Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je za vas BOG?

Go down 
+14
tinityrannical
Sedežničar
Chakotay
Remke
pumay
Dada289
Kahali
Archangel
Jedi Mind Tricks
Blizzard
Alpha
MoW
primitive101
2pac
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimesub pro 08, 2012 8:17 pm

Oprostite ako već postoji tema, samo me zanimaju vaša razmišljanja, jer vidim da ima dosta "znanstvenika" ovdje koji govore pričice i nebuloze...
Pa bih me jako zanimalo mišljenje od ovih koji pametuju (Kahali, primitive...).
Hvala.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimesub pro 08, 2012 8:58 pm

O Bogu ne mozes pricat ili ga ukalupit niti ti neko moze reci sta je to Bog.Sa Bogom mozes jedino Biti i Postojati kao Nedualno Je dno.Ili si Ga iskusio i prestaó postojati u vremenu,prostoru i Umu ili i dalje mislis o Njemu kao objektu Uma te si i dalje u mraku i ropstvu vremena i próstora.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimened pro 09, 2012 9:11 pm

Upravo to. Naša sposobnost razumijevanja Boga može rasti tijekom života zahvaljujući raznim okolnostima i tehnikama, ali spoznati Boga ne možemo u potpunosti. To je slično kao da kažemo da možemo znati sve što je ikad postojalo u svijetu. Ne možemo. Spoznavanje Boga moguće je jedino kroz samorazvoj, ali Njegovo potpuno razumijevanje nije nešto što možemo postići u ovom tijelu.
Ako se baš mora dati neki približni odgovor na to što je Bog, onda se može reći da je On apsolutna, sveprožimajuća energija i ljubav. On uključuje sve što je Stvoreno i sve što je Stvoritelj, on je dakle Sve što postoji u fizičkom Svemiru i sve što postoji izvan fizičkog Svemira, sva bića, sve svijesti i sve što postoji onkraj tih svijesti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimened pro 09, 2012 9:12 pm

Ima već tema al neka ove. Lako se kasnije spoji. Spor mi je komp pa mi se ne da tražit temu da spojim :)

2pac...aj ti kaži što/tko je za tebe Bog :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimepon pro 10, 2012 2:20 am

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto pro 11, 2012 1:25 am

2pac je napisao/la:
Oprostite ako već postoji tema, samo me zanimaju vaša razmišljanja, jer vidim da ima dosta "znanstvenika" ovdje koji govore pričice i nebuloze...
Pa bih me jako zanimalo mišljenje od ovih koji pametuju (Kahali, primitive...).
Hvala.

jbt,sta ova prva recenica uopste znaci LOL 8)

a sa drugom me vrjedjas :)

Pod broj jedan moras dati osobine toga necega na sta smo stavili termin Bog.Drugo je bitno da imas u iskustvu to nesto na sta termin upucuje.

Ja sam iskusio nesto sto ima sve osobine koje se standardno davaju Temelju Stvarnosti(nerodjenost,vjecnost,sveprisutnost itd) i to je Svjest.Jedna,u svim tjelima,bilo da su tjela ljudska ili od bilo kojeg bica.Svjest je Bitak,sami bitak mene,koji postoji i kad Um zaduzen za obradu informacija sa pet cula stane.

Onda sam realizovao nesto sto nije ni bitak ni nebitak,a to je Temelj Uma o kojem govori Lau Tzu(Tao) ili Shakyamuni(dharmakaya).Temelj Volje,Bozje Volje.Sklada,dharme.Ispravnog djelovanja.

Svjest nije isto sto i Tao,a zasto,to je malo komplikovanije za objasniti.

Takodje je tesko objasniti sta je to tathaghatagarbha,ili maternica Matrixa Stvarnosti,termin koji je Shakyamuni koristio za supstancu krajnje Nedualne stvarnosti.

99posto ljudi je u fazi da na pitanje sta je to Bog pokupi odgovor iz kolektivnog nesvjesnog i odgovori sa klasicnim forama tipa :neka energija,Bog Otac na oblaku(nesto odvojeno od njih),nesto sa oblikom ili formom,zatim strah od Kreatora i ne shvatanje da postoji nesto NEKREIRANO(klasicna projekcija infantilnih psihizama vezanih za roditelje i strah od neposlusnosti).

U ostalih jedan posto spadaju ostali.

Od tih jedan posto,80posto pocne da sija sijalica u glavi i pocinju da osjecaju da je Bog mozda nesto najblize od blizeg,sami temelj njih samih ali ne znaju kako da dodju do toga i zapravo kroz praksu pocnu da osjecaju i Osvjescuju astral.

To su razni praktikanti i tragaci koji traze Izvor i svjesni su svojih emocija i koncepata kao djelova sebe i svjesni su da izvor nije dat u osjecajima,konceptima ili formama ali ne znaju kako da ga iskuse u cistome stanju.Sve definicije Apsoluta im imaju smisla(intelektualno) ali jednostavno To Nesto nisu iskusili.

Od tih jedan posto,5 posto ce uspjeti da smiri sesti diskriminatorni Um i iskusi Svjest (koja je tada objekat sedmog ego-uma premo Nagarjuni).Tada ce vidjeti da Svjest ima sve te osobine koje ljudi davaju Apsolutu ali prilikom povratka u relativnu sferu,sva karma ce nastaviti da ih vezuje jer jos uvjek nisu nasli mjesto gdje vezanosti Uma za 4 elementa trnu bez traga,nestaju.

To su na neki nacin samadhi majstori.Svjesni su donja 4 elementa(zemlja,voda,vatra,zrak) i same svjesti,ali jos uvjek nisu svjesni kauzalne razine.Nisu probili srcanu cakru i nisu realizovali Tao,temelj Uma koji nigdje ne ide,bilo da smo u Apsolutnoj sferi ili u relativnoj.

Dakle sljedeca nekolicina su oni ljudi koji su realizovali dharmakayu,Tao,temelj Uma,mjesto gdje se 4 elementa gase i nema ponovnog radjanja i umiranja.

Od tih sto su realizovali Tao,imamo one koji su nadisli sve razine kreacije(sve agregate za koje se moze vezati Um) ali su birali Krunu za izbacivanje prane(Brahmin cvor na tjemenu) a tako se NIKAD ne moze ocistiti prana do kraja i njih Buddha zove Arhati.

Nakon njih idu Bodhisatve,bica koja su za izlazak iz fizickog tjela birala Buddha-granthi(cvor),koji je iza tjemena,na vrh iza glave.Davanje Bodhisatvinih zakletvi radi dobrobiti svih osjetljivih bica.

Nakon toga ide transformacija fizickog tjela,koja prvo ukljucuje transformaciju jinga u chi i postizanje PRAVE prve dhyane-samadhija.

Sambhogakaya se vec lagano formira oko te osobe zbog zakletvi i zasluga tako da utice zarazno na bica oko nje.Pocetak dobijanja zescih siddhija(moci) ali ta osoba je vec dala zakletve da ce da pomaze drugima da spoznaju Tao tako da su siddhiji tu skretanje sa puta i nebitno nesto,osoba ih koristi samo radi toga da pomogne drugima da spoznaju Tao a ne radi kurcenja(jer pravo je kurcenje Tao a ne moci).

Toliko ti ja znam iz iskustva,jer sam sve te gore nabrojane faze prosao i valjda bi onda sljedece isla transformacija chia u shen i postizanje druge dhyane.Ukupno 4 dhyane sa formom i 4 bez forme.Tu dakle pricamo o realizaciji druga dva tjela Potpuno Probudjenog,sambhogakaya i nirmanakaya (prvo je Tao,dharmakaya,tjelo Bozje Volje,Ispravnog Djelovanja).

Pa ti sad meni reci koliko postotak bica prodje ove faze i koliko je poznatih Ucitelja(poznatih masama) zapravo proslo sve ove faze ili pocetne faze.

Ne radi se tu moj dobri o jednostavnim stvarima niti o stvarima koje su za one koji bi se bavili -ljubavlju,leptiricima i pozitivnom energijom- nego o tome da ti se cjela licnost rastvori i pretvori u Zakletvu da milionima i milijardama eona pomazes bicima i zrtvujes sebe radi njihove spoznaje Taoa.

Nema tu -Boze spasi me- nego -Boze,iskoristi moje tjelo,jezik i duh radi pomaganja drugima da spoznaju Tao milionima eona-.



[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto pro 11, 2012 3:04 pm

blabla
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimepon pro 31, 2012 1:40 am

@primitive101

Pazi, ti si meni sada lijepo rekao o tome što si ti sve naučio i koje si prošao sve faze. Sve u kontekstu Budizma (da se razumije, nemam ništa protiv Bude i njegovog nauka). No, ne shvaćam jedno, zašto nikada nisi malo proučavao Kristologiju? Isusov život, njegove rječi, jer sigurno je Krist bio veći učitelj od svih ostalih, to se zapravo i vidi u njegovim tajnim riječima. Zašto malo nisi proučavao više vjera, pa povezivao... Zašto jednostavno, nisi došao sam do spoznaje BOG-a, jer to je i bit svih vjera samo nitko to ne shvaća na onaj pravi naćin!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimepon pro 31, 2012 4:24 pm

@2pac nema smisla da ista dodam na tvoj komentar,kad si totalno fulao poentu moga posta i mene samoga.Budizam ne postoji.Postojao je Shakyamuni koji se probudio u Stvarnosti i ostavio manuale u vidu sutri tj spisa koji objasnjavaju svaku fazu koju neko moze proci u praksi,dakle SVE sto je on rekao je istinito i dokazivo u praksi.Kontekst Biblije je totalno drugaciji od konteksta buddhinih sutri.

Pod broj dva,ja nemam veze sa budizmom.Ja sam ja i samo kostantujem ono sto mi je Stvarnost(a.k.a. Bog) pokazala da vidim,i ako to sto ja vidim i sto sam prosao objasnjava i Shakyamuni,i Babaji,i Patandjali,i Shankara,i Lao Tze to onda ne znaci da sam u nekakvoj njihovoj ekipi.To isto ko da provalim zakon gravitacije na osnovu eksperimenta,i onda nadjem spis od Njutna koji to potvrdjuje na isti nacin.Razlika izmedju mene i tebe je ta sto ja imam spoznaju toga o cemu pisem i posten sam prema tome iskustvu i interpretaciji,a ti nisi koliko god pisao rjec BOG VELIKIM SLOVIMA...

Ti samo nastavi cuclati prst koncepata procitanih iz Biblije i zavaravaj se da iskustveno znas sto je to Isus ;) Tebe bi ta spoznaja na mjestu ubila....
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto sij 01, 2013 4:07 pm

Koliko sam i ja shvatio, treba pisati sto za nas predstavlja rijec -Bog, ne bas sto smo procitali o tome.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto sij 01, 2013 8:29 pm

@Jedi...pa da...Bog je termin i kad ja procitam rjec Bog u meni se probudi nesto sto je moj Um asocirao sa time(makar iskustvo bilo neumno,jer davanje termina je funkcija sestog diskriminatornog Uma).Ili rjec koza,ili voda,ili auto.Cim procitas sad ove rjeci odma se zatalasa tvoja Umna supstanca(jer si zapravo postao Jedno sa znacenjem datog termina u trenutku citanja) u odnosu na asocijaciju.I to je toliko ocigledno nesto i dokazano u psihologiji i fiziologiji.

Ja nemam nista protiv toga da mi neki hriscanski svetac ili mistik koji je sa svojom praksom umiranja u Isusu i njegovom nauku svakom svojoj celijom,kaze sta je iskusio i sta je oznacio sa rjecju Bog jer znam da je to istinito jer dolazi iz njegovog iskustva Necega sto ima sva svojstva Boga i on mu je onda dao naziv Bog.Maltene svaki mistik govori o temelju stvarnosti kao o necemu bez forme i koncepta,a onda dodju oni koji procitaju Bibliju(forma i koncept i tu i tamo neka emocija sto je opet forma zapravo) i tvrde da znaju sta je to Bog.Ne,oni imaju u glavi termin Bog,ali u njima to ne asocira sa Necim u Njima sto zaista ima osobine Boga,nego asocira sa ili nekom emocijom,osjecajem,intuicijom,slikom,formom,ili konceptom,a nista od toga nije Ultimativni temelj stvarnosti,njih samih i stvarnosti uopste.To je ocigledno i ne znam zasto kad dodje tako neko i pokusava mi dokazati da je Isus zaista sin Bozji jer tako pise u Bibliji i ima mu to smisla,zasto takvome nekome nije jasno da on zapravo ne zna sta je to Isus,jer on je citajuci termin Isus iz knjige koja se zove Biblija(ili bilo koja druga) zapravo zatalasao emotivni ili konceptualni dio Umne supstance a nista od toga nije Isus sam po sebi ili temelj njih samih,jer do tog temelja se ne moze dodji citanjem,citanje moze biti inspiracija za ozbiljnu duhovnu praksu temeljenu na ucenju Isusa Hrista,al ja cu reci za nekoga da je Isusov ucenik u tome smislu kada mu bude vaznije ponasanje u skladu sa Isusovim a ne navijanje za njega kako je jedino On pravi i jedini spasitelj.Pa sta ? Mozda i Vrag zna da je Isus jedini spasitelj,i ide i trubi "Isus je pravo Bozji sin,jedino je on Bozji sin" i naoko vrsi njegov nauk a sustinski zarobljava duse u materiju...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto sij 01, 2013 8:47 pm

... ili duh.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto sij 01, 2013 9:12 pm

Duh zarobljen u duh ;)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto sij 01, 2013 9:55 pm

The spirit is immaterial! ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimesri sij 09, 2013 11:05 pm

@primitive101 i za sve vas

Moraš biti kao djete, da bih shvatio energiju Svemira! Ja sam shvatio tebe u potpunosti, samo ti mene nisi shvatio.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimesri sij 09, 2013 11:59 pm

@2pac...pa budi kao djete ko ti brani ;) al to se osjeti oko tebe ako si kao djete...djeca su jako,jako mocna bica...ni ne mislim shvatati tebe,sta imam ili ja ili ti od toga? shvati Ti ko si Ti i to je meni sasvim dovoljno...ako si ti sretan ja sam sretan...zelim ti sve najbolje :) meni svejedno sreca ne zavisi od toga jeli mene neko shvatio ili sam ja nekoga shvatio...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimesri oľu 06, 2013 1:37 pm

Zašto 95% ljudske vrste osjeća da tamo negdje postoji "nešto"? Kako to "nešto" zna tačno šta oni misle, šta rade, šta osjećaju?



Možda zbog ovako nečeg?

Šta mislite o tome? U kontekstu gornjeg clipa, šta nam to kazuje odakle dolazi "objektivna" moralnost? Odakle nam pet hiljada vjera, denominacija, tumačenja nečeg čega bi trebalo biti samo JEDNO?

Rekavši to, odaću vam jednu tajnu. Ja nisam ateist. Nitko nije. Ateisti ne postoje. Čak i ovaj kompjuter na kojem ovo pišem - nije ateist. I on vjeruje u tog istog Boga. Samo što se taj Bog ne zove Jahve. Niti Allah. Niti Višnu. Ime mu je .........................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Error 451: REMOTE CONNECTION LOST

Please check your firewall settings and try again.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimesub oľu 09, 2013 7:58 am

Citat :
.ni ne mislim shvatati tebe,sta imam ili ja ili ti od toga? shvati Ti ko si Ti i to je meni sasvim dovoljno

:) .. upravo to
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimened oľu 10, 2013 5:17 pm

@Arch...meni clip baš i nije nešto. Ako uzmemo prvi dio gdje se objašnjava kako se osijeća osoba koja je odbijena - to se ne može generalizirat. Mislim da se opisano može primjeniti na nezrele jedinke. Zrela osoba neće imati navedene manifestacije. Nikom nije ugodno kad ga se odbije u traženju bilo čega ali ne bih se složila sa svim nabrojanim. Postoji razlika između neugode ili možda tuge što se nešto nije realiziralo ali sve staje na tome.
Kad se priča o teistima može se primjeniti ista stvar. Nisu svi teisti agresivni luđaci koji stvari doživljavaju osobno kako je opisano u clip-u. Ima takvih, da, ali ima ih i među ateistima jednako koliko među teistima. Ateisti će se osijećati jednako i biti agresivni jer "ne mogu glupanu utuvit u glavu da Bog ne postoji". Sve ovisi o egu te osobe i izjednačavanju s dotičnim egom.

Sve u svemu clip smatram netočnim i ne primjenjivim globalno gledano. A ako uzmemo postotak koji se tako ponaša onda valja biti svjestan jednakog ponašanja i od strane ateista.

Mislim da ljudi koji vjeri pristupaju s nerazumijevanjem imaju neke od (ili sve) reakcije. Ti ljudi jednako tako ne razumiju niti sebe, svoje emocije, procese i td. Dakle, vraćamo se na početak i kažemo da su - nezreli. A takvih ima ''s obje strane''.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimened oľu 10, 2013 7:23 pm

@Kahali...Iskreno,taj odgovor si ti napiso,tacno sam bio izkanaliso tvoj astral-mental :-P
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimened oľu 10, 2013 8:24 pm

@Alpha

Vidi, ni ja neću tvrditi da je sve što je momak naveo 100% tačno u 100% situacija i da je primjenjivo na 100% teista. Takav apsolutizam svaki iole racionalan mislilac će izbjegavati ko kugu. Ali je primjenjivo na 99,99% fundamentalista-teista, i može se primijetiti direktna proporcionalnost između intenziteta nečijeg teizma i ispoljavanja ovih navedenih simptoma. Vi tu na CE-4 ste većinom ili deisti ili panteisti tako da je u vašem slučaju ovakvo tumačenje "ni tamo ni vamo": ali znate da je to tačno za mnoge malo "žešće" teiste (IKD, 2pac, Star...)

"Sve ovisi o egu te dotične osobe..." je po smislu identično onome što se veli u clipu. Teist-propovjednik ne prodaje nikakvog "boga" van sebe, on prodaje samog Sebe, svoje Sebstvo i nastoji da onaj "drugi" prihvati to njegovo Sebstvo kao svoje - drugim riječima, traži submisiju, koja je po definiciji upravo prihvatanje tuđeg Ja kao svojeg, osvajanje/pokoravanje tuđe Volje. Ne tijela, ne intelekta, nego Volje.

Youtuber "Evid3nc3" je opisao svoj lični odnos i svoje lično iskustvo sa Bogom na isti način u svojoj seriji clipova ovdje:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLA0C3C1D163BE880A&feature=plcp.

Bio je fundmanetalist, žestoki vjernik, neprestano se molio nekom "Bogu" sve dok nije shvatio i prihvatio mogućnost da se u stvari molio samom sebi i da je "Bog" samo simulacrum koji predstavlja njegov ego. Uz ovakvu hipotezu, maltene sva famozna vjerska "iskustva" kao molitva, "ispunjenje Duhom Svetim", "božansko nadahnuće" i osjećaj da "ima nešto gore" najednom postaju mnogo jasnija i komprehensibilnija, da ne kažem predvidljivija.

Psychology ROCKS! :D

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimepon oľu 11, 2013 1:30 pm

Archangel je napisao/la:

"Sve ovisi o egu te dotične osobe..." je po smislu identično onome što se veli u clipu. Teist-propovjednik ne prodaje nikakvog "boga" van sebe, on prodaje samog Sebe, svoje Sebstvo i nastoji da onaj "drugi" prihvati to njegovo Sebstvo kao svoje - drugim riječima, traži submisiju, koja je po definiciji upravo prihvatanje tuđeg Ja kao svojeg, osvajanje/pokoravanje tuđe Volje. Ne tijela, ne intelekta, nego Volje.


Ovo si ljepo rekao o submisiji tudje Volje,bilo na ocigledan bilo na suptilan nacin,ali zapravo svi mi svojom Voljom uticemo na Volje drugih i sva nasa djelovanja su djelovanja Volja,s tim sto je temelj te Volje bez-Voljan da tako kazem,i taj temelj Volje je isti u svima,kao nekakav nulti potencijal koji nema potreba da djeluje,ali kad djeluje djeluje kroz ne-djelovanje i oslobodjen je posljedica svoga djelovanja.

Na koga se ljepe i kache posljedica djelovanja koje proistice iz bilo chega sto nije temelj Volje,tj Ispravnog djelovanja kroz ne-djelovanje(bilo tjelom,bilo govorom bilo mislima) ?

Na nekakvu vjestacku tvorevinu,sastavljenu od raznoraznih prividno postojecih elemenata od kojih nijedan nije permanentan,nema sopstvo samo po sebi i noseci ga na nasoj "grbachi","mi" patimo.To "mi" je zapravo sama ta "grbacha",puna patnje jer smo djelovali iz dualnog stanja Svjesti(koja je jako izrazena kod monoteistickih teista koju su uvjek u dualnom odnosu prema svome Bozanstvu,umjesto da su Jedno sa Njime),u kome postoji prividni i lazni subjekat i prividni i lazni objekat,i onda je to Neispravno djelovanje cija posljedica se ljepi na "grbachu" prividnog subjekta.

Nema nista lose u tome da ako neko vrsi Ispravnu Volju da djeluje na druge i utice na to da njihova Volja takodje postane Ispravna i tako ih oslobodi posljedica djela.Neko ko je dobrim djelom umro kao taj prividni subjekat i djeluje kroz ne-djelovanje nema ni potrebe da apsolutno ISTA prica ili propovjeda(to npr spada u djelovanje jezika),ali njegovo djelovanje kroz ne-djelovanje takodje utice na Volju drugih bica,jer se tu radi o djelovanje fizickog tjela i tu se takodje radi o submisiji tudje Volje,tako da se submisija tudje Volje ne moze izbjeci,ali se moze izbjeci odgovornost i posljedica submisije i samim time i patnja i "grbacha".

Bitno je sta utice na neciju Volju,da li utice "grbacha" ili utice temelj Volje/Uma.Ako neko djeluje iz "grbache" samo ce povecati "grbachu",a ako djeluje iz temelja djelovanja,"grbacha" ce nestati,utrnuce.Ostaje onda pitanje ko je taj koji djeluje nakon svega toga ?

Cak i da dam odgovor,nece prenjeti To,tako da nema smisla ni pocinjati.

problem fundamentalista teista koji se boje da budu Jedno sa svojim Bogom(sto bi zapravo znacilo da su oni u tim trenucima Bog jelte,jer ako si Jedno sa necime onda si Ti To) i koji radje biraju da budu u dualnom odnosu je upravo taj,sto su puni patnje i ne djeluju Ispravno i ne vrse Bozju Volju,jer Bozja Volja je djelovanje kroz ne-djelovanje,gdje nema subjekta koji djeluje niti objekta djelovanje,tj takva osoba je konstantno Jedno sa Bogom i kako je Bog Nesto po definiciji slobodno od posljedica djelovanja(karme) onda je i takva osoba slobodna dok djeluje.Ne mozemo reci ni da je ima niti da je nema.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 10:09 am

primitive101 je napisao/la:
@Kahali...Iskreno,taj odgovor si ti napiso,tacno sam bio izkanaliso tvoj astral-mental :-P

hahahah, ...


Ja.. ti.. at the end of the day, no difference..
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 4:11 pm

Što je za mene Bog? Sve što me okružuje. Apsolut! Da skratim filozofiranje 8)

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitimesub tra 20, 2013 4:57 pm

Sve što te okružuje => sve što postoji. Sve što postoji => Stvarnost. Stvarnost => bog.
Stvarnost je skup svega što postoji, to nazivano stvarnošću. Skup svega što postoji nalazi se oko nas, to je sve ono što nas okružuje.

Rezime: Bog i Stvarnost su pojmovi koji označavaju jedno te isto.

To je s jedne strane najbolji opis boga kojeg susrećem među ljudima, za razliku od svega onog "bog je ljubav, duh, ovo ono simo tamo" i nabroji se milijun stvari. S druge strane se pitam, zašto da uopće uvodim pojam "Bog" kad već imam pojam "Stvarnost" da opišem to isto. Koji je uopće smisao pojma "boga" u tom slučaju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je za vas BOG? Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je za vas BOG?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: