Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Near-Death-Experience

Go down 
+10
snark
Nena
sanja
None
Alpha
Blizzard
Thor
zvezda
Svjetloisjena
**Vanyari
14 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
**Vanyari
Žaba
**Vanyari


Female
Libra Snake
Broj postova : 225
Age : 34
Registration date : 27.12.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimečet sij 03, 2008 4:47 pm

Nedavno san procitala zanimljivu knjigu o ljudima koji su doživjeli kliničku smrt ili su bili jako blizu smrti...

Većina svjedočanstava je ista,svima je bilo neobično lijepo i nisu se željeli vratit u život,spominju i bijelo svijetlo na kraju nekog tunela.....

Jeste se ikad susreli s takvim ljudima? Jeste li doživili slično? Mislite li da oni sad jedva čekaju smrt ako im je bilo tako lijepo? Zašto se neki mogu vratit živjet neki ne,zasto netko ima pravo izbora a netko nema?! confused study

Pišite!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimečet sij 03, 2008 4:56 pm

Pomislila sam da već imamo ovakav topic jer smo se tom temom već bavili, ali nemamo nijedan koji se bavi upravo tim fenomenom.

Srećom nisam ništa slično doživjela niti ja niti itko od mojih poznatih, mislim da se situacija kad se nađemo u stanju između ovog i onog života ipak ne događa tako često, srećom.

Iz knjige dr. Moodyja najviše me je fascinirala priča o ženi koja se na operacijskom stolu našla u stanju kliničke smrti, izašla iz tijela i kasnije to sve opisala liječnicima, a rekla je da je kroz prozor vidjela tenisicu koja je ležala na klupi ispred bolnice i liječnik je pogledao i vidio upravo takvu tenisicu tamo gdje je žena rekla da se nalazi.

Postoje i neka istraživanja koja su protivna teorijama NDE i smatraju da su sve to slike i iluzije našeg mozga koji počinje umirati, uključivo i najpoznatiji prizor tunela, navodno se on javlja i kod dobro istreniranih vojnih pilota kao fenomen tzv. tunelskog vida u trenutku kad se približavaju brzini zvuka.
[Vrh] Go down
**Vanyari
Žaba
**Vanyari


Female
Libra Snake
Broj postova : 225
Age : 34
Registration date : 27.12.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimečet sij 03, 2008 5:38 pm

Postoje i neka istraživanja koja su protivna
teorijama NDE i smatraju da su sve to slike i iluzije našeg mozga koji
počinje umirati, uključivo i najpoznatiji prizor tunela, navodno se on
javlja i kod dobro istreniranih vojnih pilota kao fenomen tzv.
tunelskog vida u trenutku kad se približavaju brzini zvuka.

Da,to me baš zanima jel NDE povezano sa Bogom,duhovnim,nekom većom silom ili je to samo privid,iluzija koju stvaramo u našoj psihi...jer ima ljudi koji su doživjeli NDE i nisu vidjeli ama baš ništa.....hmmmmm confused
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimečet sij 03, 2008 7:33 pm

Kažu da oni koji su doživjeli NDE u malo što sumnjaju, iako se spominju i oni puno malobrojniji s lošim NDE iskustvima. Moglo bi biti i jedno i drugo, no činjenica je da ti ljudi nisu prešli prag umiranja, samo su se na njemu kratko zadržali...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepet sij 04, 2008 12:36 pm

...krenuli, ali ne i stigli... *
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepet sij 04, 2008 1:30 pm

Ja sam ih vala imao nekoliko :(
[Vrh] Go down
**Vanyari
Žaba
**Vanyari


Female
Libra Snake
Broj postova : 225
Age : 34
Registration date : 27.12.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepet sij 04, 2008 4:41 pm

shock confused shock
pa daj pricaj nan malo.........
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepet sij 04, 2008 4:52 pm

Ima toga puno u knjizi ''paralelni svijet''
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepet sij 04, 2008 6:15 pm

Vanyari je napisao/la:
shock confused shock
pa daj pricaj nan malo.........
možda nekom drugom prilikom. Nisam baš uvek raspoložen da pričam o tome.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimesub sij 05, 2008 2:06 am

NDE-ovci, navodno, upravo naglasavaju kako tek nakon tog iskustva znaju cjeniti zivot. Dakle ne zele sto prije umrijeti. Cak i samoubojice odustanu od daljnjih pokusaja.
Isto tako navodi se da se vise sjecaju oni koji su iskustvo imali bez da su bili pod utjecajem lijekova. Ljekovi cesto upravo dovedu do ne mogucnosti sjecanja na dozivljaj.
A sad da li je to sve samo igra mozga...tome se suprostavalja sjecanje nekih NDE-ovaca koji su vidjeli stvari van prostorije u kojoj su se nalazili...
Dr. Moody zbilja ima odlicne knjige na temu NDE-a :)
Ali...svi cemo jednom saznati pravi odgovor :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 2:29 pm

nisam vidjela uopce ovu temu... Moja mama je imala to iskustvo kad je mene radala. Išla je na carski rez pošto je imala kriticno visok tlak. Bila je u šok sobi u komi jedno 2-3 dana. Pricala mi je da je za vrijeme operacije cula sve što se dogada oko nje, vidjela sve doktore i da ju je nešto privlacilo prema nekom svjetlu. Na pola puta je stala i kao da ju je nešto vratilo natrag.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 2:40 pm

Wow...jel to ispricala doktrima ili tako kome? Jesu sto rekli? Mislim tipa da su vec imali takvih iskustava s pacijenitima ili tako sta? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 2:42 pm

Ma nije im ništa pricala... Nebi ni ja rekla pa da me još smatraju ludom. Ona mi je to rekla prije par mjeseci tek. A vjerujem joj jer se tocno sjeca svake njihove rijeci. Meni su malo glavicu razrezali i ona je to cula kad su rekli. Možda se zato i vrtila natrag
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 2:47 pm

Khm...da...ne bih ni ja...al neki ljudi bi...pa pitam :)

Glavno da je sve dobro ispalo hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 2:50 pm

gotovo svi NDE-ovci prolaze kroz indentične faze:
1. izlaze iz tijela
2. gledaju na svoje tijelo iz visine
3. gledaju doktore kako rade na njemu
4. prolaze kroz tunel
5. vide svijetlo
6. bude se...


sad, postoji par teorija zašto ljudi prolaze kroz to:
-prva je da je većina ljudi tad pod lijekovima i da lijekovi utječu na naš mozak
-druga, koja jed i nazanimljivija, je da su to zapravo sjećanja iz razdoblja kad smo se rađali i prolazili kroz metrnicu i rodnicu (otuda to svijetlo na kraju, koje vidimo i kad dođemo na svijet)
-treća da NDE posljedica anoxije, ili nedostatka kisika...


sad, bogapitaj što se to događa...

znam jednom tipa koji je pet puta preživio kliničku smrt, ali niakd nije ništa slično doživio...

a, opet, mamina rodica je isto jednom doživjela klionički smrt i sve do u deatlaj ej mogla opisati šta su doktori radili na njoj, a oni su sve to potrvdili...
i još mi je pričala da je vidjela u snu svoje dijete, koje je ranije rodila mrtvo, kako ju se zvalo kroz taj tunel...
u svakom slučaju, zanimljiva tema...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 3:00 pm

Pa sad...koliko sam se ja nacitala o tome...i nije bas tako...

Ne prolaze identicne faze...neki prodju vise, neki manje 'koraka'...to je prilicno individualno...

Osim toga smatra se ljudi koji su pod ljekovima se upravo nece sjetiti NDE iskustva...

To sa sjecanjem mi ne stoji bas jer dijete koje se radja ne izlazi na lice i ne vidi 'svjetlo na kraju tunela'...

Kako to mislis anorexije?

Dobra prica od te mamine ti rodice :) Jel znas jos vise detalja kako joj je bilo? Tnx :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 3:21 pm

to sma ja učila iz engleskog...
nisu svi pacijenti prolazili kroz isto, ali možda njih 80% jest
u vezi ovih teorija, to su samo pretpostavke( jer i meni ej glupo, taman ćemo se mi sjećati našeg porođaja...


p.s. nije anoreksija, nego anoksija(nedostatak kisika u tijelu)
možda sam ja pogriješila u pisanju...

detalji: samo to znam: bila je u komi i stalno joj se prikazivalo njeno dijete u bileom koje ju je zvalo, na nekoj su livadi bili, sa cijećem okolo, ali nije bilo toliko cvijeća, koliko trave...

meni je to sve pomalo zastrašujuće...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 3:32 pm

A, tako...malo su vas sturo naucili miga

Nisi ti pogrijesila u pisanju nego ja u citanju :) hug
Doduse mislim da to funkcionira i ako te pokupi auto...ne samo ako ti fali zraka miga

Meni nije zastrasujuce :) hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Nena
Dinosaur
Nena


Female
Gemini Goat
Broj postova : 372
Age : 44
Location : Osijek
Registration date : 05.05.2008

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 3:43 pm

Meni se ništa slično nije desilo..ali jednoj kolegici je, možda ne točno klinička smrt...no zbog problema sa srcem je išla na carski, sama operacija je prošla jako teško...kad se probudila nakon anestezije kaže da je u šok sobi prvo što je ugledala kroz prozor bila kapelica(a nema šanse da je tamo) i poslije su joj doktori rekli da su ju u jednom trenu skoro izgubili...pa sad...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 3:54 pm

Nena je napisao/la:
Meni se ništa slično nije desilo..ali jednoj kolegici je, možda ne točno klinička smrt...no zbog problema sa srcem je išla na carski, sama operacija je prošla jako teško...kad se probudila nakon anestezije kaže da je u šok sobi prvo što je ugledala kroz prozor bila kapelica(a nema šanse da je tamo) i poslije su joj doktori rekli da su ju u jednom trenu skoro izgubili...pa sad...

Pod anestezijom se inače događaju neuobičajene stvari o kojima ne znamo mnogo. Kod carskog reza se u prvom dijelu operacije daje slabija anestezija kako ne bi djelovala na dijete koje je još u maternici, tek kad se dijete odvoji od majčinog krvotoka daje se uistinu ona duboka kompletna anestezija (to ne znači da osjećamo bol u prvom dijelu, ali žena nije tako duboko uspavana kao što bi bila na nekoj drugoj operaciji.

Nema veze s NDE ali ima s anestezijom - moja mama je kao mlada prošla višesatnu operaciju jako velikog madeža na koljenu. Kako je uvijek imala vrlo nizak tlak anesteziolog je morao posebno paziti da u toj dugotrajnoj anesteziji nađe omjer anestetika koji će je zadržati uspavanu a da je ne ubije zbog tog tlaka. U jednom trenutku se počela buditi, pital su je nakon operacije sjeća li se toga i onda se nije sjećala. Nekoliko godina kasnije imala je krpeljni meningitis i zbog užasnih glavobolja je morala uzimati jedan lijek koji je imao neobične sporedne učinke - davali su ga kao dio tzv. seruma istine. Jedne noći se tako probudila i kaže da je osjetila jaku bol u koljenu, vidjela svjetla operacijske dvorane i čula panični uzvik - Budi se...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimepon svi 12, 2008 4:03 pm

Fora s anesteticima i ljekovima kao takvima je u tome sto se cini da oni zapravo suzbijaju sjecanje na dogadajaj...zato kazu da ce se teze eventualnog dozivljaja NDE-a sjetit osoba pod ljekovima...

Po ovome sto si napisala moze se steci dojam da je tvoja majka zapravo bila svjesna ali se nije mogla sjetit...slicno kao kad netko dozivi nesrecu i tjelo proizvede toliko adrenalina da si prakticki drogiran i uopce se ne sjecas nesrece iako si bio tamo i bio si budan...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimeuto svi 13, 2008 9:37 am

Al opet ako je to samo utjecaj anestezije kako onda vidi svoje tijelo i zna tocno što rade doktori. Jednostavno je nemoguce da je to samo anestezija. Mora bit nešto "više"
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimeuto svi 13, 2008 10:20 am

Kao sto rekoh i ja mislim da nije anestezija...u biti upravo je anestezija (ili neki drugi ljekovi) ono sto ce prije blokirati sjecanje na nesto poput NDE-a nego proizvesti isto (osim ako ne pricamo o drogama ali to su onda halucinacije i nije realno)...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimeuto svi 13, 2008 11:20 am

NDE nisam namjeravala povezati s anestezijom, pardon ako sam odvela diskusiju u pogrešnom pravcu. Fenomen j4e vezan uz kliničku smrt.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitimeuto svi 13, 2008 12:39 pm

Je :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Near-Death-Experience Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Near-Death-Experience
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: