Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Introspekcijska opažanja

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimened lip 10, 2012 1:16 pm

Pretpostavljam da ste se koji put zapitali je li ono što ste opazili kod sebe postoji i kod drugih osoba.
Ovu temu otvaram kako bi podijelili raznovrsna opažanja koje ste primijetili kod sebe sa drugima s ciljem boljeg razumijevanja prirode uzroka i posljedica. :)
Ova tema trebala bi uključivati stvari kao što su:
1. Koja vrsta hrane dovodi do kakvih fizičkih ili psihičkih reakcija.
2. Kako ne/iskazivanje nekih emocija vodi do fizičkih problema.
3. Kako drugi ljudi djeluju na nas, kako nas iživciraju.
itd.

Poanta teme je da ljudi počnu povezivati svoje i tuđe reakcije s određenim posljedicama tako da to u budućnosti nastoje prevenirati.

Počeo bih s opažanjem koje bi isto tako moglo ići na temu o Utjecaju na san.

Jučer sam oko 15h jeo janjetinu ispod peke s pekarskim krumpirom, salatom i kruhom i na kraju štrudlom od jabuka.
Noćas sam usnio san u kojem neke zvijeri (divlje mačke) love i komadaju ljude. U jednom trenutku ulovili su neku ženu i odvojili joj glavu od tijela. Onda sam se trgnuo i probudio. Tako jezivi san već dugo nisam sanjao i mislim da je upravo janjac tome razlog.
Razmišljam da odustanem od jedenja crvenog mesa altogether...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimened lip 10, 2012 11:23 pm

ko zna kako je to janje ubijeno. možda je bilo prepuno adrenalina pa se to odrazilo na tebe. odavno ne jedem janjetinu i teletinu i općenito mlado meso. te su životinje otete od matere da bi bile priklane, i to mi je grozno.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimepon lip 11, 2012 10:50 am

Lako moguće da je bilo jadno uplašeno. Ta mi je janjetina zbilja teško pala, no priznajem da mi ne padne teško svaki put. Vjerojatno to ovisi o puno faktora. Mislim da ću se ipak kloniti tog mesa neko vrijeme. Recimo, od teletine nisam imao nikad takve probleme, a ovo mi je već drugi put za janjetinu...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimepon lip 11, 2012 1:16 pm

ja sam bila teški mesožder, jedno pile sam sama znala pojesti, a 7 šnicli je za mene bio mačji kašalj, ma bila sam tana tanana, hvala bogu prelaskom na vegy prehranu sam se udebljala i to 10 kg. . . a mrvicu manje jela, i nekako kad sam se najela mesa priloga salate i ostalog osjetila sam neku težinu koja me je vukla prema dolje i između ostalopg zato sam bila troma, jedva se dizala sa stolca, a sad kad se napapam biljkica sve je nekako lakše, lakše sam se dizala i osjećala sam se sitom ali ne i tromom. i to su mi priznali i ostali vegyji. drugorazredna hrana mi je puno bolja nego trećerazredna, nadam se da ću se uspjeti jednoga dana prebaciti na prvorazrednu hranu, tako da mogu pokazati srednju prst bolestima ljekovima, farmaceutskoj, prehrambenoj i ostalim industrijama koje trenutno imaju kontrole nadamnom. danas u 6h cigići su kalli gicu(a kolju ih skoro svaki treći dan), osim što sam se suosjećala s tom gicom i što me je srce boljelo nisam mogla ni spavati uh što sam bila bijesna na njih :x
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimepon lip 11, 2012 1:19 pm

Ajmo to prilagoditi ovoj temi... dakle, osjetila si da patnja životinje djeluje na tvoje emocionalno tijelo na način da stvara tugu i bijes?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimepon lip 11, 2012 3:42 pm

MoW je napisao/la:
Pretpostavljam da ste se koji put zapitali je li ono što ste opazili kod sebe postoji i kod drugih osoba.
Ovu temu otvaram kako bi podijelili raznovrsna opažanja koje ste primijetili kod sebe sa drugima s ciljem boljeg razumijevanja prirode uzroka i posljedica. :)
Ova tema trebala bi uključivati stvari kao što su:
1. Koja vrsta hrane dovodi do kakvih fizičkih ili psihičkih reakcija.
2. Kako ne/iskazivanje nekih emocija vodi do fizičkih problema.
3. Kako drugi ljudi djeluju na nas, kako nas iživciraju.
itd.

Razmisljanje je slijedece...

1. Ako bih jela crveno meso u vecernjim satima (bez obzira koje i koje starosti) to se znalo odraziti na snove. Mislim da ima veze s adrenalinom ubijene zivotinje. Moguce i da ima veze s frekvencijom (da tako kazem) tog mesa koje nam prenese nesto...slicno kao kad covjek dobije transplantirani organ koji mu prenese navike ili sjecanja svog domacina.

2. Cini se da vecina neiskazanih/neispoljenih emocija na koncu dovodi da fizickih problema. Neispoljavanje bijesa mozda dovodi do cira na zelucu ili cak raka, nepokazivanje ljubavi do problema sa srcem i tako...
Ljudi se poistovijete sa svojim emocijama. Dozive iz osobno. Postanu te emocije. Kada ne bi bilo tako onda ne bi bilo ni utjecaja. Cesto je stvar podsvjesna pa niti ne znamo da nas nesto muci ili da potiskujemo.

3. Djelovanje drugih na nas je subjektivno i potpuno ovisno o nama samima. Netko moze imati najbolju namjeru koju mozemo shvatiti najgore moguce. Razmisljati o tome sto je "zapravo" ta osoba htjela reci, nervirat se i td. S druge strane netko moze nekog direktno uvrijedit i imat bas tu namjeru ali ako tu osobu ne diraju takvi momenti tada uvreda (i namjera) ostaju kod onog koji je istu izrekao. Ipak, vjerojatno se moze reci da vecina ljudi reagira slicno jer djeluju iz ega....a to slicno u pravilu bude najgore moguce conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimepon lip 11, 2012 6:48 pm

@Alpha

1. Slažem se s ovom tezom s frekvencijama. Možda su frekvencije tog mesa pomaknute u smjeru kaosa upravo zbog tog adrenalina? Ili je povećani adrenalin posljedica toga što su frekvencije uznemirene? Razmišljao sam i o tome da je možda to meso meni čisto fizički problematično za probavljati pa da se dulje zadržava u crijevima što dovodi do truljenja i posljedično apsorpcije takve trulosti u krv. S druge strane, nisam imao nikakvih problema sa stolicom dan nakon konzumacije tog mesa. Dapače, bila mi je bolja nego nekih drugih dana. To bi značilo da iako meso ne izaziva problem sa samom probavom, ono izaziva kaos u ostalom dijelu tijela. E sad, možemo reći da je to zbog takvih frekvencija, no možda se radi baš o nekim specifičnim spojevima u mesu (konkretno janjetini) koje dovode do takvih problema sa snovima...

2. Mislim da je vrlo teško ignorirati emocije i ne doživljavati ih osobno. Pitanje je kako to postići jer kao što i sama kažeš, čak i ako ih svjesno blokiramo, nesvjesno su one još uvijek tu i muče nas što može rezultirati fizičkim oboljenjem. Možda da na neki način naučimo zaštititi i podsvjesnu razinu? :)

3. Da, djelujući iz ega ljudi namjeru dožive osobno i uvrijede se. Ja sam ovdje konkretno na ovoj temi htio da ljudi opišu proces kako se to kod NJIH događa, dakle subjektivno, kako bi spoznali neke zakonitosti i eventualno to popravili ako se da. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimepon lip 11, 2012 7:15 pm

@Mow, jeup. točno baš tak... tugu bijes i bol... :x
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimepon lip 11, 2012 9:04 pm

Misliš li da ćeš drugi put to moći izbjeći na neki način? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 11:22 am

Kad spoznas da ti nisi te emocije. Drugim rijecima sa razvojem svijesti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 12:09 pm

MoW je napisao/la:


1. Koja vrsta hrane dovodi do kakvih fizičkih ili psihičkih reakcija.
2. Kako ne/iskazivanje nekih emocija vodi do fizičkih problema.
3. Kako drugi ljudi djeluju na nas, kako nas iživciraju.

1. Sa mesom i snovima nisam nikada imala interakciju,ili jednostavno nizam zamjećivala povezanost. confused Ali, ako uzmemo u obzir ostale vrste hrane? Pitanje je: konzumacija slatkog uzrokuje nervozu ili zbog te nervoze organizam traži slatko, tj. specifično, čokoladu?

Djeca koja konzumiraju slatkiše su hiperaktivnija i nervoznija od ostale djece. I mene veće količine šećera iz slastica (u kojima je vjerojatno puno više drugih štetnih aditiva nego sam šečer koji je u sastavu) rade "euforičnom".
Što je sa ljutom hranom? Kako ona utječe na organizam? Mene osobno uspava. Volim ljutu hranu, ali nakon svakog takvog obroka mogla bi sleep

2. Ovisi o samom pojedincu. Netko je karakterno zatvorena osoba recimo, i toj osobi samo ne iskazivanje emocija spada pod normalne funkcije, i tako nešto ne uzrokuje promjene u organizmu, stres,koji bi mogao dovesti do fizičkih problema. Ali ako je osoba emotivna, i zbog nekih X razloga ne smije, ne može ili ne želi iskazati emocije, tada toj osobi te potisnute emocije stvaraju stres i uzrokuju fizičke probleme. Ovisi kako netko uzme "k srcu" reklo bi se... 8)

3. Ovisi, koja je situacija, stanje same osobe, puno faktora mogu utjecati na to koliko i kako će nas netko izživcirati, ili neće. 5


_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:28 pm

Dada289 je napisao/la:

1. Sa mesom i snovima nisam nikada imala interakciju,ili jednostavno nizam zamjećivala povezanost. confused Ali, ako uzmemo u obzir ostale vrste hrane? Pitanje je: konzumacija slatkog uzrokuje nervozu ili zbog te nervoze organizam traži slatko, tj. specifično, čokoladu?

Djeca koja konzumiraju slatkiše su hiperaktivnija i nervoznija od ostale djece. I mene veće količine šećera iz slastica (u kojima je vjerojatno puno više drugih štetnih aditiva nego sam šečer koji je u sastavu) rade "euforičnom".
Što je sa ljutom hranom? Kako ona utječe na organizam? Mene osobno uspava. Volim ljutu hranu, ali nakon svakog takvog obroka mogla bi sleep

Mislim da zaista šećer povećava hiperaktivnost. Nekoć je bijeli šećer smatran drogom, a to se promijenilo tek u novije doba nakon usavršavanje procesa rafiniranja i otkrića da ipak ne djeluje tako loše u umjerenim količinama. Dakle, mislim da je kod šećera stvar u tome da ga ljudi jedu previše, otuda ta hiperaktivnost.
Meni ljuta hrana djeluje tako da mi zbrčka crijeva. E sad, da li me to uspava ili ne, to nisam primijetio. Morat ću ispitati, hvala ti na opažanju. :)

Dada289 je napisao/la:

2. Ovisi o samom pojedincu. Netko je karakterno zatvorena osoba recimo, i toj osobi samo ne iskazivanje emocija spada pod normalne funkcije, i tako nešto ne uzrokuje promjene u organizmu, stres,koji bi mogao dovesti do fizičkih problema. Ali ako je osoba emotivna, i zbog nekih X razloga ne smije, ne može ili ne želi iskazati emocije, tada toj osobi te potisnute emocije stvaraju stres i uzrokuju fizičke probleme. Ovisi kako netko uzme "k srcu" reklo bi se... 8)

Da, ali o čemu to ovisi? Je li to nešto na hormonalnoj razini, psihičkoj razini? Mislim da se o tome jako malo zna.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:40 pm

moći ću izbjeći ako to želim, ali ne želim, osim ako nemam previše energije, onda se nekako ogradim i neosjećam ništ... malo hladno...
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:47 pm

MoW je napisao/la:

Da, ali o čemu to ovisi? Je li to nešto na hormonalnoj razini, psihičkoj razini? Mislim da se o tome jako malo zna.


Ovisi i o hormonima, većinom kod žena, ali i o energetskim tokovima same aure pojedinaca, vibracijama koje odašiljemo prema nekom, ili netko prema nama. Stanje svijesti pa čak i inteligencija utječu na samo rasuđivanje. Mislim da što više znaš, i što ti je manji Ego, puno manje te netko može izbaciti iz takta, povrijediti, izživcirati, ili što god već tako negativno. hail

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 8:23 pm

A s druge strane, ako sve više znaš i manji ti je ego, onda je moguće i da postaneš neosjetljiv na tuđe emocije što opet nije dobro, zar ne? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 8:24 pm

Ako postignes savrsenu ravnotezu? :D

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 8:28 pm

Možda... no mislim da je to preteško. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 8:30 pm

Nitko nije savrsen, ravnoteza je klackalica, dobro i lose... Ali to je tako. Malo postanes emocionalno hladan, pa se opet vratis na emocije.... Zivot je takav, zar ne?

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 8:34 pm

Tako kažu. :)
Mislim da je umijeće pravilne osjećajnosti u svakom trenutku vrlo važno za naš život, jer u tom slučaju i mi i drugi uživamo. Problem je u tome da sve to fino funkcionira u idealnim okolnostima, no što ako okolnosti prestanu biti idealne? Na čiju emocionalnu štetu ćemo onda krenuti, našu ili tuđu?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 8:51 pm

Mislim da uvijek povrijedis sebe, koliko god uvjeravao se da je netko drugi povrijedjen. Nitko nije toliko emocionalno hladan da ostaje ravnodusan. Bit je koliko je osoba jaka da sakriva svoje pravo emocionalno stanje. I santa leda se otopi...

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 9:56 pm

Da, samo je netko malo veća santa, a netko malo manja...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimeuto lip 12, 2012 9:58 pm

Ali netko u rukama ima veću baklju, a netko si je napravio manju! I toplina koju koristiš za led ovisi koliko će se brzo sama santa leda otopiti. I tko zna kakva ugodna iznenađenja ćemo naći jednom otopivši sav taj led :P

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimesri lip 13, 2012 3:14 pm

A možda nakon otapanja ne preostane ništa, čista praznina? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimesri lip 13, 2012 3:20 pm

Možda se i to desi. Ali ako se to desi, i ako se otkrije da ispod sante leda nema ničega, opet smo pokušali. U pokušajima je bit, u ne odustajanju... roll

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitimesri lip 13, 2012 8:50 pm

Rekao bih da je poanta u tome da otkrijemo istinu, kakva god ona jest. Zato ova tema i jest tu, da pokušamo introspekcijom doći do nekih odgovora. :)

Evo dakle još jedna stvar... prošli tjedan sam jako puno jeo i udebljao sam se možda tri kile. Ovaj tjedan me nešto stalno smeta želudac, kao neka žgaravica, samo nije jaka. Paše mi sad vrlo malo jesti i piti čajeve. Jeste li i vi primijetili da ako neko vrijeme puno jedete da dobijete probleme po pitanju žgaravice ili nadigavanja?


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Introspekcijska opažanja Empty
PostajNaslov: Re: Introspekcijska opažanja   Introspekcijska opažanja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Introspekcijska opažanja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: