Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Različite filozofije istine

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Različite filozofije istine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   Različite filozofije istine - Page 2 Icon_minitimečet lis 25, 2012 8:19 pm

matko22 je napisao/la:
sličnost je očita primitiv i navedeni zagovaraju o netočnosti Biblije...netočnosti postojanja Boga...

Ja nidje ne govorim o netocnosti postojanja Boga a ti ili si glup ili pod psihozom nekom ili su ti napravili lobotomiju mozga ako dosad nisi ukapirao ili si bezobrazan a na vise mjesta sam ti to naglasio,da meni rjec Bog znaci nesto drugo nego tebi.Tebi je rjec Bog prazni koncept kojeg si ti naljepio na nesto sto nije Bog nego kreacija Uma.

Takodje sam na vise mjesta napomenuo sljedece stvari : Postojanje Bitka/Svjesti/Duse koja JESTE Apsolut u kojem se vrte sve razine kreacije,Svjest je Temelj Stvarnosti,Istina sama Po Sebi.Kreacija je nesto prolazno i definisano vremenom i prostorom.Temelj Uma je takodje nekreiran i kombinacija temelja Uma i Svjesti/Bitka je oslobodjeno stanje nekoga Bica.

Takva oslobodjena Bica ja zovem Relativnim Apsolutima i tek tu tvoj pojam Boga Kreatora dolazi do rezoniranja sa mnom.Ta bica su slobodna od bilo kakvog prinudnog impulsa koji ce djelovati na njihovu Slobodnu Volju(Volja ili temelj Uma koja je oslobodjena vezanosti za sve sto je nestvarno i prolazno) i one jesu u Raju ili same po sebi jesu Raj,spas,oslobodjenje od patnje,transcendencija prostora i vremena itd.Njihova glavna karakteristika nije kurcenje nad slabijima niti kurcenje nad bicima koja su i dalje u iluziji,nego naprotiv sluzenje takvim bicima,jer oslobodjena bica nista ne mogu niti dobiti niti izgubiti u svemu tome.Razlika kod njih je dakle u stepenu sluzenja i davanja sebe ostajuci Svjesna cinjenice da je u stanju oslobodjenja ja i drugi zapravo besmislica.Svako od tih Relativnih Apsoluta moze snagom Volje/Uma stvoriti fizicki svemir,astralni,kauzalni ali sve to su zapravo misli koje su iluzorne i prolazne,a jedino nije prolazna Svjest i Temelj Volje(dharmakaya) i utemeljenje u dharmakayi neko transcendira svu iluziju i vraca se u istu cisto radi sluzenja drugima,skupljanja mudrosti(radi relativnih razina) i zasluga.Svjest i Temelj Volje NISU kreirani,niko ih nije kreirao.Znaci,Isusov otac prema ovome modelu moze biti neko Oslobodjeno bice,tj Relativni Apsolut ali to ne mjenja Svjest i Temelj Uma.Isusov otac moze biti kreator univerzuma,ali nije kreirao Svjest i Temelj Uma.Isusov Otac valja jedino ukoliko je njegova definicija spasa da u Nama ne ostane nista osim ciste Svjesti i Temelja Uma(Volje,Ispravnog djelovanja,sluzenja drugima gdje sluzenje drugima znaci da ih priblizavas realizaciji Temelja Uma a to uglavnom znaci da ce oni takvo tvoje djelovanje shvatiti kao Zlo i kao lucifera samog ali i Isus je tako djelovao pa saberi dva i dva).Kada se to desi i mi postignemo oslobodjenje od kreiranog i podloznom propasti zbog pomoci ili milosti Isusovog Oca(a moze to da se obavi i bez njega ili uz pomoc nekog drugog Oslobodjenog bica),onda ti moze jedino kao izbor ostati kojeg ces od tih Oslobodjenih bica najvise da volis,da mu se divis,da vodis ljubav sa Njime,da mu sluzis i slicno,i tek tu zapravo dolazimo do onog Relativnog Apsoluta koji je NAJVISE sebe dao drugima i koji dakle predstavlja nekakvo NAJDIVNIJE STVORENJE KOJE POSTOJI !!!

E to je meni Bog Bogova,takvo Bice.A takvo bice ne baca u pakao ako ga ne slusas,jer sve osim sluzenja takvome bicu je pakao samo po sebi,dakle nesto manje od savrsenstva.Ali rjec sluzenje ne znaci da se naguzis i to te bice jebe u guzicu nego to znaci da toliko sluzis tome bicu i divis mu se(kao i svima ostalima kojima se divis u zivotu pa poprimis njihove kvalitete) da postanes divan kao on i da onda druga bica se dive tebi itd...

To je nekakav moj model stvarnosti i logike,jako ukratko receno,gdje od svega ovoga imam iskustvo svih termina osim Isusovog Oca i toga Bica koje je Bog nad Bogovima.Moze se desiti da je to isto bice a i uopste ne mora.

Ja se molim Isusu i pokusavam da sluzim Isusu ali to radim na nacin koji nema veze sa onim sto rade hriscani fanatici slicni tebi jer vi sluzite na takav nacin jedino nekakvom Vladaru Globalnog astralnog polja na zemlji,a ja takvo bice zove Vrag,Isus ga je zvao Knez ovoga Svjeta(zemlje) a Buddha Mara.

Znas sta to znaci Matko ?

kad ja mojom molitvom postanem Jedno sa Isusom tj njegovim Ocem,to NECE PROMJENITI NISTA O CEMU SAM DOSAD PISAO ! nauk o relativnim razinama kreacije ce ostati manje vise tacan i slican je onome sto su mnogi prosli u svojoj praksi i prikazali(fizicki,astralni,kauzalni svemir,pojednostavljeno receno).Vrag ce i dalje ostati bice koje je Kralj zemlje i koje ne da nikome da realizuje Dharmakayu.Svjest ce i dalje ostati Jedan Bez Drugoga,Istina sama po Sebi,dusa,Apsolut,hardver,a temelj Uma ce i dalje ostati ono sto Lao Tze zove Tao,Budha zove tathata(engleski prevod "suchness"),a ja zovem mjesto u kojem sve vezanosti za 4 elementa nestaju i ja prestajem da se ponasam ko seronja u Svjetu i skupljam zlu karmu svojim neispranim djelovanjem.Druga oslobodjena bica(koja su u raju,ali ne astralnome raju niti kauzalnome nego nesto o cemu nemas blagog pojma sta je )ce i dalje ostati oslobodjena bica i bavicete se pomaganjem drugima,sluzenjem,davanjem sebe,ponasace se kao mala djeca,kojima NISTA NIJE NEPOZNATI i koja skladno djeluju,smiju se jer znaju da je relativna kreacija samo san,trik,iluzija.Takodje,Bog Svih Bogova ce ostati bice koje se je najvise zrtvovalo za sve ostale,ali ne zato sto je ocekivalo nesto zauzvrat(sto je odlika "sluzenja" nesvjesnih bica koja tako samo sakupljaju negativnu karmu,npr kao onaj Kineski car koji je gradio budisticke manastire i stampao sutre/spise i pitao Bodhidharmu koliko je skupio zasluga takvim sluzenjem Dharmi,a ovaj mu je odgovorio NISTA i da ce ici u pakao zbog takvog djelovanja jer to nije Ispravno djelovanje) nego zato sto tako jedino mozes da rastes u Stvarnosti,tako sto konst umires za druge(iako u oslobodjenom smislu nema mene i drugih).Tome Bogu svih Bogova se mozes priblizite ne tako sto izgubis Um u knjizi koja se zove Biblija( i koje je mozda napisao neko pod uticajem Isusa koji je mozda bio avatar toga Bica),nego tako sto se pretvoris u mudru i transcendentalnu bebu i da sva bica volis takva kakva jesu i da im sluzis na nacin da ih vodis toj spoznaji.

Pa eto,ako ti dosad nije bio poznati moj nacin shvatanja Matrixa,sad ga valjda shvacas,ali naravno da ne shvacas jer tebi je vecina ovoga koncept sa kojima se igra tvoj sesti Um(diskriminatorni),a iza njega ide sedmi(ego Um),a iza toga osmi(magacin karme) a nakon toga ide temelj Uma i njegova prva funkcija prajna.

[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

Različite filozofije istine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   Različite filozofije istine - Page 2 Icon_minitimesub vel 02, 2013 9:43 pm

primitive101 je napisao/la:
haha yeah right ;)

nisu mene htjeli poslat na EEG nego ja zelim ici na EEG snimiti mozdane talase mojih meditativnih stanja...

http://thekundaliniprocess.blogspot.com/2009/12/ambrosia-nectar-elixir-personal.html

http://taoism.about.com/b/2011/01/19/bindu-jing-amrita.htm

odje ima malo o Somi,amriti...Jedan od sastojaka amrite je cerebro-spinalna tecnost,ili bolje reci to je noseca tecnost amrite,ali u toj tecnosti se nalazi jos nesto sto nije cerebro spinalna tecnost.I ti to zoves objektivnom analizom,jeli zivota ti ? I tebi to da saljem da analiziras i slicnim strucnjacima hemicarima sa unaprijed definisanim stavovima.To se ne zove nauka i eksperiment nego psihoza.Vidi ti kako on pribjegava naucnim objasnjenjima kad mu odgovara a napada iste kad mu ne odgovara.Zanimljivo.

Cerebro-spinalna tecnost je samo dio tog nektara genije.Drugi dio se dobija transformacijom sperme,hormona i drugih izlucevina koje potom obradi epifiza(dusa),a to nije lako za otkriti o cemu se radi jer u krajnjoj liniji tu moze biti fizicko-hemijskim komponenti a moze biti i nekih komponenti koje nisu fizicke.

zapravo ovdje je to malo detaljnije naceto(btw spominje se i Sai Baba i njegov ucenik kojemu je ovaj shaktipatom smirio Um a kao posljedica predanosti krenuo se luciti nektar) :

http://biologyofkundalini.com/article.php?story=TheCrystalPalace

Cerebro-spinalna tecnost dolazi iz kicme,a iz glave(epifize) se luci nesto drugo.


"I suspect that amrita is a mixture of endogenous cannaboids, enkephalins, glutamate, oxytocin and vasopressin and Ca2+ ions and polarized water that have been generated by glial and neurons, accumulated in the cerebrospinal fluid and collect in the ventricle underneath the pineal gland (possibly finding its way to the sphenoid sinus under the pituitary). At a point of maximum excitation, very much like an orgasm, this fluid is excreted out from the sinuses and into the back of the throat. In a similar fashion amrita is excreted out of the G-Spot area of women during sex. It would be interesting to compare the chemical constituents of these two forms of amrita. "


javi se tu kada vidis ovo imam par zakljucaka o cijeloj ovoj raspravi i imam par saznanja oko svega o čemu smo diskutirali!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Različite filozofije istine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   Različite filozofije istine - Page 2 Icon_minitimesri vel 06, 2013 1:33 pm

pa sta se ja imam javljat,ti napisi to sto si zakljucio,a ja cu dobit obavjestenje da si nesto napisao i onda cu odgovorit ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Različite filozofije istine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   Različite filozofije istine - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Različite filozofije istine
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ima li istine u filmovima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: