Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
brle
Višestanični organizam



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 63
Age : 30
Registration date : 05.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimepet ruj 18, 2009 10:26 pm

Meni je baka prije neg sta je umrla nabrojila neke babe u okolici kojih se treba klonit.[/img]
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimepet ruj 18, 2009 10:38 pm

gle,meni je mama sa sela. bila sam gore masu puta, i činjenica je da seoske babe jesu scary, i uvijek pomalo zazireš od njih jer izgledaju zlo,što je najčešće i istina.
A zašto? najčešće zato što su te žene odgojene u takvom duhu,prizemnom, svađalačkom, "je li tvoja trišnja prilazi priko moga suhozida" i slično. Onda kunu,kletu, proklinju, gledaju poprijeko i slično. I moja se baba klonila nekih žena jer su bile zle. Ali daleko od toga da su bile vještice. Jednostavno takve osobe ne posjeduju intelekt potreban za rafinirano vještičje umijeće,ali pošto su zle, narod je takav da ih lako može proglasit vješticama,pogotovo u bogobojaznoj sredini kao što su sela. Dakle, takav stav kao što vidiš nije daleko od početka histerije da je ova i ona vještica,što se dogodilo i u srednjem vijeku. Nemojmo bit zatucani!
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 3:07 am

Cudno, kud se bas od zena toliko zazire :D Stalno se spominju zle stare zene :D Seksizam?
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 3:45 am

a nemoj mi o tome.. baš čitam malleus maleficarum: "žena je maloumna", "žena je razvratnica" i slične teze. za iskidat se od smijeha majke mi.
e sad,zašto baš žene?
žena sam pa gledano s moje strane, reć ću ovo.
Muškarci u većini nisu toliko zlobni i pokvareni koliko to mogu bit žene. Pogotovo jedna prema drugoj (iz ljubomore) ili prema muškarcu (ako je ostavljena). Vidila sam to iz primjera u vlastitom životu.
Mislim da je to razlog zašto se žene uvijek kroz povijest gazilo i vrijeđalo. Žena je zaista paklen stroj, nijedan muškarac nije u stanju smislit opačine koje žena može smislit. Ali sad tu dolazimo do još nečega- NISU SVE TAKVE ;)
zato ne valja kategorizirati. Ima muškaraca gadova,i žena gadura. gotova priča. Po meni je pravedno da se smatramo jednakima, premda smo različiti i mentalno i fizički. kako je to moguće? tako da izbalansiramo stvari. Žene su u nečemu bolje od muškaraca,muškarci u nečemu su bolji od žena. To dovodi do zaključka,premda smo različiti opet smo jednaki,minus i plus,jedno bez drugog ne možemo.
To je ono što je katolička crkva zaboravila/prešutjela/lagala/ pobijala stoljećima.
i nastavlja u tom duhu.
ne samo ona već sve religije svijeta.
emancipacija se možda dogodila na životnom i političkom planu ali u glavama muškaraca nažalost većinom smo još uvijek niža bića.
nećemo se toga nikad otresti. bar ja ne vidim kako je to moguće
Odmakoh se od teme grdno,ali briga me. Katolička crkva mene je izgubila nepovratno kao svoju "ovčicu" xD kad sam uvidjela licemjerstvo i zlo koje se širi iz nje.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 10:08 am

Crkva je dobrim delom zauzela takav stav prema ženama u ranom hrišćanstvu, kada je odlučila proterati žene iz bogosluženja. U samom početku, žene su mogle biti sveštena lica. Sam Isus (ko god se nalazio pod ovim imenom) je bio okružen ženama, miropomazan od strane žene, i, uopšte, pokazivao je mnogo više naklonosti ka njima u pitanjima vere i njenog propovedanja. Međutim, kada je počela da preovladava "Petrova" struja, ortodoksna ne znaju ni oni prema kom kanonu, žene su izbačene iz crkve i od tada crkva dopisuje rediće u Sveto Pismo koji će podržati negativnu sliku o ženama. Postoji i uverenje (koje su iznosili mistici različitih epoha) da je ženama lakše ostvariti neposrednu duhovnost, prirodna su im stanja povišene svesti i pristup njima im je lakši nego muškarcima, pa je moguće da u ovakvom stavu ima malo i zavisti.
Šta je baza na kojoj crkva temelji netrpeljivost ka ženi?
Praroditeljski greh, uzimanje ploda sa drveta spoznaje dobra i zla i davanja dela tog znanja muškarcu. Iliti, želja za spoznajom, inicijacija...
A "Malj za veštice" je jedna od najgnusnijih knjiga ikada, ali i odličan pokazatelj toga šta je sve činjeno u ime vere... Preporučujem kao lektiru svim vernicima i onima koji podržavaju crkvu... :( *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 10:54 am

ja sam misljenja da su zene vrazija bica.......
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 10:58 am

josip21 je napisao/la:
ja sam misljenja da su zene vrazija bica.......

Mozda i jesu ali ja ih volim vise od svega...
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 2:15 pm

zvezda,najgore mi je kad se svećenici,teolozi i kršćani općenito brane i iznose "činjenice" da je kršćanstvo kad se pojavilo,uzdiglo žene. Kada pogledaš njihove argumente,slabo ti dođe.
Ali isto ne volim radikalni feminizam. On radi isto ono što su muškarci stoljećima radili- stavlja jedan spol ispred drugoga. Ne slažem se s tim. Također ni sa dijanističkom Wiccom. Niti želim da Crkvom vlada žena. Kad bi ženama bilo dopušteno da postanu svećenice u katoličkoj crkvi,smatrala bi to velikim napretkom za kršćanstvo,ne zato što želim nekakav matrijarhat već zato što mi je dosta višestoljetnog krutog patrijarhata.
Kada bi u kršćanstvu spolovi bili izjednačeni (ili se barem približili jednakosti) Crkva bi možda izgubila neke sljedbenike ali bi ih puno više dobila.
EDIT:
A što je s masonima? gledala sam na TV o njima,kažu da ne primaju žene u svoje redove jer da one ne znaju čuvati tajne i da su nepovjerljive i prevrtljive kava
Islam neću ni spominjati kao ni njegovo ophođenje sa ženama..
sve su religije takve,svi to znamo.
"Tko jači taj tlači"- najbolji opis zašto je situacija sa ženama i religijom takva kakva je.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 9:55 pm

Molim da netko tko zna odgovori radi li se u navedenom slučaju o "vještičjim poslima".

Dogodilo se to da je prije par godina jedna simpatična stara gospođa sa sela, za čiju su majku seljani govorili da je bila "vještica" (nanosila boleštine stoki i sl.) došla kod nas u goste. Gospođa isto više ne živi na selu. Bila je vrlo uljudna i simpatična.

Međutim, nakon njenog odlaska igrom slučaja smo našli jedno cijelo jaje u prednjem dijelu unutrašnjosti auta, skroz pod tzv. haubom, koliko sam shvatila u nekom rezervoaru za koji je potreban ključ ili se teško otvara.

Napominjem da smo auto vozili prethodno dosta puta, ali jaje je ostalo nerazbijeno i teško je racionalno objasniti kako se moglo tamo stvoriti na tako nedostupnom mjestu. Auto voze samo članovi obitelji, a ja sam prvo mislila da ga je možda snijela ptica, iako to ne drži vodu. Mislim da smo istodobno našli i neka porazbijana jaja na tavanu.

Usput, u tijeku je bilo čitanje oporuke preminule osobe, a dotična je osoba pretendirala na jedan dio nasljedstva koji nije zaslužila.

Nakon tog događaja, cijela moja obitelj imala je dosta problema. O čemu bi se moglo raditi u ovom slučaju? Kako se bez logičnog objašnjenja jaje moglo tamo naći??
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 12:00 am

Vjestica,nego sta...
Na lomacu sa njom...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 10:24 am

@Athena...par pitanja...Kako znate da je auto bilo vozeno zajedno s jajem ako niste znali da je jaje tamo? Mislim, ako uopce ne znas da je nesto negdje onda zasigurno ne znas ni koliko dugo je to nesto tamo...mozda se to jaje 'pojavilo' upravo neposredno prije pronalaska.
Onda, jaje koje zivotinje? Koliko je to jaje? Nije bas da se kuzim u mehaniku automobila ali mi se ne cini da bas ima mogucnosti da se u nesto ugura jaje tek tako...pogotovo sto jaje nije mala stvar...a ako je tako sta moguce onda mi nije jasno kako auto moze radit uopce?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 11:06 am

još jedno pitanje- a zašto bi ta žena bila kriva za jaje? samo zato što je neposredno poslije njenog odlaska otkriveno?
Prvo sve proučit i raspitat se pa onda uprit prstom u krivca- takva je bar moja logika
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:09 pm

Alpha je napisao/la:
@Athena...par pitanja...Kako znate da je auto bilo vozeno zajedno s jajem ako niste znali da je jaje tamo? Mislim, ako uopce ne znas da je nesto negdje onda zasigurno ne znas ni koliko dugo je to nesto tamo...mozda se to jaje 'pojavilo' upravo neposredno prije pronalaska.
Onda, jaje koje zivotinje? Koliko je to jaje? Nije bas da se kuzim u mehaniku automobila ali mi se ne cini da bas ima mogucnosti da se u nesto ugura jaje tek tako...pogotovo sto jaje nije mala stvar...a ako je tako sta moguce onda mi nije jasno kako auto moze radit uopce?

Pretpostavljam da se auto vozilo s jajetom, jer smo ga odmah na moru servisirali i taj dio se morao otvoriti, ne znam radi čega, uglavnom nije bilo nikakvih problema, a slučajno smo ga našli. Kad smo otvorili, našli smo nerazbijeno jaje, a prethodno smo prošli najmanje cc.600 km.
Upravo to, što je mehanika auta takva da nema baš mogućnosti da se nešto ugura tek tako, zabrinjava. Ne čudi me što je sve normalno funkcioniralo, već što se našlo tamo što se praktički ne može staviti;(
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:12 pm

i ja kazem......vjestica na lomacu s njom......
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:23 pm

Citat :
Aurora Borealis je napisao/la:
još jedno pitanje- a zašto bi ta žena bila kriva za jaje? samo zato što je neposredno poslije njenog odlaska otkriveno?
Prvo sve proučit i raspitat se pa onda uprit prstom u krivca- takva je bar moja logika

Nisam rekla da je ona kriva, ali je činjenica (što je meni kao racionalnoj osobi teško objašnjivo) zašto se jaje našlo baš tamo iza njenog posjeta i KAKO JE TO MOGUĆE?

Osim toga, nađena su i razbijena jaja na tavanu. Komentari drugih ljudi na to bili su da se nemamo što čuditi, jer se njena pokojna mama bavila "copranjem", znala je coprije i radila zlo. Ipak, čudno je da se pojavilo baš nekako poslije njenog odlaska, a nikad prije nismo imali takvih iskustava.
Jaje je normalno izgledalo, poput kokošjeg.
Ono što je vrlo čudno, to je i u slučaju da se uzme da je ona odgovorna za to, nikako to (kao niti bilo tko drugi) racionalno i fizički nije mogla izvesti.

I da, moram napomenuti da smo među stvarima pokojnice iza koje se izvršavala oporuka pronašli nekakvo prastaro svinjsko uho sa žiletom, a ona je često bila posjećivana od strane dotične gospođe. Pokojnici to nije bilo podmetnuto, ona je to svojevoljno držala. Pred smrt se posvađala s gospođom. Kasnije smo uho bacili kao i još jednu čudnu stvarčicu, nešto poput umotanog šišmiševa krila.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:30 pm

usla koka ispod haube i snijela jaje......ne znm.....puno puta sam cuo da se macka zavuce u motor od auta.....za kokos nisam nikad cuo.....
[Vrh] Go down
brle
Višestanični organizam



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 63
Age : 30
Registration date : 05.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:30 pm

Athena je napisao/la:
Molim da netko tko zna odgovori radi li se u navedenom slučaju o "vještičjim poslima".

Dogodilo se to da je prije par godina jedna simpatična stara gospođa sa sela, za čiju su majku seljani govorili da je bila "vještica" (nanosila boleštine stoki i sl.) došla kod nas u goste. Gospođa isto više ne živi na selu. Bila je vrlo uljudna i simpatična.

Međutim, nakon njenog odlaska igrom slučaja smo našli jedno cijelo jaje u prednjem dijelu unutrašnjosti auta, skroz pod tzv. haubom, koliko sam shvatila u nekom rezervoaru za koji je potreban ključ ili se teško otvara.

Napominjem da smo auto vozili prethodno dosta puta, ali jaje je ostalo nerazbijeno i teško je racionalno objasniti kako se moglo tamo stvoriti na tako nedostupnom mjestu. Auto voze samo članovi obitelji, a ja sam prvo mislila da ga je možda snijela ptica, iako to ne drži vodu. Mislim da smo istodobno našli i neka porazbijana jaja na tavanu.

Usput, u tijeku je bilo čitanje oporuke preminule osobe, a dotična je osoba pretendirala na jedan dio nasljedstva koji nije zaslužila.

Nakon tog događaja, cijela moja obitelj imala je dosta problema. O čemu bi se moglo raditi u ovom slučaju? Kako se bez logičnog objašnjenja jaje moglo tamo naći??
moja mama kad kopa po vrtu nađe jaje zakopano u zemlji. Moj brat i njegovi prijatelji su nasli stap na kojeg je bila zakvaćena smeđe platno formirano u vrećicu, nisu htjeli dirat rukama al su pogodili kamenom i raspala se te su ispalu nekakve kosti i lubanju od koze. To su nasli iza stričeve štale. Ak se pitate odakle lubanja susjed uzgaja koze. I napominjem nije riječ o vještici već o babi koja copra po selu.
[Vrh] Go down
brle
Višestanični organizam



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 63
Age : 30
Registration date : 05.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:32 pm

Da tak kad se nađe jaje kažeš da su ga štakori donesli tam.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:45 pm

Citat :
moja mama kad kopa po vrtu nađe jaje zakopano u zemlji. Moj brat i njegovi prijatelji su nasli stap na kojeg je bila zakvaćena smeđe platno formirano u vrećicu, nisu htjeli dirat rukama al su pogodili kamenom i raspala se te su ispalu nekakve kosti i lubanju od koze. To su nasli iza stričeve štale. Ak se pitate odakle lubanja susjed uzgaja koze. I napominjem nije riječ o vještici već o babi koja copra po selu.

Ja vjerujem da coprije i danas postoje, tj. da ljudi koji se bave njima to uglavnom rade da nanesu štetu drugima i pritom mogu biti vrlo uspješni.
Nisam čitala cijelu temu "Vještice", jer sam mislila da nema razlike između vještica i osoba koje se bave copranjem?!
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:48 pm

a cek......a zasto bas jaja....s njim se bacaju nekakvi uroci ili.....?

nekakve kletve......
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:52 pm

Ko sa djavlom tikve sadi o glavu mu se lupaju...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:55 pm

U narodu kažu da je jaje loša stvar i da se njime nastoji navući neko zlo. Uglavnom, nešto negativno. Ja se ne razumijem u narodnu simboliku i coprije, ali ima ljudi koji to znaju.
[Vrh] Go down
brle
Višestanični organizam



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 63
Age : 30
Registration date : 05.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:57 pm

A da jaje kao donosi zlo. Ak nađeš jaje moraš ga bacit u tekuću vodu. Na mog prijatelja je bacila urok neka baba i nije mogo spavat pa su zvali drugu copriju i ona je cijelu noć preljevala vodu u lavoru sa žlicom iznad njega i na kraju ugasila žeravicu u toj vodi i toga je "izlječilo". Aurora ti pricas kak ne treba odmah upirat prstom al kad se zna da neko copra onda si siguran da je on.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimened ruj 20, 2009 5:42 pm

iskreno jaja se koriste samo u voodoo magiji kao sredstvo zla- koliko sam ja uspjela pohvatati...

a što se tiče misterioznih jaja, večina nesilica skriva svoja jaja kao ih gazda ne bi odnio pa ih snesu na prilično neobičnim mjestima, pa kasnije vidiš samo hrpu piceka kako skakuću okolo, a i ponekad sama koka zaboravi gdje je što snesla pa i naiđeš na prilično stara- usmrđena jaja...

morate shvatiti da Aurora i ja pokušavamo razbiti te predasude o vješticama. po selima se uvijek naiđe na osobu koju pokušavaju predstavit kao takvu i odmalena je usađen strah od njih i s strahom velike oči - znači nakon posjeta vidite sve nepravilnosti koje prije niste uočavali
a s druge strane prije je vračarstvo bilo lakše za izrazit, danas to nije

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitimepon ruj 21, 2009 1:57 am

Gea je napisao/la:
iskreno jaja se koriste samo u voodoo magiji kao sredstvo zla- koliko sam ja uspjela pohvatati...

a što se tiče misterioznih jaja, večina nesilica skriva svoja jaja kao ih gazda ne bi odnio pa ih snesu na prilično neobičnim mjestima, pa kasnije vidiš samo hrpu piceka kako skakuću okolo, a i ponekad sama koka zaboravi gdje je što snesla pa i naiđeš na prilično stara- usmrđena jaja...

morate shvatiti da Aurora i ja pokušavamo razbiti te predasude o vješticama. po selima se uvijek naiđe na osobu koju pokušavaju predstavit kao takvu i odmalena je usađen strah od njih i s strahom velike oči - znači nakon posjeta vidite sve nepravilnosti koje prije niste uočavali
a s druge strane prije je vračarstvo bilo lakše za izrazit, danas to nije

Dijelom si u pravu, ali ipak sumnjam da nesilice nesu jaja pod haubom koja se gotovo nikad ne otvara i za čije je otvaranje potrebna cijela procedura, jer se radi o starijem autu. Osobito, ako u prvom susjedstvu nema nesilica i ako se jaje nađe među žicama skroz u unutrašnjosti auta, gdje je jako teško (čitaj nemoguće) snijesti jaje, a osobito postići da se ne razbije.

Svakako da sve bapske priče o coprnicama ne drže vodu, ali ipak ima ih i istinitih. I danas postoje coprnice koje znaju coprati.

Baka bivše cure mog rodjaka ga je "zacoprala", jer nije odobravala vezu različitih vjera. Osjećao je gušenje, kao da ga nešto tjera da mora skočiti kroz prozor. Napominjem da je dečko bio optimističan i nikako sklon suicidu. Nijedan liječnik nije mogao dijagnosticirati uzrok gušenja niti promjene ponašanja, sve dok nije potražio pomoć lokalne coprnice koja je otjerala urok. Sve se odmah vratilo na staro.
Naravno, sad neki mogu konstatirati da je dečko trenutno malo prolupao i naglo se igrom slučaja povratio u zbilju;)

Nema konkretnih dokaza da je neka pojava posljedica coprije, magije ili nečeg sličnog. Nikada ih niti neće biti. Ipak, racionalan čovjek treba imati sposobnost uočavanja nekih pojava i odupiranja predrasudama.

To ga ipak ne bi trebalo sprečavati da konstatira da se neke stvari razumno/znanstveno ne mogu objasniti i da su pune "rupa". U protivnom, uvijek postoje racionalni dokazi. Samo je pitanje koliko su uvjerljivi i mogu li ih oni koji se uvijek pozivaju na praznovjerje puka (koje se nikad ne može generalizirati) podastrijeti. Ako mogu, kapa dolje!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 15 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 15 / 22.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: