, na ozbiljnijim temama su ti postovi takvi da se smajlići ni ne primjete.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimeuto svi 29, 2012 9:17 pm

Bas me zanima u koju kategoriju ja spadam hehe

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Q
Riba
Q


Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Age : 111
Location : u kontiniumu
Registration date : 14.12.2009

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesri lip 20, 2012 3:08 pm



Imal imene tute?
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimeuto lip 26, 2012 5:41 pm

Blizzard je napisao/la:
Otvaram ovu temu gdje možemo pisati koje navike forumaša su nam iritantne. Navest ću neke koje su meni, vi se nadopunjujte sa svojima.

1. Quote abuse: Odnosi se na one koji moraju pošto-poto quotati tekst na koji odgovaraju, bez obzira ima li to ikakva smisla ili ne.

Najgori primjer: forumaši pišu po temi. Dođe jedan koji napiše oogroman post, zakelji neke slike i ostalo, onako post je preko cijelog ekrana ili dulji. Poslije tog forumaša nitko nije odgovorio jer su valjda svi čitali što je napisao. Potom 10 minuta kasnije dođe forumaš, quota to cijelo čudovište od posta da bi ispod odgovorio sa "Slažem se" ili nedaj bože stavio smajli ides kao odgovor. Nakon njega dođe još jedan forumaš koji quota ovoga koji je quotao čitavo čudovište od posta i također napiše "I ja se slažem".

Manje iritantni i češći primjeri su gdje svi pišu nekakve mrcine kao odgovore, ali potom obavezno moraju jedan drugome quotati CIJELE postove (ne radi se o nikakvom djelomičnom lomljenju quotova) kada si odgovaraju, tako da se tema sastoji 50% od postova i 50% od quotova tih istih postova.

Zašto mi je to iritantno? Jer nema nikakva smisla da kada nekome ideš odgovarati ispod njegovog posta, da ga pritom moraš quotati. Nije čovjek retardiran pa da ne zna da njemu odgovaraš. Pogotovo ako se radi o nekim velikim quotovima, ovi mali nisu problem. Ta navika quotanja mi je postala posebno iritantna dok sam gledao slikice na nekoj temi na nekom forumu, potom dođe netko i posta po 10 slika u postu, a 4 frajera iza njega ga fakin QUOTAJU da mu kažu kako su slike lijepe. Jebem li vas retardiranu u šupak. Ne moram ni reći da je quotani post bio preko nekoliko ekrana jer se radi o slikama. 4X toliko. Scrolao sam pun kufer vremena na toj temi jer frajeri vole quotati. To je dakako samo jedna stranica te teme, na drugima je bila slična stvar.

2. Quote abuse - post rapist
: Odnosi se na one koji imaju potrebu toliko izmasakrirati post da cijeli post izlome u milijun quotova, praktički rečenicu po rečenicu, i potom odgovaraju na to.

Dosadno i neproduktivno za poludjeti. I onda ti na 4 tvoje rečenice koje govore ISTO (jer si pisao post i gradio misao i potom neke rečenice naravno ponavljao) on odgovori na prvu quotanu, a na ostale ti kaže "vidi iznad". Ma zbilja? Sad si fakin cool? Ako želiš razlomit post da ti bude preglednije za odgovoriti, razlomi. Ali NEMOJ razlamati do atoma, s time praktički spamaš temu, a bezveze. Čovjek zna što je napisao, ti znaš što mu želiš odgovoriti, pa onda to i učini, ne moraš crtati i ne moraš soliti pamet jer ne zaslužuješ ništa drugo nego da ti netko vrati istom mjerom. To ni nije odgovaranje na postove, to je silovanje postova. Quotaš 4 dijela posta koje je autor zapravo povezao u zajedničku misao, a ti mu to razlomiš i odgovoriš pojedinačno na svaki dio - besmisleno.

3. Spam freak: odnosi se na one kod kojih se 90% postova svodi na jednorečenične odgovore.

Dođeš na filozofiju, napišeš misao u jednoj rečenici i bok. Dođeš na politiku, napišeš misao u jednoj rečenici i bok. Na psihologiji se složiš sa autorom posta iznad. Na zoologiji jedna rečenica i bok. Na filmu i televiziji odgovori sa smajlićem... itd.
Da, imaš pravo na takvo odgovaranje na forumu. Pritom zbilja nemoj očekivati da će te itko shvaćati ozbiljno i nemoj se čuditi ako će te mnogi smatrati spamerom - jer to i jesi. Neda ti se pisati? Onda ni nemoj pisati. Neda ti se pisati drugačije? Pomiri se s tim da si spamer i da će te drugi tako tretirati. Priča gotova.

4. Smiley freak: odnosi se na one kod kojih se puno postova svodi na odgovaranje smajlićem, a dodatno i na one koji smajliće forsiraju u svojim postovima.

Primjer 1 ne treba navoditi, zna se na što se misli. Radi se o forumašu koji ima potrebu na mnogo toga odgovoriti - smajlićem. Klasičan primjer spamanja teme.

Primjer 2: radi se o forumašima koji skoro da pišu slikovnice, a ne postove.

"Bok mase ja sam Maja zubi
Čitam vas već dulje vrijeme 8) i odlučila sam se logirati da i ja nešto napišem cheer Svi ste mi dragi i sve vas puno volimmmm ljubi ljubi ljubi "

5. Ad hominem freak: kao što naziv kaže, radi se o forumašu koji gotovo da ne zna drugačije raspravljati do li ad hominemima.

Radi se o onima koji ne vole "gubiti". Kada ne zna što bi i kada ne može uvjeriti drugog u svoje mišljenje, uvijek se okreće jednostavnijoj metodi korištenja ad hominema. Pritom svoje ad homineme smatra ničim drugim do li logičnim zaključivanjem, iliti možda ni ne zna da koristi ad homineme jer mu je to standardna metoda rasprave ili mu je čak logika naštimana da funkcionira na principu ad hominema.

6. I have no idea what I'm talking about, but I must talk: odnosi se na forumaše koji priznaju da o nekoj tematici ne znaju, ali ih to ne spriječava da u istoj donose apsolutne zaključke.

1. post: "Ne znam puno o svjetlosti niti elektromagnetskimpoljima... bla bla bla..."

2. post: "Ovo što Einstein tvrdi o konstantnosti svjetlosti i graničnim brzinama može samo idiot izjavljivati..."

3. post: "Elektromagnetsko polje Zemlje se deformiralo jer nam prilazi nešto iz svemira i uskoro će slijediti kolaps..."

Dakle, sam veliš da ne znaš što pričaš, ali pritom nema problema oko davanja tvrdnji o istoj stvari o kojoj ne znaš. Što te to čini: Trolom, spamerom ili nekim kome je potrebna pažnja? Biraj.

7. Forgot freak: odnosi se na one koji stalno zaboravljaju nešto napisati, pa onda dodavaju post za postom, i tako napišu 5 posta za redom na temi u roku 3 minute.

Neki nisu naučili koristiti EDIT opciju, ovo se ne odnosi direktno na njih jer možda ni ne znaju da tako nešto postoji. Neki su dulje vrijem forumaši i znaju za EDIT, ali svejedno ih to ne spriječava da napišu X jednorečeničnih postova za redom na temi u roku par minuta - i dobe karton za spamanje.

Svi primjeri koje navodim su izmišljeni jer neću stavljati izravne primjere nekog.
zbilja interesantno...nisam ni znao da postoje imena za sve te vrste forumasa... lood ...ali moram reci da me ne iritira ni jedna vrsta,naime svaki pojedinac je unikat,a razlicitosti medu forumasima isto tako kao i u realnom svijeti cine svijet boljim...@ ides
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesri lip 27, 2012 4:18 am

Nazivi su moje maslo.
Što se različitosti tiče, čine one svijet boljim, ako se radi o različitostima do neke mjere. Ako je nečija različitost u tome što je lopov, onda đabe mu takva različitost koja je nepoželjna. Isto tako i za forum. Recimo još nisam naletio na mjesto gdje bi spamanje bilo poželjno, bez obzira voli li to netko raditi ili ne, osim na mjestima koja i jesu za to.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitimesri lip 27, 2012 4:28 pm

ma dobro...sto se mene tice ja bih zbilja ostavio net osloboden svih ogranicenja...dakle potpuna sloboda,samo do te mjere da se ne projicira u zbilji...tako bi se moglo vidjeti sto ljudi zbilja zele,do najtajnijih dubina ljudske duse...te bi na taj nacin svaki pojedinac mogao vidjeti kad je u nekoj akciji pretjerao...pa ako bas on i ne vidi,vidjeti ce drugi...eto ga,bitno je samo da sve ostane u podrucju mreze,odnosno da se ne prebacuje u real life...@ study
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najiritantnije navike forumaša na netu Empty
PostajNaslov: Re: Najiritantnije navike forumaša na netu   Najiritantnije navike forumaša na netu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najiritantnije navike forumaša na netu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Navlacenje na netu
» Prehrambene navike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Razno-
Forum(o)Bir: