Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zabranjena Stevia

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 42
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zabranjena Stevia Empty
PostajNaslov: Zabranjena Stevia   Zabranjena Stevia Icon_minitimepon vel 04, 2013 10:36 pm

Stevia, jedan od najboljih prirodnih zaslađivača, u Hrvatskoj je zabranjena.
Točnije, Ministarstvo "zdravlja" je zabranilo uzgoj ove biljke u nas dok to EU ne odobri!

Link

Zašto se to radi? Kome je to u interesu? Dijabetičarima i osobama koje vole prirodno i slatko definitivno nije. Stevia je jedna od rijetkih super-hrana u prirodi, bez poznatih štetnih utjecaja i s puno pozitivnih svojstava:

http://en.wikipedia.org/wiki/Stevia#Health_and_safety

Jedini kome to ide u prilog je farmaceutska industrija, koja treba i dalje zarađivati na dijabetičarima... Ukratko, čista sramota!

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Zabranjena Stevia Empty
PostajNaslov: Re: Zabranjena Stevia   Zabranjena Stevia Icon_minitimeuto vel 05, 2013 1:13 am

Pročitala sam i ja tu vijest i upravo se pitam koji je razlog zabrane stevije, a obrazloženje Ministarstva nije uslijedilo.
Isto vrijedi i za batat koji ne smije služiti kao dodatak prehrani.Zabranjena Stevia Confused0024

Bit će da su tu interesi krupnih lobija u pitanju, kao i obično. Inače, nabavili smo biljku steviju i koristili je tako što smo samljeli listove stevije.
Probala sam, izuzetno je slatka u malim količinama, ali ima onako malo biljkasti okus.
Meni je odgovarala, iako sam čula puno komentara u kojima ljudi baš nisu bili oduševljeni njenim okusom.

Mislim da ću i u budućnosti davati prednost prirodnim zaslađivačima, kad god to bude moguće.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zabranjena Stevia Empty
PostajNaslov: Re: Zabranjena Stevia   Zabranjena Stevia Icon_minitimeuto vel 05, 2013 7:37 pm

Sve ste rekli, nemam što dodati, ali moram nešto komentirati tek toliko da izrazim zgražanje prema ovom, samo jednom od 'svih' loših poteza raznih ministarstava koječega... Oduvijek su nas zahebavali, ali nikad ovako očito. Samo čekam tu kap koja će preliti čašu pa da se napokon nešto promijeni.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zabranjena Stevia Empty
PostajNaslov: Re: Zabranjena Stevia   Zabranjena Stevia Icon_minitimened oľu 24, 2013 2:20 pm

Ima za kupit u plodinama.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 42
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zabranjena Stevia Empty
PostajNaslov: Re: Zabranjena Stevia   Zabranjena Stevia Icon_minitimened oľu 24, 2013 9:40 pm

Koliko sam ja vidio, i batata ima za kupiti, recimo na Dolcu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zabranjena Stevia Empty
PostajNaslov: Re: Zabranjena Stevia   Zabranjena Stevia Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zabranjena Stevia
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Michael A.Cremo / Richard L.Thompson ZABRANJENA ARHEOLOGIJA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: