Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Amulet za zaštitu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepet oľu 01, 2013 3:49 pm

Neznam hoće li ovo nekome glupo zvučati, ali mene zanima ovo. Htio bih izraditi amulet za zaštitu od zlih sila ili za sreću, njega bi mogao nositi oko vrata.
Možda mislite da sam lud, ali ne škodi malo zaštite ili sreće u životu zar ne?
Da li netko može preporučiti neku literaturu ili nešto gdje mogu to proučiti?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepon oľu 04, 2013 8:12 pm

Pročitaj bilo što što možeš naći od Spare-a (Austin Osman Spare) i prije nego se upustiš u izradu bilo kakvog talismana tj. bilo kakvog mentalno impregniranog materijalnog predmeta u bilo koje svrhe obvezno uradi sve korake i sve vježbe koje on navodi kao pripremu.
Osim njega mogu ti toplo preporučiti Grant-a Morrisona koji je po meni majstor Sigiel (chaos) magick procesa i koji danas otvoreno priča o tome... izuzetno nadahnuta i otvorena individua (inače sve što je ikada nacrtao u stripovima u mladosti ostvarilo mu se.. potpuno zapanjen počeo se baviti tim fenomenom da bi danas otvoreno priznavao potpunu predanost proučavanju Sigiel Magick-a koje je naučio preko alterniranih stanja svijesti ali tek NAKON što jecijela stvar potpuno nesvjesno već šljakala u mladosti).
AKo ne možeš naći sam javi pa ti pošaljem link ili dva.
Od ostalih jedini je F.Bardon još za kojeg bi ti rekao da bez straha možeš raditi i da nećeš imati nikakvih neželjenih posljedica, ali da bi došao do nivoa izrade amuleta po Bardonu potrebno je odricanje, vježbanje i potpuno posvećivanje ..
za sve ostale "instant tehnike" ti osobno ne preporučam da uopće počinješ kopati jer će te na kraju čekati ili mnogo razočarenja ili mnogo nade i mnogo samo uvjeravanja da nešto što ne radi zapravo radi a to je put deluzije i put kojim ćeš doći na nivo noćnih čitača tarota koji nemaju pojma gdje im je dupe a gdje glava i ni sami više ne znaju što su izmislili a što je zapravo.

Nekoliko puta pokušao sam pisati ispočetka korak po korak tehnike na nekoliko foruma ali sam samo jednom uspio doći do trećeg post-a i samo nekoliko ljudi se uopće udostojilo napraviti dve tri početne tehnike da bi na kraju rekli kako je to pre dugo za njih, da nemaju vremena ili da nisu baš toliko zainteresirani kao što su rekli u početku.
svi ostali pokušaji svodili su se na to da bi se pojavio neki "reiki majstor" ili sličan koji kao zna "puno" o toj temi i onda bih jedniostavno izgubio motiv da nastavim..
Ignorance iz Infinite..
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepon oľu 04, 2013 9:14 pm

Hvala Kahali, probat ću naći ovo što si rekao. :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepon oľu 04, 2013 9:25 pm

Našao sam ovo od Spare-a:
-A Book of Satyrs
-Anathema of Zos
-The Book of Pleasure
-The Focus of Life
-The Logomachy of Zos
-The Zoetic Grimoire of Zos

Da li je ovo dobro?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepon oľu 04, 2013 11:50 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Našao sam ovo od Spare-a:
-A Book of Satyrs
-Anathema of Zos
-The Book of Pleasure
-The Focus of Life
-The Logomachy of Zos
-The Zoetic Grimoire of Zos

Da li je ovo dobro?

Jest da, ali da bi to sve nabrojano samo pročitao bez da uopće ulaziš u praksu trebalo bi ti poprilično vremena i poprilično predznanja o specifičnim temama...
... Spare učestalo upotrebljava metafore i termine iz odredjenih alkemijskih tradicija za koje je predpostavljao da će njegovi čitatelji znati.. Grimoire of Zos bi ti mogla biti najkonkretnija što se tiče ovoga što si pitao, ali bi ti preporučio da barem baciš pogled na Focus of life prije nje da znaš što Spare misli o arhetipovima i koliko je bitno zapravo znati unutar sebe što oni znače to jest zazvati ih kroz svoje eterično znanje ili prepoznati kroz svoje "pravo na eterično Sjećanje" (ovo su moji termini za koje smatram da bi ti mogli biti razumljiviji od SPare-ovih indicija i simbola kojima se služi kao metaforama u svojim textovima);
U svakom slučaju Spare je moćan autor i za tvoj nivo on je Eye opener ako se nisi nikada bavio praksom ili ako nisi niakda čitao ozbiljnu ezoteričku literaturu ovog tipa (a želio bi biti nadahnut).
On je mnogima otvorio Univerzume Znanja i mnogo ljudi koji su već bili na putu i prije nego su došli do Spare-a otvorio nove puteve i uvide.
Prije ili kasnije doći ćeš do F.Bardona (mog učitelja) ako nastaviš ali Spare je u svom majstorstvu i temi sa kojom se bavi nenadmašan umjetnik i strašno zanimljiv u opisima (njegovo iskustvo je ogromno u ovoj temi i do sada možda i nepravaziđeno uzevši u obzir da je je sve radove koje je objavio zapravo iznio prije svojih najdubljih uvida koje nije nikada objavljivao).
Zaboravio sam ti spomenuti još jednog autora koji je dostupan kod nas na Zapadu a sa kojim sam ja proveo mnoge godine ... vrlo komplexan i vrlo kompliciran na prvi pogled kada počneš čitati ali ako si maloi uporan i ako uroniš u temu on ti na neki način otvara sam vrata jedna za drugim i kao da dobijaš informacije o nekim stvarima "Iz zraka", on se zove Eliphas Levi, sva moja generacija Čarobnjaka i onih koji su to željeli postati provela je mnoge sate nad njegovim textovima,...
Od svega ovoga, ovisno na što se odlučiš, bitno je da počneš i da se ne zaustavljaš ili da se ne raspeš na 10 stvari.. dokopaj se bilo koje knjige od gore navedenih ili od bilo kojeg spomenutog autora i počni od početka do kraja
(pročitaj prvo sve, pa makar bila i praksa u pitanju, nakon toga počni sa prvim stupnjem i prvom vježbom, ako kroz narednih nekoliko mjeseci uspiješ pročitati jednu knjigu sa potpunim razumijevanjem i nakon toga uspješno odvježbati prvu vježbu prvog stupnja ja ću dati sve od sebve da ti olakšam život i da ti ukažem na sve latentne prepreke koje te čekaju i pomoću ti koliko mogu.
Ukoliko pak nastaviš sa brčkanjem i traženjem linije manjeg otpora, lovom na kratice i prečace, tražanjem raznih "instant tehnika" koje "ful dobro šljakaju" bez muke i bez ikakvog rada, tada ti želimn sve najbolje ali moja su vrata zatvorena za takve i od mene ćeš iamti samo suosjećanje jer zapamti NE postoje dobre instant tehnike sa kojima bi mogao u tjedan dana napraviti funkcionirajući amulet; one koje pak postoje a obećavaju takve uspjehe u toliko kratkom vremenu i stvarni imaju nekakvog utjecaja imaju za posljedice stvari koje ne bih poželio ni najgorem neprijatelju i obično su kreirane od komplexiranih, nesretnih i jadnih individua na putu do konačne auto-destrukcije ili gore, ne pišem ti ovo sve bez veze vjeruj mi... )
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimeuto oľu 05, 2013 4:13 pm

Kahali, hvala još jedanput :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimeuto oľu 05, 2013 6:05 pm

Samo da te pitam još nešto. Počeo sam ih čitati i vidio sam da Focus of life ima 19 strana, a Grimorie of Zos ima isto 19 strana!?
Da li sam to skinuo možda skraćenu verziju ili je to u redu?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepon lip 17, 2013 1:53 am

Od svega pomenutog citala sam samo Bardona, ali tu sam se fokusirala na druge stvari, nisam se doticala izrade amuleta. Od magijskog oruzja koristila sam samo ono koje reprezentuje elementale i crno ogledalo, koje je, ujedno, i jedino koje sam sama napravila, a tu je postupak izrade dosta jednostavan (upotreba je ono sto moze da se zakomplikuje...)
Neke opste smernice bi bile da amulet treba da ima odredjenu svrhu, da ga pravis od korespondentnog materijala i u odgovarajuce vreme, kao i da utiskujes potrebne simbole, negde bi trebao imati i vlastiti, kao i svoje magijsko ime... Sad, korespondencije mozes izvuci iz bilo kog magijskog sistema koji preferiras, oni vuku jedni druge i stvarno su logicno povezani... Npr. ja vec znam da bih amulet za ljubav pravila u petak, od bakra, u vreme kad je Venera u jakoj poziciji ili u konjukciji sa njenim polozajem u trenutku mog rodjenja itd itd... znam i sta bih utisnula, rekla, vizualizovala, ali to je samo posledica godina i godina hodanja putem kojim se redje ide, a koji je meni prirodan... Ti naravno biraj ono sto tebi odgovara... ;)

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepon srp 22, 2013 8:25 pm

zvezda je napisao/la:
Od svega pomenutog citala sam samo Bardona, ali tu sam se fokusirala na druge stvari, nisam se doticala izrade amuleta. Od magijskog oruzja koristila sam samo ono koje reprezentuje elementale i crno ogledalo, koje je, ujedno, i jedino koje sam sama napravila, a tu je postupak izrade dosta jednostavan (upotreba je ono sto moze da se zakomplikuje...)
Neke opste smernice bi bile da amulet treba da ima odredjenu svrhu, da ga pravis od korespondentnog materijala i u odgovarajuce vreme, kao i da utiskujes potrebne simbole, negde bi trebao imati i vlastiti, kao i svoje magijsko ime... Sad, korespondencije mozes izvuci iz bilo kog magijskog sistema koji preferiras, oni vuku jedni druge i stvarno su logicno povezani... Npr. ja vec znam da bih amulet za ljubav pravila u petak, od bakra, u vreme kad je Venera u jakoj poziciji ili u konjukciji sa njenim polozajem u trenutku mog rodjenja itd itd... znam i sta bih utisnula, rekla, vizualizovala, ali to je samo posledica godina i godina hodanja putem kojim se redje ide, a koji je meni prirodan... Ti naravno biraj ono sto tebi odgovara... ;)

Ugodno iznenadjenje Zvezdo, procitao sam medju redovima da jesi citala (ne znam koliko prakticirala) Bardona, ali u svakom slucaju vidljivo je da znas otprilike sto sam spominjao.
Prije Bardona obično spomenem ili predložim Spare-a ili Elifasa Levia ljudima koji nisu ranije ulazili ozbiljnije u praksu, ali u principu Bardon spominje sve zajedno 9 osnovnih načina izrade amuleta i uopće pristupima materijalima u cilju realiziranja nekog učinkovitog artefakta (i objašnjava ih svih devet, do odredjene mjere, u svojoj prvoj knjizi, ali ih u potenkosti objašnjava u drugim publikacijama).
Mislio sam ovdje objaviti cijeli proces Magnetizacije ili Volitranja je rmi se ine najjednostavnijim za početak i možda bi ljudima bilo najlakše pristupiti izradi sa tim tehnikama... evo bacio sam nešto na papir pa ako imaš ideju koju od ove dve, ili drugih 7, Bardonove tehnike da primjenim i objasnim sa dodatnim detaljima, objašnjenjima i osobnim iskustvima reci (ako imaš još uvijek I.u.Hermetizam kod sebe doma pa se prisjeti).

Ova tema je vrlo konkretna, vrlo zgodna i mislim da nebi bila ni zbunjujuća ni pretjerano komplexna za ljude koji nisu nikada ni pokušali izraditi pravi amulet ako bi radii točno i po koracima.
Najbitnija i najrelevantnija priprema bi bila jedna solidna praksa koncentracije od 4 ili 5 dana i uz to osnovne vježbe imaginacije i vizualizacije da bi napravili dobar temelj i osigurali veću šansu da vam izrada talismana uspije.

p.s. inače postoje odredjene (Kabalističke) tehnike koje ne zahtjevaju čak ni uvjerenje od strane onoga koji izradjuje Talisman, pa čak ni nešto pretjeran talent za vizualizaciju.
Ovbo su neke od najintenzivnijih i najčudnijih tehniak na koje sam naiušao i traju u prosjeku izmedju 390 i 460 dana. Tijekom tog procesa svakodnevno se pristupa ritualu Simrana tj. "echoiranja" (repetitivnog izgovaranja) od strane svih prisutnih ljudi (najmanje troje) koji ujutro, popodne i navečer zapravo pune artefakte koji se nalaze na istom mjestu i nakon tog dugotrajnog procesa ovakav pritup izradi Talismana osiguran je da uspije bez opbzira od stava ljudi koji vrše izradu.
Inače ovo spada u hramovničku vrstu tehnika izrade amuleta i obično se radi o više ljudi i o više artefakata koji bivaju "izloženi" ovakvim Smranima da bi se uštedjelo na vremenu.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimepet srp 26, 2013 1:29 pm

Ja sam iznenadjenje koje hoda... ;)
Salu na stranu, poznate su mi i kabalisticke tehnike, ali su za pojedinca XXIog veka zahtevnije, jer podrazumevaju ucesce vise ljudi i ritualno svakodnevno ponavljanje - verovatno bi bili u tripu da su u nekoj sekti :P
A ceo proces se bazira na vibriranju glasova ili slogova, sto je ko dobar dan u kabalistickim ritualima, u kojima vibriranje svetih imena ili npr parova andjela shemhamforasha povlaci energiju i istovremeno prouzrokuje odredjeno stanje svesti. Vibracija zvukova na jedan nacin otelotvoruje i to je princip koji se ovde sledi. Ko razume to, znace i zasto vibrirati. Sve, ukljucujucu i nas same, se moze sagledati kao vibracija i nista vise.
Imam Inicijaciju u hermetizam kuci, ali sam sad u jednoj idiotskoj fazi u privatnom zivotu. Mislim da nece jos dugo trajati, pa cu se u dogledno vreme ponovo posvetiti svojim ritualima :)
Impregnacija mi prva pada na pamet po nekom prisecanju, nije teska za praktikovanje :)
Vise drugi put... sada sam na zalost u zurbi... :/ *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitimeuto srp 30, 2013 10:42 pm

Citat :
...poznate su mi i kabalisticke tehnike, ali su za pojedinca XXIog veka zahtevnije, jer podrazumevaju ucesce vise ljudi i ritualno svakodnevno ponavljanje

kabalističke tehnike ne podrazumjevaju učešće više ljudi zato jer to nije pravilo za sve kabalističke tehnike, a nije čak niti većina kabalističko-hramovničkih rituala sa ovakvim ciljevima namjenjena za grupni rad.
Vremenom, implementirane su neke takve tehnike kao najbolje za testiranje Inicijata u njihovim sposobnostima, upoznavanjem sa grupnim radom te kao najučinkovitije kada se izrađuje više Amuleta odjednom pa se uštedi na vremenu, a eventualno dobije na koncentraciji, motivaciji i općenito benefitima grupnog rada.

Neka fina Bardonova tumačenja tehnika (posebice kabalističkih) ja sam čak još namjerno obogaćivao i proširivao odredjenim vizualizacijama i do sada nijednu kabalističku tehniku za izradu talismana koju sam koristio nije zahtjevala ni grupni rad niti dugotrajni svakodnevni rad, a radio sam upravo kabalističke tehnike. Ne znam odakle ti reference za takve tvrdnje ?

Što se tiče tehnika za 21 vijek što kažeš, moram ti reći da je što dalje idemo sve manje ozbiljnog rada sa talismanima, a još manje učinkovitog.
Skraćivati, štrihati, podrezivati ili "Pojednostavljivati" tehnike da bi one više pasale životnom stilu ili načinu života pojedinca 21 stoljeća neće te tehnike učiniti efikasnijim ili bržim već ih jednostavno i najčešće pretvoriti u neki new-age trash koji ne radi (radi na deluzijama i ufuravanjima i ničem više)...
... promotrimo dakle da je zadnje što valja i što šljaka upravo Bardon, njegove iskrene opservacije i opisivanje postojećih tehnika (i neka njegova iskustva sa istim),
Sve prije toga (Bardona) što valja mnogo je iscrpnije i još puno komplexnije (i jako teško dostupno, i gotovo nikada publicirano a da nije žestoko cenzurirano),
sve nakon toga trivijalizirano je, komercijalizirano i pretvoreno u razne današnje potpuno smiješne "uradi sam" bajke u kojima današnji klinci nacrtaju dva dodekaedra, yantricu-dve, zapjevaju gayatricu-dve i misle da su sastavili funkcionirajući talisman jer su bili "iskreni" dok su se ufuravali kako vide da "iz njihovog kristala ide ova ili ona boja koja ih prelijeva i "ulazi kroz chackre i onda ih preplavi sa blah.. blah.."... i na kraju ih stave sa takvim objašnjenjem na internet i nazovu nešto tipa "instant-powerful-working-e-bay-amulet" !!
koji nebi dao ni mojoj demonskoj mački da ih nosi a kamoli ga koristio sam.

Tako da te pitam za alternativu kabalističkim pristupima opisivanim u Bardonovim dijelima, ako smatraš da su ona "preopširna, preduga ili prezahtjevna" .. na kraju krajeva čovjek koji nema vremena, energije ili živaca baviti se svojim amuletom kako valja onda možda i ne zaslužuje ništa bolje od e-bay-amuleta.


Citat :
A ceo proces se bazira na vibriranju glasova ili slogova, sto je ko dobar dan u kabalistickim ritualima, u kojima vibriranje svetih imena ili npr parova andjela shemhamforasha povlaci energiju i istovremeno prouzrokuje odredjeno stanje svesti. Vibracija zvukova na jedan nacin otelotvoruje i to je princip koji se ovde sledi. Ko razume to, znace i zasto vibrirati. Sve, ukljucujucu i nas same, se moze sagledati kao vibracija i nista vise.

Nisam siguran dali ti to meni objašnjavaš što je to Kabala, što Titraj ili vibracija a što zvuk, ali bez obzira kome si objašnjavala nisi dobro objasnila i u ovom slučaju nepotpunost u objašnjenju predstavlja ova znanja i svete-vještine na vrlo krivi način.

"vibriranje svetih imena" ne povlači nikakvu energiju već mijenja trenutni 'realitet' i to samo kada neki, dovoljno uvježban i sposoban Adept, točno zna što znači infuzirati koji sveti slog u kojoj točnoj i odredjenoj korespondirajućoj boji iz svog unutarnjeg "mikro ja" sa kojim vanjskim elementom "makro Sve-Ja" i sa kojom točnom korespodencijom zvuka za svako slovo...
Takodjer vibriranje tih imena ne uzrokuje odredjeno stanje svijesti već se Adpet ili praktikant namjerno dovodi u vrlo precizno stanje svijesti prethodno da bi uopće mogao infuzirati odredjenu boju za svako korespondirajuće slovo kojeg nakon toga titra/vibrira iz 'najdubljeg' sebe prema 'najširem' van i, to stanje svijesti takodjer temelji se na focusu i na sposobnosti praktikanta da zadrži ogromne količine koncentracije koje su potrebne za ovu praksu i ključeve prave Kabale.
Ukoliko Adept "titra" neki sveti slog, on može doživljavati svakakve senzacije i razna iskustva unutar sebe, ali neće se desiti ništa u okolnostima ili u prirodi, ovo dakle nije praksa Kabale niti je samo titranje i ta vrsta iskustva smisao drevnih kabalističkih svetih imena.
ja ovdje mogu iznjeti sve tajne magijske i kabalističke formule koje znam i ljudi ih mogu pjevati od jutra do sutra i neće se desiti apsolutno ništa ukoliko ne znaju točne korespodencije boja za svako slovo i korespodencije zvukova svakog slova posebice i kako točno izvesti da izgovoriš jednu riječ mjenjajući u desetinki sekunde potpunu predaju te boje, zvuka, slova prema kozmičkom beskraju iz sebe sa mnogo Namjere i mnogo "Ljubavi".

I na kraju da, sve se može sagledati kao vibracija, ali onda ćeš biti samo jedan mali korak dalje od obične Fizike i mainstream znanosti danas, a nijedan korak dalje od kvantne fizike/mehanike (koja bi te u ovom slučaju čak i prešišala u ovom spoznajnom procesu i znanjem o tome "od čega je sve");
a oprostit ćeš, ali Kabala, i "Znanje nad Znanjem" ipak znade malo više od kvantne fizike i ide malko dalje od Uvida "sve je titraj" (iako je to na jednom nivou dostatno da shvatiš kako je materija prilično privremena i prilično iluzija).
Vibracija kao temelj "Objektivne stvarnosti" samo je prvi mali mostić tj. prelazak preko "rijeke" zvane totalna iluzija i potpuno neznanje do jednog novog "prostora" gdje počinje prava metafizika i gdje se tek tada polako počinje nazirati klanac, a poslije nje i visoravan daleko iznad nakon svih vibracija, van ikakvih titraja, kojeg baš kabalisti zovu Kauzal i još dalje Super-kauzal, a koji nisu ni pola puta do onoga što je intelektualno neshvatljivo, što je konačno, oduvijek i zanavijek, ništa i sve, beskompromisni paradox bljeska neodvojive svijesti, ali što jedino Jest.
Magičari i prosvijetljeni Mudraci nebi se baš zadovoljili sa "vibracija je sve" formulom dakle, a nijedan kabalista nebi rekao da im je "vibracija kao dobar dan", jer ona sama po sebi ne znači ništa bez razumjevanja ovog svega gore spomenutog i bez znanja i svrhe o predaji i promjeni iz sebe u Sebe.

Citat :
Imam Inicijaciju u hermetizam kuci, ali sam sad u jednoj idiotskoj fazi u privatnom zivotu. Mislim da nece jos dugo trajati, pa cu se u dogledno vreme ponovo posvetiti svojim ritualima :)
Impregnacija mi prva pada na pamet po nekom prisecanju, nije teska za praktikovanje :)
Vise drugi put... sada sam na zalost u zurbi... :/ *

Ne znam dali si procitala taj moj post jer sam shvatio da si ti tvoj odgovor/ reakciju na neki način napisala kao da pokušavaš objasniti što je Kabala, a ja te pitah upravo za to koju tehnikju misliš da je najbolje izdvojiti.
Što se tiče Impregnacije ona je skoro duplo teža za odraditi upravo zato jer je za Magnetizaciju dovoljna dobra Vizualizacija i imaginacija, a za Impregnaciju ipak moraš imati i znanja i pred vježbe i razumijevanje o malo više stvari i ona se koristi kada su tekućine, predmeti ili materijali jako zagrijani ili jako hladni (ili općenito u drugom agregatnom stanju) i kada je potrebno ući u njihov prapočetak i impregnirati njihovu pravu prvotnu prirodu..


P.s. no dobro ako je u pitanju takva faza, nadam se da ćeš se uskoro vratiti na Bardona i nemoj misliti da ne cijenim bilo kakvo znanje, pa taman bilo pomalo nespretno i u svom razvojnom procesu, pogotvo ako je to razvojni proces koji se bazira na ovako moćnom i pravom Putu Mudrosti i samospoznaje koji nam je ostavio taj Bardon sa puno razumijevanja, puno strpljenja i puno nade za buduće Inicijate.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Amulet za zaštitu Empty
PostajNaslov: Re: Amulet za zaštitu   Amulet za zaštitu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Amulet za zaštitu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: