Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Šamponi

Go down 
+6
Fantom
Dada289
Dantalion
Gea
Athena
Alpha
10 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šamponi Empty
PostajNaslov: Šamponi   Šamponi Icon_minitimepet tra 19, 2013 11:33 pm

Šamponi Plancheshampooing


Koje šampone koristite? Zašto baš te? Mijenjate li ih ili ste vjerni jednom te istom? Da li vam se kosa ''navikne'' na neki šampon pa više ''ne djeluje'' kao u početku?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimepet tra 26, 2013 10:42 pm

Koristim uglavnom šampone za masnu kosu i često je moram prati.
Trenutno je to Schauma. Često mijenjam šampone, u zadnje vrijeme sam probala šampon od Yves Rochera i dosta sam zadovoljna.
Sjećam se da sam kao mlađa bila zadovoljna sa Bionsen šamponom, ali već ga dugo nisam vidjela na policama.
Dosta isprobavam, kako bi našla dobar šampon za svoju kosu. Ponekad padnem na reklamu, a nekad kupim šampon na temelju preporuke.

Ono što sam primijetila kod šampona jest da oni imaju efekta kad ih prvi put počinjem koristiti, ali nakon više pranja izgube svoju učinkovitost.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesri svi 15, 2013 10:42 am

Ja koristim trenutno od Alverdea za sjaj i punoću volumena. I djelovanje je već splasnulo
Isto tako u zadnje vrijeme često mjenjam jer kao što je i Athena rekla izgube svoje djelovanje nakon više pranja.

Najlošiji mi je bio syloss volumen. Od njega uvijek dobijem perut.

Dobri su mi od vichy-a ali su užasno skupi pa obavezno napravim neku pauzu nakon potrošene bočice.
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimeuto svi 21, 2013 12:56 am

koristim onaj koji mi se nađe pri ruci, ponekad i sapun.. a kada trebam kupiti sebi onda kupim od Syoss-a
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimeuto svi 21, 2013 8:11 am

Trenutno koristim šampon od Schaume, cotton fresh ali nisam zadovoljna sa njime. Brzo mi se masti kosa od njega bez obzira što na njemu piše da je za masnu kosu. Dugo sam vremena koristila Gliss Kur, i sa njima sam bila jako zadovoljna. Kosa mi se brzo zasiti istog šampona. shock
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimeuto svi 21, 2013 10:17 pm

Ja sam zadnje nabavila šampon za masnu kosu, Syoss Men :P, jer nemaju takav šampon za žene.
Svega sam jednom oprala kosu njime i kosa mi već četiri dana nije masna, ali mi se čini da mi je nakon sušenja nekako bila previše suha, bez sjaja.
Možda sam sušila sa prevrućim zrakom. Probat ću još jednom oprati kosu sa dotičnim šamponom i prirodno sušiti pa vidjeti rezultat.

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimečet sij 09, 2014 5:24 pm

@Athena...kakav ti se pokazao taj Syoss Men?

Ja sam sad kupila neki šampon u pločici od LUSH-a. Nešto s lavandom. Izgleda ko okruglasti sapun. Bio je dosta skup al navodno dugo traje. Do sad sam 2 puta oprala kosu s njime. Nije mi loš al sačekat ću s nekom ocjenom još barem nekoliko pranja.

Inače, često, koristim neki od Head and shoulders-a. Al imam dojam da taj šampon ima neko čudno djelovanje nakon što ga se prestane koristit. Kao da drugi šamponi ne mogu dat rezultat ako se prije koristio H&S.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimečet sij 09, 2014 7:42 pm

Alpha je napisao/la:
@Athena...kakav ti se pokazao taj Syoss Men?
Ima početni učinak, tj. kosa na na početku se manje masti.
Kasnije sam se priviknula i kosa mi se počela opet jače mastiti sa tim šamponom.
Svejedno, osjeti se da je miris onako malo muškiji i da nije baš nježan. Bolji su mi neki šamponi sa mirisom koprive ili mi bolje odgovara Garnier ultra doux, makar nije za masnu, već za normalnu kosu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimečet sij 09, 2014 10:07 pm

Probala sam neki šampon od koprive iz DM-a ali nije da mi baš valja. Od Garniera mi nikad ništa nije odgovaralo. Nismo si kompatibilni :P
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimepet sij 10, 2014 12:08 am

Meni su svi šamponi više manje prolazni, ako ne poluče efekt, nema neke prevelike štete. :P
Zato mi je najveći problem naći odgovarajuću kremu za lice, a da ne bude preagresivna. Tu se Garnier i hrpa drugih proizvođača pokazala lošima.
Prednost dajem proizvodima koji su "prirodniji", a prema mom iskustvu razvikane marke ne garantiraju kvalitetu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimepet sij 10, 2014 1:06 am

Ja sam danas koristila jedan specijalni šampon, na žalost, i ne za sebi... :(

Bemti školu, i raznovsne ušne prijateljice i prijatelje...

Šamponi Rcbi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimepet sij 10, 2014 1:24 am

Sapun.
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimepet sij 10, 2014 2:39 am

Meni su Pantene i H&S koma, ostali rade više-manje isto, ali najviše volim Gliss-Kur za obojenu kosu. Bude mi mekanija kosa od njega  8) 
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesub sij 11, 2014 7:49 pm

Kemija košta pa tako što je šampon skuplji to je više kemije u njemu,a samim time je štetniji po naše zdravlje.
Mnogi portali promoviraju prirodne šampone.Oni nemaju "divne"mirise kao oni koji su čista kemija,ali su kudikamo zdraviji.
Pa i oni šamponi koje obično ni ne gledamo,koji su na dnu polica u dućanima,a cijena im je "bagatel",bolji su nego skupi proizvodi,samo što smo svi mi pobornici brendiranih proizvoda i "padamo"na dobre reklame i to je to!
Nekad su naše bake kišnicom ispirale kosu i kosa im je bila kao svila,stavljale pakunge od meda i žumanjka,protiv peruti kuhale peršunov list i ispirale kosu itd.pa eto malo dobrih savjeta od mene!
Kišnicu sam kao mlada djevojka isprobala i zaista mi je kosa bila meka kao svila i sjajna!
A sad sam(o,guske)kao i većina zatupljenog naroda,na kemiji-shauma,garnier itd!

Eto toliko od mene! Boink 
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimeuto sij 14, 2014 12:51 am

@Athena...ja koristim Avonovu Botanicals dnevnu i noćnu kremu. Na prirodnoj su bazi, bez konzervansa i Avon ne testira na životinjama. Uglavnom, koristim to već godinama i iako sam imala izlete u neke druge kreme (kao i hrpu pokušaja prije nego sam našla navedene) uvijek im se vratim.

Evo i slika:

Šamponi Em0k


@Waris...voda iz slavine je dosta tvrda a malo je nezgodno skupit kišnicu :DIpak, nisu naše bake imale dobro njegovanu kosu samo radi kišnice nego i radi prehrane. Prehrana dosta utječe na lučenje masti na tjemenu. Jednako tako utječe i smog. Drugačiji je stil života pa je tako i njega kose promijenila pristup.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimeuto sij 14, 2014 1:39 am

Dada289 je napisao/la:
Ja sam danas koristila jedan specijalni šampon, na žalost, i ne za sebi... :(

Bemti školu, i raznovsne ušne prijateljice i prijatelje...

Šamponi Rcbi

Bem ti 21. stoljeće! Moja su djeca pobrala isto uši. Kupila sam Sumifen i super je, nakon dva pranja sam ih rješila ( s obzirom da imaju kose do pol leđa to je uspjeh).

A u Mulleru sam kupila za sebe neki jeftini šampon Artist i super mi je. Inače od svih me svrbi vlasište ili leti kosa ili je ko slama.Ovaj je lagan a dobro mi opere kosu i ne izaziva alergijske reakcije. A zadnjih par pranja stavila sam si pakung od kokosovog ulja i kosa mi se primjetno oporavila- inače mi je beživotna i suha.
Od sve koszmetioke šampon mi je uvijek najteže potrefit. A što se kremi za lice tiče, prebacila sam se na ulja- stavljam si ulje jezgre marelice- fino miriši i nije masno: čisti kožu, osvježavaju i fakat je poboljšanje uočljivo.
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimeuto sij 14, 2014 10:34 pm

Alpha,to se sve podrazumijeva.Ja sam samo navela kako su se nekad naše bake snalazile kad nije bilo kemije i kad je kozmetika bila dostupna samo pojedincima!

Naravno da je stil života drugačiji,pa tako i sve nuspojave civilizacije i svih mogućih izuma.
Slažem se s tobom da su avonovi proizvodi poprilično dobri.I ja ih koristim,a također su dostupni i razni potpuno prirodni proizvodi koji se rade iz biljnih i eteričnih ulja itd.

Što se više okrenemo prirodi,manje ćemo obolijevati!To svi dobro znamo! miga 
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimeuto sij 14, 2014 10:49 pm

@Alpha, možda probam tu kremu za osjetljiviju kožu.

Waris68 je napisao/la:
Što se više okrenemo prirodi,manje ćemo obolijevati!To svi dobro znamo!
Slažem se.
Iako se stil života promijenio pa često puta niti nemamo vremena za mućkanje prirodnih pripravaka, mislim da se tome treba okrenuti kad je god moguće, tako i u njezi kose.
Stručnjaci tvrde da je primjerice redovno nanošenje kreme na licu nepoželjno, tj. da koža treba odmor da bi mogla imati mogućnost samoobnavljanja, a slična poruka sigurno vrijedi i za njegu kose. Ukratko, svi ti gotovi laboratorijski proizvodi nisu najzdraviji.

Planiram si napraviti pakung za njegu (masne) kose od jogurta, sode i limunovog soka, prema receptu sa neta.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesri sij 15, 2014 12:20 am

@Lera...meni ulja za kožu ne valjaju jer mi je koža u dubljim slojevima masna ali je na površini dehidrirana i mogu koristit samo hidratantne kreme. Inače su mi super ta ulja pa stalno nešto eksperimentiram ali mogu nanijeti samo jednom bez nekih posljedica ako koristim dva-tri puta za redom odmah mi se začepe pore  conf1 

Možeš li stavit sliku tog šampona iz Mullera o kojem pišeš? Koliko često inače moraš prati kosu? Meni se kosa dosta brzo masti i moram ju prati svaki drugi dan. Sad imam taj šampon iz LUSH-a i dosta mi je dobar ali i dalje moram jednako često prati kosu. Ono u čemu je dobar jeste da mi kosa dva dana bude svježa a treći dan ju moram prat. S drugim šamponima mi je kosa svježa samo prvi dan, drugi je već nekako sva padnuta a treći koma. Tako da sam ipak zadovoljna ali bih voljela da mogu rastegnut to na svaka četiri dana jer imam kosu do struka (da ne kažem do dupeta zubi ) i nije ju problem oprat al malo jeste za osušit...pogotovo zimi...  shock 

@Athena...probaj, meni je zbilja odlična. Probala sam i neke druge Avonove kreme ali mi je ova daleko najbolja. Ovisi o tipu kože. Kakav ti tip kože imaš?
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesri sij 15, 2014 12:58 am

Nisam još stavljala slike na ovaj forum pa da budem iskrena malo sam lijena nakon ovak ludog dana, ali evo linka: http://www.mueller.hr/asortiman/drogerija/artist-hair-celebration.html
Ja koristim onaj prvi za tanku kosu. Inače ju teško raščešljavam, ali ovaj mi je stvarno efektan. Regenerator je super, i djeci ga stavljam jer imaju gustu i dugu kosu pa se petlja. Inače kosu perem 2-3 puta tjedno. I jako teško nađem dobar šampon- sa svakim ista priča; nakon dva pranja počne mi iritirat vlasište.

Na jednom blogu (mislim Šminkerica) našla sam preporuku za Bubichen šampon (to je dječji šampon-isto ga kupujem u Mulleru). On jedini nema sodium laureth sulphate; koji je štetan, kancerogen i iritira vlasište. Koristi ga moja najstarija kćer (ima 13, hormoni joj divljaju i kosa joj se masti...) Imala je užasnu perut i tek od njega joj je nestala. Koristi ga već godinu dana i ne ne želi čut ni za koji drugi.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesri sij 15, 2014 2:29 am

lera je napisao/la:

Na jednom blogu (mislim Šminkerica) našla sam preporuku za Bubichen šampon (to je dječji šampon-isto ga kupujem u Mulleru). On jedini nema sodium laureth sulphate; koji je štetan, kancerogen i iritira vlasište.
Zapisat ću si marku za svaki slučaj, mora da je taj šampon dobar.

Alpha je napisao/la:
Probala sam i neke druge Avonove kreme ali mi je ova daleko najbolja. Ovisi o tipu kože. Kakav ti tip kože imaš?
Osjetljivu i mješovitu, ali primarno osjetljivu. :P
Vidjela sam da na dotičnoj kremi piše da je dobra za taj tip kože. nezna
Inače sam zadovoljna sa Afroditinom kremom, a većina ostalih krema se pokazala lošima i pratile su je neželjene reakcije (crvenilo i slično), ali navodno se kreme trebaju povremeno mijenjati.
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesri sij 15, 2014 3:06 am

ima li neko iskustvo s liječenjem ožiljaka na licu? nemam problematičnu kožu ni puno ožiljaka ali mi smeta svejedno.. koristim neku kremu na bazi divljeg kestena trenutno, ali ona nije agresivna i pravo sporo djeluje na ožiljke, mada mi je koža mekša otkad je stavljam.

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesri sij 15, 2014 3:05 pm

@Lera...super, hvala za link. Zanimljiv mi je i taj Bubichen šampon koji spominješ. ides

@Athena...Da, to je dobra krema i za osjetljivu kožu. Nema konzervansa i hidratantna je. Moja koža je takođe mješovitog tipa ako gledam selektivno, a općenito bih rekla da je kompliciranog tipa :P
I ja sam čula da kreme treba mijenjati pa sam to i pokušala (plus bi mi znalo dosadit gledat jako dugo istu kremu pa sam htjela promijenit zubi )...uglavnom, to bi završilo tako da bih se uvijek vratila navedenoj Avonovoj kremi a ove bi ostale ne potrošene.

@Bella...postoje neke kreme za uklanjanje ožiljaka ali uglavnom se koriste kod svježih ožiljaka. Ipak, čula sam i neke reklame za kreme koje uklanjaju i/ili smanjuju i stare ožiljke. Raspitaj se u apoteci jer sve za koje sam čula mogu se kupiti samo u apoteci (bez recepta). Ne sjećam se više kako se ijedna od tih krema zove al pitaj pa će ti sve reći stručna osoba :)
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitimesri lis 14, 2015 5:37 pm

WASH AND GO. ;) .
[Vrh] Go down
Sponsored content





Šamponi Empty
PostajNaslov: Re: Šamponi   Šamponi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Šamponi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: