Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Obrezivanje i seksualni osjet

Go down 
+10
Cico
Alpha
burnme
Nefertiti
floridana
Absynthia
veronika30
Svjetloisjena
(CroM)Flash
Aleksandar Veliki
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet sij 03, 2008 5:01 pm

Raspravljalo se dosta o tome da li obrezivanje utječe na seksualni osjet na penisu ali provedeno je svega nekoliko relevantnih istraživanja o toj temi. Južna Koreja ima jednu od najviših stopa obrezivanja u svijetu a većina ih se ne provodi nakon rođenja nego kasnije što omogućuje da se ispita utjecaj obrezivanja u odrasloj dobi na seksualnost. Studija uspoređuje obrezane i neobrezane muškarce te uspoređuje seksualni život muškaraca prije i poslije obrezivanja. Analiza rezultata pokazala je da ne postoji bitna razlika u seksualnom porivu, erekciji, ejakulaciji i zadržavanju ejakulacije između obrezanih i neobrezanih muškaraca. Zadovoljstvo u masturbaciji smanjilo se nakon obrezivanja u 48% ispitanika, dok je 8% izjavilo da im se zadovoljstvo povećalo. Poteškoće u masturbaciji nakon obrezivanja povećale su se kod 63% ispitanika a smanjile kod 37%. Oko 6% ispitanika izjavilo je da im se seksualni život poboljšao, dok je 20% izjavilo da im je seksualn život lošiji nako obrezivanja. Ovo istraživanje dovodi do zaključka da obrezivanje u odrasloj dobi negativno utječe na seksualni osjet kod većine muškaraca. Autori studije smatraju da je to vjerojatno povezano s gubitkom živčanih završetaka u uklonjenoj koži
[Vrh] Go down
(CroM)Flash
Dinosaur
(CroM)Flash


Male
Aries Tiger
Broj postova : 438
Age : 86
Location : Inside your computer!
Registration date : 30.11.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet sij 03, 2008 5:06 pm

sta god..al ja bi njim ............. ko je to izumio..zamisli samo..da tebe sad neko obreze...auch.


Zadnja promjena: Nacrosrill; sub vel 23, 2008 11:44 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : cenzura radi grubih riječi)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet sij 03, 2008 5:10 pm

Obrezivanje se bez obzira na vjeru provodi kod dječaka koji imaju učestale upale prepucija - kožice kojom je glavić penisa prekriven dok nije u erekciji. Neki muškarci takav zahvat koji je btw prilično bezopasan (ali ne mora biti, ako ste čitali knjigu o dječaku koji je postao djevojčica slijedom takvog jednog zahvata) doživljavaju kao udar na svoju muškost pa samim time gube i osjećaj užitka, a kod masturbacije je možda pitanje promjene tjelesne sheme - malo ali dovoljno.

Narodi koji su živjeli u pustinjskim krajevima na taj su način tradicionalno štitili mušku djecu od upala koje su u toj dobi mogle biti pogubne zbog manjka vode i zrnaca pijeska koja se zavlače posvuda... Sumnjam da su muškarci židovske vjeroispovijesti koji se redovno obrezuju na kraju prvog tjedna života manje potentni od neobrezanih...
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 48
Registration date : 01.11.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimepon sij 28, 2008 1:48 am

A nigdje u onom istraživanju nije spomenuto mišljenje žena - recimo, meni su obrezani čišći i ljepši zubi ;)
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimepon vel 18, 2008 3:23 pm

veronika30 je napisao/la:
A nigdje u onom istraživanju nije spomenuto mišljenje žena - recimo, meni su obrezani čišći i ljepši zubi ;)

Tako je 8)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimesub lis 18, 2008 11:36 am

Citat :
Obrezivanje i seksualni osjet 0360007.17

Dok se neki jedva nose s frustracijama koje im je donio obrezani penis, neke mu žene ne mogu odoljeti. Što god se pričalo - mišljenja su podijeljena, a nas zanima što vi mislite. Anketa!

Za one koji ne znaju, ako takvih uopće ima, cirkumizacija ili obrezivanje penisa je postupak, pri kojem se odstranjuje kožica pri vrhu penisa. Razlozi za obrezivanje mogu biti religiozni, medicinski - neki imaju teškoće s povlačenjem kožice penisa (fimoza) jer im to uzrokuje bolove, i potrebno je kožicu odstraniti. Zahvat se u većini slučajeva obavlja u ranom djetinjstvu, rijetko kada se to radi kod odraslog muškarca. A razlog može biti i estetski.

Postoje mnoga nagađanja oko toga da li obrezivanje ima utjecaj na seksualni užitak kod muškarca, a i žene.


Jedni tvrde da se obrezivanjem uklanja 33% do 50% tkiva penisa i da zato obrezani muškarci imaju smanjenu osjetljivost penisa za vrijeme snošaja jer stalna izloženost glavića kod obrezanih muškaraca s vremenom uzrokuje da ud postane manje osjetljiv na dodire...

Negdje se može pročitati i da prepucij (kožni nabor koji prekriva glavić penisa) ima puno živčanih svršetaka koji su osjetljivi na pritisak, održava glavić penisa vlažnim, a dodatna koža pruža dodatni užitak pri odnosu i masturbiranju.

Neke su studije pokazale da se kod muškaraca kojima je obrezivanje izvršeno nakon što su bili spolno aktivni, užitak nakon toga smanjio, no to je možda zato jer su bili svjesni svega, što nije slučaj u ranom djetinjstvu. Neki muškarci obrezivanje dožive kao frustraciju i kompleks, a neki ne...

Ne postoje studije koje su dokazale povezanost ženskog orgazma i obrezivanja kod muškaraca.

Ima žena kojima je obrezani penis privlačniji, zbog estetike a i higijenskih razloga, ima i onih kojima nije. Sve je pitanje ukusa i preferencije, a nekima je svejedno.

IZVOR
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimesub lis 18, 2008 3:24 pm

nemam pojma kako je to sa obrezanima ali ovaj komad mi je mmmmm
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimepon lis 20, 2008 12:55 am

Ja sam čula da je s obrezanima super, i to iz pouzdanog izvora. Naravno, obrezani mora i inače biti dobar miga
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimepon lis 20, 2008 2:34 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ja sam čula da je s obrezanima super, i to iz pouzdanog izvora. Naravno, obrezani mora i inače biti dobar miga

Pa onda je i sa nama "normalnima" isto dobro, pošto mora i inače biti dobro. :D
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimepon lis 20, 2008 3:08 pm

BIlo neko istraživanje u Americi iu Europi. Dakle u Americi obrežu mmuško dijete po pravilu, moraš striktno naglasiti da to ne želiš, i tamo nema to veze sa religijom. Eto tako je.
Dakle, pitali su u Americci žene koje su bile i sa jednim i sa drugim muškarcima s kojim im je bilo bolje, a isto to u Europi (gdje je većina muškaraca neobrezano) pa je ispalo da je to stvar navike. Europljankama je bilo bolje sa neobrezanima, a Amerikankama sa obrezanima....
Biti će da nema neke razlike po istraživanjima....
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimeuto lis 21, 2008 6:02 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ja sam čula da je s obrezanima super, i to iz pouzdanog izvora. Naravno, obrezani mora i inače biti dobar miga

8) i je. Prekrasni su.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet lis 23, 2008 12:44 pm

Absynthia je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Ja sam čula da je s obrezanima super, i to iz pouzdanog izvora. Naravno, obrezani mora i inače biti dobar miga

8) i je. Prekrasni su.

Možeš li to pobliže objasniti? suspect
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet lis 23, 2008 2:41 pm

Ja sam gledao jednu epizodu Penn & Teller: Bullshit gdje je bila tema baš obrezivanje. U njoj se pominjalo da u kožici ima oko 20 000 nervnih završetaka i da iz tog razloga obrezani manje uživaju u seksu. U Americi je negdje oko 60% obrezanih. U anketi na ulici, mlade djevojke (Amerikanke naravno) su pitali šta misle o neobrezanim (prirodnim) penisima i dosta ih je izjavilo bljak, odvratno i sl.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet lis 23, 2008 3:23 pm

pita li tu itko išta muškarce? kako je njima kao obrezanima jer im je očito smanjen osjet?
mislim da je priroda pametnija od nas. u opuštenom stanju kožica prekriva vrh penisa i samim time štiti taj osjetljivi dio.. a to da je zbog smanjenog osjeta mogući duži seks šta odgovara ženama to se može postići i s neobrezanim penisom samo je stvar iskustva.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet lis 23, 2008 3:27 pm

Fora kod obrezivanja je da ih se obicno obreze dok su bebe tako da ne mogu znati tj. usporediti prije i poslije...
Mislim da se malo odraslih muskaraca odlucuje na obrezivanje pa da mogu svjedociti neku razliku...

A sto se tice Amerikanki...kao sto je netko rekao...to je, valjda, stvar navike...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimečet lis 23, 2008 10:12 pm

floridana je napisao/la:
pita li tu itko išta muškarce? kako je njima kao obrezanima jer im je očito smanjen osjet?
mislim da je priroda pametnija od nas. u opuštenom stanju kožica prekriva vrh penisa i samim time štiti taj osjetljivi dio.. a to da je zbog smanjenog osjeta mogući duži seks šta odgovara ženama to se može postići i s neobrezanim penisom samo je stvar iskustva.

da slazem se, to je stvar iskustva ;) ,a sto se tice razlike obrezan neobrezan, Alpha je tp lijepo pojasnila u postu iznad ovoga...

Npr. ja ne mogu reci kakva je razlika jer sam od malih nogu obrezan, al, opet mi je cudno i ne mogu shvatiti kad netko kaze da je osjet manji kod obrezanih muskaraca...
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimesub lis 25, 2008 8:59 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:



Možeš li to pobliže objasniti? suspect

Kaj se tu treba pobliže objasnit? Svatko ima svoj ukus. Ja preferiram obrezane. Lijepši su. Neobrazani su fucking ružni! Gadi mi ga se primit, a kamoli ga stavit u usta neobrezanog *bljuv.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimened lis 26, 2008 9:15 am

Absynthia je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:



Možeš li to pobliže objasniti? suspect

Kaj se tu treba pobliže objasnit? Svatko ima svoj ukus. Ja preferiram obrezane. Lijepši su. Neobrazani su fucking ružni! Gadi mi ga se primit, a kamoli ga stavit u usta neobrezanog *bljuv.

Pa što ga prerano stavljaš u usta? Kad je u erekciji, ni ne znaš za kožicu gdje je lolcina

Ostalo ovisi od njegovih higijenskih navika 8)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimened lis 26, 2008 9:20 am

svjetlo rofl2
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimened lis 26, 2008 9:24 am

floridana je napisao/la:
svjetlo rofl2

Pa zar nije? zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimened lis 26, 2008 9:35 am

Svjetloisjena je napisao/la:
floridana je napisao/la:
svjetlo rofl2

Pa zar nije? zubo
ne znam. ne doživjeh prerano zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimened lis 26, 2008 10:08 am

floridana je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
floridana je napisao/la:
svjetlo rofl2

Pa zar nije? zubo
ne znam. ne doživjeh prerano zubi

Ni ja zubi
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimened lis 26, 2008 11:33 pm

Svjetloisjena je napisao/la:


Pa što ga prerano stavljaš u usta? Kad je u erekciji, ni ne znaš za kožicu gdje je lolcina

lol! lol! lol! a čuj... zavisi 8)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimepon lis 27, 2008 1:08 am

Absynthia je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:


Pa što ga prerano stavljaš u usta? Kad je u erekciji, ni ne znaš za kožicu gdje je lolcina

lol! lol! lol! a čuj... zavisi 8)

Da, sve je relativno lol! mudri
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitimepon lis 27, 2008 11:31 am

Što reći!?

Žene...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Obrezivanje i seksualni osjet Empty
PostajNaslov: Re: Obrezivanje i seksualni osjet   Obrezivanje i seksualni osjet Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Obrezivanje i seksualni osjet
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Muškarac-
Forum(o)Bir: