Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Natjecanje

Go down 
+6
meli
Merkurica
floridana
Alpha
Svjetloisjena
Galileo Galilei
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Razmislimo malo ...   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 3:03 pm

Kaže netko "Imat ćemo takmičenje u prijateljskom tonu"
Takmičenje -> pobjednik -> gubitnik -> osjećaj neprijateljstva.
Nema "prijateljskog" takmičenja. Možete opisati pravila, ograničiti djelovanje, ali, ako se takmičim, nisam ti prijatelj.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:23 pm

Postoji i nešto što se zove zdrava konkurencija i što bi kod ljudi trebalo poticati. I trebalo bi naučiti prihvatiti gubitak, čak od gubitka napraviti dobitak, nije to baš tako nemoguće kao što izgleda. Kad takvi stavovi malo ojačaju, gornje zaključivanje može postati netočno. A dotad, trebalo bi se sjetiti da protivnika možemo i trebamo poštovati. Ne treba ga voljeti, ne treba protiv volje nastojati mu biti prijatelj, ali poštovati ga, bez obzira na ishod natjecanja, to se može. Uzajamno poštovanje i uvažavanje (bez nezdravog podilaženja, misčlim) inače je temelj svake zdrave ljudske zajednice.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:26 pm

Da, razmisljam slicno kao S&S...banalan primjer, volim se igrati i na igre u kojima znam da nisam dobra i da cu izgubit ali je zabavno igrat se.
Osim toga od boljeg 'protivnika' se moze uciti...tako da...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:27 pm

Mislim da je nezdravo poticati djecu na pobjede (kao i sve druge).
Trebaju uživati u onome čime se bave i što rade. Pa što ako prolazi samo dobrim. Pa što ako je osrednji u sportu. Pa što ako nije genijalac.
Tko je to djecu (a i ostale) učio porazu i kako se ponašati. Plače se kao malo dijete ako se ne postigne cilj. Zašto?
Zar sportaši ne znaju da je moguće i izgubiti. Zar ti (ne mislim na s&s konkretno, nego na sve roditelje) ne pokažeš razočaranje ako dijete ne ide onim putem kojim si zacrtao da treba ići i da treba odraditi ono što misliš da je jedino ispravno.
Ne kažem da nema takvih primjera, koji su svijetle točke, ali pogledajmo sebe i sve oko nas.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:29 pm

Još nešto. Vi pričate o "igricama". Ja mislim na život.
Kako bi ti Alpha doživjela poraz na radnom mjestu. Bila bi puna ljubavi za svog "prijatelja u porazu".
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:30 pm

I to "učenje" od pobjednika je samo razmatranje situacije koja je dovela do poraza i razvijanje strategije kako poraziti drugoga neki sljedeći put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:31 pm

Dobro, mislim da je Galileo više mislio na natjecateljsko iskušavanje snaga. Igra kao takva ne bi trebala ometati prijateljstvo, naprotiv, može ga i utvrditi, kao i zdravo natjecanje, uostalom. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:41 pm

Uvodni post jasno govori o igrama i cak navodi recenicu "Imat ćemo takmičenje u prijateljskom tonu"...te da li je tako sta moguce.

U kojem momentu smo poceli pricati o egzistencijalnim situacijama?

Ali ajde...ako je netko u necem bolji od mene bilo bi pizdunski (pardon na izrazu) da ja polazem prava na npr. to neko radno mjesto ili tako sta.
Mozda bi mi bilo zao, krivo, svasta nesto, sto nisam ja bolja...ali to je zivot.

Jedino znam da bih se definitivno razljutila je kada bi netko losiji, putem nefer metoda, dosao do neceg sto ne zasluzuje...ali i to je zivot.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:43 pm

Nije ni jednom riječju spomenuo igre u prvom postu. Ja sam to shvatila više kao športska nadmetanja ili ev. natjecanja u znanju i vještinama.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:46 pm

Pa da...meni je sportsko nadmetanje jednako sto i igra.
Ako netko kaze "Imat ćemo takmičenje u prijateljskom tonu" onda to dozivljavam kao neku nogometnu utakmicu ili tako sta...dakle igru...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:48 pm

Bilo bi dobro da svi tako gledaju na utakmice tuzni
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:48 pm

zar nije priroda nastala na tom takmičenju. najbolji i najprilagodljiviji opstaju. njihov se genetski materijal prenosi dalje jer su toljagom odvukli više žena u pećinu zubi jer su ubili više životinja i prehranili više djece....pa su sukladno tome bili i na višim pozicijama u plemenu. sve je takmičenje. i onaj spermić koji je bio najbrži je pobijedio u takmičenju zubi...a onda luzeri izmisle duhovnosti i filozofiju i sva s*anja koja idu uz to kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:49 pm

Pa... upravo se vodi velika bitka između darvinista i kreacionista... zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:57 pm

Mislim da je pojam 'najbolji' tu prilicno relativan.

Naime, cini mi se da oni koji imaju neke osobine koje cijenimo tipa postenje, hrabrost, moral...da takvi najvise ispuse...a idu naprijed oni drugi...oni sto rade 'ispod zita' i imaju vise srece...dakle njihov DNK ide dalje dok nas heroj negdje gine za vise ciljeve...tako da to takmicenje i onaj koji je pobjedio ne znace da je najbolji...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 5:53 pm

ali je preživio cerek
to sam ja onako sirovo ali nisam daleko od istine. šta bi mi bez
takmičarskog duha. i velike se firme takmiče...tko će napraviti
najbolji, najbrži, najjeftiniji procesor, grafičku itd. to stvara
zdravu konkurenciju i kao društvo tehnološki napredujemo. mislim da je
to negdje u nama usađeno (ili ja to iz ovnovske perspektive zubi)
inače jesam protiv toga da se kod djece forsira to tko je najbolji.
primjer- upisala sam klinca na košarku. meni je bilo bitno da mi klinac
uživa u tom sportu, da se igra uostalom. međutim sve se svelo na
takmičenje. najbolji su igrali, lošiji su sjedili na klupi.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 5:54 pm

još jedan primjer su upravo ovi upisi u srednju školu. čisto
takmičenje, tko ima više bodova ima više šanse upisati ono što želi ili
ono što je in. moj je klinac upisao tehničke crtače i on je zadovoljan
a ja kao roditelj gledam malo drugačije ali ne i neispravno. realna sam
i moja razmišljanj su tipa a gdje će se zaposliti sa tom školom?
nisam razočarana nego želim kao i svaki roditelj najbolje za njega i
upravo iz tog razloga sam ga forsirala da ne kažem pilala u 7. i 8.
razredu da pripazi na ocjene.




e sad opet možemo postaviti pitanje šta je to najbolje? vračamo se na alphu i njeno izlaganje....
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimečet srp 03, 2008 6:47 pm

moram priznati da mi je jako, jako čudno vidjeti dijete koje u sebi nema ama baš nikakve borbenosti, nikakve želje za napretkom, kojemu je ono što dobije i ono što mu se pokloni (npr. ocjenu) sasvim o.k. čudno mi je kada vidim da netko ne želi još nešto bolje i još nešto više. iako neke filozofije, tj. filozofije nekih religija govore kako je savršeno stanje ono u kojemu nemamo nikakvih želja, u kojem smo zadovoljni s ovim što je sada i ovdje, ne mogu zamisliti vlastiti napredak bez stalne borbe, bez mijena koje uključuju i pobjede i poraze.
što se tiče egzistencijalnih problema vezanih uz natjecateljski duh na radnom mjestu....oduvijek mi je vatricu u srcu potpirivala upravo ta nekakva natjecateljska atmosfera, što su zadaci bili teži i kompliciraniji, ja sam više uživala. možda jest malo oholo, ali uvijek sam nastupala s mišlju da sam najbolja....ali nikada se egoistično niti bahato nisam postavljala prema drugim ljudima.
i porazi, koji jesu malo boljeli, samo su me naučili da cijenim "protivnika" i da ponešto i naučim...ne samo o njemu, nego i o ljudima općenito jer ljudi se natječu na različite načine, varijacije su na temu mnogobrojne. zubo

što se tiče djece koja ne mogu biti najbolja, nego prosječna u manje više svim stvarima...mislim da je i to krivi pristup osobi. u svima nama leži potencijal za nešto čime se možemo usrećiti, što nas može ispuniti zadovoljstvom. na roditelju je da se djetetom bavi 24 sata dnevno kako bi ga na vrijeme usmjerio prema onim aktivnostima u kojima on, u okružju ravnopravne konkurencije, može i napredovati.
nemamo svi iste mogućnosti, niti smo svi u svemu jednako dobri, no i dobro je da je tome tako. :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 8:25 am

merkurica je napisao/la:
čudno mi je kada vidim da netko ne želi još nešto bolje i još nešto više. iako neke filozofije, tj. filozofije nekih religija govore kako je savršeno stanje ono u kojemu nemamo nikakvih želja, u kojem smo zadovoljni s ovim što je sada i ovdje, ne mogu zamisliti vlastiti napredak bez stalne borbe, bez mijena koje uključuju i pobjede i poraze.

Ja mislim da zapravo borbom, željom, napretkom, traženjem dolazimo do tog stanja više svijesti u kojem onda s obzirom da smo spoznali duhovno, više nemamo želja i težnji. Ali to se valjda osjeti kad se stigne u to stanje i kad si u potpunosti zadovoljan sa samim sobom. No ipak do tada treba mnogo života.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 9:26 am

floridana je napisao/la:
međutim sve se svelo na
takmičenje. najbolji su igrali, lošiji su sjedili na klupi.
i u nekome se stvara osjećaj povrijeđenosti i manje vrijednosti. a samo zato jer se želi nekoga potući pa se biraju "najbolji".

Osobno smatram, ne, bolje reći znam sigurno, da je Aikido takmičarski sport, davno bi izvisio. Trebalo mi je više vremena da shvatim bit i opstao sam. Smatram da sam na nekom dobrom putu. I dalje svjetlosnim godinama udaljen od konačnog cilja (kojeg BTW ni nema) ali zadovoljan sa onim što radim, svjestan onog što je loše i učim. I UŽIVAM!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 9:30 am

floridana je napisao/la:
a onda luzeri izmisle duhovnosti i filozofiju i sva s*anja koja idu uz to kava
ta duhovnost i filozofija služe kako bi se izdigli iznad životinja.

Ili da vratimo vrijeme kad su se starci (a nekad si bio jako star sa 40 godina) zamlaćivalo maljem jer su nepotrebni i nekorisni. Trošili su zrak i hranu, te prostor.

Prirodni odabir ide k tome da najslabiji propadaju, ali mislim da bi se trebali uzdići iznad tog "nagonskog"
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 9:31 am

Alpha je napisao/la:
Ali ajde...ako je netko u necem bolji od mene bilo bi pizdunski (pardon na izrazu) da ja polazem prava na npr. to neko radno mjesto ili tako sta.
Mozda bi mi bilo zao, krivo, svasta nesto, sto nisam ja bolja...ali to je zivot.
Evo nam zdrave klime u firmi. A znamo koliko na produktivnost utječu međuljudski odnosi i zdrava klima kooperacije a ne kompeticije.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 9:34 am

floridana je napisao/la:
i velike se firme takmiče...tko će napraviti
najbolji, najbrži, najjeftiniji procesor, grafičku itd. to stvara
zdravu konkurenciju i kao društvo tehnološki napredujemo. mislim da je
to negdje u nama usađeno (ili ja to iz ovnovske perspektive zubi)
ne spominji nam informatičku branšu.
Jer od monopola, gori je duopol. Daje privid natjecanja, ali u biti je isto.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 9:59 am

merkurica je napisao/la:
moram priznati da mi je jako, jako čudno vidjeti dijete koje u sebi nema ama baš nikakve borbenosti, nikakve želje za napretkom, kojemu je ono što dobije i ono što mu se pokloni (npr. ocjenu) sasvim o.k. čudno mi je kada vidim da netko ne želi još nešto bolje i još nešto više.
Kao dijete (a i sada sam sličan tome) sam bio povučen i miran. Nikad nisam bio borben niti sam se nametao. Radio sam svoj posao, uglavnom uspješno i to nikome nisam na nos nabijao. Sada vidim da sam bio u pravu. Mogao sam postići puno više, točno, ali pod koju cijenu.
Posao mi je stabilan, svi me cijene, i osobe, za koje nikada to nebi pomislio da će napraviti, su bili najglasniji moji zagovornici kad se biralo kome će dati unapređenje. Borbenost na poslu, u kući, među prijateljima stvara lošu klimu. Da, onaj koji "pobjedi" nađe opravdanja za svoje postupke, ali svi oko njega ne gledaju na to na njegov način.


Zadnja promjena: Galilei Galileo; pet srp 04, 2008 1:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 10:00 am

merkurica je napisao/la:
što se tiče egzistencijalnih problema vezanih uz natjecateljski duh na radnom mjestu....oduvijek mi je vatricu u srcu potpirivala upravo ta nekakva natjecateljska atmosfera, što su zadaci bili teži i kompliciraniji, ja sam više uživala. možda jest malo oholo, ali uvijek sam nastupala s mišlju da sam najbolja....ali nikada se egoistično niti bahato nisam postavljala prema drugim ljudima.
ovdje si se borila sama sa sobom, zar ne. Nisi se natjecala sa drugima, već si prihvatila zahtjevnu zadaću, koju si izvršila i bila zadovoljna sa tim.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitimepet srp 04, 2008 10:01 am

merkurica je napisao/la:
što se tiče djece koja ne mogu biti najbolja, nego prosječna u manje više svim stvarima...mislim da je i to krivi pristup osobi. u svima nama leži potencijal za nešto čime se možemo usrećiti, što nas može ispuniti zadovoljstvom. na roditelju je da se djetetom bavi 24 sata dnevno kako bi ga na vrijeme usmjerio prema onim aktivnostima u kojima on, u okružju ravnopravne konkurencije, može i napredovati.
nemamo svi iste mogućnosti, niti smo svi u svemu jednako dobri, no i dobro je da je tome tako. :)
u ovome se slažem sa tobom. kao što sam trekao za moj angažman u Aikidou je otprilike ta priča.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Natjecanje Empty
PostajNaslov: Re: Natjecanje   Natjecanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Natjecanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» SEOmag natjecanje
» Natjecanje u alkoholizmu
» Slikarsko natjecanje
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: