Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pishički poremećaji

Go down 
+11
Jedi Mind Tricks
Bella.Lilly
Ascended
Zyon
Skulptura
Ymir
2pac
Fantom
Novus ordo seclorum
wanderer
Alpha
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimeuto srp 01, 2014 5:28 am

Mislim da se šizofreničari susreću s astralnim entitetima koji jednostavno, direktno komuniciraju s njima. Vjerovatno da u tom stanju mogu i sami kreirati entitete i ono što vide, ili se vizije manifestuju iz njihove podsvijesti (o ovome ne znam ništa, ne razumijem se u psihijatriju). Ali smatram da se patologizacijom njihovog stanja radi suprotna stvar od one što treba raditi. Službena nauka ne priznaje psihičke sposobnosti u ezoternom smislu i zato se brani svih stranih pojava i nastoji ih suzbiti. Time se ne liječe bolesnici a još manje se javnost senzibilizira. Čitala sam članak o šizofreničaru kojeg su poslali u Afriku u neko pleme koje prakticira shamanizam i inicirali su tog čovjeka u shamansku praksu- prepoznali su ga kao liječnika a ne kao onoga kome je potreban lijek. On sad sasvim normalno funkcionira među iskusnijim shamanima i liječi ljude, potpuno je prihvaćen u zajednici, postao je njihov učenik. Dakle to sve ovisi gdje se čovjek rodi, da je "poremećaj" jeste, ako posmatraš iz perspektive Zapada koji te pojave ne prihvata i ne razumije, a ako posmatraš iz malo drugačijeg ugla, shizofreničari imaju talent kojeg treba iskoristiti a ne suzbiti ili anatemizirati. OK, oni po defaultu ne funkcioniraju u društvu kako smo mi navikli, ali toliko toga se gura pod tepih kao nenormalno jer ljudi ne mogu da se pomire sami sa sobom, za početak ne mogu shvatiti da ponekad svi imaju "epizode" koje bi ih svrstale u "luđake" ili da su bez ikakvog logičnog razloga nešto proglasili lošim, nepoželjnim. Što je u jednoj kulturi blago u drugoj je prokletstvo, kod nas bi bilo neetično pustiti čovjeka da liječi ljude psihičkim kanalima, astralno, da koristi ono što mu je tako neplanirano "dato" a nedajbože da društvo odnjeguje tu osobu.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimeuto srp 01, 2014 2:53 pm

Moj prijatelj ima sizofreniju, ali on je i dalje dobri ljudi.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimepet srp 11, 2014 12:33 am

Mnogi su smatrali da je šizofrenija opsjednutost. U psihijatriji ona je doslovno dijagnoza koja znači - imaš neki mentalni poremečaj, ali ne znamo koji točno. Pošto ima previše varijacija koje se manifestiraju gotovo individualno, tako da se klasificiraju po težini, ali na kraju za sve je dizajniran samo jedan oblik terapije.

Mene više zanimaju autistični ljudi, oni su ti koji u biti doživljavaju ovaj svijet drugačije i toliko jako da se moraju isključiti iz njega kako bi se usredotočili na jedan dio. Navodno oni s blagim oblikom autizma su u biti genijalci po našim standardima. Nevjerojatno kako lagano usvajaju neka matematička pravila da je to ludo i to kroz oblike, boje i emocije.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimečet kol 03, 2017 1:12 pm

Psihotični poremečaji, psihoze, čudaci i luđaci, šizofrenočari. Vide svijet iza zastora i imaju vezu sa astralnim svijetom. Neshvačeni su odbačeni od društva. Vide istinu i mogu razotkriti laži. To sistemu nepaše pa ajmo ih proglasiti bolesnima pa ih lječiti. Sumnja vodi u preispitivanje kod takvog načina da se dođe do istine šizofreničari imaju pristup uvida u suptilan svijet. Vidie nešto što ne postoji! Ne. Oni vide nešto što "normalni" nemogu ni da pojme. Pa ti kažu e čovjeće sve je to u tvojoj glavi pa te strpaju u ustanovu na lječenje a sebe ljepo obrane da njihova laž ne izađe na površinu.
Kod šizofreničara dolazi do epozoda ludila jer se negira njihovo viđenje svijeta i okrivljuje ga se da je sve to u njegovoj bolesnoj glavi. Pitam se ko je normalan a ko lud i čija glava ne šljaka normalno. Što uopče znači pojam normalan kad se norme normalnosti izmjenjuju ko godišnja doba. Prije dvadesetak godina nisi bio normalan ako meditiraš i baviš se jogom a danas nisi normalan ako ne vjeruješ u moći meditacije i joge. Jer je danas to in. Danas nisi normalan ako imaš pristup suptilnom svijetu a vjerujem da će za dvadeset godina biti normalno putovati suptilnim svijetovima.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimečet kol 03, 2017 3:19 pm

U mnogo kultura diljem svijeta se ti razni "poremećaji" smatraju darom, te ako su u pitanju muškarci, postaju nakon tog otkrića seoski šamani. Primjer su sibirski azijati iz tamošnjih ruralnih područja.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimečet kol 03, 2017 8:45 pm

Biće da bi mi to mogla biti buduća profesija, šamanizam, pošto mi je dijagnosticirana šiza psihotični poremečaj f23.3 affraid
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimepet kol 04, 2017 9:11 am

prema Shamanizmu cjelo poistovjecivanje sa Tonalom/licnoscu je veci il manji poremecaj...Zdrava ljudska psiha prema psihologiji je i dalje dosta poremeceno stanje gledajuci ocima shamana/naguala...

Psihologija/psihijatrija je mac sa 20 ostrica,dok je shamanizam jasan kao dan,sve od pocetka do kraja se zna u detalj i neko ko jeste manifestovani Nagual u fizicko-tonalnom tjelu moze sve i svasta raditi sa "poremecenim" sto psiholog nemre kakve god skole zavrsio.

Nagual se smije,Tonal pokusava da se odrzi u zivotu,i jbt ga,ak je tu iko lud,to je Nagual...Nagual je potpuni poremecaj za Tonal.

Ljudi i kad prihvate postojanje Tonala u nauci,trebace im valjda jos par hiljada godina da isto tako prihvate Nagual.Jedna stvar je sigurna,Tonal nemoze biti izbalansiran uz pomoc Tonala. Ime i prezime koje se uklapa u nekakvo drustvo koje ga proglasava normalnim je nista drugo doli preseravanje raznih Tonala. Ici tu u kompromis je takodje Tonal.

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimepet kol 04, 2017 12:39 pm

Kod:
[quote="bodhisattva"] f23.3  [/quote]??

bodhisattva je napisao/la:
Psihotični poremečaji, psihoze, čudaci i luđaci, šizofrenočari. Vide svijet iza zastora i imaju vezu sa astralnim svijetom. Neshvačeni su odbačeni od društva. Vide istinu i mogu razotkriti laži. To sistemu nepaše pa ajmo ih proglasiti bolesnima pa ih lječiti. Sumnja vodi u preispitivanje kod takvog načina da se dođe do istine šizofreničari imaju pristup uvida u suptilan svijet. Vidie nešto što ne postoji! Ne. Oni vide nešto što "normalni" nemogu ni da pojme. Pa ti kažu e čovjeće sve je to u tvojoj glavi pa te strpaju u ustanovu na lječenje a sebe ljepo obrane da njihova laž ne izađe na površinu.
Kod šizofreničara dolazi do epozoda ludila jer se negira njihovo viđenje svijeta i okrivljuje ga se da je sve to u njegovoj bolesnoj glavi. Pitam se ko je normalan a ko lud i čija glava ne šljaka normalno. Što uopče znači pojam normalan kad se norme normalnosti izmjenjuju ko godišnja doba. Prije dvadesetak godina nisi bio normalan ako meditiraš i baviš se jogom a danas nisi normalan ako ne vjeruješ u moći meditacije i joge. Jer je danas to in. Danas nisi normalan ako imaš pristup suptilnom svijetu a vjerujem da će za dvadeset godina biti normalno putovati suptilnim svijetovima.

sa hoffman.om i laing.ovom antipsihijatrijom službeni akademski odnos je dosta napredovao, međutim istodobno dolazi do (tajnih) experimentalnih zloupotreba za eventualnu korist mogućih vojnih i trgovinskih primjena.
mislim da je pri ovoj temi bitno i primjetiti kako je među svim tim -kolokvijalno rečeno: "poremečajima/bolestima" potrebno razlikovati "nadahnute i superosjetilne otklone" od "grubih patoloških otklona" i one situacije kada je osobi "nadahnutih i superosjetilnih otklona" potrebno uspostaviti funkcionalni osobni balans, tj problematično je i bolno pozicionirati se u "realnom" svijetu meterijlanog i duhovnog izrabljivanja podređenog utrci za najboljim pozicijama u recentnom civilizacijskom prehrambenom lancu.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimepet kol 04, 2017 8:49 pm

primitive101 je napisao/la:
prema Shamanizmu cjelo poistovjecivanje sa Tonalom/licnoscu je veci il manji poremecaj...Zdrava ljudska psiha prema psihologiji je i dalje dosta poremeceno stanje gledajuci ocima shamana/naguala...
Zdrava ljudska psiha hallo!!! Što to znači? Za mene su bolesni oni koji su meni rekli da sam bolestan. Jer imam osjećaj da su me htjeli samo utišati i smiriti. Socijalni odraz ovog društva je sve samo ne zdrav.
Vrtim se u krug. Dosta štiva o tome ima u dijelima Castaneda. Mislim da će mi to biti iduće štivo.
Veoma interesantno zborite ljudi i dosta toga ima smisla.

Webe uspostavljanje balansa napreduje neću reći da sam izbalansiran do kraja ali borim se i radim na tome teško je još učim ali ima rezultata.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimepet kol 04, 2017 9:41 pm

Topla preporuka, svakako pročitaj sve njegove knjige.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitimened kol 06, 2017 3:15 pm

Plus knjige Taishe Abelar i ostalih saputnica iz iste ekipe plus jedan jedini John O'Neill :) :

https://www.tapatalk.com/groups/nagual/

Zdrava ljudska psiha je potpuna ludnica za prosjecnog covjeka il psihologa ;) to ti je nesto kao mix kontinualnog LSD-a u kojem ulazish i izlazish iz raznih alter egova po Volji,pritom ostajuci nedualan,nelokalan i nerodjen i nepomucenog Uma,ja ne vidim optimalniji nacin prezivljavanja u ovoj rupi na Zemlji.

Jedno je kad Nagual ide da ljeci ljude sa ozbiljno sjebanim Tonalom koji se agregira u ozbiljne rascjepe licnosti a drugo kad taj isti Tonal iz nekog rascjepa pokusava samog sebe da opet sastavi.Nagual moze iskoristiti neke Moci ili jednostavno precice koje su mu jasne,i cak se ne baviti ljecenjem Tonala,nego kompletan Tonal iskulirati i "razbiti" ga u Nerodjenom...

U praksi,ono sto je kljucno po svim parametrima, je status tvoje Volje i kolko je slobodna od "svega". Bez Volje,mosh se j3bat ;) kad Tonal izgubi vezu sa Voljom,to je totalna nesvjest,prakticki zombi u fizickom tjelu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pishički poremećaji - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pishički poremećaji
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: