Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji

Go down 
+4
lera
biga
Archangel
Athena
8 posters
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimesri svi 15, 2013 12:51 pm

Američka glumica je u svojoj kolumni za New York Times izjavila je da se podvrgnula dvostrukoj mastektomiji.

Otkrila je kako je postojao prevelik rizik da oboli od raka, zbog čega se morala podvrgnuti operativnim zahvatima u zadnjih par mjeseci, uključujući i postupku u kojem su joj uklonjena obje dojke.
'Šanse da ću dobiti rak dojke pale su s 87 posto na pet posto. Mogu reći svojoj djeci da se ne moraju bojati da će me izgubiti zbog raka dojke', stoji u njenoj kolumni.

Majka šestoro djece, zahvalila se na podršci i izrazila nadu, da će njen postupak pomoći drugim ženama koje se bore sa sličnim problemima.
LINK

Reakcije javnosti i struke su podijeljene. Dok neki pozdravljaju njenu odluku i smatraju da je ona bila hrabra i opravdana, drugi negoduju oko tako radikalnog zahvata i smatraju ga sasvim neopravdanim i bespotrebnim.
Kako vi gledate na njenu odluku o preventivnoj mastektomiji?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 43
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimesri svi 15, 2013 9:41 pm

Pa, odsjekla je svoju sisu, nije tuđu. Pred njom je bio izbor - i ona je izabrala. Ne mogu reći da bi ja u sličnoj situaciji napravio isti izbor, ali... sto ljudi, sto ćudi, ne?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimečet svi 16, 2013 10:58 pm

Archangel je napisao/la:
Ne mogu reći da bi ja u sličnoj situaciji napravio isti izbor, ali... sto ljudi, sto ćudi, ne?
Naravno, samo se pitam koliko je racionalan izbor rezanja nečega što je zdravo, posebno ako se radi o osobi koja svakodnevno može kontrolirati svoje zdravlje, a u tom slučaju postoji velika šansa da na vrijeme i reagira.

Meni je ona nekako previše sadomazohistički orijentirana, ne smatram da je njen izbor bio jedini izlaz, iako nitko ne spori pravo da donosi odluke za sebe.

U narednim godinama navodno planira preventivno odstraniti i jajnike. nezna
LINK
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 43
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimepet svi 17, 2013 8:06 pm

Zašto bi tu stala? Najbolje da odstrani sve: i ruke i noge i guzicu, i na kraju da ostane samo glava, namontiraju joj točkiće i špagom vuku po cesti... e da, i još brnjicu da joj stave na nos - da se ima kroz šta provući špaga... E, to bi bilo super! zubi

Meni se čini da je ona pukla, pa makar ja bio u krivu...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimepet svi 17, 2013 9:19 pm

da, samo sam negdje čitao da ove ženske koje kidaju sise da ne bi dobile rak imaju čini mi se isto toliku šansu da dobiju rak ovih ženskih organa, maternice i svega ostaloga dole. dakle, ne rješavaju se one toliko raka. samo ga neće dobiti na grudima...

a slažem se sa Archom, nek pokida sve, a mogla bi i mozak izvaditi jer i na njemu se može pojaviti rak, a vidim da joj ionako ničemu ne služi, pa šta će joj....
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 53
Registration date : 26.09.2012

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimepet svi 17, 2013 9:57 pm

Prva reakcija na tu informaciju mi je došla iz želuca- povraćalo mi se. Mislim ja ni zdravi zub ne vadim. Ma nedam ni slijepo crijevo! Pitanje je da li bih išla dr i da sumnjam da ima raka, a ne da bih se preventivno sjeckala. Baš kaj veli Archangel, najbolje sve zrezuckat, nikad ne znaš gdje te može kakva bolest strefit! Međutim, kad mi se smirila emotivna reakcija, promućkala sam sive stanice i došla do zaključka da bi to u skladu s Ickeovim teoremom moglo opet bit nešto u stilu:problem-reakcija-rješenje. i tako malo prosurfala netom i evo i potvrde da bi mogla biti opet neka igra u pitanju. Naravno u pitanju su korporacije i profit i moć s jedne i mi/ovce s druge strane. http://www.naturalnews.com/040365_Angelina_Jolie_gene_patents_Supreme_Court_decision.html
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimesub svi 18, 2013 2:24 pm

Uvijek sam ju smatrao tukom željnom pažnje

zombi mrtvi, puj
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimesub svi 18, 2013 2:28 pm

Zasto bi netko vadio zdrav zub? :)
I meni je ovo nekako cudno i pomalo sumnjivo.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 53
Registration date : 26.09.2012

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimesub svi 18, 2013 11:39 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Zasto bi netko vadio zdrav zub? :)

To se često radi da se napravi više mjesta u čeljusti tako da ostali zubi pravilno stoje.

A Angelina je glumica, i to dobro plačena, koja igra još jednu ulogu za koju će zgrnut dobru lovu. Farmaceutske industrije na karcinomu zarađuju nezamislive svote i ovakva propaganda im je nadasve korisna, osobito jer se u zadnje vrijeme sve više propagiraju prevencija kroz zdrav način živote, te alternativne metode liječenja.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimened svi 19, 2013 3:32 pm

Nepotrebno. Rak dojke se može prevenirati odgovarajućom zdravom prehranom.
Također, postoje metode rane dijagnostike koje su dosta uspješne.
Mislim da je glumicu teško pogodilo gledati svoju majku kako se raspada od raka pa je zbog straha odlučila ovako nešto poduzeti. Tipična (pato)psihologija.
Žao mi je šta je to napravila.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimened svi 19, 2013 3:48 pm

Bojim se samo da je doktori ne uvjere da se i na mozgu moze pojaviti rak.... no

Nemoj Andjo mozak odstraniti.....plizzzz.... tuzni
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimened svi 19, 2013 6:40 pm

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji 182828_475672312497960_652647926_n
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitimepon svi 20, 2013 2:52 pm

[quote="lera"]
Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Zasto bi netko vadio zdrav zub? :)

To se često radi da se napravi više mjesta u čeljusti tako da ostali zubi pravilno stoje.

Da vise mozes pojesti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Empty
PostajNaslov: Re: Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji   Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Angelina Jolie se podvrgnula mastektomiji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» volite li andjelinu jolie

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: