Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Suvremena žena

Go down 
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

Suvremena žena Empty
PostajNaslov: Suvremena žena   Suvremena žena Icon_minitimesri svi 15, 2013 11:04 am

Što je to danas pojam suvremene žene? Što u nju spada, što pod našim mišljenjima što pod trendovskim mišljenjima.

Pročitala sam jedan dobar ali predugačak članak o tome kako suvremena žena je ubiti feminiskinja s malo f.
Žena koja radi, uspješna je u tome i prati trendove što modne što kulturne prirode. U svemu tome onda podsvjesno naginje i pokušava ispunjavati uvijete za ono što je u sada davnoj prošlosti činio muškarac ( vođa, prehranitelj itd. ) , a s time održavati savršenu ženstvenost.
na ovo razmišljanje o suvremenoj ženi sam došla gledajuči neku bezveznu seriju u kojoj te savršene američke suvremene žene prikazuju svoj savršen život. Naravno da se radilo tu o debelim keramičkim maskama. Jer one jesu uspješne i u trendu, samostalne , a s druge strane njihov život je katastrofa. Ili su rastavljene ili nemaju nikakve partnere jer su presamostalne da bi ih imale :/

Moja mentorica smatra da je suvremena žena feminiskinja ( da taj se pojam malo sad vrti oko mene). To je žena koja u isto vrijeme je direktorica ili uspješna poslovna žena i majka. Ta žena mora biti na svakom događanju i sa svojim dijetetom.
Vidimo svi rupu u logici moje mentorice. Ne možemo biti svagdje i sa svojim djetetom u isto vrijeme.

Trendovska suvremena žena je ono što vidimo na špici. Žena koja zrači ljepotom kao da je izašla iz modnog časopisa, bez obzira na godine ta žena uvijek izgleda taman da ima 27. Tipa Sex and the City žena. Isto tako odjevena ide sa svojim djetetom u park.

Malo mi se taj pojam suvremene žene čini jako glorificiran, gotovo nestvaran jer svagdje gdje se probam informirati o tome kakav je to tip žene se spajaju dvije kontre. Imamo uspješnu " feminiskinju" i neku super mamu/ženu koja je u potpunosti u trendu.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Suvremena žena Empty
PostajNaslov: Re: Suvremena žena   Suvremena žena Icon_minitimesri svi 15, 2013 6:04 pm

Slažem se da suvremena žena, prema nekim trendovskim mišljenjima ima upravo karakteristike koje su nabrojala.

Ona je "sve", besprijekorno sintetizira obiteljsku ulogu (odlična majka i supruga) i poslovni aspekt (vrlo je uspješna i eksponirana na radnom mjestu).
Naravno, uz sve to stiže besprijekorno izgledati, ide u teretanu, zdravo se hrani i uvijek je nasmiješena.

Mišljenja sam da je nemoguće biti dobar u svemu i da jedna žena, koja radi od 08-16 h, često puta i dulje (ukoliko stremi visokoj poziciji), ne stiže biti besprijekorna majka, savršeno organizirana kućanica sa uvijek skuhanim ručkom i spremljenom kućom te istodobno savršena žena svom suprugu.
Smatram da sve uzima svoj danak, a da je u čitavoj priči ipak vrlo bitan faktor vrijeme, limitiranost radi manjka vremena.

Tako će žena koja radi 10 sati dnevno i ima obitelj i malo dijete, ipak osjetiti da ponekad kaska u svojoj majčinskoj i obiteljskoj ulozi i da uvijek ne zadovoljava "kvotu" koja bi bila optimalna, u odnosu s djetetom i obitelji.
Isto vrijedi za ženu koja će biti sama cijeli dan i okružena sa čoporom plačljive djece, a istodobno pokušava biti izuzetno uspješna i ambiciozna na poslovnom planu.

Ne vjerujem da neke žene imaju čarobni štapić i da u puno manje vremena, uspijevaju jednako kvalitetno ostvariti sve ono, za što bi "prosječnim ženama" trebalo znatno više vremena.
Ipak, vjerujem da će sve te žene moći obavljati svoje uloge na zadovoljavajući način, sa povremenim usponima i padovima, uz pomoć bliskih ljudi.
Suvremena žena koja bira razne uloge, ponekad će malo kaskati u poslu, a nekad u obiteljskom životu.

Mislim da je takav scenarij neminovan, ako nastoji zadovoljiti sve ono, što nam suvremeno društvo nameće i ukoliko to sama želi.
Zadaća je sve više, posebno za žene.

Inače, ja se uopće ne slažem s pretpostavkom kako suvremena žena mora ostvariti sve uloge koje nam suvremeno društvo namjerno nameće.
Nismo svi isti i ljudi nemaju jednake potrebe. nezna
Neka će žena birati biti samo majka i kućanica, visoko obrazovanje joj neće biti bitno, dok će se druga posvetiti samo poslovnom životu i eliminirati sve druge uloge.

I takve žene- "samo" kućanice i "samo" uspješne poslovne žene, za mene mogu biti suvremene žene, ukoliko marljivo ostvaruju svoje ciljeve, uspješne su u tome i nadasve zadovoljne vlastitim životom.

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

Suvremena žena Empty
PostajNaslov: Re: Suvremena žena   Suvremena žena Icon_minitimesri svi 15, 2013 9:28 pm

Istovremeno raditi dvije stvari - to znači ne uraditi ni jednu kako treba.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Suvremena žena Empty
PostajNaslov: Re: Suvremena žena   Suvremena žena Icon_minitimesri svi 15, 2013 11:26 pm

Archangel je napisao/la:
Istovremeno raditi dvije stvari - to znači ne uraditi ni jednu kako treba.
I što bi sukladno tome sugerirao ženama koje danas žele biti uspješne na više polja? nezna

Da se odluče za samo jedan "poziv"- obitelj ili poslovna karijera, inače neće moći na zadovoljavajući način sve verglati ili nešto treće? confused

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

Suvremena žena Empty
PostajNaslov: Re: Suvremena žena   Suvremena žena Icon_minitimečet svi 16, 2013 7:47 pm

Pa upravo to, da smisle do čega im je više stalo. Kao što rekoh, mogu pokušati biti i žena i "muškarac" pa na kraju podbaciti na obe fronte, ili izabrati jednu, upregunuti svu svoju energiju u tu jednu stvar i u njoj briljirati.

A što se tiče nekog femi*izma, o njemu i njegovim adherentima je izlišno govoriti. Malo-pomalo primjećujem da se i žene na Zapadu (naročito one s malo više "staža", koje su sve to progrmjele) počinju polako buditi iz te noćne more i uviđati da su nasamarene jednom od najvećih i najrazornijih prevara XX stoljeća...

Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake
Broj postova : 1082
Registration date : 18.06.2015

Suvremena žena Empty
PostajNaslov: Re: Suvremena žena   Suvremena žena Icon_minitimesri lis 07, 2015 7:18 pm

Emancipovana,sredjena i proracunata. ;) .
[Vrh] Go down
Sponsored content

Suvremena žena Empty
PostajNaslov: Re: Suvremena žena   Suvremena žena Icon_minitime

[Vrh] Go down

Suvremena žena
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.