Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Gumice za brisanje

Go down 
+2
Jedi Mind Tricks
Alpha
6 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimepon sij 14, 2013 2:18 pm

Gumice za brisanje Guma+je+danas+materijal+koji+se+svestrano+koristi.+Gumica+za+brisanje.



Obzirom na kompjuterizaciju možda u školama, uskoro, neće ni postojat gumice za brisanje. Ali...za sad još postoje. U nižim razredima piše se grafitnom olovkom dok se kasnije sve više koristi kemijska. Nekoć su bile popularne one crveno-plave, Pelikanove, gumice koje mogu brisati i kemijsku olovku. Pelikan je generalno bio sinonim za kvalitetu a opet po razumnoj cijeni. Nešto skuplje i još kvalitetnije bile su Staedtlerove ili Faber-Castellove gumice. Ipak, ljudi su uglavnom koristili neke ''no name'' brisače u raznim oblicima i bojama. I te su sasvim OK brisale no neke su znale samo razmazat grafit i takve gumice nisu valjale. No, ako se htjela ''ozbiljna'' gumica moglo se računati ne neke od navedenih.

Danas uglavnom za pisanje koristim kemijske olovke. Ponekad tehničku. A obične olovke koristim za crtanje i tada mi je potrebna dobra gumica za brisanje. Ozbiljna i kvalitetna. Međutim, sve je teže pronaći takvu. Nedavno sam kupila onu crveno-plavu Pelikanovu - ništa nije valjala. Al ništa! Generalno mi se čini da je kvaliteta gumica za brisanje pala do krajnjih granica.

Koje gumice za brisanje koristite i koje su vam kvalitetne? Da li ste i vi primjetili promjenu u kvaliteti?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimepon sij 14, 2013 2:59 pm

Ova tema je u stilu Dnevnik.hr-a
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimepon sij 14, 2013 10:17 pm

@Jedi Ovo tvoje je čisti spam. Znaš li ili ne za kakvu kvalitetnu gumicu za brisanje? Što ti uopće znači "tema za Dnevnik.hr"?
Koliko ja znam, jedino dobro mjesto u gradu za takvu opremu je Školska knjiga. Tamo bih pitao za kvalitetnu gumicu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimeuto sij 15, 2013 10:12 am

MoW je napisao/la:
@Jedi Ovo tvoje je čisti spam. Znaš li ili ne za kakvu kvalitetnu gumicu za brisanje? Što ti uopće znači "tema za Dnevnik.hr"?
Koliko ja znam, jedino dobro mjesto u gradu za takvu opremu je Školska knjiga. Tamo bih pitao za kvalitetnu gumicu.

@MoW, dobrih se gumica može naći i u Narodnim Novinama. Imaju svakakvih vrsta. Ja na poslu koristim bijelu Stabilo legacy gumicu. Dobra je, ne ostavlja tragove i obriše kvalitetno :P

Edit: Fotka u prilogu 8)

Gumice za brisanje 746e0cab7bb4289887845fc


[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimeuto sij 15, 2013 3:00 pm

MoW je napisao/la:
@Jedi Ovo tvoje je čisti spam. Znaš li ili ne za kakvu kvalitetnu gumicu za brisanje? Što ti uopće znači "tema za Dnevnik.hr"?
Koliko ja znam, jedino dobro mjesto u gradu za takvu opremu je Školska knjiga. Tamo bih pitao za kvalitetnu gumicu.
Sorry, i nije bas u stilu dnevnik.hr-a, oni obicno pisu kad netko skrati kosu miga
A inace gumice za brisanje, znam da su dobre -Milan.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimeuto sij 15, 2013 9:17 pm

Tnx Dada...probat ću tu.

@Jedi...može ti se činit blesava tema al meni zbilja treba gumica koja kvalitetno briže i ne mrlja. Nije mi jasno zašto iste gumice, istog proizvođača u današnje doba nemaju veze s onom kvalitetom od prije 15-20 godina.
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimesri sij 16, 2013 1:14 am

Ona crveno plava je u moje doba bila ko u ovo sadašnje ajfon. Ako ju nisi imao nisi bio faca. Većinom su se koristile neke noname packalice.. dolaskom u srednju za jedan predmet smo morali obavezno imati određenu gumicu od Pelikan-a i ta je bila zver među njima. Danas više ni neznam kakav je to osjećaj brisanja gumicomf
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimesri sij 16, 2013 10:13 am

Dantalion je napisao/la:
Danas više ni neznam kakav je to osjećaj brisanja gumicomf

Uzmeš papir, onu finu zelenu TOZ olofku, po mogućnosti 2B, gumicu i guštaj se da povratiš onaj osjećaj iz djetinjstva :P
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimesri sij 16, 2013 1:59 pm

Alpha je napisao/la:
Tnx Dada...probat ću tu.

@Jedi...može ti se činit blesava tema al meni zbilja treba gumica koja kvalitetno briže i ne mrlja. Nije mi jasno zašto iste gumice, istog proizvođača u današnje doba nemaju veze s onom kvalitetom od prije 15-20 godina.
Koliko znam, uvijek kad bih imao neku raznobojnu, mrvila bi se i nebi trajala vise od 10ak dana.
Dobre su Staedtler, Faber Castell i Maped.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimesri sij 16, 2013 7:10 pm

Alpha je napisao/la:
Nedavno sam kupila onu crveno-plavu Pelikanovu - ništa nije valjala. Al ništa!
Neki dan sam imao čast izbrisati jedan redak sa dotičnom gumicom i profesionalno je odradila zadatak. Ne znam kad niti gdje je kupljena jer je to bilo na poslu, ali uglavnom nije bilo problema sa brisanjem :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitimečet sij 17, 2013 2:37 pm

@Skulp...e pa ovo što sam ja bila kupila je smeće :P

Sad imam neku Stribor i našla sam baš i jednu Staedtlerovu...ova Stribor mi je sumnjiva i sve ju gledam s očekivanjem da će nešto počet mrljat... shock
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gumice za brisanje Empty
PostajNaslov: Re: Gumice za brisanje   Gumice za brisanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gumice za brisanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje-
Forum(o)Bir: