Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 EMT

Go down 
Autor/icaPoruka
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

EMT Empty
PostajNaslov: EMT   EMT Icon_minitimečet oľu 14, 2013 12:07 pm

Kada se zapetljamo treba i da se otpetljamo.
A kako da se otpetljamo nego da udjemo u petlju i otpetljamo je.
Idemo od 1 do 11 pa nazad na 7 - i tu se vrtimo dok ne postignemo ocenu 10.

Hahaha ... koja je ovo manipulacija vremenom i prostorom!!!
Tako jednostavno, na prvi pogled mozda i naivno a radi perfektno!


Malo teorije:

I. DESCRIBING INITIAL EXPERIENCE


1.Where are you located in this experience?
(Write down your answer.)
2.When is it happening?
(Write down your answer.)
3.Who are the important participants in this event?
(Write down your answer.)
4.Describe this experience briefly.
(Write it down.)
5.Rate this experience on a scale from -10 to 10.
(Write down your answer.)
6.What is the most troublesome part of this experience for you?
(Write downyour answer.)


II. RECOGNIZING NECESSARY CHANGES IN THE EXPERIENCE

7.What needs to be different in that experience for it to be more acceptable for
you?
(Write down your answer.)

8.What needed to have happen differently before that experience in order to
make it like that (Explanation/History alignment).
(Write it down).



III. DESCRIPTION OF THE
CHANGED EXPERIENCE

9.Write down changed experience as if it were happening right now.
(alwaysstart description of changed experience with:I am located... and I am doing...)

10.Rate the new experience on a scale -10 to 10.
(Write down your rating.)

11.If the new experience is rated less than 10, go again to step 7.

Repeat steps 7-11 until the new experience is perfect (rated 10/10).




Autor daje sledeci primer:

"Ovo je primer procesa koji možete da uradite sa EMT tehnikom eliminacije bilo koje osobine koju bi želeli da eliminišete.
U ovom primeru moj klijent je osećao da ga prati loša sreća:

“Kad god stvari počnu da idu dobro po mene, desi se nešto što me zaustavi na mom putu.”
Dakle, osobina koju je on želeo da eliminiše je “biti loše sreće”.

Prvo što morate da uradite je da pronađete iskustvo koje vam pokazuje da vi imate tu osobinu (da ste loše sreće). Morate to uraditi pre nego primenite EMT (EMT može biti primenjeno samo na konkretna iskustva).



Pitanje: “Koje od vaših iskustava pokazuje da ste vi loše sreće?”

Dok sam se spremao da pokrenem moj posao pre 5 godina moj otac je poginuo u saobraćajnoj nesreći.

(Čim imate neko konkretno iskustvo koje pokazuje da vi imate neku negativnu osobinu možete primeniti EMT.)


P: “Opišite to iskustvo. Gde se nalazite?”
U mojoj sam sobi.

P: “Kad se to događa?”
Oktobar pre 5 godina.

P: “Ko su učesnici ovog iskustva?”
Ja, moja majka i moj otac koji je poginuo.

P:”Opišite šta se događa.”

Čujem zvono na vratima i moja majka otvara vrata. Posle par sekundi počinje da vrišti.
Na vratima su dva policajca. Rekli su joj da je otac poginuo u saobraćajnoj nesreći. U narednim mesecima sam morao da se pobrinem o toliko puno stvari da sam morao da odustanem od razvijanja posla i prihvatim posao u mojoj staroj kompaniji.

P: “Ocenite ovo iskustvo.”

-10

P: “Šta je najgori deo ovog iskustva?”
Činjenica da je umro i da ga više neću videti.


P: ”Šta treba da bude drugačije da bi ovo iskustvo bilo manje problematično za vas?”
Trebalo bi da je živ.


P: “Šta treba da se desi drugačije pre tog iskustva da bi se to ostvarilo?”
Da je bio odmoran, koncentrisan i u harmoniji sa ljudima na svom poslu (da sam ga naučio nekim tehnikama kojima je mogao da pomogne sam sebi).


P: “Šta bi ste iskusili tog popodneva da nije imao incident?”
Došao bi kući i večerali bi smo.


P: “ Opišite to promenjeno iskustvo kao da se dešava upravo sada.”
Otac je došao sa posla. Sedimo za stolom i večeramo.


P: “Koja je vaša ocena ovog iskustva?”

+7


P: “Šta treba da bude drugačije da bi to iskustvo bilo još bolje?”
Trebalo je da imam mnogo bolju komunikaciju sa njime. Kada sam kreirao ovo iskustvo nas kako večeramo shvatio sam da nismo imali dobru komunikaciju.


P: “Šta treba da se desi drugačije pre tog iskustva da bi se to ostvarilo?”
Da sam razumeo da nemamo odnos koji želim i da sam radio na tome pomoću tehnika koje sam znao.



P: “Opišite šta bi bilo drugačije da ste imali mnogo bolju komunikaciju. Opišite to kao da se događa upravo sada”
Otac je došao sa posla. Svi večeramo zajedno. Govorim mu koje ću sledeće korake preduzeti kako bi unapredio moj posao. On se slaže sa svime. Svi smo srećni i relaksirani.


P: “Ocena?”

+9



P: “Šta treba da bude drugačije da bi ocena bila još viša?”
Trebalo je da podrži sve moje prethodne napore.


P: “Šta je trebalo da se desi drugačije pre tog iskustva da bi to bilo tako? Kako bi se to dogodilo?”
Da sam rešio moje emocijalne blokade i da sam bio u mogućnosti da mu kažem koliko je meni važna njegova podrška i koliko ga volim.



P: “Kako bi ovo iskustvo bilo drugačije da je bilo tako promenjeno? Opišite to kao da se upravo dešava.”
Bio bih mnogo samouvereniji u svemu što radim i u tom trenutku moj posao bi bio već vrlo uspešan.
Sedim u mojoj kancelariji sa poslovnim partnerima. Moj otac razgovara sa mnom preko telefona i kaže da je put koji sam organizovao za njega i majku bio odličan. Ne bi se vraćao sa posla tako da se nesreća ne bi dogodila. To je ocena 10 od 10. Da sam tad bio znatno uspešniji sve ovo se možda u opšte ne bi dogodilo.


P: “Kako se vi osećate u vezi nemogućnosti da postignete vaše ciljeve jer ste loše sreće?”
Nikad nisam bio loše sreće. TO je samo bilo moje opravdanje za neuspehe i stavri koje nisam uradio a trebao sam.

Nije tako teško, zar ne?
Sad ponovite ceo postupak sa bilo kojom vašom negativnom osobinom koju želite da eliminišete.



Jos malo teorije:

http://www.spiritualoption.com/aweberEMT.html


ps.
1. meni vise odgovara bez pisanja
2. iznenadice vas dubina uvida
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

EMT Empty
PostajNaslov: Re: EMT   EMT Icon_minitimepon oľu 18, 2013 7:01 pm

I.OPIS INICIJALNOG ISKUSTVA

1. Gde ste locirani tokom ovog iskustva? (Zapišite vaš odgovor.)
2. Šta se dogadja? (Zapišite vaš odgovor.)
3. Ko su bitni učesnici ovog događaja? (Zapišite vaš odgovor.)
4. Ukratko opišite ovo iskustvo. (Zapišite vaš odgovor)
5. Ocenite ovo iskustvo od - 10 do 10. (Zapišite vaš odgovor
6. Šta je najproblematičniji deo ovog iskustva za vas? (Zapišite vaš odgovor.)


II.PREPOZNAJNTE NEOPHONE PROMENE U ISKUSTVU

7. Šta treba da bude drugačije u ovom iskustvu da bi ono bilo prihvatljivije za vas?
(Zapišit vaš odgovor.)
8. Šta treba da se desi drugačije pre tog iskustva kako bi ono bilo prihvatljivije
(Objašnjenje/Istorijat). (Zapišit vaš odgovor).


III.
IV.OPIS PROMENJENOG ISKUSTVA

9. Zapišite promenjeno iskustvao kao da se dešava upravo. (uvek započnite opis
promenjenog iskustva sa : Nalazim se tu i tu… radim to i to…)
10. Ocenite novo iskustvo na skali od -10 to 10. (Zapišite vašu ocenu.)
11. Ako je novo iskustvo ocenjeno sa manje od 10 , vratite se na korak 7.
Ponavljajte korake 7-10 dok novo iskustvo nije perfektno (10 od 10).



OBJAŠNJENJE:


Kao što možete videti ova tehnika je vrlo jednostavna. Počente od određenog iskustva,
posmatrate ga, i odredite koje promene će ga učiniti savršenim za vas. To je slično
posedovanju disciplinovanije mašte.
Većina nas čini to stalno sa nekim iskustvom. Kada vizualizirate odredjeno iskustvo
(prošle događaje i ishode) kao promenjene vi, vrlo je jasno, koristite imaginaciju.

Jedina razlika je da tokom izvođenja ove vežbe mi percipiramo originlano iskustvao kao
što je bilo i zatim zamislimo željene promene dok ono ne bude savršeno (10/10).
I ako je tehnika neverovatno laka za korišćenje, promene koje postižete su neverovatno
duboke. One nisu kratkotrajne, plitke promene koje dobijete primenjujući tehnike koje
samo menjaju vaše shvatanje negativnih iskustava. Ovo su fundamentalne promene
ličnosti. Zašto je to tako?

Svaka stvar za koju želimo da je drugačija ukazuje na deo iskustva sa kojim nam je
teško da se suočimo. SPIRITUALNA OPCIJA ukazuje na ovo laserskom preciznošću, zato ova tehnika otkriva elemente iskustva koji su naš najveći problem. Stvarajući različite
promene u iskustvu dok ono nije savršeno osoba se potpuno suočava sa iskustvom i
razrešava ga.
Za razliku od drugih metoda, razrešavanje neprijatnih iskustava sa Tehnikom
Modifikacije Iskustava (EMT) je nevrovatno brzo. Ovo je zato što precizno prepoznajete
delove iskustva koji su najproblematičniji za vas.



TEHNIČKI KORACI EMT PROCESA

Zapamtite da možete da promenite bilo koji deo iskustva (osim vremena). (Sve promene su OK, bilo da su moguće ili nemoguće)
Budite sigurni da je novo, promenjeno iskustvao, zaista 10 od 10, ne samo u poređenju
sa inicijalnim događajem (koji je “lažno 10”), već i kao iskustvo koje razmatrate po
prvi put. Da li bi ste bili savršeno srećni da iskusite tako nešto?
Kada sami prolazite kroz process uvek zapisujte vaše odgovore. Posebno kad opisujete
modifikovano iskustvo u koraku 8. Esencijalno je opisati iskustvao kao da se dešava
ovog trenutka.
Odaberite samo jednu modifikaciju u svakom krugu procesa.


[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

EMT Empty
PostajNaslov: Re: EMT   EMT Icon_minitimepon oľu 18, 2013 7:09 pm

Tehničke tačke EMT procesa


1.SVAKA PROMENA (moguća ili nemoguća) je OK (osim vremena).

Kao što sam oduvek govorio, ne postoje ograničenja u vezi promena koje možete ostvariti
EMT-om (jedino vreme iskustva mora ostati fiksirano tokom procesa). Čak i ako osoba
počne iskustvom koje nazove “iskustvo smrti mog oca”, ona može promeniti bilo koji
element koji treba promeniti. Prakticioner mora zapitati sebe šta bi moglo biti
drugačije u tom iskustvu da bi ga učinilo manje problematičnim i kako će se osećati sa
tim promenjenim iskustvom. Čak i kad se radi o iskustvu koje inicijanlo nazovete “smrt
moga oca” prirodno je da je ova činjenica jedan od prvih elemenata koji zahteva
promenu.
Ono što treba da primetite ovde je da vi samo pitate sami sebe: “Šta je moglo da se
desi drugačije u ovom iskustvu da bi ono bilo bolje za mene?”.
Od vas se ne zahteva da bilo šta promenite, zato ne postoji ništa što je moguće ili
nemoguće promeniti. Vi samo razmatrrate i ispitujete različite promene u iskustvu (i vi
ste slobodni da razmatrate bilo šta).Vi ispitujete jedno pređašnje iskustvo i pitate
sebe: “Ako bi mogao slobodno da biram moja iskustva kako bi želeo da ovo bude
drugačije?”
“Da li bi to iskustvo bilo bolje da je taj dan bio lep i sunčan?”
“Da li bi ono bilo bolje da sam otišao na koledž sa 18 godina?”
“Da su moji roditelji bili bogati?”
“Ili da sam osoba puna samopuzdanja?”
“Ili da sam hrabar?”
“Ili da imam sreće?”

Da li bi bilo bolje da me moja majka bezuslovno podržavala? Mi samo pitamo sebe šta
treba da je drugačije u ovom iskustvu da bi ono bilo poželjnije za nas. Ne postoji
razlog zašto ne bi ste mogli da razmatrate čak i nemoguće promene.

Moja poenta je:

U EMT-u su sve promene koje možete da zamislite u iskustvu OK. Nije bitno da li su one
nerealne ili nemoguće.


2.Istorijsko slaganje.

Ova tačka je korak 8 u EMT procesu. Poenta ovde je da svako iskustvo ima svoju
prošlost. To znači da su neki drugi događaji prethodili iskustvu koje procesuirate i na
neki način prouzrokovali iskustvo na kojem radite. Ovo znači da ako modifikujete
iskustvo na kojem radite onda obično morate da modifikujete i nešto u prošlosti.
Na primer, ako je vaše iskustvo trenutak kad ne možete da platite račune, i ako je
modifikacija: “Ako bih imao million dolara u banci”, prirodno vaše novo iskustvo mora
imati drugačiju prošlost od originalnog. Nekako je taj novac dospeo na vaš bankovni
račun u modfikovanom iskustvu. Moguće je da ste kreirali vaš lični posao sa softverom
pre 5 godina i sad rukovodite vašom kompanijom i imate million dolara u banci. To bi
bilo drugačija prošlost vašeg iskustva. Ili, dobili ste na lutriji pre par dana. IIi je
vaš davno zaboravljeni ujak umro i dalekoj zemlji i ostavio vam nasledstvo.
Kako god, nekako je ovaj novac dospeo u banku, dakle, prošlost novog iskustva mora biti
barem malo drugačija. Ovo je ono što zapisujete kao “istorijsko slaganje” (korak 8 u
EMT procesu).


3. Opis u tački 9 EMT procesa treba da bude u sadašnjem vremenu, kao da se upravo
događa (u momentu kad obavljate process).

U ovom koraku samo zapišite kakvo bi iskustvo bilo da je modifikovano prema željenim
promenam identifikovanim u koraku 7. U koraku 9 opisujete promenjeno iskustvo kao da se događa baš u ovom trenutku. Kao što primedba na korak 9 EMT procesa jasno kaže, uvek započinjete opis rečenicom koja govori gde se nalazite i šta radite (doživljavate). Ova
tačka je nešto što često biva zanemareno i ovde se pravi najviše grešaka u EMT
procesu. Dakle zapamtite:
Da bi ste stvarno imali koristi od od ovog procesa, morate zapisati novo, promenjeno
iskustvo kao da se upravo događa (korak broj 9 u EMT procesu).

PRIMER: ”Imam emocijalnog partnera koji je idealan za mene” nije dobar opis za iskustvo
u koraku 9 (to je apstraktna izjava). “Imam romantičnu večeru u skupom restoranu sa
mojim partnerom i vidim da vadi prsten i da me prosi”. To je specifično iskustvo.
4.Lažna ocean 10 (kako je proveriti, skala najgore-najbolje).

Vrlo je lako reći da je ocean 10 od 10, čak i kad iskustvo nije savršeno. Ovo se obično
događa kada prakticioner posmatra iskustvo i promeni jedan vrlo traumatični element (na
primer, ako primenjujete EMT na vrlo traumatično iskustvo kao što je smrt voljene
osobe ili nešto slično).
U ovoj situaciji uobičajena greška je oceniti novo iskustvo sa 10 od 10, jer ga
poredimo sa vrlo traumatičnim iskustvom. Drugi razlog za lažnu ocenu 10 je da ponekad
percipiramo iskustva u jednom specifičnom kontekstu.
Na primer, ako prakticioner procesuira jedno iskustvo buđenja rano ujutru i ako ga
zameni spavanjem do koliko želi, on može biti savršeno zadovoljan njime. I to je u
redu, ali samo u kontekstu spavanja do koliko želi (što može delovati kao glavni
problem u tom iskustvu u početku). Kako je najproblematičniji deo iskustva promenjen,
lako može da se zaboravi činjenica da on nije zadovoljan svojim polsom ili je njegov
odnosom sa devojkom pun napetosti.
Ovi elementi će iskustvo buđenja učiniti manje nego savršenim za njega. Svi ovi
elementi su deo iskustva buđenja, i kad opiše promenjeno iskustvo, on će shvatiti da
iskustvo buđenja neće biti savršeno (10 od 10) čak i ako je spavao duže.

5. Kada sami obavljate EMT process zapišite sve vaše odgovore.

Zapisivanje vaših odgovora je zaista neophodno kako bi process bio efektivan.
Bilo koje procesuiranje (terapija, itd.) je u osnovi aktivnost dve osobe. Jedna osoba
je tu (terapeut, processor) da vodi i usmerava process. Druga osoba (osoba koja se
procesuira) je duboko u procesu, istražujući sadržaj svog uma. Ona proživljava i
oživljava različite problematične situacije.Kako procesuirana osoba istražuje iskustva
koja su obično neprijatna ili bolna, ona obično ima potrebu za terapeutom koji će
voditi process. Zato, da bi obavljali process sami, morate da uključite autopilota.
To možete da učinite zapisivanjem svih vaših odgovora. Ovim zamenjujuete terapeuta,
papirom gde su svi vaši odgovori zabeleženi. Kada negde zaglavite tokom procesa, sve
što treba da uradite je da pogledate zadnju stvar koju ste zapisali i nastavite odatle.
Verujte mi, u nekim procesima ćete zaglaviti ili odlutati. Nekad će process biti vrlo
emocijalan i nekad ćete odlutati kad budete imali zanačajan uvid. Ovo je trenutak kada
će vam trebati vaš zapis procesa.



6. Samo jedna promena u odgovoru na pitanje broj 7 (za EMT process, to je pitanje broj
10 u EMTfG-u)

Druga važna tehnička tačka u vezi EMTfG procesa je da treba da uvodite promene jednu po
jednu. Ovo znači da, čak i ako shvatite da više stvari mora biti drugačije u iskustvu
na kojem radite, treba da izaberete samo najvažniju u koraku 10 (u EMTfG-u ili korak 7
u EMT procesu).
Treba da zaboravite na ostale dok ne prođete kroz sledeće korake (istorijsko slaganje,
opis modifikovanog iskustva i ocenjivanje). Tek onda (ako je ocena i dalje manja od 10)
treba da proverite šta drugo mora biti drugačije u vašem iskustvu.
Dakle, ako ima više stvari koje treba da budu drugačije u prošlom iskustvu (a obično ih
ima) treba da:

Izaberete najvažniju stvar.
Prođete kroz sledeće korake sa ovom promenom.
Tek onda (ako je ocena i dalje manja od 10) tražite druge promene.
Ovo je tako zato što je lako i jednostavno odraditi sledeće korake sa jednom
modifikacijom, a bilo bi komplikovano (i ponekad nemoguće) odraditi ih sa više promena
istovremeno.
Dakle, pravilo je prosto. U EMT-U UVEK UVODITE SAMO JEDNU PO JEDNU PROMENU.


Praktična vežba:
Sad prođite još jednom kroz Praktičnu vežbu 1 koju ste prethodno uradili za domaći i
proverite kako se radi. Da li su sve ove tačke dobro uvršćene u VAŠ EMT process, ili
ste načinili neku od ovih uobičajenih grešaka.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

EMT Empty
PostajNaslov: Re: EMT   EMT Icon_minitimepon oľu 18, 2013 7:16 pm

KORIŠĆENJE EMT-a ZA RAD NA LIČNIM OSOBINAMA


Najverovatnije najvažnija oblast primene većine spiritulnih tehnika je rad na
personalnim karakteristikama osobe. Uspešne promene u ovoj oblasti daju zadovoljavajuće i i lako uočljive promene koje nedvosmisleno dokazuju da tehnike koje koristite zaista funkcionisu.

Personalne karakteristike su očigledno važan deo vašeg svakodnevnog života i nešto sa čime se susrećete svakog dana.
Procesi u ovom materijalu će vam dati velike promene u vašem svakodnevnom životu odmah.

Od poboljšanja u tome kako seosećate ujutru kad se probudite do emocija i ponašanja koje imate na poslu, u vezi, ili bilo kojem drugom delu života. Naravno, kada ste u mogućnosti da poboljšate vaše ponašanje, rezultati koje dobijate i vaša realnost će se poboljšati.
EMT je pefektan alat za rad na vašim ličnim osobinama. Ovo je zato što je vaša
percepcija samog sebe i vaših ličnih karakteristika apsolutno bazirana na nekim vašim prethodnim iskustvima, a EMT ima za cilj da se bavi njima.
Ali, nemojte mi verovati u vezi ovoga. Samo primenite EMT na neke vaše osobine i
uverićete se sami.


KORIŠĆENJE EMT-A ZA PROMENU VAŠIH LIČNIH OSOBINA

Najbolji način da počnete je da napravite liste vaših neželjeni i željenih ličnih
ososbina, i onda započnete sa procesima koje imate kasnije u ovom tekstu.
Evo liste životnih oblast i najčešćih negativnih karakteristika.


ŽIVOTNE OBLASTI

Zdravlje
Odnosi sa suprotnim polom
Porodica
Novac, uspeh i karijera
Hobi i rekreacija
Duhovnost
Personalne stvari
Odnosi sa drugim ljudima van porodice


LISTA UOBIČAJENIH NEGATIVNIH KARAKTERISTIKA


1.Ne mogu da eliminišem moje nedostatke.
2. Nemam samopouzdanja.
3. Nisam uspešan.
4. Ne mogu da zaradim dovoljno novca.
5. Ne mogu da nađem perfektan posao.
6. Ne mogu da ostanem smiren u svim situacijama.
7. Ne mogu slobodno da ispoljavam emocije.
8. Ne mogu da se dobro koncentrišem.
9. Ne mogu da budem istrajan u svojim ciljevima.
10. Nisam tolerantan.
11. Nisam strpljiv sa svojom decom.
12.Ne mogu da privučem perfektnog emocijalnog partnera.
13. Nije mi prijatno da vodim/upravljam drugim ljudima.
14. Ne mogu slobodno da pitam za uslugu.
15. Ne mogu slobodno da izrazim svoja mišljenja.


Kad radim individualno sa mojim klijentima, predlažem im da izaberu oblast života u kojoj žele da se što pre poprave i da izaberu tri najvažnije karakteristike i da rade na njima barem u nekoliko narednih dana, sve dok ne primate značajne promene. Takva vrsta rada je bolja jer vam daje dodatni elan zato što je vaš napredak vidljiv.

(Prirodno, dobićete dodatnu energiju i entuzijazam za vaš rad kada primetite značajne promene u vašem ponašanju).

Dakle, moj savet je da napravite kratku listu karakteristika na kojima ćete raditi,
jednostavan plan za vaš rad i da se držite njega dok ne dobijete primetne rezultate.
(Naravno, možete samo uzeti nasumice neke od karakteristika za koje ste zainteresovani da promenite i da započnete proces odmah, ali je obično bolje raditi sistematski).



Elimisanje neželjenih peronalnih osobina (lista 1)


Možete se baviti bilo kojim negativnom karakteristikom u dva jednostavna koraka.

1.Nadjite koje od vaših prošlih iskustava (događaja iz vaše prošlosti) pokazuje da
imate tu karakteristiku.
2.Primenite EMT na tu osobinu.
Ako je neophodno, uradite to sa drugim prošlim iskustvima (nekad je naše verovanje da imamo neke negativne karakteristike rezultat više od jednog prošlog iskustva) dok ne osetite da možete slobodno izabrati vaše ponašanje u toj oblasti.

*****
Kreiranje željenih osobina (lista 2)

Pored tehnika za eliminisanje negativnih karakteristika, važan deo EKVILIBRIJUMA
sistema je i kreiranje pozitivnih karakteristika. Kao u bilo kojoj drugoj oblasti,
neophodno je da ste sposobni ne samo da eliminišete negativne stvari u vašem umu, već i da kreirate pozitivne. Na ovaj način ćete moći da se nosite sa problematičnim stvarima koje generišu vaše negativno ponašanje i stvorite pozitivna ponašanja koja će pomoći da dobijete željene personalne karakteristike.

Lako je kreirati pozitivne karateristike koristeći EMT. Morate da:

1.Definište pozitivnu odliku koju želite da imate.
2.Zapitate se: “Koje od prethodnih iskustava iz života pokazuje da ja nemam ovu
karakteristiku?”
3.Primenite EMT na to iskustvo.
Ako je potrebno, ponovite korake 2 i 3 dok se ne osećate pozitivnu karakteristiku kao apsolutnu istinu za vas. (Nekad više od jednog prošlog iskustva formira vaše verovanje i stav u oblasti na kojoj radite).



Zaključak:

Najlakši način da isprobate EMT (koji imate takođe na istoj stranici na mom sajtu) je da ga primenite na promenu ličnih osobina.
Možete elimisati neželjene lične osobine, kao i kreirati nove, poželjne.
Prvo kreirajte liste neželjenih i žejenih karakteristika i onda počnite da primenjujete
EMT na stvari sa liste.
Proces je jednostavan. samo treba da identifikujete prošla iskustva koja pokazuju da imate određene negativne karakteristike (ili da vam nedostaju pozitivne) i onda
primenite EMT na njih.
Za najveći broj osobina, morate procesuirati nekoliko različitih iskustava da bi ste
dobili kompletan rezultat, ali ćete moći da primetite poboljšanje nakon samo jednog.
Probajte ovaj proces. Radi odlično.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

EMT Empty
PostajNaslov: Re: EMT   EMT Icon_minitimepon oľu 18, 2013 7:39 pm

Ovo zaista radi.
Za prakticare - uzivancija.
Jos vise na
http://www.spiritualoption.com
[Vrh] Go down
Sponsored content





EMT Empty
PostajNaslov: Re: EMT   EMT Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
EMT
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: