Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hijerarhija neba

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hijerarhija neba Empty
PostajNaslov: Hijerarhija neba   Hijerarhija neba Icon_minitimepet lip 01, 2012 11:08 am

Razne religije, pa cak i monoteisticke, imaju hijerarhiju vladara. Malo je u kontradiktornosti kada neka religija kaze da je monoteisticka, a ima hrpu "podanika" i svetaca kojima se ljudi mole.

Uglavnom, ako je neki sustav postavljen hijerarhijski i onaj na vrhu je Bog (vladar) pa kad tako uzememo sve religije i sve vladare moglo bi se na to gledati kao na Bogove/vladare odredjene (vjerske) skupine ljudi koji i dalje podlijezu nekoj jos visoj hijerarhijskoj ljestvici i zakonima koji vrijede po istoj ali kako za nas tako i za njih.

Recimo za primjer...Krist je, iako dosao u ime Boga, morao odraditi svoju sudbinu, svoju karmu. Imao je i vlastiti izbor ali, kao prosvijetljen, prihvatio je ono zbog cega je dosao koliko god tesko bilo. On kaze "neka bude volja Tvoja" iako je istovjetan s Ocem. Time i (njegov) Otac odradjuje svoju sudbinu/karmu. Sve je povezano.

Svaki vladar ima svoje podzakone kojim se bore za svoj narod. Ipak, svi podlijezu Apsolutu. To ide u prilog teoriji o kreaciji covjeka od strane raznih Visih Bica (neki iz zovu Bogovi, neki Vanzemaljci). Gledajuci prema van, trazeci koji je "vladar" pravi dostizemo neka razumijevanja ali ostajemo u okvirima tog sistema.

Mi smo kotacic te hijerarhije...koliko i je moguce/tesko/lako preskociti (sve) stepenice ili se mora putovati polako, izabravsi si "vladara"? Koliko "vladari" mogu pomoci, a koliko kociti u evoluciji svjesti? Sto vam se cini...koliko pomazu ili koce vecinu ljudi i/ili vas osobno?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Hijerarhija neba Empty
PostajNaslov: Re: Hijerarhija neba   Hijerarhija neba Icon_minitimepet lip 01, 2012 1:54 pm

Mislim da nije moguće preskočiti stepenice već da napredujemo jednu za drugom stepenicom. Svatko od nas ima "vladara" koji je ustvari naš šef koji nas je odabrao kako bi nas podučio onome što mi trebamo svladati. Nakon što svladamo gradivo, napredujemo na njegov stupanj i tako dalje.
Možda možemo vidjeti i neku razinu iznad one od našeg vladara, ali ne bitno više od toga. Mislim da Svemir ima razgranatu i kompleksnu hijerarhiju duša i entiteta i da postoji jako puno razina koje trebamo svladati na putu do ishodišta.
Naš vladar nas pritom ne koči nego nam pomaže na dva načina: time što je neutralan (ne upliće se u našu svijest) i time što nam stoji na raspolaganju ako s njime komuniciramo. Na duhovnoj strani naša komunikacija s njime je neposredna i potpuna, ali dok smo ovdje kanal je kod većine ljudi vrlo uzak.
[Vrh] Go down
 
Hijerarhija neba
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» NLO video zapisi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: