Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je duh?

Go down 
+3
Svjetloisjena
Galileo Galilei
Merkurica
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimečet sij 03, 2008 7:04 pm

U početku, duh je imao fizički smisao i značio je vjetar i puhanje. Starohebrejski izraz rouakh i grčki pneuma značili su nešto što je eterično, lako, nekonzistentno i neuhvatljivo. Rouakh također znači i dah Božji koji se vraća Bogu dok duša čovječja silazi u grob.
U složenoj povijesti otkrivanja biti duha, razlikovalo se filozofsko od religioznog poimanja duha: filozofija je poimala duh uglavnom kao razum, um, a religiozne struje shvaćale su duh kao silu najvišeg života, silu koju Bog udahnjuje čovjeku.
Što je po vašem mišljenju duh?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimečet sij 03, 2008 7:05 pm

Znao sam da mogu racunati na tebe 5
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimečet sij 03, 2008 7:13 pm

Filozofi su često označavali čovjekov unutarnji svijet izrazima animus i anima.

ANIMA je emocionalni dio, prevodimo ga obično s DUŠA.

ANIMUS je intelektualni dio, dakle DUH. Pritom se animus ne izjednačava s duhom koji je dah koji daje život (SPIRITUS). Postoje i izrazi MENS (misao) i INTELLECTUM (razum) ali nisu sinonimi s ANIMUS, jer on ih sve obuhvaća i nadređen im je...

Nemojte me pitati odakle mi i kamo spada, zaboravila sam, znam samo da znam od nekud...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimečet sij 03, 2008 7:27 pm

svjetloisjena je napisao/la:


Nemojte me pitati odakle mi i kamo spada, zaboravila sam, znam samo da znam od nekud...
Možda Jung i njegova psihologija?
Anima je ženski aspekt u muškarcu, a Animus je muški aspekt u ženi.
Ovo mi je jako zanimljivo kako si ih povezala s dušom i duhom. Duša se obično opisuje kao pasivna i ženski princip, a duh kao dinamični i muški princip.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimečet sij 03, 2008 7:29 pm

Da, Jung ima tu podjelu, ali on ju je već bio preuzeo iz nekog sistema. A preko njega je podjela postala poznata, imaš pravo, hvala na podsjećanju :)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimepet sij 04, 2008 8:40 am

Evo nesto o temi (sa jedne slovenske stranice)

Duh - sila svjetlosti u tebi.
Dusa - zbir svih tvojih djela, misli i iskusenja.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimepet sij 04, 2008 8:51 am

Pojam duha se razlikuje od religije do religije. Negdje se positovjecuje sa nasim pojmom duse. Na drugoj strani su ona nematerijalna bica (mislim, nikada nisu bila materijalna), andjeli, Sotona, Bog. Negdje nadahnjuje covjeka objavom kako bi postao prorok. Materijalisticki nastrojeni filozofi dusu zele svrstati pod materiju (vaganje duse???). Znanstvenici je ni ne spominju (bjeze od spiritualnog ko vrag od tamjana) i ne zele se mjesati u posao Crkve.

Znaci sve ovisi o tvojoj zivotnoj filozofiji i razmisljanju koje si prihvatio kao svoje. Meni je najdraza istocnjacka verzija. Njena vjecnost i evolucija.

BTW, kad smo vec kod evolucije, svi mi se rugaju kad kazem da sam evoluirao u majmuna, koliko postova moram imati bar za pracovjeka 8)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimepet sij 04, 2008 5:09 pm

Hajmo malo filozofirati! ;)
Galilei Galileo je napisao/la:
Pojam duha se razlikuje od religije do religije. Negdje se positovjecuje sa nasim pojmom duse.
Duša je podređena duhu, a duh je najviše svojstvo duše. Svaki čovjek ima dušu, ali duh mu može biti prigušen.
Duh i duša nisu isto iako se često poistovjećuju.
Galilei Galileo je napisao/la:
Na drugoj strani su ona nematerijalna bica (mislim, nikada nisu bila materijalna), andjeli, Sotona, Bog.
Misliš li da je duh objektivan ili subjektivan? Postoji li neovisno o nama kao nekakav entitet ili je isključivo dio nas?
Galilei Galileo je napisao/la:
Negdje nadahnjuje covjeka objavom kako bi postao prorok.

Možeš to malo pojasniti? zubo
Duh uglavnom djeluje proročki kao Duh sveti, ali postoji i duh koji budi nadahnuće i izvor je umjetničkog djelovanja.

Sad sam se još nečega sjetila, ali žurim pa ću kasnije to napisati.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimepet sij 04, 2008 6:12 pm

lilith je napisao/la:
Hajmo malo filozofirati! ;)
Galilei Galileo je napisao/la:
Pojam duha se razlikuje od religije do religije. Negdje se positovjecuje sa nasim pojmom duse.
Duša je podređena duhu, a duh je najviše svojstvo duše. Svaki čovjek ima dušu, ali duh mu može biti prigušen.
Duh i duša nisu isto iako se često poistovjećuju.
Galilei Galileo je napisao/la:
Na drugoj strani su ona nematerijalna bica (mislim, nikada nisu bila materijalna), andjeli, Sotona, Bog.
Misliš li da je duh objektivan ili subjektivan? Postoji li neovisno o nama kao nekakav entitet ili je isključivo dio nas?
Galilei Galileo je napisao/la:
Negdje nadahnjuje covjeka objavom kako bi postao prorok.

Možeš to malo pojasniti? zubo
Duh uglavnom djeluje proročki kao Duh sveti, ali postoji i duh koji budi nadahnuće i izvor je umjetničkog djelovanja.
Ajmo redom. Filozofiramo malo 8).
Dakle, prvo quotanje smo se znaci slozili.
Drugo, pitas me nesto.
A trece trebam objasniti sto sam mislio reci.
Dakle, sve ovisi o onome sto si prihvatio kao svoje ucenje. Recimo da sam ja kupio onako usput pa napravio neki svoj mix. Evo, do sada nisam bas previse ni razmisljao o duhu. Pojam duse, o tome i jesam. Po meni, duh je sveprozimajuci, on je zapravo svojstvo onog vrhovnog. I zato je u svima nama. Dio je nas, ali ne samo nas, nego svaciji. Koliko ga tko slusa, e to je drugi par tenisica.
Dakle na ono trece, mislio sam u onom "prorockom" smislu. Svi proroci (Judaizam, Krscanstvo i Islam) su bili na neki nacin obuzeti onim sto se u krscanstvu zove Duh Sveti. A kako trebamo logicno zakljucivati, jer ipak je ovo filozofija, iz ovih prije navedenih cinjenica cemo izvuci zakljucak. U njima je i ranije bio duh, ali se uslijed necega i probudio, tj. postao je onaj koji vodi.
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 12:07 am

imzadi je napisao/la:
U početku, duh je imao fizički smisao i značio je vjetar i puhanje.
Što je po vašem mišljenju duh?
po meni bi duh bio svijest o sebi....
ta svijest je naravno subjektivna, pravo 'ja' , bit ,
poznaje samo duša
sad ...kako doći u kontakt s dušom da bi to spoznali?
valjda kad umremo?? zubi
onda nam duša ,koja ima izraženiju svjest valjda otkriva objektivno
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 2:08 am

labellina je napisao/la:

sad ...kako doći u kontakt s dušom da bi to spoznali?
valjda kad umremo?? zubi
onda nam duša ,koja ima izraženiju svjest valjda otkriva objektivno
mislim da ne bude tako išlo zubo
mislim da će se naša bit izgubiti, raspasti, kad umremo
a duh će se vratiti tom objektivnom, sili koja sve pokreće
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 9:02 am

Duh je sveprožimajući. Univerzalni. Duša je samo moja.
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 5:52 pm

imzadi je napisao/la:
labellina je napisao/la:

sad ...kako doći u kontakt s dušom da bi to spoznali?
valjda kad umremo?? zubi
onda nam duša ,koja ima izraženiju svjest valjda otkriva objektivno
mislim da ne bude tako išlo zubo
mislim da će se naša bit izgubiti, raspasti, kad umremo
a duh će se vratiti tom objektivnom, sili koja sve pokreće
bude,bude,možda nisam bila dovoljno jasna doh

Idemo polako: raspada se tijelo i mozak,ne naša bit
Mi umom,koji djeluje iz mozga, ne možemo shvatiti svoju pravu bit
Shvatit ćemo je tek iz duše-one energije koja nas nadživi...
Tada ćemo znati tko smo,tada ćemo znati da nije tijelo i mozak
taj JA 'koji jesam' ...shvatit ćemo da je tijelo bilo samo nešto što smo iskoristili za svoje bivanje na zemlji,kroz šta smo rasli, ispunjavali svoju svrhu, kao DUŠA ,ne kao čovjek
Duša,ako je ispunila svoju svrhu, automatski zaboravlja tog čovjeka u kojem je bila,
kao što mi-čovjek,zaboravimo na vlak kad se iz njega iskrcamo na odredište
Po meni život čovjeka nema svoju svrhu
( kako to okrutno zvuči zubo )
On služi svrsi . Dušinoj svrsi
Kad bi čovjek-ljudi, to znali, možda bi se svi samoubili.
Ne bi pristali.Zbog toga umom to ne možemo dokučiti

Osjećali bi se iskorišavani...kao robovi...
zato nam duša propusti,povremeno, malo svog duha-kroz ljubav,
da budemo sretni,da preživimo..
Istinski smo sretni samo uz ljubav i kroz ljubav.
To je iz duše.
Zapravo mislim da je duša satkana iz energije ljubavi,
da duša=ljubav. Esencija ljubavi
I to je ono što ide dalje,što živi,i što se spaja s univerzalnim
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 5:58 pm

iz tog bi mogli zaključiti
( ja jesam ;) )
da je naša prava,istinska bit LJUBAV
( ukratko)
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 6:30 pm

Duh moze biti i covjek koji zivi a ne zivi jer je drustvo takvo da prihvata samo sebi istomisljenike i odbacuje svakog ko nije u saglasnosti.
Duh je pjesma koju pjevaju jedni a ne vole pjesmu drugoga.
Duh je siromah kog odbacuju bogati jer misle da su siromasni manje vredni..............
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 7:09 pm

labellina je napisao/la:

bude,bude,možda nisam bila dovoljno jasna doh

Idemo polako: raspada se tijelo i mozak,ne naša bit
Mi umom,koji djeluje iz mozga, ne možemo shvatiti svoju pravu bit
Shvatit ćemo je tek iz duše-one energije koja nas nadživi...
Tada ćemo znati tko smo,tada ćemo znati da nije tijelo i mozak
taj JA 'koji jesam' ...shvatit ćemo da je tijelo bilo samo nešto što smo iskoristili za svoje bivanje na zemlji,kroz šta smo rasli, ispunjavali svoju svrhu, kao DUŠA ,ne kao čovjek
Duša,ako je ispunila svoju svrhu, automatski zaboravlja tog čovjeka u kojem je bila,
kao što mi-čovjek,zaboravimo na vlak kad se iz njega iskrcamo na odredište
Po meni život čovjeka nema svoju svrhu
( kako to okrutno zvuči zubo )
On služi svrsi . Dušinoj svrsi
Kad bi čovjek-ljudi, to znali, možda bi se svi samoubili.
Ne bi pristali.Zbog toga umom to ne možemo dokučiti

Osjećali bi se iskorišavani...kao robovi...
zato nam duša propusti,povremeno, malo svog duha-kroz ljubav,
da budemo sretni,da preživimo..
Istinski smo sretni samo uz ljubav i kroz ljubav.
To je iz duše.
Zapravo mislim da je duša satkana iz energije ljubavi,
da duša=ljubav. Esencija ljubavi
I to je ono što ide dalje,što živi,i što se spaja s univerzalnim
znaš kako ja to sve skupa zamišljam?
ne mislim da je naša bit u tijelu, to nikako, ne mislim da je naša svijest ovisna o mozgu, ali istovremeno, ne mogu reći niti da ne ovisi o mozgu jer kad dođe do povrede mozga, i naša se svijest promijeni.
hm...
duša....duša bi bila ono što jesam. recimo da bi duša bila ono gdje su smješteni moji i id i ego i superego. duša je moj identitet, po njoj sam jedna i jedinstvena u svemiru. po njoj, nema niti jedne druge imzadi koja bi osjećala kao ja, razmišljala kao ja, voljela kao ja, patila kao ja....
duh bi bio začin svemu tome, klica samosvijesti koju mogu razvijati ili gaziti, nebitno. duh je dio mene koji upija iskustva moje duše.
dakle, prema mome skromnom mišljenju, duša služi duhu. duh je ona nekakva životna sila koja je bog, koja stalno pulsira, koja sve prožima.
budući da sam po duši neponovljiva, sva moja iskustva nešto su novo, hit u svemiru zubo i kad umrem, moja duša nestaje, sva svoja iskustva daje duhu, a duh se predaje kolektivu iskustva, bogu.
moje iskustvo usavršuje boga. da li to zvuči pretenciozno?zubi
i ja mislim da ljudski život nema svrhu sam po sebi i da, kad bi ljudi bili apsolutno sigurni u tu istinu, ne bi mogli živjeti.

e, da, ja bih tu pulsirajuću energiju, taj kolektiv duha, nazvala apsolutnim znanjem.
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 7:11 pm

Vladimir je napisao/la:
Duh moze biti i covjek koji zivi a ne zivi jer je drustvo takvo da prihvata samo sebi istomisljenike i odbacuje svakog ko nije u saglasnosti.
Duh je pjesma koju pjevaju jedni a ne vole pjesmu drugoga.
Duh je siromah kog odbacuju bogati jer misle da su siromasni manje vredni..............
duša kroz ta iskustva raste i uči
ona to sigurno ne shvaća tako tragično
kao čovjek,iz svoje ljudske perspektive
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 7:44 pm

Citat :
znaš kako ja to sve skupa zamišljam?
ne mislim da je naša bit u tijelu, to nikako, ne mislim da je naša svijest ovisna o mozgu, ali istovremeno, ne mogu reći niti da ne ovisi o mozgu jer kad dođe do povrede mozga, i naša se svijest promijeni.
hm...
kod povrede mozga se promjeni razum
mi s mozgom samo percipiramo sebe i okolinu
povrijeđeni mozak svijest napušta ( koma,NDE,ili konačna smrt)

Citat :
duša....duša bi bila ono što jesam.
tako i ja mislim.
ali ovo dalje... nono to je iz razuma ( po meni)
Citat :
recimo da bi duša bila ono gdje su smješteni moji i id i ego i superego.

Citat :
duša je moj identitet, po njoj sam jedna i jedinstvena u svemiru. po njoj, nema niti jedne druge imzadi koja bi osjećala kao ja, razmišljala kao ja, voljela kao ja, patila kao ja....

Ti si jedinstvena samo na ovom svijetu
Za duše mislim da su sve iste,satkane od iste energije,od ljubavi lovely
Citat :
duh bi bio začin svemu tome, klica samosvijesti koju mogu razvijati ili gaziti, nebitno. duh je dio mene koji upija iskustva moje duše
to stoji ,
dok si u tijelu,u materijalnom svijetu
Citat :
dakle, prema mome skromnom mišljenju, duša služi duhu. duh je ona nekakva životna sila koja je bog, koja stalno pulsira, koja sve prožima.
budući da sam po duši neponovljiva, sva moja iskustva nešto su novo, hit u svemiru zubo i kad umrem, moja duša nestaje, sva svoja iskustva daje duhu, a duh se predaje kolektivu iskustva, bogu.
moje iskustvo usavršuje boga. da li to zvuči pretenciozno?:zubi
slažem se
osim onog da si po duši neponovljiva
kad ti duša preda duhu sva iskustva,a Bog ih uzme sebi,duša ostaje 'ogoljena' ,bez tog iskustva...ostaje čista,nova...bude ista kao i sve druge duše...onda se ponovo inkarnira...zato se ne sjećamo ničega iz prošlih iskustava...( osim ako duša nešto 'ukrade',ne preda sve Bogu

i
Citat :
ja mislim da ljudski život nema svrhu sam po sebi i da, kad bi ljudi bili apsolutno sigurni u tu istinu, ne bi mogli živjeti
točno tako!
ako ćemo biti vulgarni-iz perspektive samo fizičkog tijela,
mogli bi reći da nas duša iskorištava i da parazitski prebiva u nama

Citat :
e, da, ja bih tu pulsirajuću energiju, taj kolektiv duha, nazvala apsolutnim znanjem
i ja
a u dušama je ljubav
Temeljne vrijednosti su samo ljubav i znanje
To ne umire
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimesub sij 26, 2008 11:43 pm

čitam vas lovely
i nekako bi se priklonila labelini. ja isto mislim da je duša ajmo
to nazvati ljubav, Bog, energija, a da je duh naše astralno tijelo koje
se nadograđuje, uči. kako odbacujemo tijelo (kad ispuni svrhu
nakon mnogih inkarnacija) tako se odbacuje i astralno tijelo- duh, nakon boravka-napredovanja u astralu. na kraju ostaje samo duša koja se stapa s Bogom.
mislim ovo malo baca na relligiju zubi
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimened sij 27, 2008 3:36 am

labellina je napisao/la:

Ti si jedinstvena samo na ovom svijetu
Za duše mislim da su sve iste,satkane od iste energije,od ljubavi lovely
da, duša bi bila ljubav i ženski pasivni princip.
mi smo cjelovita, tjelesno-duševno-duhovna bića, a duša je srž našega bića. duh, naravno, treba biti sjedinjen s dušom kako bi je obdario najvišim svojstvima i smislom i upravo tu je ta jedinstvenost mene i tebe, ne u svijetu, nego u svemiru zubo jer duh je logos, a duša nam je kozmička. ni duh ni duša nisu svjetovni po svojoj biti, u tome se slažem s tobom, ali moja jedinstvenost očituje se u načinu na koji će mi duša biti ispunjena smislom, a taj način je upravo moj, i samo moj potpis.
labellina je napisao/la:
kad ti duša preda duhu sva iskustva,a Bog ih uzme sebi,duša ostaje 'ogoljena' ,bez tog iskustva...ostaje čista,nova...bude ista kao i sve druge duše...onda se ponovo inkarnira...zato se ne sjećamo ničega iz prošlih iskustava...( osim ako duša nešto 'ukrade',ne preda sve Bogu
to me muči. zubo
s jedne strane, logično mi je zaključiti da logos ostaje logos po umu, po znanju i po iskustvu koje mu naše duše predaju. kad duša obavi svoju funkciju, adio bella. zubo
no, isto tako mislim da bi broj duša trebao biti ograničen, valjda oops pa su duše zapravo roba za višekratnu upotrebu. i tada mi je opet logičnije zaključiti da se ta srž - duša uvijek iznova inkarnira čista i nova, ali koncept mi kvare spontana prisjećanja nekih ljudi na prošle živote, kao i sjećanja tijekom regresija. lood
labellina je napisao/la:
a u dušama je ljubav
Temeljne vrijednosti su samo ljubav i znanje
To ne umire

istina ljubi
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimened sij 27, 2008 3:54 am

imzadi je napisao/la:

upravo tu je ta jedinstvenost mene i tebe, ne u svijetu, nego u svemiru zubo
ovo mi se jaako svidjelo cheer cheer


Citat :
ali koncept mi kvare spontana prisjećanja nekih ljudi na prošle živote, kao i sjećanja tijekom regresija
a gle, mi Bogu-Apsolutu pripusujemo osobine
možda ni Bog nije savršen raspa

Ne znam još to za Boga,dal ga ima-uopće
i dal ga nema samo na filozofiji lood

To si moram razradili i posložiti ;)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimened sij 27, 2008 4:03 am

labellina je napisao/la:

ovo mi se jaako svidjelo cheer cheer
oops

labellina je napisao/la:
a gle, mi Bogu-Apsolutu pripusujemo osobine
možda ni Bog nije savršen raspa

Ne znam još to za Boga,dal ga ima-uopće
i dal ga nema samo na filozofiji lood

To si moram razradili i posložiti ;)

pa da, pazi mene!Boink
što si to On umišlja da mi razbija koncepte???!!!zubo
a što ću... ponese me žar rasprave tuzni
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimened sij 27, 2008 6:36 am

Čitam i ja što pišete (dužnost, ali nema ljepše stvari od dužnosti koja je tako slatka). I na dobru mjestu pišete. Ovo je Filozofija. Na njoj se o svemu, pa i o Bogu, piše. Možete razmišljati, iz raznih ideja i zaključaka nove zaključke stvarati. Filozofija je neuhvatljiva. Ona se ne bavi materijalnim. Za to je sasvim dovoljna i fizika, kemija, matematika ... Ali, filozofija uvijek uskoči u pomoć svim tim znanostima kada im ponestane daha. Kad dođu pred zid. Filozofija im pokaže moguće puteve. Da se uvijek išlo na sigurno, ne bi mi daleko došli.

A što se tiče Božjih osobina. Ima jedna lijepa priča koja sve kaže.
"Ima li Boga?" upita marksist.
"Sigurno ne onakva kakva ga ljudi zamišljaju" odgovori učitelj.
"Na koga mislite kad kažete ljudi?"
"Na svakog čovjeka."
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimened sij 27, 2008 6:38 am

labellina je napisao/la:
a gle, mi Bogu-Apsolutu pripusujemo osobine
možda ni Bog nije savršen raspa

Ne znam još to za Boga,dal ga ima-uopće
i dal ga nema samo na filozofiji lood

To si moram razradili i posložiti ;)
Imaš sreće što isus koji dolazi! ne voli misliti svojom glavom, pa ne zalazi na filozofiju zubo
Već bi ti ponudio aranžman pored jednog sumporastog jezera evil
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitimened sij 27, 2008 6:40 am

imzadi je napisao/la:
a što ću... ponese me žar rasprave tuzni
Ako je ovo žar rasprave, volio bi da toliko vruće jezero bude zubo
Nisam vidio uljudnije rasprave od ove hug
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je duh? Empty
PostajNaslov: Re: Što je duh?   Što je duh? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je duh?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: