Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije

Go down 
+5
Jedi Mind Tricks
lera
Athena
Hladni
Dada289
9 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 1:22 am

Podijelila bi jedan događaj od prije mjesec dana koji se desio meni i meni bliskoj osobi.


Otišli smo spavati, na sobi je bio otvoren prozor i roleta je bila dignuta, u dnevnom boravku na jednim vratima roleta je bila dignuta oko pola i otvorena su bila vrata. Kako smo legli u krevet, zaspali smo. Nakon nekog vremena probudila sam se u trzaju, pitao me šta se dešava, gdje sam ja u tom polusnu odgovorila ništa, ali sam u sebi rekla "vratila sam se", zašto, ne znam, okrenula sam se i nastavila sam spavati.

On mi je ispričao ovo, citiram: „Još kasnije ja sam se kao isključio od svega, i u jednom trenutku sam se cijeli strzao i probudio kao u blagom šoku, i bio sam sav mokar od znoja. Ubrzo sam zaspao i probudio me zvuk rolete iz dnevne sobe, kao da ju je netko rukama podigao pa spustio, ili samo stresao. I zatim sam čuo dva-tri puta kako je laminat zaškripio kao kada se hoda po njemu. Full me to razbudilo i pretvorio sam se u uho. Uzeo sam mobitel i upalio svjetlo na njemu. Šuljao sam se i išao prema dnevnom boravku. Nigdje ništa nisam vidio, ni čuo. Stao sam pored zida koji dijeli kuhinju i dnevni boravak, i mirovao sam i slušao. Bila je mrtva tišina. Tada sam čuo opet škripanje laminata kod kuhinje. I nakon toga škripanje kod balkonskih vrata. To je bio kao korak ali na veliku udaljenost. Otišao sam na balkon provjeriti sve ali ništa se nije vidjelo ni čulo, spustio sam rolete i zatvorio vrata. Išao sam prema sobi.“

U tom trenu, ja se budim, ali sam u polusnu i krećem prema dnevnom boravku. Vidim njega kako stoji sa mobitelom u ruci, ali kao hipnotizirana, okrećem se i vraćam se nazad u krevet.

On nastavlja svoj dio priče: „Kad sam legao u krevet, razmišljao sam o svemu tome i mojem trzaju iz off stanja, tada sam kao dobio neke slike kao da sam u tom trenutku bio van sebe, kao da sam bio pored sebe, sve mi bilo blijedo i kao da je još nečeg bilo tada tamo.“

Inače se meni ne dešavaju takve stvari, Ja kada zaspim, budim se ujutro sa vrlo kratkim sjećanjem na tok noći, i na snove. Znam imati perioda kada se sanja, ali nikad mi se nije ništa ovakvog desilo. confused confused 

Još jedan slučaj koji se desio prije cca godinu dana, sa mojim sinom.

Bilo je ljetno vrijeme, nije još bio pao skroz mrak, ali moj sin i ja smo išli leći. Pričali u krevetu, o stvarima koje su se izdešavale taj dan, i on je prije nego smo odlučili da je dosta priča i da trebamo ići spavati, on je otišao na wc. Vratio se u sobu vrlo uznemiren, legao pokraj mene, i počeo pričati da je krenuo prema wc-u i na samom ulazu u kupaonu na podu je ležala prikaza plave sjetleće boje, i u glavi joj je isijavalo kao da ima upaljenu žarulju, tako je on to interpretirao. On je panično preskočio tu prikazu, i otišao na wc, i kada je krenuo van kupaone, prikaza je još uvijek ležala na podu sa tendencijom da se ustane, gdje je on stao na nju i brzo pobjegao u sobu.
Zanimljivo je da moj sin nema bujnu maštu, ja bih rekla da ima nedostatak maštovitosti, tako da ta situacija mi je skoz neobjašnjiva.


Da li ste vi imali takvih susreta, kucanja po vratima, svjetlosnih prikaza ili hodanja po stanu, a da u stanu osim vas nema nikoga?
pale
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 1:51 am

Meni se takve situacije (kucanja i škripanja po kući) često događaju ali to je najčešće zbog toga što je stara kuća. U ostalim situacijama su često u pitanju životinje koje pokušavaju ući. Za tu plavu sjenu ne znam možda je mali bio pospan pa mu se pričinilo.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 1:54 am

Moj stan je novi, nema baš puno susjeda, tj. ispod mene i pokraj mene nema nikoga. Miran kvart, novo sve unutra, tako da mogu izbaciti sve te objašnjive stvari van.

A mali... nije bio pospan, on nikad nije pospan za spavanje, ja uvijek zaspim prije njega. Bio je budan, bio je dovoljan mrak da bi mu to bilo tako jako sjajno, pogotovo to nešto u predjelu glave šta je sjalo kao žarulja. Djeca vide više nego mi, nisu progamirana da takve stvari ne postoje.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 1:55 am

Pa na kojem katu živiš?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 1:56 am

Na zadnjem katu. Ispod mene nikog, velim. S obje strane nikog. Jako nova zgrada, od tri kata koji jesu, tri su stana useljena shock 
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 1:57 am

Jel postoji ikakva šansa da se netko popne na balkon iz drugog stana?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 1:59 am

Ne. Nikako. Trebale bi mu ljestve od ko zna koliko metara. Stan je vrlo zanimljivo napravljen, i sve te stvari smo pokušavali odgonetnuti, ali nitko od nas dvoje nije imao logično objašnjenje. Zanimljivo je to šta sam se ja trznula kao da sam vraćena u svoje tijelo nakon astralnog putovanja, moj komentar u sebi (da ne ispadnem luda) da sam se vratila, i njegov isti doživljaj u skoro isto vrijeme.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:02 am

U tom slučaju nemam objašnjenja. Ja sam prvo mislio da je mogao biti provalnik ili nešto u tom smislu, ali ako ne postoji šansa da se popne na balkon ne znam što bi to moglo biti. Možda neka leteća živina.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:04 am

Ma nema šanse, nije. Zvukovi nisu bili takvi. Hod velikih koraka... Škripanje na velikim udaljenostima u isto vrijeme. Ni ja nemam objašnjenja...shock 
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:06 am

Ali ova plava sjena me zaintrigirala. Prvi put čujem za takvo nešto. Sad ću baš na netu pokušat naći nešto o tome.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:08 am

Bit je da je bio kao mušarac koji je svijetlio plavo a iz glave mu je sjalo kao žarulja. Mislim da se zna, mali mi je tada imao 5 godina... suspect 
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:10 am

Da nije nešto ovako?

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Ghost1_001_market%20done
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:11 am

Pokazat ću mu sutra sliku da vidimo šta će reći, ali, da, moglo bi biti tako nešto. Šta je to?
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:12 am

Prikaza. Nešto slično duhu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:15 am

Pretpostavljala sam si tako nešto, ali sam mislila da tamo gdje si našao fotku ima još nekog objašnjenja. Djete mi vidi duhove...

Da, sad sam se sjetila. Nedavno, ovdje u novom stanu, imamo jako dugačak balkon. I vrata od baklona otvorena. Malac sjedi i jede. Od jednom se diže i hoda gore dole po balkonu. Pitam ga ja šta radi, a on meni veli da traži ljubičastu lopticu koja je sada prošla po balkonu. Naravno, na balkonu nema ničeg, okolo nas ničeg što bi reflektiralo nešto takvo...
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:17 am

Kad nađem detaljnije objašnjenje postam, a sad idem spavat jer moram radit ujutro.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:17 am

Ajd, ajd, idem i ja. Laku noć :D 
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:46 am

U vezi ove teme, imala sam ranije jedno slično iskustvo.

To je bilo prije desetak godina i sjećam se da sam negdje u to doba imala problema sa nesanicom (dosta rijetko), što danas nije slučaj.
Prethodno mi je umrla baka koja je živjela u istoj kući i boravila i u sobi gdje sam ja spavala.
I tako, jedne noći sam se okretala u krevetu, u sitne noćne sate.
Odjednom sam čula i u polumraku vidjela siluetu velikog leptira koji je kružio po sobi. Baš je bio izuzetno krupan i čulo se kako se kreće. To nije ništa čudno, jer u sobi, u prizemlju, često imam razne goste i kukce noću. :P
Nakon toga sam skoro utonula u san i iznenada se trznula, jer sam osjetila kao da je još netko tamo, ne mogu objasniti.nezna To me naglo razbudilo iz stanja mirnoće i uspavanosti.
Čula sam korake u susjednoj prostoriji koji su išli sve do mog kreveta.

Inače, nisam strašljiva, ali bila sam ukočena i prestrašena, jer me to iz nekog razloga uzdrmalo, već kad sam skoro zaspala, a ti koraci su jasno odzvanjali. Žmirila sam i nisam se usudila okrenuti.
Nakon toga sam skupila hrabrost i tiho pobjegla k roditeljima u susjednu sobu. :P

Kasnije sam nastojala to racionalno objasniti, pričala sam s mamom o tom iskustvu, koracima i velikom leptiru, a poslije sam nekako potisnula to iskustvo i nisam više o njemu razmišljala.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 9:23 am

Zanimljivo ovo sa velikim leptirom, baš sam prije par dana kod Ickea našla isti slučaj. Opisuje kako je imao razne napad u vrijeme pisanja knjige i spominje prisustva velikog leptira nakon čega bi imao razne negativne nuspojave-npr pojačavao mu se artritis, zujanje u glavi i sl.
Zašto ljudi sve pokušavaju "racionalno" objasniti!? Većina na ovom forumu je ovdje upravo zato jer je svjesna da svijet nije baš onakav kakvim nas nastoje uvjeriti; da nije jednoslojan već višeslojan. I kad je teorija u pitanju svi se slažemo oko toga, ali kada netko ispriča neko svoje iskustvo, traže se racionalna objašnjenja. Iako je naš um isprogramiran, kao što dobro znamo, zašto se ipak tako rado utječemo njemu? Kod djece ta isprogramiranost nije dovršena, stoga vide više nego mi. Mada ih mi ubijamo u pojam svojim uvjeravanjem da im se pričinjava, da umišljaju, drugim riječima zatupljujemo vlastitu djecu. Ja sam, iako životnim okolnostima prisiljena biti jako realna osoba- jer na meni leži potpuna odgovornost za odgoj i budućnost troje ljudskih života, odlučila zadržati svoj zdravi duh. Nitko me ne može uvjeriti da sam luda i da ne vidim što vidim. A dosta sam toga vidjela. Nemam za sve objašnjenje, ali zbog toga ne odbacujem ta iskustva kao iluzije, jer i ovo što nas uvjeravaju da je stvarnost ustvari je iluzija. To već i djeca kuže. Moja sedmogodišnjakinja veli mi neki dan, dok smo sjedile na rivi i gledale prekrasni otočki krajolik: "mama, meni se čini d je sve ovo oko nas kompjuterskkka igrica, a mi ubačeni u nju!". Hm, koliko podcjenjujemo dječju nezagađenu intuiciju i percepciju? Zbog straha od spoznaje o vlastitoj ograničenosti. Naime, čini mi se da poput noja držimo glavu u pijesku u strahu da ne vidimo pravu sliku.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 12:54 pm

Ja sam čula priče da kada netko nam blizak umre, da nam se nekoliko mjeseci nakon smrti te osobe, u blizini pojavljuju leptiri. Zašto leptiri? Zbog njihove mogućnosti metamorfoze, tj prelaska iz jednog oblika života u drugi. Ima mi smisla.

Meni je otac umro prije 15 godina. Dugo dugo nakon njegove smrti znala sam kasno navečer čuti otvaranja vrata njegove sobe, ali to sam si sve pripisivala želji da je on još uvijek živ i da se po noći diže i ide na wc. Moja želja je stvorila zvukove u mojoj glavi. Ali, godinu i pol nakon njegove smrti, spavala sam u njegovoj sobi. Probudilo me hodanje po sobi, gore dole, koraci su bili jako čujni, i jako brzi, nervozni više. Bojala sam se pogledati, bojala sam se otvoriti oči, i u strahu sam samo slušala te korake. To je sve trajalo dobrih 5 minuta. Kada više nisam mogla izdržati od straha, rekla sam u sebi, molim te ostavi me, plašiš me, i kako sam to izgovorila u mislila, zaspala sam istog trena kao da mi je netko pustio anesteziju u venu. Znala sam da je to bio moj otac, otišla sam na groblje, zapalila mu svijeću i nikad se više to nije ponovilo, do, eto, nedavno, na sličan način, ali ne meni.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 2:43 pm

Svjedocanstvo Rogerea Monroea:

Spominje se i kucanje na vrata, i drugi fenomeni. Mislim da ne laze kad spominje ove dogadaje.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 4:08 pm

Dok razmišljam o ovom zadnjem događaju koji se desio sa hodanjem po kući, povezujem neke loše događaje koji su uslijedili par dana nakon toga. Vezano za mene i tu osobu. Čak mislim da nas je netko htio upozoriti na događaje koji su se približavali... Da smo mi ljudi barem svjesniji stvari koje nas okružuju, i da se pripremimo na ono što dolazi. Stvarno imam osjećaj da ta kucanja, te pojave imaju veze sa upozorenjima o budućim događajima. scratch 
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 5:58 pm

Evo našao sam nešto, ali trebat ćete prevoditi. Meni se nije dalo.

Blue Ghosts

Blue ghosts have been reported for as long as any other apparition. They are perhaps not as common as white or grey ghosts, but their stories are no less unnerving.

Chillingham Castle - Northumberland, England

One of the most widely known ghosts is that of the 'blue boy' of Chillingham Castle. This is a horrific story that is backed up by physical evidence. Many people and guests staying in the Pink Room at the castle over the years would report wailing and crying followed by blue flashes of light. Some of the blue lights displayed were described as being like halos above their heads. When renovation work began around the 1920s in this area, the body of a small boy and that of a man were discovered behind a ten foot thick wall. What is most disturbing is that on forensic examination not only were scratch marks found on the wall but the boys finger bones had been worn down at the top leading to the suggestion that the boy had been trying to scratch his way out of his tomb for a considerable length of time before dying. Scratch marks were only found at the area where the boy lay, further suggesting that the man had been put in the wall prior to the boy and had died or else his corpse was placed with the boy in the wall at the same time. The hauntings are reported to have subsided some what since renovation and the subsequent buriel of the child's remains in the churchyard. This points to the hopeful conclusion that this wee boy is finally at peace. Although occasional sightings of a boy either bathed in blue light or dressed in blue are still seen. Why this child was buried alive and by who has not yet been discovered.

Berry Pomeroy Castle - Devon, England

This second apparition is a 'Blue Lady' and has been witnessed for a very long time - as far back as the 18th century. She is said to be dressed in a hooded cloak and is alleged to be a nasty character. The legend states that she has a hatred for men. It is believed that she tries to lure them to their death by enticing them to unsafe areas of the castle. In addition the legend states that this ghost was sexually abused by her father - a Norman Lord - as a result she gave birth to a baby girl. There are two versions of the story. One is that her father strangled the baby shortly after the birth. The alternative account is that the lady herself, strangled the baby, due to her hatred of the child she had been forced to conceive through abuse. The Blue Lady has been seen wringing her hands in anguish and generally looking distraught. There have also been numerous witness accounts of a baby's crying being heard throughout the castle.

Temple Newsam Mansion Nr Leeds, England

Within this beautiful Tudor-Jacobean mansion we have another Blue Lady ghost. She is the best known of the all ghosts reputed to haunt Temple Newsam. The ghost is said to be that of Mary Ingram - her portrait can still be seen within the mansion and has been there since 1862. It is said that she was brutally attacked and robbed one night while travelling home in her carriage. Although she survived the savage assault she was mentally scarred for life.

Summary

Here we have three different ghosts all perceived as the colour blue. Is it just co-incidence that each of these people suffered a terrible physical trauma? Blue is generally accepted as one of the healing colours of the human aura. Could it be that it is the spirits who are emanating this colour due to either requiring healing or in the process of healing?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 6:04 pm

Hvala ti hladni. Morat cu si prevesti cim se vratim od doktora da bolje shvatim a i sama cu ici malo surfat oko teme. Hvala na pomoci
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitimepon srp 22, 2013 6:05 pm

Nema problema. Još ću ja pokušat naći da se dobije bolja slika što bi to moglo biti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Empty
PostajNaslov: Re: Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije   Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kucanja na vrata, čudni zvuci, neobjašnjive situacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» talenti prva vrata lijevo!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: