Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke

Go down 
+7
primitive101
Blizzard
biga
Kahali
Star
Arcanum
Blue star
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke   GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 26, 2013 10:34 pm

Blizzard je napisao/la:

Samo, pitam se kako bi netko tko nije izravno dio nečega uopće mogao razumijeti to nešto. Pišem to u stilu "ne vjeruje sit gladnome". Ne samo da je enormno teško, nego ne znam je li to moguće uopće.

Pa, nisam siguran točno kako se točno u psihologiji naziva svojstvo čovjeka da nešto pojmi iako to sam nije okusio, ali onako laički rečeno to je neka vrsta emocionalno-socijalne inteligencije. Možda neka sposobnost empatije.
Dakle, neki vid inteligencije ti ipak treba da bi nešto doživio što sam nisi proživio. Mislim da ni za to nije svejedno koliki ti je točno kvocijent te vrste inteligencije. U svakom slučaju, to je teže nego razumjeti nešto što si sam proživio, no nije nemoguće. O ovome bi se još dalo dosta diskutirati...

Blizzard je napisao/la:

Siguran sam da možeš spuknuti nekog random "mudraca" iz prošlosti za kojeg se može kazati "razumio je ovo, ono", fala bogu ima ih milijun, samo se pitam je li to njegovo razumijevanje, ta njegova mudrost, više u spoznaji vlastitih granica ili fakat u spoznaji nekakvih globalno postavljenih granica. To dovodi i do pitanja jesu li svi oni u "krivu", kako ti pitaš, ili se može postaviti pitanje u kojoj mjeri su svi oni u pravu.

Možda bi mogli reći da su oni toliko u pravu koliko su uspjeli otkriti ono što je globalno postavljeno. Jer, morat ćeš se složiti, velika većina njih zapravo priča o jednom te istom, iako su iz različitih sredina i svjetonazora, a i iz različitih vremena. To čak nije niti vezano uz religije, jer iako je dosta mudraca bilo živjelo na prostoru gdje je postojao neki oblik organizirane religije, malo koji mudrac se zaista i poistovjetio s tom religijom. Kao da su "kanalizirali" nešto što je onkraj svake organizirane religije, neke vječne istine koje su jednostavno tu, nama dane da ih otkrijemo, ako dovoljno istražujemo. Toga imamo u svim mističnim tradicijama Zapada i Istoka.
E sad, ako je to jednostavno nešto što mogu otkriti svi predstavnici ljudske vrste ako se potrude, to ne mora značiti da je to univerzalna istina, ali onda je to barem kolektivna istina na razine ljudske vrste. S druge strane, postavlja se pitanje što je u tom slučaju onkraj mogućnosti spoznaje ljudske vrste. To je filozofsko pitanje koje koliko znam, nije dosad dobilo odgovor. Mnogi filozofi misle da zapravo ništa nije onkraj naše mogućnosti spoznaje, samo da su neke istine skrivenije od drugih.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke   GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke - Page 4 Icon_minitimened tra 03, 2016 11:37 am

Čestitam @blue star na požrtvovnosti što je pokrenula ovu temu. Totalno nemam šta da demantiram u tom izvrsnom tekstu!!! Prošlo je dosta vremena od zadnjeg posta....šteta što se tema ugasila!!! Ljudi probudite se!!!
@Mow brijem da bi sa tobom moja duša uživala u tvojem društvu.
[Vrh] Go down
 
GLOBALNA KRŠĆANSKA UROTA (2.dio); represijske značajke
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Povijest-
Forum(o)Bir: