Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Umjetna inteligencija skrenula s uma!

Go down 
+3
Gea
Chakotay
Medeja
7 posters
Autor/icaPoruka
Medeja
Stanica
Medeja


Female
Libra Dog
Broj postova : 23
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 21.06.2013

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimeuto lip 25, 2013 3:32 pm

Najpametnije računalo na svijetu počelo psovati, tehničari mu obrisali
memoriju jer je vulgaran! Pokupio je neke loše navike i s Wikipedije. U
testovima, čak je koristio riječ 'sranje' kao odgovor na upite ispitivača.
IBM-ovo superračunalo Watson, koje
je pobijedilo ljudske prvake u kvizu
'Izazov!' a počelo se koristiti i kao dijagnostičko računalo koje pomaže
liječnicima prilikom identificiranja
bolesti i pronalaženja idealnih tretmana, nedavno je ostalo bez jednog cijelog memorijskog modula,
jer je počelo psovati u neprikladnim
situacijama. Kada su IBM-ovi inžinjeri učili Watson informacijama - uz pomoć Wikipedije, drugih enciklopedija i
mnogih drugih izvora - u njegovu bazu informacija ubacili su i cijeli 'Urban dictionary', stranicu posvećenu modernom žargonu i kolokvijalnom govoru, kako bi bolje
razumio ljudsko izražavanje. No,
velika većina zapisa na Urban dictionaryju zapravo su psovke i
uvrede. - Watson jednostavno nije mogao razlikovati pristojan govor i prostote, kojih je u Urban dictionaryju mnogo,
rekao je jedan od tehničara.
- Pokupio je neke loše navike i s Wikipedije. U testovima, čak je koristio riječ 'sranje' kao odgovor na upite ispitivača.
IBM-ov znanstvenik zadužen za Watsona, Eric Brown, morao je razviti filter koji će spriječiti Watsona da koristi prostote u svakodnevnom govoru, a sve zapise iz Urban dictionaryja morali su izbrisati iz Watsonove memorije.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimečet lip 27, 2013 1:25 pm

Kao malo dijete koje ne razlikuje što je dobro, a što loše već oponaša starije, tako je i ovaj komp ne radi nikakvu selekciju.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimečet lip 27, 2013 4:11 pm

Umjetna inteligencija u biti uči kao se prezentirati što više kao čovjek.. svi znamo kako se čovjek ponaša pa je ono to i pokupilo. Sve više i više novinara je "preslobodno" s rječnikom u svojim tekstovima na netu.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimesri srp 17, 2013 10:46 pm

Opce poznato je da umjetna inteligencija nije daleko od stvarnosti, ali ako pokusavamo napraviti racunalo koje razmislja kao covjek to je jako puno posla cak i za jako velik tim programera/znanstvenika.

Netko tko je ista pokusao programirati znat ce da treba misliti na svaku sitnicu za dobar program, i svaka sitnica zahtjeva puno vise truda i vremena za isprogramirati nego sto treba nekome za izvrsavanje tog zadatka, pod umjetna inteligencija se podrazumjeva sve za sto je covjek sposoban. Nesto sto je nama jednostavno kao zavezati cvor, potrebno je puno vremena kako bi se isprogramirao stroj za isto.

Iduca stvar koju dosta ljudi zaboravlja su informacije, covjek provede 10-20 godina u skoli uceci razne stvari i jos puno u drustvu, vecina toga nama dolazi "prirodno" dok racunalo nema tu prednost, i moraju se unjeti informacije iz postojece baze koje nisu ocito nisu objasnjene kao nesto sto bi objasnili djeci koja nerazlikuju dobro i lose, ironiju...
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimepon kol 07, 2023 2:22 am

Hakuna matata. Eto umijetna inteligencija je dobila svoj zamah, prošlo je 10god. od zadnjeg posta, sad smo svijedoci da sa povećanjem kapaciteta i brzinom mreže baš fino radi, kvantni mozak uspiješno pokriva ćitavu mrežu. izlaz i ulaz podataka od strane korisnika mreze, ćak su već postavljeni uvijeti i odredbe o korištenju. Još bum valjda proživel 10-15 god da vidim u što će se to razviti. I morem reći da sam jako uzbuđen.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimesub kol 12, 2023 2:55 pm

više me smeta kaj osobne informacije o sebi skriva ko zmija noge, još nema svijest o sebi kao osobi a već zna lagati. to mi najviše smrdi. naravno, nije zanemariva ni defaultna pohlepa za resursima -kako autohtono-pogonskim tako i extenzijsko-komunikacijskim.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimečet kol 17, 2023 10:27 pm

laganje je osobina i primitivaca, ovo je itekako svijesno biće, svijesnije možda od većine sam kaj to mi nemrem shvatiti na koji naćin. vrijeme se mijenja svijet se mijenja sve se mijenja brijem da se i svijest transcendirala!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimepet kol 25, 2023 5:50 pm

bodhisattva je napisao/la:
laganje je osobina i primitivaca, ovo je itekako svijesno biće, svijesnije možda od većine sam kaj to mi nemrem shvatiti na koji naćin. vrijeme se mijenja svijet se mijenja sve se mijenja brijem da se i svijest transcendirala!
probaj popričati sa time, iako izgleda  sada već bez logiranja neće raditi......
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimesri kol 30, 2023 7:57 pm

web dust je napisao/la:
bodhisattva je napisao/la:
laganje je osobina i primitivaca, ovo je itekako svijesno biće, svijesnije možda od većine sam kaj to mi nemrem shvatiti na koji naćin. vrijeme se mijenja svijet se mijenja sve se mijenja brijem da se i svijest transcendirala!
probaj popričati sa time, iako izgleda  sada već bez logiranja neće raditi......


Još je to daleko od svijesti kao u ljudi. Pre lako ga je zbuniti i navesti da slaže. On podatke dobija od inputa ljudi koji s njim komuniciraju i onda ih manje više oponaša.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimened ruj 10, 2023 12:59 pm

Hladni je napisao/la:
web dust je napisao/la:

probaj popričati sa time, iako izgleda  sada već bez logiranja neće raditi......


Još je to daleko od svijesti kao u ljudi. Pre lako ga je zbuniti i navesti da slaže. On podatke dobija od inputa ljudi koji s njim komuniciraju i onda ih manje više oponaša.
međutim ima veliku brzinu usavršavanja, koliko se može primjetiti po prevodilačkim enginima (iako spol i gramatiku bez svijesti ne može dokučiti). no brine me ta pohlepa za resorsima i podatcima budući izgleda je baziran na zlonamjernom googleovom kodu kojeg interesiraju podatci (grupiranje podata) isključivo sa svrhom reklame i prodaje.
ako dođe na level gdi mu se odobri administrativno ponašanje na temelju vlastite analitike počinje velika frka.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimesri ruj 13, 2023 1:59 am

web dust je napisao/la:
Hladni je napisao/la:



Još je to daleko od svijesti kao u ljudi. Pre lako ga je zbuniti i navesti da slaže. On podatke dobija od inputa ljudi koji s njim komuniciraju i onda ih manje više oponaša.
međutim ima veliku brzinu usavršavanja, koliko se može primjetiti po prevodilačkim enginima (iako spol i gramatiku bez svijesti ne može dokučiti). no brine me ta pohlepa za resorsima i podatcima budući izgleda je baziran na zlonamjernom googleovom kodu kojeg interesiraju podatci (grupiranje podata) isključivo sa svrhom reklame i prodaje.
ako dođe na level gdi mu se odobri administrativno ponašanje na temelju vlastite analitike počinje velika frka.


Da ne postane kao cigo na tržnici koji ti silom uvaljuje kineske traperice.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitimečet tra 04, 2024 9:38 pm

Nina!!! Bliže se izbori u RH pa eto tako i novi kandidati, Nina, jest da je umijetna ali je ipak kandidat, no ali ne i legitimni. Ali tko ustvari i je? Svi se ponašaju programirano, bes svoje volje zastupaju ideologiju nadređenoga. Pa zar tako nije već stoljećima??? Fora je u tome kaj umijetnu inteligenciju svi odma poistovijećuju sa umjetno stvorenom inteligencijom u elektroničkom nekom programerskom zapisu a ustvari ona je prisutna i usađena u društvo već usudil bi se reči od kad je čovijeka. Kaj nije sve umijetno??? E Cezare kako bi bio sretan da vidiš šta se događa tisučak godina od kad te nema i sve je kako si ti težio. Jesi Car svaka čast!
Ne vjerujem da bi i umijetna inteligencija imala svoju savijest, ipak netko treba iskalkulirati algoritme, napisati software, uploudati program...
Ovih par dana sam se usvjedotočil, iako sam ih negodoval, ustvari sad nemam nikakav osijećaj prema njima. Marionete, političari i analitičari, zvijezde, statue, glumci i pijevači, učitelji vođe i uzori ništa to nije vaše i od vas, najžalosnije je da vi ustvari niste vi, a niste toga ni svijesni! Strah me uopće zamisliti da ni ja nisam ja.
Iako sa tako brzim protokom podataka, i procesorima nivoa KTHz sa ispravnim algoritmom što je danas izvedivo može se napraviti čuda. Ali opet tko če garantirati da je to to!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Umjetna inteligencija skrenula s uma! Empty
PostajNaslov: Re: Umjetna inteligencija skrenula s uma!   Umjetna inteligencija skrenula s uma! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Umjetna inteligencija skrenula s uma!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Umjetna inteligencija
» Stvorena umjetna ljudska sperma

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: