Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Telepatija

Go down 
+47
waldox
Novus ordo seclorum
Wild Child
web dust
bacic197
Izida
Leonora
Chakotay
Floridain
Athena
yuusha
Wsmack
UNIDA
Cinderella
Flamezar
daughter_of_Sun
Q Aludel
bros
flory
Grinder
schmizzl
Skulptura
Ofca
tomi
brle
snow queen
Blizzard
PEPE-Top Secret
Berny_Sinara
Gea
Legionar
Jaykof
Shadowh86
Hapa
Goran
meli
opasko
gloria_g
l337_m4n
floridana
Alpha
Angel from shadow
Galileo Galilei
silver
malenaivi
zvezda
Svjetloisjena
51 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimečet sij 07, 2010 6:51 pm

@pa vidi bros.... ja znam da se neću zamarati s tim, a ti ako želiš slobodno! zubo

jer što se tiče te tvoje teorije vjerojatnosti, vidi ovako...
imaš novčić. da dobiješ pismo, šanse su 1/2. a ti baciš novčić 50 puta, i svih 50 puta dobiješ glavu. to je, moguće.
zakon vjerojatnosti je jako kompleksan, na kraju, opet sve može biti slučajnost.

kad se radi o telepatiji - ili čitaš nekome misli ili ih ne čitaš!
jer ako taj netko izvlači karte 100 puta, ako si telepat, svih ćeš 100 ne pogoditi, nego znati!
a ako je u pitanju razvijanje te sposobnosti - da bi nešto razvio, mora to nešto postojati i u najminijaturnijem obliku.

imam frendicu koja drži jedan kafić. viđamo se učestalo. ono što je zanimljivo je da svaki put kad idem prema kafiću, ona me zove!
a kako mi je mob uvijek isključen ili doma ili bez zvuka... počele smo se i pozitivno čuditi kako je to moguće...telepatija... jer se dogodilo do sada - SVAKI PUT! :) :)
a opet..da pogodim u koju ona kartu gleda... nema šanse.

kad sam rekla da nije razvijena... da, ona zbilja nije razvijena na svjesnoj razini, u intelektualnom smislu, onako, kao na filmu!

ona postoji na podsvjesnoj i intuitivnoj razini. ti ako je vježbama uspiješ razviti i osvijestiti do granice da me sretneš i kažeš što sam sad pomislila kad sam te vidjela - dobit ćeš Nobelovu nagradu za znanost i nova otkrića.

ovo s kartama i nije za vježbu... već za testiranje.... a tek ono što je 100% (bilo 5, 10, ili 100 ponavljanja) točno rečeno - više je od slučajnog.... :) :)
razmisli... kako to da jednu kartu pročitaš, a drugu ne!? pa opet, treću da... :) ?
možeš mi reći da je to zato jer nije razvijena i jer je treba naučiti kontrolirati, ali opet, neću se složiti.
telepatija ne ide na sreću. eh sad sam pogodio7-la...

u ljudskoj svijesti je uvijek nekolicina misli.
kad budeš "hakirao" u nečiji um, i moga čitati misli - dakle kada budeš telepat - onda ću ti ja pokazivati boje, a ti ćeš mi odgovoriti ovako: "boja je zelena, to ti je najdraža boja, kod kuće u ormaru imaš zelenu majcu"
ovo su misli koje bi mi počele zujati glavom kad bi vidjela zelenu boju - asocijacije. i ti da si telepat - čuo bi ih sve!

a to se još nikad nije dogodilo (barem koliko ja znam za to), sve se svodi na filmiće (dokumentarne i SF).
da mi je znati tko je telepat... :) :) na ovom stupnju intuitivnih sposobnosti, da netko i može čitati tuđe misli, izgubio bi se od toliko njih... čuo bi ih non stop i prolupao....
jer isto je bilo i sa emocijama - prvo su kao psihički proces nastale i razvile se, a tek smo ih naknadno naučili kontrolirati - dapače, to činimo i sada, i to tokom cijelog života!
emocije, kažem....
a vi bi htjeli biti telepati.... :) :)


p.s. nisam nikog štela naljutit ili obeshrabriti ovim postom..
na kraju krajeva, ova intuicija koju imamo se može razvijati u nedogled... a to je isto fascinantno... :)
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimečet sij 07, 2010 10:00 pm

ovo s kartama i nije za vježbu... već za testiranje

Ako vidis kad grjesis i kad ne naucis se slusati.

čuo bi ih non stop i prolupao- to predpostavljas.

Kak se nas dvoje nemozemo slozit oko niceg;) al neka nemoramo se ljutit zato xd
[Vrh] Go down
Q Aludel
Stanica
Q Aludel


Male
Leo Broj postova : 21
Registration date : 04.01.2010

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimepet sij 08, 2010 12:22 am

schmizzl je napisao/la:
@pa vidi bros.... ja znam da se neću zamarati s tim, a ti ako želiš slobodno! zubo

jer što se tiče te tvoje teorije vjerojatnosti, vidi ovako...
imaš novčić. da dobiješ pismo, šanse su 1/2. a ti baciš novčić 50 puta, i svih 50 puta dobiješ glavu. to je, moguće.
zakon vjerojatnosti je jako kompleksan, na kraju, opet sve može biti slučajnost.

kad se radi o telepatiji - ili čitaš nekome misli ili ih ne čitaš!
jer ako taj netko izvlači karte 100 puta, ako si telepat, svih ćeš 100 ne pogoditi, nego znati!
a ako je u pitanju razvijanje te sposobnosti - da bi nešto razvio, mora to nešto postojati i u najminijaturnijem obliku.

imam frendicu koja drži jedan kafić. viđamo se učestalo. ono što je zanimljivo je da svaki put kad idem prema kafiću, ona me zove!
a kako mi je mob uvijek isključen ili doma ili bez zvuka... počele smo se i pozitivno čuditi kako je to moguće...telepatija... jer se dogodilo do sada - SVAKI PUT! :) :)
a opet..da pogodim u koju ona kartu gleda... nema šanse.

kad sam rekla da nije razvijena... da, ona zbilja nije razvijena na svjesnoj razini, u intelektualnom smislu, onako, kao na filmu!

ona postoji na podsvjesnoj i intuitivnoj razini. ti ako je vježbama uspiješ razviti i osvijestiti do granice da me sretneš i kažeš što sam sad pomislila kad sam te vidjela - dobit ćeš Nobelovu nagradu za znanost i nova otkrića.

ovo s kartama i nije za vježbu... već za testiranje.... a tek ono što je 100% (bilo 5, 10, ili 100 ponavljanja) točno rečeno - više je od slučajnog.... :) :)
razmisli... kako to da jednu kartu pročitaš, a drugu ne!? pa opet, treću da... :) ?
možeš mi reći da je to zato jer nije razvijena i jer je treba naučiti kontrolirati, ali opet, neću se složiti.
telepatija ne ide na sreću. eh sad sam pogodio7-la...

u ljudskoj svijesti je uvijek nekolicina misli.
kad budeš "hakirao" u nečiji um, i moga čitati misli - dakle kada budeš telepat - onda ću ti ja pokazivati boje, a ti ćeš mi odgovoriti ovako: "boja je zelena, to ti je najdraža boja, kod kuće u ormaru imaš zelenu majcu"
ovo su misli koje bi mi počele zujati glavom kad bi vidjela zelenu boju - asocijacije. i ti da si telepat - čuo bi ih sve!

a to se još nikad nije dogodilo (barem koliko ja znam za to), sve se svodi na filmiće (dokumentarne i SF).
da mi je znati tko je telepat... :) :) na ovom stupnju intuitivnih sposobnosti, da netko i može čitati tuđe misli, izgubio bi se od toliko njih... čuo bi ih non stop i prolupao....
jer isto je bilo i sa emocijama - prvo su kao psihički proces nastale i razvile se, a tek smo ih naknadno naučili kontrolirati - dapače, to činimo i sada, i to tokom cijelog života!
emocije, kažem....
a vi bi htjeli biti telepati.... :) :)


p.s. nisam nikog štela naljutit ili obeshrabriti ovim postom..
na kraju krajeva, ova intuicija koju imamo se može razvijati u nedogled... a to je isto fascinantno... :)

Evo procitajte:

Godina, 7 Meseca Karma: 0
Eksperimentalna parapsihologija


Jedan od najneobičnijih eksperimenata u oblasti vančulnih opažanja priredio je 1940. godine niko drugi do Josif Visarionovič Staljin, neprikosnoveni lider komunističkog Sovjetskog Saveza gde reč telepatija zvanično nije smela da se izgovori glasno, iako su do tada već dve decenije trajali tajni pokušaji da se sposobnosti raznih medijuma i ekstrasensa iskoriste u vojne i druge svrhe.
Prema verziji (a ima ih nekoliko) koju navode Šila Ostrander i Lin Šreder, autorke knjige Iza gvozdene zavese, posvećene istraživanjima parapsiholoških fenomena u takozvanom varšavskom bloku, policija je jednoga dana upala usred predstave čuvenog telepate Volfa Mesinga u beloruskom gradu Gomelu, ugurala ga u automobil i posle duže vožnje odvela – pravo pred Staljina!

Diktatora je prvenstveno zanimalo šta se događa u Poljskoj - odakle je Mesing nedavno stigao, ko su njegovi uticajni prijatelji i kakve podatke o njima može da im otkrije. To je bio prvi u nizu sličnih susreta koji su zatim usledili. Da bi proverio sposobnost svog sagovornika da čita tuđe misli i nametanjem svoje volje utiče na postupke drugih ljudi, Staljin je smislio okrutan eksperiment. Naredio je Mesingu, pod pretnjom da će biti uhapšen u slučaju neuspeha, da uz primenu psihičkih uticaja opljačka moskovsku Gosbanku.

„Prišao sam blagajniku i pružio mu prazan list papira istrgnut iz školske beležnice“ - pričao je kasnije Mesing. „Zatim sam na pult stavio otvorenu aktovku i u mislima naredio blagajniku da mi preda 100.000 rubalja“.
Postariji blagajnik je bacio pogled na papir, a zatim otvorio sef i učinio šta je Mesing tražio. On je svežnjeve novca poslagao u torbu i izašao na ulicu gde su ga čekala dvojica Staljinovih poverljivih ljudi, koji su se uverili da je zadatak uspešno obavljen. Volf Mesing se zatim vratio u banku i blagajniku predao novac. Blagajnik je pogledao najpre njega, zatim prazan list hartije na svom stolu i doživeo srčani udar! Srećom, preživeo je.

U ulozi Berije

Sledeći zadatak za Mesinga bio je, po Staljinovom uverenju, složeniji: uveli su ga u vladin ured u Kremlju. Tri smene stražara dobile su zadatak da ga čuvaju i naređenje da po svaku cenu spreče njegov izlazak odatle. „Bilo je lako“, rekao je Volf Mesing kasnije. „Kada sam izašao na ulicu, nisam mogao da odolim a da se ne okrenem i mahnem visokom vladinom službeniku koji me je posmatrao sa najvišeg sprata zgrade koju sam upravo napustio“.
Prema tvrdnji Šrederove i Ostranderove, koje su se ovom temom bavile u vreme kada je Mesing još bio živ (umro je 1974. godine u Moskvi od upale bubrega), od svedoka zbivanja a delom i iz uticajnog sovjetskog časopisa Nauka i religija koji je preneo deo Mesingove autobiografije pod naslovom O meni, saznale su o događaju u Staljinovom letnjikovcu u Kuncevu.

„Nisu mu dali nikakvu pismenu pozivnicu ili propusnicu“, zapisale su. „Bilo je to kao da su od nekog zatražili da se preobuče u Betmena i uleti pod svodove Fort Noksa. Straže oko letnjikovca bile su guste kao žbunje. Staljin je uvek bio okružen vodom telesne garde i svi zaposleni u domaćinstvu bili su članovi tajne policije.“
Nekoliko dana kasnije, dok je Staljin radio za velikim stolom prepunim dokumenata i papira, vitki, tamnokosi čovek ušao je kroz glavni ulaz, ne privukavši ničiju pažnju. Staljinova mu je telesna garda s poštovanjem otvorila prolaz. Posluga mu se sklanjala s puta.
Čovek je prošao hodnikom i kroz nekoliko potpuno jednako nameštenih soba (u svakoj je bio naslonjač, tepih i sto). Zastao je na vratima sobe u kojoj je Staljin sedeo čitajući. On ga je u čudu pogledao. Volf Mesing stajao je pred Staljinom. Kako je to uspeo?

„U mislima sam uveravao stražare i poslugu da sam Berija“, objasnio je Mesing. Lavrentij Berija, šef Sovjetske tajne policije, bio je u Staljinovom letnjikovcu čest gost. Mesing nije ni malo ličio na njega – na primer, imao je kovrdžavu, a Berija ravnu kosu. Nije se čak potrudio ni da nabavi Berijin zaštitni znak - svetlucavi monokl.
Po drugim verzijama koje autorke knjige Iza gvozdene zavese ne pominju, Volf Mesing je imao sposobnost udvajanja, odnosno, moć da pošalje svoje astralno telo u vidljivom obliku na određeno mesto. Tako se pojavio pred Staljinom. Međutim, pošto je Staljin, kako navode, skočio kao oparen i dobro opipao priliku pred sobom da se uveri da je stvarna, teško da je verzija o astralnom dvojniku verodostojna masovnu hipnozu. Objašnjenje pre treba tražiti u Mesingovoj veštini da koristi, ili na neki drugi način upravlja percepcijom više ljudi odjednom.

Činjenica je, međutim, da su u to vreme u Sovjetskom Savezu ekstrasense nazivali jednostavno lupežima. Volfa Mesinga je Sovjetsko ministarstvo kulture zaposlilo kao zabavljača, koji je sa svojom predstavom Psihički eksperiment nastupao u svim većim gradovima te zemlje! Govorilo se da on može da čini čudesa, pa su za njegov telepatski program karte su uvek bile rasprodate. Štaviše, nakon tri godine Mesing je kao sovjetski građanin kupio i poklonio vazdušnoj floti SSSR-a: dva borbena aviona!
Ko je, dakle, bio Volf Mesing, za kojim je Hitler raspisao nagradu od 200.000 nemačkih maraka u zlatu, Staljin ga štitio, a uvažavali ga Ajnštajn, Frojd, Mahatma Gandi i drugi sa kojima se susretao?

Susret sa utvarom

Volf Gregorevič Mesing rođen je 10. septembra 1899. godine u gradiću Gora Kalvaria u blizini Varšave, na teritoriji tadašnje Ruske carevine. Porodica poljskih Jevreja bila je veoma siromašna i pobožna, a mali Volf je već sa šest godina znao Talmud napamet. Rabin je predložio da dečaka pošalju u versku školu, ali on to nije želeo. Jednom ga je otac ga je poslao da kupi cigarete kada se već smračilo, a dečak je na stepeništu ugledao divovski lik obučen u belo. Lik mu je saopštio kako dolazi da bi mu predskazao budućnost i da treba da ide u školu, posle čega se dečak onesvestio. „Bilo je to kao bljesak munje ili udar groma“, opisaće kasnije.

Život ispunjen molitvama nije odgovarao Volfu. Sa jedanaest godina ukrcao se u prvi voz koji je prolazio, sa nešto malo sitniša u džepu. Kako nije imao kartu, sakrio se pod sedište, ali ga je kondukter pronašao. U očajanju, dečak mu je pružio komadić novinske hartije i snažno poželeo da čovek poveruje da je to vozna karta. „Tada sam prvi put iskušao snagu mentalne sugestije“, zapisao je Mesing u svojoj autobiografiji. Kondukter je probušio papirić klještima za bušenje karata i poželeo mu srećan put. Tako je mališan stigao u Berlin, gde je našao posao kurira u jednoj jevrejskoj četvrti. Jednom je, zbog gladi, doživeo kliničku smrt i već su ga odneli u mrtvačnicu, kada je dežurni student medicine primetio da mu srce ipak slabašno kuca. Doktor Abel, bolnički psihijatar i neuropatolog koji ga je vratio u život, primetio je da dečak ima retku sposobnost da zapadne u letargiju. Zahvaljujući tome,obezbedio mu je posao u berlinskom Panoptikumu voštanih figura, da od petka do nedelje uveče leži kao leš u mrtvačkom sanduku od kristala.

U međuvremenu, Mesing je usavršavao svoje psihičke sposobnosti i uskoro mogao da „sluša“ misli nemačkih seljaka na pijaci. Iako je 1915. godine rat bio u punom jeku, predstavom koju je priredio u Berlinu postao je hit sezone, pa ga je jednom u svoj stan pozvao i čuveni naučnik Albert Ajnštajn, u čijoj radnoj sobi je predstavljen osnivaču psihoanalize Sigmundu Frojdu. Da bi ga proverio, Frojd mu je mentalno naredio: „Idi u kupatilo, uzmi pincetu, idi Albertu Ajnštajnu i iz njegovih brkova iščupaj tri dlake!“
Sa pincetom u ruci, Mesing je prišao slavnom fizičaru i, uz izvinjenje, objasnio mu šta treba da uradi. Oba naučnika su se nasmejala, jer je mladić zadatak izvršio bez greške! Sledećih desetak godina, Mesing je proputavao Japan, Indiju, Argentinu, Australiju i gostovao u Parizu, Londonu, Rimu i svim ostalim glavnim gradovima Evrope. U Indiji se 1927. godine susreo sa Gandijem. Mahatma mu je mentalno poslao poruku da uzme sa stola flautu i pruži je jednom čoveku. Kada je Mesing to učinio, čovek je zasvirao a iz korpe je ispuzala zmija i počela da se njiše u ritmu muzike.
Narednu deceniju, Volf Mesing proveo je u Poljskoj gde je postao slavan kao vidovnjak i telepata – čitač misli. Bavio se i spiritizmom, ali je zaključio „da je to obično šarlatanstvo“ (ili je bar tako morao da napiše u autobiografiji, pošto je u SSSR-u postao „pravoverni komunista i ateista“?). Pošto je još 1937. godine prorekao: „Ako Hitler krene na istok, umreće“, po izbijanju rata i okupaciji Poljske morao je da pobegne u Sovjetski Savez. Tu je ostao do kraja života...

Ideomotorička teorija

U Ministarstvu kulture najpre su mu rekli da u svojoj zemlji ne žele vračeve ni proroke, a da telepatija ne postoji. Ponovo je došao a kako je uspeo da ih ubedi da ga anažuju, zauvek je ostala tajna. U predstavama, pojedinci iz publike poželeli bi da Mesing nešto učini, onda bi to napisali i stavili u koverat koji se predavao žiriju. On je telepatski odgonetao šta u njima piše. „Telepatija je jednostavna spoznaja prirodnih zakona“, tvrdio je Volf Mesing. „Najpre se dovedem u stanje potpune opuštenosti i tada osećam kako se snage skupljaju. Telepatija postaje laka. Mogu da pročitam svaku i svačiju misao“.
Naučnici koji su prisustvovali njegovim tačkama, imali su zadatak da se Mesingov rad objasni rečima materijalističke, komunističke filozofije. U svojoj autobiografiji, ekstrasens piše da je Odeljenje za filozofiju Sovjetske akademije nauka osmislilo ideomotoričku teoriju, koja objašnjava da on poruku dobija ideomotoričkim kretnjama – gotovo neprimetnim, nesvesnim pokretima mišića koji menjaju izraz lica, ritam disanja i slično. Izvežbani posmatrač, navodno, takvu kretnju lako uočava, a pretpostavljalo se da Mesing svojom rukom drži ručni zglob pošiljaoca poruke (što je činio samo ponekad) da bi iz nesvesnog kočenja muskulature štošta zaključio.

Bilo kako bilo, ideomotoričkim kretnjama ne može se objasniti ono što je Volf Mesing činio na Staljinov zahtev. Iako se sve to događalo u doba najveće represije u Sovjetskom Savezu, kada drugi telepati nisu smeli ni da pomisle da javno pokazuju svoje sposobnosti a naučnici su bili prisiljeni da svoja istraživanja vančulnih pojava obavljaju u tajnosti, Mesingu je sve bilo dozvoljeno. Ili bar mnogo toga. Još 1940. godine, odmah po dolasku u SSSR kada su Hitler i Staljin potpisali sporazum o nenapadanju, kao senzacija je odjeknulo njegovo proročanstvo koje je glasilo: „Sovjetski će tenkovi ući u Berlin!“. Diplomatski hor imao je muke da se izvine Nemcima. „Niko nas ne može držati odgovornim za proricanja Volfa Mesinga“, zvanično su objavili. Za ovako nešto drugi bi u najboljem slučaju zaglavio u Sibiru, ali ne i Mesing!
Mada se nije često bavio proricanjem, Volf Mesing je 1943. godine, kada se još nije nazirao kraj rata a Nemci držali Baltik, Belorusiju, Ukrajinu i Krim, ponovo bio precizan: „Rat će se završiti u prvoj nedelji meseca maja 1945. godine!“

Da li se Mesingova uloga, zvaničnog zabavljača, tajno odvijala i u drugom i mnogo konkretnijim pravcu da lukavi Staljin bude dobro obavešten o namerama i planovima neprijatelja verovatno se nikada neće saznati, jer Volf Mesing o tome do kraja života ništa nije rekao.
Tokom godina, nikada nije pristao da se podvrgne naučnim testovima iako su ga više puta pozivali. Uvek je to odlagao „za neku drugu priliku“. Osvrćući se na njegovu neobičnu životnu priču, iskusni posmatrač sovjetskog života i saradnica časopisa Atlas, Ljudmila Svinka-Zielinski zaključila je: „Važno je imati na umu da je u ono vreme sve što bi takva kontroverzna ličnost poput Volfa Mesinga napisala ili učinila, bilo pod neprekidnom kontrolom cenzure. Varalica ili samohvalisavac teško da bi mogao uspeti. Štaviše, onaj ko je želeo da preživi u takvim prilikama morao je da bude autentičan do srži“.

Miodrag Radojčin
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesub sij 09, 2010 11:27 pm

@bros.... pa ja se sigurno neću naljutii!! i poanta je ne slagati se... :)
nikad te ne bi poželjela podrediti svojim uvjerenjima... a svatko mora reći što misli... :)

da čuješ svačije glasove.. ma mogu reći da sam sigurna da bi prolupao... :)

što se tiče ovoga da se naučiš slušati... onda kad budeš i samo jednom čuo nečije misli, znat ćeš da je to to!!
a to ne mora imati veze sa kartama, dapače, postoji milijun drugiš načina da se to vježbaš ako baš hoćeš!
6 različitih karata je premalo za to! 1/6
za pravu vježbu treba ti 80 različitih stvari, pojmova ili karata. pa ti onda uči čitati tuđe misli.
ovo sa kartama je igra slučajnosti! i ja to znam!!

jer možeš li reći da znaš razliku između čitanja misli i poigravanja tvoje svijesti i mašte sa tobom!?
pretpostavljam da si ovo s kartama iskušavao - i uvijek si imao isi osjećaj u glavi.. pogodio ili pogriješio, zar ne?
jer čuješ samo svoj glas i svoje milsli koje ti nešto sugeriraju...

čitanje misli se ne odnosi na jednu kartu... da čitaš misli, odnosno, da do toga dođeš, morao bi život utrošiti na vježbu selekcije... da čuješ samo one misli koje te zanimaju! :) :)
[Vrh] Go down
Q Aludel
Stanica
Q Aludel


Male
Leo Broj postova : 21
Registration date : 04.01.2010

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimened sij 10, 2010 4:06 pm

mislim da mjesate telepatiju sa jasnovidjenjem.
Sto se tice *thought patterna* tj selekcije odredjene milsi i stvari vezani za nju dovoljna je namjera da ti se ''izlista'' sve od toga navedenog( u krugu tvoga interesa naravno, jer u protivno od trokuta bi moga doc do piramida, pa od piramida do plamenog grma) :)

Mislim da prvo treba se nesto iskusat, a tek onda tvrdit da ne postoji ili je pak nemoguce. Isto mislim da bi bilo dobro da procitaj text koji sam postao od gore, previse si kompliciras... ja npr kad sam tek poceo programirat mislija san se.. jbte pogledaj ovo kako cunjevi padaju neovisno jedno od drugome ko zna koliko selekcija i kodova treba upisat za to da se takvo nesto desi.. uvjeti koji su potrebni.. utjecaj drugih podloga itd.. na kraju sam skuzio da nema veze sa tim.. i da sam to mislio jednostavno jer nisam ima pojma o temi navedenoj. Rekla si zanimljivi detalj prije i isto si rekla kako vjerujes da je nesto slicno telepatiji razvijeno izmedju bliskih osoba? Jeli? A sta je to? I koji je to proces i kako se odvija? Mjesas dosta stvari, mjesas zadiranje u ''Dusu svijeta'' telepatiju i telepatske indukcije. Ulazak u ''Dusu svijeta'' tj dozvoljava pristum nekim sposobnostima kao sto su jasnovidjenje, dalekocujnost itd.. itd.. ali takve stvari ne spadaju u podrucje telepatije, nadalje telepatija je ''vidjenje tudjih misli'' ili popularno citanje.. postoji vise slojeva telepatije.. tj tzv. primaoc i davaoc tj takozvana ''dogovorena telepatija'' ili spy telepathy, u dogovorenoj telepatiji osoba koja salje sliku snazno je vizualizira i SALJE je primaocu koji na posljetku vidi sliku boje ili u nerazvijenim slucajevima asocijacije, ili umjesto da se slika SALJE primaoc pokusava ''prodrijeti'' u um onoga sto salje. Ipak ovdje je namjera formulirana tako da primaoc VIDI samo tu i nikoju drugu sliku ili bilo sta povezano sa tom asocijacijom koja bi mogla dovesti primaocu ideju da davaoc ima zelenu majcu u ormaru.. osim ako na to i bas na TO davaoc nije porazmisljao. Nadalje spy telepaty.. mind hacking itd.. je skroz drug vrsta telepatije, sam sistem je isti premda ovdje nema primaoca i davaoca vec jedna osoba pokusava tajno ili po dozvoli neke osobe ''hakirati'' njen um.. trenutne misli i sve povezano za to.. Dakle odredjene tzv ''Sjajne misli'' koje se tako i pojavljuju, jer odskacu od normale, takve misli su misli nekih dogadjaja iz djetinjstva ili nekih bitnih i upecatljivih asocijacija toga dana, koje mogu degresiram na pocetak povezat trenutnu misao trokuta recimo sa piramidom.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimened sij 10, 2010 5:31 pm

programiranje i telepatija nisu ni blizu, ni otprilike, nimalo slični, pa ih nema smisla uspoređivati.. :)

koliko ti imaš godina?

jesi li ti telepat? ili si ovo prepisao s interneta.. :)

daj probaj stvljati prazan red tu i tamo, jer imam blaži oblik disleksije, pa mi ovako napisan tekst otežava čitanje i razumijevanje! hvala! zubo
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimened sij 10, 2010 5:41 pm

@pročitala sam tekst... ne znam baš, učila sam o Staljinu, za ovog čovjeka nisam nikad čula.. :) sve mi takve priče teško sjedaju...

na kraju dolazimo do princima rekla kazala... telepati su toliko traženi, što bi dala jedna vlada da ga ima.. ha? sve! i bio bi u tajnosti, samo tako.. :)

a kako se nije podvrgnuo testovima - a nije bio samo jednom prozvan, 0 bodova oko mog vjerovanja u to.. :)


i da, sorry, moram reći da sam sigurna da ne mješam stvari..
nisam pričala o ničemo što si ti spomenuo, osim o čistoj telepatiji!

sve ostalo, kao što mislim da je bilo moguće isčitati iz mojih postova je pitanje intuicije, zajedničkih afiniteta i želja..

kad je testiranje telepatije u pitanju, slučajnosti nisu dozvoljene, jer se onda i točan pogodak može pripisati slučajnosti i telepatiju se tada ne smije znanstveno potvrditi taman i postojala.

ali ne obazirite se na mene... samo vi vježbajte... ako vam uspije, ja sam vas voljna testirati! :)
[Vrh] Go down
Q Aludel
Stanica
Q Aludel


Male
Leo Broj postova : 21
Registration date : 04.01.2010

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimepon sij 11, 2010 1:39 am

da, to sam prepisa sa interneta.

u vezi Volf Mesinga.. google je tvoj prijatelj.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimepon sij 11, 2010 10:14 pm

@ Q :Vecina toga je ne potvrđena.I guugl je moj najbolji prijatelj,a wikipedija dost dobar, a wiki kaze da staljin u povijesti nije dokazano povezan sa Mesingom.Ipak jako je zanimljiva osoba.Možda bi trebali snimiti film o njemu.

@ schmizzl: Kazes da bi prolupala da cujes svacije misli, a sta se dogodi ako odes na trznicu, i svi oko tebe pricaju. mozes se koncentrirati na bilo koji glas i razumjet ces ga a ostali ce se cinit dosta tihi. ljudi koje bi to izludilo nebi bili telpati nego luđaci.
Ili recimo aura, ti je osoba izvan nekog dosega, izvan pogleda.
samo zelim reci da nebi morao biti problem ako citas misli,
morao bi ih citati, kao sto citas govor tjela, neciji karakter,ili knjigu; moglo bi biti naizgled bez napora ali opet neki trud ili koncentracija treba da ukljucis taj dio mozga, jer neradi sve stalno.

I da netko moze citati necije misli zasto mislite da bi morao reci nekome,mislim da je nekad isplativije imati neku prednost u rukavu, a ne da ti recimo: ljudi u crnom dodju s aluminiskim kapicama, a i ljudi oko vas svi rade svoju rutinu ako ne primjecuju nista drugacije u svom dosadnom danu xd
[Vrh] Go down
Q Aludel
Stanica
Q Aludel


Male
Leo Broj postova : 21
Registration date : 04.01.2010

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimeuto sij 12, 2010 7:58 am

@Bros mislim da je Wolf Mesing dobro poznat ''fenomen'' isto ne i jedini. @schmizzl sta bi neka drzava sa telepatima? Dovodila ih do ljudi da im kazu sto misle?
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimeuto sij 12, 2010 12:30 pm

Zasto ne,stol pokraj mafijoza i sve znaju, ili iza stakla za vrijeme ispitivanja,ili špijuni.
[Vrh] Go down
Q Aludel
Stanica
Q Aludel


Male
Leo Broj postova : 21
Registration date : 04.01.2010

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimeuto sij 12, 2010 3:21 pm

za to bi trebala postojat posebna jedinica, koa se zove Šetači :D
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimeuto vel 23, 2010 7:53 pm

Legionar je napisao/la:
Hehehe, ja imam iskustva s čitanjem misli :)

Točno! Legi koji put stvarno zna pročitati nešto, što je gotovo nemoguće pogoditi u detalje. Osjetila sam na vlastitoj koži.
Nedavno sam mu rekla da mu nešto tajim , tj. da mu ne mogu reći odmah, ali da mu jednom budem, samo ne znam kada. Radilo se o jednom iskustvu, koje nema nikakve veze s njim. Nisam mu dala da me ispituje o detaljima jer sam se bojala da bi mogao otprilike skužiti o čemu se radi. Jedino što je od mene saznao je da moram provjeriti da li je iskustvo onakvo kakvo sam ja protumačila. I kada to provjerim, tada ću mu reći.
..Nadam se da vam cijeli opis situacije izgleda jako komplicirano... Jer tako možete dobiti dojam o tome kako je Legiju cijela priča izgledala.

Kada smo se nakon nekoliko dana vidjeli uživo, ponovno me pitao hoću li mu reći što mu to tajim. Tada sam počela razmišljati o tom iskustvu i ponovila mu da to nema nikakve veze s njim, i da moram prvo saznati jesam li točno protumačila. I da ću mu kada to saznam, ispričati sve, no ne znam kada ću to saznati. zadnje što sam izjavila bilo je: "Mogla bih odmah sutra saznati, ali nije baš..." I tada me prekinuo, dovršavajući točno moju misao. Točno je naveo o čemu se radi. To što je rekao bilo je potpuno točno i izražavalo moje (tada) trenutačne misli.

ostala sam ZAPREPAŠTENA!!!!!! shock Stvarno nisam mogla doći do riječi jer mi nije bilo jasno kako je to uspio zaključiti.

Ali , Legi, čitanje misli ti ide samo uživo.. preko kompa si groozan. ne možeš ni iz tridesetog pokušaja pogoditi :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesri vel 24, 2010 2:43 pm

Nažalost, doslovno od tridesetog pokušaja conf1

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimečet vel 25, 2010 11:26 pm

Frendica i ja u kabinetu iz biologije radimo ovaj rad ... i više skoro ne trebamo ni pričat, svako malo netko veli ono kaj je netko drugi pomilsio lol
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimeuto lip 01, 2010 6:36 pm

ja imam veliku,ogromnu telepatiju sa mojih 3 naj drugarica...mozemo ponekad da kazemo citave recenice u isto vreme(naravno,ne sve cetri odjednom,vec posebno),uvek znam sta ce da kazu kada se malo udubimo u razgovor..prosto kao da sam delom svesna njihove svesti...ne znam kako da opisem...prosto znam sta svaka od njih smera,sta misli,sta oseca,sta ce reci...ali sve u razlicito vreme,nikada odjednom.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:28 pm

Jel se ja trebam zabrinut ako točno znam kaj mama oće nakon što izgovori 1-2 riječi (a rečenice su joj od 6-7 riječi?)

Npr. Jakove, ajde dođi pospremi protvu gore (s tim da sam ja u sobi, gledam TV i ne znam kaj ona radi?).
Usput, skužio sam kaj oće na dijelu "ajde"
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:53 pm

Da zabrinut xD. Vise bi trebao, sta ja znam "hvalit se time". Nemislim doslovno face . Vjezbaj to.. ;)
Al znas do cega moze isto bit poanta. Mozda ti je mama pre predvidljiva. Mame znaju bit, ono ponavljaju iste recenice uvijek. Samo za razlicite stvari..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesri srp 21, 2010 12:41 am

Možda si ti ostavio tu protvu i nisi je pospremio jer si lijen bic
I znao si da si ju trebao pospremiti, ali nisi bic
I tek kada te mama tražila si ju pospremio bic

Zato se nemoj hvaliti time kako si lijen, samo ćeš pobrati još jedan bic

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesri srp 21, 2010 12:42 am

@Jay...Slazem se s Flameom (ne ovaj dio za hvalit se :P nego ovo ostalo).

Moguce da u dijelu slucajeva skuzis podsvjesno sto hoce jer ipak mi imamo vise osjetila, a ne samo vid pa cak i ako nisi vidio sto radi mozda si cuo ili tako nesto te ti je mozak povezao na nesvjesnoj bazi. U drugom dijelu slucajeva moze bit da ti se ponavljaju zadatci ili ovo sto kaze Flame da ti majka obicno govori slicne stvari. I trece je da pokupis neke informacije telepatski. To se cesto desava u tim tenutcima "neposredno prije". Legi ima dosta iskustva s time :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesri srp 21, 2010 4:06 pm

Znam da Legi ima iskustva, pričal mi je ...
Samo ... ne znam kak vježbat to, a i nemam s kim :(

Usput, jednom mi je krenula pričat neš kaj da si sutra za jest uzmem, a ja sam odma znao da će mi reć za to i gdje je i sve o tome.
Isto i kad s tatom radim, točno znam kaj će kad reć xD
I sad još nekoliko ljudi (neke čak nikad nisam ni fizički upoznao, i to je ono čeg me "strah")
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesri srp 21, 2010 10:47 pm

To se i meni ponekad dešava i mislim da je sasvim normalno Telepatija - Page 7 158397
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimečet srp 22, 2010 12:11 am

Mislim da sam uspio i "pročitat" tuđe osjećaje ...
Uglavnom, počeo sam se osjećat ko ta druga osoba (oboje smo bili nekak ... neraspoloženi za bilo šta, a kasnije se razveselismo ...)

Inače, ponekad se znam ponašat kao neke osobe. Zateknem se da se ponašam ko tata, il ko deda.

Meni fkt treba psihijatrija xD
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesri srp 28, 2010 11:09 pm

Jaykof, znaš i sam da ti ne treba roll

Vjerojatno si razvio svoje/a osjetilo/a za druge. Ništa o čemu nismo pričali ;)

Iako, može se raditi i o poremećaju višestrukih ličnosti cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitimesri srp 28, 2010 11:58 pm

Znaš, i to ima smisla (s više ličnosti) ...

Nekad baš volim pričat sa sobom ... :D

Ja sam jedna od rijetkih osoba koje me donekle razumiju :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Telepatija - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Telepatija
[Vrh] 
Stranica 7 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: