Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Afirmacije

Go down 
+2
MoW
Dada289
6 posters
Autor/icaPoruka
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimečet ruj 06, 2012 12:58 pm

Svaka misao i svaka riječ, koju izgovaramo, jest afirmacija. Naš unutarnji dijalog je tok afirmacija. Sa našim riječima i mislima stalno nešto utvrđujemo, i ovaj tok afirmacija stvara naše životno iskustvo u svakom trenutku.

Uz pomoć pozitivnih afirmacija – kratkih pozitivnih izjava, koje ciljaju na određenu grupu uvjerenja u našoj podsvijesti, - možemo utjecati na negativna stanovišta i zamijeniti ih sa pozitivnim vjerovanjima, koja su blagotvorna za nas. To je kao da su Vam „isprali mozak“, ali sa tom razlikom, da Vi sami odlučujete, koja negativna vjerovanja želite „isprati“.

Način, na koji se stvaraju afirmacije, je veoma važan.

Da li vi izgovarate afirmacije, koliko često, i da li uočavate razliku svojeg života potpomognuto sa afirmacijama?

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimečet ruj 06, 2012 7:43 pm

Ne sjećam se baš kad sam zadnji put svjesno izgovarao neke pozitivne afirmacije... ali sigurno znam da je bilo perioda kad sam si govorio nešto tipa: "lepi si", "pametni si" i slično. zubi
E sad, to valjda jesu pozitivne afirmacije, ali su mi one uglavnom trebale za vrijeme puberteta i adolescencije, sad baš i ne više.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimečet ruj 06, 2012 7:46 pm

Bilo bi dobro češće izgovarati afirmacije, pogotovo kad smo loše volje, ili kada nas nešto muči. Puno se bolje nakon toga osjećamo, i stvarno takve pozitivne afirmacije djeluju. 8)

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimečet ruj 06, 2012 8:49 pm

Slažem se s time, samo je stvar u tome da nisam gotovo nikad loše volje, a i rijetko me šta nešto baš muči. :)
Afirmacije inače pozdravljam u kontekstu toga da nam pomognu da se vratimo na pravu stazu i da se osjećamo bolje, međutim mislim da one nisu konačno rješenje zašto se osjećamo loše ili zašto nas nešto muči. One samo mogu pomoći u liječenju simptoma, ne i u otklanjanju uzroka.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimesub ruj 08, 2012 12:33 pm

Nije dovoljno samo izgovarati afirmacije. One moraju biti realne. Negdje sam pročitao jedan primjer u kojem je bilo spomenuto da afirmacija npr. "Ja imam luksuzni automobil", ne djeluje jer nam naš um to neće povjerovati. Ispravno bi bilo "Ja sam odlučio imati luksuzni automobil", i tada će se naš um potruditi da to i ostvari. Znači, afirmacije moraju djelovati realno našem podsvjesnom umu jer on traži dokaz za danu afirmaciju :)

Afirmacije nisu samopomoć ili tako nešto, to što je netko uspješan i zadovoljan sobom, svojim uspjehom i slično, ne znači da ne može još bolje. Afirmacija "Ja sam zadovoljn i uspješan" našem umu govori da je to dovoljno i da se ne treba truditi da budemo još zadovoljniji i uspješniji...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 32
Registration date : 05.09.2011

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimened ruj 16, 2012 1:16 pm

Skulptura je napisao/la:
Nije dovoljno samo izgovarati afirmacije. One moraju biti realne. Negdje sam pročitao jedan primjer u kojem je bilo spomenuto da afirmacija npr. "Ja imam luksuzni automobil", ne djeluje jer nam naš um to neće povjerovati. Ispravno bi bilo "Ja sam odlučio imati luksuzni automobil", i tada će se naš um potruditi da to i ostvari. Znači, afirmacije moraju djelovati realno našem podsvjesnom umu jer on traži dokaz za danu afirmaciju :)

Afirmacije nisu samopomoć ili tako nešto, to što je netko uspješan i zadovoljan sobom, svojim uspjehom i slično, ne znači da ne može još bolje. Afirmacija "Ja sam zadovoljn i uspješan" našem umu govori da je to dovoljno i da se ne treba truditi da budemo još zadovoljniji i uspješniji...

A ja sam bio čitao da afirmacija ne prepoznaje "želim" i "ne želim" nego se usredotočuje na subjekt (ili objekt). To bi onda značilo da ti uopće ne treba cijela rečenica nego je dovoljno "luksuzni automobil".
Any thoughts? :)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimened ruj 16, 2012 4:30 pm

Afirmacije moraju biti pozitivne, bez riječi želim/ne želim, naredbi, uvjetovanja... Naš mozak to ne prepoznaje.
Uz afirmacije je potrebna dobra vizualizacija samih afirmacija. Ako si govoriš "luksuzni auto" a cijelo vrijeme ti se u glavi mota običan fićo, afirmacija neće funkcionirati.
Afirmacije se većinom koriste za male stvari, i takve funkcioniraju, za "realne" želje, poput "savršenog sam zdravlja, moj posao mi donosi zadovoljstvo i veselje, sreća me prati svuda gdje se krećem..."

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimened ruj 16, 2012 10:52 pm

Da, afirmacije moraju biti realne, tj. ono što mi smatramo da je moguće ostvariti, jer ako smo uvjereni da nešto ne možemo ostvariti, onda to i nećemo ostvariti.

Ono što je kod afirmacije najteže je držati se pozitivne misli duže vrijeme tj. sve dok se ne ostvari. Mnogi odustanu nakon dan dva, i kažu eh to ne funkcionira. No nije da ne funkcionira, nego su oni dugo vremena slali negativnu misao i svemir im je odgovarao u skladu sa tom misli. Nakon toga promjene misao, ali treba neko vrijeme da Svemir odgovoriti na tu novu misao ili bolje reći da oni postanu spremni primiti tu novost, no ako se to ne ostvari za dan, dva oni se vračaju staroj negativnoj misli i Svemir se vraća ostvarivati im tu misao.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimened ruj 16, 2012 11:28 pm

Chakotay je napisao/la:
Da, afirmacije moraju biti realne, tj. ono što mi smatramo da je moguće ostvariti, jer ako smo uvjereni da nešto ne možemo ostvariti, onda to i nećemo ostvariti.

Ono što je kod afirmacije najteže je držati se pozitivne misli duže vrijeme tj. sve dok se ne ostvari. Mnogi odustanu nakon dan dva, i kažu eh to ne funkcionira. No nije da ne funkcionira, nego su oni dugo vremena slali negativnu misao i svemir im je odgovarao u skladu sa tom misli. Nakon toga promjene misao, ali treba neko vrijeme da Svemir odgovoriti na tu novu misao ili bolje reći da oni postanu spremni primiti tu novost, no ako se to ne ostvari za dan, dva oni se vračaju staroj negativnoj misli i Svemir se vraća ostvarivati im tu misao.

@Chak, upravo tako. Ni sama ne bi mogla bolje sročiti ides

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimepet ruj 21, 2012 10:12 am

Da bi netko slao pozitivne misli u svemir mora biti pozitivna osoba. Ako je netko negativna (pesimisticna) osoba onda afirmativne poruke nece puno napraviti vec se osoba mora mijenjati iz korjena (sto nije lako). Kad se osoba promijeni ona tad po defultu slalje pozitivne misli u eter.
Primjer: Netko od malena smatra kako nakon smrti nema nicega. To je duboko ukorijenjeno u toj osobi. S vremenom osoba razvija interes za vjeru, ukljuci se i u religijsku zajednicu, moli se (salje afirmativne misli, jelte), cita Svete Knjige i (misli da) vjeruje u sve to. Medjutim, dozivi neko razocaranje/gubitak i prva misao koja joj sikne u mozak je "znao sam da nema Boga". Postaje jasno da se osoba nije iskonski promijenila nego samo povrsinski dok je nesvjesno i dalje u prvom obrascu razmisljanja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitimepet ruj 21, 2012 2:08 pm

Slažem se s Alphom. Mislim da je jako bitno ta korjenita promjena i da bez nje same afirmacije nemaju koristi.
Upravo zato mi nemaju smisla afirmacije kod ljudi kod kojih to ispadaju samo mantre iako ni sami nisu u to uvjereni. Afirmacije s druge strane kod ljudi koji samo po sebi vjeruju da je promjena moguća i općenito su optimistični su po mojem mišljenju nepotrebne, zato što one već i samim tim optimizmom postižu svoje ciljeve, dodatni poticaj im je uglavnom nepotreban.
Ne znam, možda nisam dovoljno u tom "svijetu" afirmacija da bih uvidio da od njih imam ikakve značajne koristi.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Afirmacije Empty
PostajNaslov: Re: Afirmacije   Afirmacije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Afirmacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: