Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Telepatija

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1662
Registration date : 18.03.2014

Telepatija - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimepet tra 15, 2016 7:17 pm

web dust tesko da telepatija postoji to je samo tako izmišljeno :x
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male
Capricorn Broj postova : 1622
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimepet tra 15, 2016 8:23 pm

viš, rekel bi prije: teško da telepatija nepostoji. ipak se na koncu sav fizikalni svjet svodi na valove i polja i neš materije podložne promjeni oblika i stanja.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimepet tra 15, 2016 8:37 pm

onda recvimo možeš li ti pročitat što sad ja mislim? roll
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesub tra 16, 2016 10:48 am

uglavnom si predvidiv. što nije nikakav dokaz. jednako nije nikakav dokaz ukoliko ja mogu ili nemogu imati uvid u tvoje misli, u vrijeme kad bi se to tebi pogodilo ko umjesno.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesub tra 16, 2016 1:22 pm

ako možeš ti meni ja nekom drugom onda postoji,ja još nisam s nikim mogao mislima komunicirat suspect
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesub tra 16, 2016 10:35 pm

A ti bi to onako, aj padne mi na pamet da čitam misli pa bi automatski iste sekunde trebao to uspjeti?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimened tra 17, 2016 12:09 am

novus pa ako postoi telepatija trebao bi znati
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimened tra 17, 2016 12:22 am

Zašto bi? Zar ti zbilja misliš da su "moći" o kojima se priča nešto što je urođeno i svakodnevnica? To ti je sve samo težak rad na sebi i čak i tada rezultati u većini slučajeva nisu apsolutno zadovoljavajući.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimened tra 17, 2016 1:18 am

hahaha ceka
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimened tra 17, 2016 4:52 pm

Wild Child je napisao/la:
Da i za to postoje čipovi. Ovdje ne mislim samo na fizičke čipove ugrađene u naše tijelo. Postoji nešto što se zove Astralni čip i služi za neverbalnu komunikaciju bile gdje i bilo kad koja uključuje bukvalno čitanje svake misli osobe, ili grupe ljudi. Pored neverbalne, moguća je i verbalna koja usled niske frekvencije ne može da se čuje van bubne opne u koju je čip ugrađen, pri čemu osoba ne govori već misli, ali aparat prevodi govor drugoj osobi kao stvaran.

zvuči interesantno, možeš li malo opšrnije objasnit o tome.
- no ponovit ću i pitanje još jednom, budući me baš interesira konkretno, dali i u kojoj mjeri? [pitanje: ako su recimo tri osobe u prostoriji (ili šire) da li je moguće da dvije osobe telepatski komuniciraju pa svojom komunikacijom ometaju treću osobu - dali je moguće tu komunikaciji kanalizirat tako da je samo "adresirani primatelj" zapaža]
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimeuto pro 19, 2017 1:54 pm

možda postoji netko tko je sposoban da komunicira s nekim daleko ali toi ne može trajat puno možda samo parsekundi
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesri pro 20, 2017 7:24 pm

mulkuruli, djeljenjem vizija neovisno o vremenskom trajanju mogu komunicirati na udaljenosima tipa australija - ande - tibet (možda je visina bitna) vizije su tada medij jezika i medij trajanja. mulkurul - duh sna

Victor Papanek: Dizajn za stvarni svijet je napisao/la:
Koristeći više od jednog jezika za rad na problemu, postižemo veću pronicljivost. Malo je važno radi li se o njemačkom, finskom, swahili,klavirskom, violinskom, fortram ili basic jeziku
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesri pro 20, 2017 7:39 pm

da ima takvih ljudi ali jako malo.. foto
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesri pro 20, 2017 8:08 pm

valjda, ljudi nesvakidašnje duhovne snage se rađaju i umiru.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac

Male
Virgo Broj postova : 1053
Registration date : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimepet pro 22, 2017 6:28 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Zašto bi? Zar ti zbilja misliš da su "moći" o kojima se priča nešto što je urođeno i svakodnevnica? To ti je sve samo težak rad na sebi i čak i tada rezultati u većini slučajeva nisu apsolutno zadovoljavajući.

Urodeno svakako jest. Zapravo, nije niti urodeno, nego je to oduvijek uz nas, mi sami. Sa svemu ostalim se u potpunosti slazem, brate.
No, mislim da se Istinski majstor niti ne zamara time. On jedino "stapa" se sa mirom i tisinom, tada on i jest Sve. Nekako u konacnici mislim da su "moci", kao igracke djetetu. Naravno! Na stupnjevima razine igre kao sto je to "zivot", zaista su nam itekako potrebni takvi "alati".
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1763
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesub vel 10, 2018 3:14 pm

2Pac postao Sveti covek,zanimljivo poceela 2018 hug
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva

Male
Pisces Goat
Broj postova : 231
Registration date : 15.12.2016

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimepon srp 02, 2018 8:43 pm

Telepatija igra za dijecu koju svremenom zaboraviš igrat.
Sveci silaze na zemlju. Dobro zboriš 101 ova godina je dobro počela.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimeuto srp 03, 2018 6:12 pm

grga (di si, si dobro?) je zaboravil našu malu takmičarsku igru scratch
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimepet srp 06, 2018 9:32 pm

Bok. Dobro sam. Nije me bilo neko vrijeme jbg. Gle igra traje imam jednu sliku u inboxu. Kaj da vam velim šaljite slike.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesub srp 07, 2018 3:27 pm

Htio bi iznjeti svoje zapažanje što se tiče telepatije. Dakako da postoji i da urođena je sposobnost u nama ljudima u nekom više u nekom manje. Ono što sam ja zaključio je da djeca itekako mogu čitat misli. Pretpostavljam da je to zbog toga što njihov um nije u ropstvu niti u strahu već je razigran i pod upravljanjem desne kljetke mozga svi znate za što je ona odgovorna. Poslje kad dijeca upadnu u sustav kojeg je osmislio sistem vrtić škola posao postave nam ljevu kljetku kao primarnu. Tu nestaje razigran dječiji duh i počinje strah kojeg nam usade u glavu taj strah ubije ljudske urođene sposobnosti. Stariji ljudi koji dožive duboku starost u penziji kad nisu pod stalnim strahom već su prepušteni sudbini i žive ko da im je svaki dan zadnji upravo oni mogu svjedočiti koliko toga u životu propuštamo a da nismo ni svijesni.
Da se vratim na telepatiju iz par primjera mogu da posvjedočim o njezinom postojanju. Pročitat nečije misli ili nekom poslati misli je stvarnost na koju ljudi kojima se to dogodi nisu ni svijesni. Misle da je to slučajnost. Ono što mene zanima je dal postoji neka tehnika da se ovlada telepatijom i koristit ju po želji. Vjerujem da za telepatiju ipak treba ovladat nekim stvarima i da za nju imaju predispoziciju ljudi koji su svijesni da postoji.
Mozak je neistraženo područje. Ono što sam siguran je to da več u prisustvu drugog mozga dolazi do koherencije moždanih vijuga između ta dva a da toga nismo svijesni. E sad kad postaneš svijestan toga možeš puno toga drugačije da prosmatraš.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimened srp 08, 2018 12:01 am

Grga, pročitaj knjigu od Colina Benetta "Praktične tehnike putovanja kroz vrijeme". Unutra ćeš naći jedan program za vježbanje. Nažalost nisam uspio proći ni prvu vježbu više puta pa sam odustao. Mislim da nisam bio spreman za to.
[Vrh] Go down
Žar
Stanica

Female
Sagittarius Broj postova : 19
Registration date : 03.12.2016

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesri srp 11, 2018 3:57 pm

Da, bodhisattva, i ja bih rekla da je stvar urođena, iako se o tim stvarima čini da se danas malo priča i zna, dosta je sve to proučavano i istraživano sve tamo do Drugog svjetskog rata. Onda je sve palo u zaborav ili potisnuto na margine. Sad, zašto... druga stvar.

Prenijet ću nešto od R.Monroea ispod:

"Djelomično zbog našeg intenzivno materijalističkog društva, naviknuti smo i UVJETOVANI u koncept da ljudsko biće ultimativno leži UNUTAR granica (našeg) fizičkog tijela." RAM

Svaki rođeni čovjek je odgojno-obrazovno i društveno UVJETOVAN da sebe promatra - jednako kao i bilo koga drugoga - kao biće koje je UNUTAR fizičkog obličja. Izvana definiran ljudskim obličjem, iznutra definiran ljudskom sviješću. Ljudsko biće je TOTALNO uvjereno da - čak i kad ono nije više "samo svoje fizičko tijelo, osjećaji, misli..." - da je ono što on (čovjek) jest: UNUTAR njegovog fizičkog tijela.
To fizičko tijelo je nepremostiva granica između tebe, mene, bilo koga. Svako drugo ljudsko biće zasebno od nas isto tako je unutar tog (nama sličnog), iako svog vlastitog ljudskog fizičkog tijela. Nit ono, nit mi nije nigdje IZVAN granica fizičkog tijela.
Daljnjom "kulturizacijom" naučili smo finese: razlikujemo tijelo od toga tko/što je unutri - uvjetovani smo u umjetnu "ograničenu polarizaciju" zbog koje možemo za nekoga reći da je "svinja od čovjeka", "životinja od čovjeka", da je "prepreden kao lisica" ...  ili pridamo nekim ponašanjima životinja odlike kad kažemo da su "gotovo kao ljudi", kao da su "veći ljudi od ljudi" katkad ili da "pas ima gotovo čovječji pogled"...

Ta se periferija živog ljudskog bića - rub područja na koje fizičko tijelo utječe i pod čijim utjecajem i samo biva, tzv. "rubno područje" svakog pojedinca - rasprostire izvan njegovog fizičkog tijela i svjesnog uma - ograničenog ISKLJUČIVO na prethodno spomenutu uvjetovanost identifikacije na UNUTARnjost omeđenu fizičkim obličjem tijela.
Ovo (rubno) područje nije niti materijalno (fizičko) niti motorno (kretanje unutar tijela i fizičkim udovima); već je ono misli i emocija.

--- rečeno ničim ne aludira na tzv. "auru" za koju se kaže da postoji oko fizičkog tijela.

Prvo možemo uočiti da rečeno ukazuje na to da pojedinačeve misli i emocije NISU unutar nekakvih "granica" svjesnog uma, njegove vlastite svijesti koja je fizički ograničena tijelom. Iako rečeno može biti teško za prihvatiti, imajući u vidu našu obrazovanost i "kulturološko-civilizacijske 'činjenice'" kojima nas se podučava od malih nogu, svesti svijest isključivo na granice budnosti svjesnog uma i čulnosti nije posve nevalidno.
Ako se, zasad, poigramo rečenim uočit ćemo drugu, ali još značajniju stvar: NITI misli NITI emocije, ovo gledište naznačava: NISU UNUTAR naših fizičkih tijela, ne izviru u nama niti ne borave u nama.

Naše misli i emocije nisu naše. Mi smo NAUČENI i istrenirani da smatramo, vjerujemo ili "znamo" da jesu, ali one su SVUDA OKO NAS.

Odašiljanje i prijem podataka koji utječu na nas je neprekidan. Iz okruženja u rubno područje i iz našeg rubnog područja u okruženje misaone i emocionalne informacije, oboje prodiru i u fizičko tijelo i idu van jednako, djelujući i na svjesnim i na nesvjesnim razinama tijekom svakog momenta života, bilo da smo budni ili da spavamo. Neprekidno.

Podaci koje ljudsko biće prima na ovaj način mogu biti blagotvorni ili destruktivni, sukladno INTERPRETACIJI koju na njih nakači naš NESVJESNI UM. Reakcije na taj neprekidni ulazak podataka mogu se pronaći u različitim mentalnim i fizičkim stanjima pojedinca.

"Npr. vaša periferija se rasprostire sve tamo negdje do prijatelja na drugom kontinentu. Prijatelj misli na vas, objektivno ili emocionalno (nabijeno). Nepotaknuto ničim, u istom tom momentu, vi pomislite na njega bez bilo kakve memorijske ASOCIJACIJE vezane uz njega koja bi mogla potaknuti ili "okinuti" tu vašu pomisao. Sve to skupa se događa toliko nonšalantno, ali i toliko često, i mi ostajemo potpuno nesvjesni značenja takvog doživljaja. Tome dodajte gotovo beskonačne složenosti i varijacije u sadašnjim i prošlim međuljudskim odnosima pojedinca (tog samog prijatelja). Tek tada možemo početi percipirati količinu i raznovrsnost primljenih podataka.

Kršćanska etika izgleda poput pokušaja da se objasni ova činjenica kao ne-objektivna alegorija. Misli o vama koje su na vas "utisnuli" vaš susjed, prijatelj i neprijatelj - značajno utječu na vaše "mentalno ja", i kroz taj kanal se odražavaju u fizičkom tijelu. Također, postaje jasno, da će pojedinci sa širokim i neprekidnim krugom doživljavanja iskustava unutar (među)ljudskih odnosa primiti veće "utjecajne inpute" DIREKTNO proporcionalne tim i takvim iskustvima."

--- Ako nekome padne na pamet kako on sam nema baš nešto veliki "krug poznanika", dovoljno je prisjetiti se količine i kvalitete "mentacija, neiskazanih osjećaja i 'između redova'" koje na nas "utiskuju", često ispod granica onoga što nazivamo svojom svjesnošću: knjige koje čitamo, internet stranice koje posjećujemo...

"Također promislite da i ono što date drugima, time samo dolazi natrag vama samima. Pokušajte vizualizirati nevidljivu nervnu mrežu koja se širi od vas do svake osobe koju ste ikad sreli. Signali (misli) neprekidno putuju tom mrežom amo i tamo od vas. Od onih koji često misle na vas, svjesno ili drukčije, proteže se snažan, protočan kanal komunikacija. Na drugom kraju učestalosti su oni koji na vas možda mogu pomisliti jednom godišnje. Ispitajte ukupnost pojedinaca koje ste sreli i upoznali, kao i onih na koje ste i ne znajući i slučajno mogli utjecati, i moći ćete početi uviđati sve moguće izvore brojnih ne-objektivnih signala koji u vas utječu u bilo kojem trenutku.

Kvaliteta tih signala očigledno drastično varira, uglavnom bazirano na stupnju emocije prisutne tijekom odašiljanja. Što je intenzivnija emocija, signal je intenzivniji (kao da je "pojačan", ima veću amplitudu - i time može "potrefiti" i ljude fizički oko vas, ili pak neke druge ljude koji čine i krug vaših individualnih "susreta" tijekom života, ikad). Prosudba "dobroga" ili "lošega" ni na koji način ne mijenja kvalitet odašiljanja."

"Obrnuto funkcionira na identičan način. Vi odašiljete onima na koje mislite i na njih utječe to što vi mislite. "Mišljenje" se ovdje odnosi na mentalne aktivnosti koje su gotovo POSVE NA NESVJESNOM nivou, poglavito emocionalne i subjektivne po prirodi."

"Kada se ovakva vrsta prijenosa i primitka odvije potpuno svjesno i po volji - nazivamo ju telepatija."

Imajući sve navedeno u vidu, može biti je važno i pitanje za odraslog (koječim preopterećenog?) pojedinca, upitati - kako spriječiti primanje neželjenih (ili nesvjesnih) telepatskih odašiljana odsvakuda? Ono, kako ponovno postati kao dijete razigran i opušten...

Za stvarno razumijevanje cijele ove tematike, kako funkcionira telepatija, (što su) subjektivan i objektivan um te kako pojedinac može pomoći sebi, ali i drugome - preporučujem izvrsnu knjigu:

Ernest Holmes - The Science of Mind.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimepet srp 13, 2018 11:13 pm

znači ako ja mislim onekoj zenskoj ona ce misliti na mene da bar haha ceka
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesri srp 18, 2018 1:03 pm

ne vidim razloga zašto u telepatskoj komunikaciji nebi učestvovala cjela osoba sa punim dimenzijama koje obuhvaća, tjelom - počev od kože (i dlaka i kose), interstitium-a i mreže živaca .... žlijezdi i sivih stanica pa do svih nivoa svijesti i percepcija. što finije i širokopojasnije strukturirana antena to kvalitetniji prijem i emisija misli i predođbi?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitimesri srp 18, 2018 6:19 pm

znači ako mislim na nekoga ta osoba ce i na mene hm zaflo
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Telepatija   Telepatija - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Telepatija
[Vrh] 
Stranica 9 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next