Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike

Go down 
+3
Novus ordo seclorum
Kahali
Deti
7 posters
Autor/icaPoruka
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimesub lis 05, 2013 9:03 pm

Za samo tri generacije, više od dvije trećine ljudskog roda moglo bi postati suvišno na tržištu rada.
Razvoj tehnologije dovest će do stvaranja naprednih robota, koji će biti sposobno nadomjestiti ljude na brojnim radnim mjestima.



Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Robots

Budući će roboti imati vrhunske optičke, toplinske i druge senzore i složene motoričke sustave.
S njima će moći obavljati većinu manualnih poslova za koje je danas zadužena ljudska radna snaga.

Istraživanje čije su rezultate nedavno objavili stručnjaci s Oksfordskog sveučilišta zaključilo je da bi 47% današnjih poslova već do 2033. moglo biti prepušteno robotima i drugim automatiziranim uređajima.

Iz ovog proizlazi da će milijarde ljudi biti nezaposleno, bilo da će dobiti otkaz, bilo da nikad neće ni naći posao, jer će poslodavcima biti isplativije "angažirati" strojeve.
Održavanje strojeva koštat će kapitaliste mnogo manje od plaća i doprinosa za socijalno osiguranje koje potražuju radnici od krvi i mesa.
Ako dođe do toga, poduzetnici sigurno neće ovu uštedu usmjeriti u fondove za nezaposlene.

Kapitalisti i danas ostvaruju ogromne legalne i ilegalne profite, no umjesto da se odreknu dijela bogatstva u korist siromašnih, prebacuju ga u offshore zone, daleko izvan domašaja poreznih organa.
U poreznim oazama danas je pohranjeno između 21 i 32 tisuće milijardi dolara, a posredstvom svojih plaćenika – političara – bogataška elita svakodnevno pritišće parlamente da bi se izborili za još niže porezne stope.



Koji će poslovi nestati


Prema procjeni znanstvenika, prije kraja ovog stoljeća čovjekoliki će roboti preuzeti gotovo sve tradicionalne poslove, uključujući poljoprivredu, građevinarstvo, tvorničku proizvodnju, brojne uslužne djelatnosti, gašenje požara, a  vjerojatno i dio policijskih i vojnih zadataka.

Bespilotne letjelice već danas daju naslutiti za što će vojna tehnologija uskoro biti sposobna, a film RoboCop još je prije 25 godina ukazao na budući profil policijskih agenata.

Čovjekoliki roboti – androidi – bit će konstruirani tako da po svemu podsjećaju na ljude, samo što će poslodavcima biti mnogo jeftiniji.

Bit će visoki 175-180 centimetara, imat će dvije ruke, dvije noge i glavu sa senzorima za vid, sluh i njuh, a u utrobi će skrivati računala višestruko moćnija od onih s kojima se danas služe vladine ustanove razvijenih zemalja.
Roboti će obrađivati zemlju, saditi i brati usjeve, vaditi rudu, hraniti perad i stoku, prati prozore, čistiti prostorije, ličiti zidove, krojiti odjeću, obrađivati sirovine, raditi na pokretnoj traci, montirati složene proizvode, upravljati vozilima i voditi ratove.

Ukratko, obavljat će sve poslove koji podrazumijevaju rutinu i ponavljanje, a ne zahtijevaju kreativnost i inovativnost.
U takvim okolnostima, poduzetnička klasa – kapitalisti – neće imati nikakve koristi od ljudskih radnika, koje danas zapošljavaju i plaćaju samo zato što bez njih ne mogu.

Velik dio svjetske populacije postat će višak, osim ako u međuvremenu planetarni vladari ne smisle način da obuzdaju daljnje razmnožavanje ljudske rase.


Tri metode depopulacije


"Najhumaniji" način kontroliranja brojnosti čovječanstva je zakonsko ograničenje broja novorođene djece na jedno po obitelji.
Nažalost, primjer Kine pokazuje da takvo ograničenje u sprezi s tehnologijom ranog otkrivanja spola djeteta dovodi do pokolja ženskih fetusa.
U tradicionalnoj sredini kao što je Kina, žene izvode pobačaj otkriju li da nose curicu, tako da bi ono jedino dijete koje rode bilo muško.

Manje humani način depopulacije planeta jest izazivanje neplodnosti.

Globalna svjetska elita već provodi ovu nakanu putem GMO hrane i podmetanjem žive u cjepiva, što dovodi do neplodnosti i spontanih pobačaja.
Najagresivnija metoda smanjenja populacije jest direktno ubijanje uz pomoć biološkog ili nuklearnog oružja.

Američka vojska već je razvila biološko oružje četvrtog stupnja, koje ubija 98% onih koji budu njime zahvaćeni.

Nuklearno oružje nisu samo rakete s nuklearnim glavama, nego i nuklearne elektrane, koje je moguće sabotirati i uzrokovati katastrofu poput one koja je poharala ukrajinski Černobilj i okolno područje.


Koji će poslovi opstati


U ovom mračnom scenariju, samo će intelektualno nadareni pojedinci imati mogućnost dobiti zaposlenje: oni koji budu dovoljno domišljati, snalažljivi i kreativni da kapitalistima mogu donijeti ono što ne mogu dobiti od robota.
Jedini kojima će nedodirljivi vladari dopustiti da žive bit će oni koji su u stanju razvijati nove računalne programe, unapređivati tehnologiju, stvarati umjetnička djela, pružati psihološku potporu i donositi strateške odluke.

Primjerice, liječnička profesija neće iščeznuti, ali će velik dio posla biti prepušten strojevima za dijagnostiku i operativne zahvate.
Liječnička će se uloga svesti na odlučivanje što će i kada poduzeti njegov robotski "pomoćnik".

Vojnici i policajci također će biti stratezi koji iz pozadine upravljaju vojskama strojeva opremljenih fantastično jakim računalnim programima i najubojitijim oružjem.
Da bi kirurzi, vojnici ili policajci mogli donositi odluke od kojih će njihovi nalogodavci – globalna elita – imati koristi, morat će biti visoko inteligentni i vrhunski obrazovani.

Tko ne bude zadovoljio te kriterije bit će građanin trećeg reda, ako mu uopće bude dopušteno da postoji.

Jedini način povećavanja svojih izgleda da ubuduće budete potrebni vladarima planeta jest ulaganje u svoje obrazovanje i obrazovanje svog potomstva.
Usvajajte znanja i vještine koje roboti neće posjedovati ni za 40 ili 50 godina.

Svakodnevno radite na kreativnosti, originalnosti, inovativnosti i komunikativnosti, a iste vrijednosti prenosite na djecu i unuke. Umjetna inteligencija, budemo li imali sreće, nikad neće posjedovati te kvalitete.

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimened lis 06, 2013 6:04 am

ja sam slušao jedan intervju kojeg su puštali u eter za sve inžinjere, rukovodioce i administrativni kadar (sve u "vrhu") u Sava centru i tamo se program emitirao uživo i ujedno snimao i tako snimljen slao za sva druga mjesta (Insititute, veliek firme, neke tehniče fakultete itd.) medju njima naravno bio je Ruđer Bošković, Jožef Štefan itd. a nekada se isti program ili takvi intervjui kada nisu bili pre stručnog karaktera i razumljivi široj publici prenosili preko ojavnih radija, o dkojih neki i danas postoje...
ja sam tada imao 15 godina i kako je moj Tetak vbio neka veliak faca u Sava centru tako je stalno slušao taj radio.. sjetio sam se tih intervjua i kako su još u ono vrijeme uveliek pričali o ovakvim stvarima koje si gore naveo , a čak i puno jače i meni se to sve činilo kao Dci Fi tada ali mi je tetak TOmo godinama posliej toga dolazivši na ljeto na more kod mene od ranih 90-ih do danas prepričavao što dolazi uskoro i kako će izgledati stvari;
primjerice Kina, ili kako u Beogradu kažu Bioskopi, meni je točno se sjećam kao jučer on rekao 89-te ili 88-me kako on osobno radi na ideji 3d zvuka ... kako ja nisam imao nikakvog pojma što je to 3d zvuk sa svojih 13 godina on mi je objasnio da recimo sjediš u kinu i dok gledaš film odjednom ti majmun drekne pored glave kao da je tu ..
Vjerovali ili ne moj Tetak Tomo Stanojević je napravio (izmislio, inovirai i patentirao) ovaj sistem koji je danas poznat kao "Dolby digital" i iako to nije onanjegova početna verzija vež mnogo usavršenija i puno naprednija on je prvi došao na ideju da, ne samo napiše, već i krene putem realilzacije 3d Zvuka na i nakon 10-ak godina borbe, neki amerikanci otkupili su patent 90-ih njega za (čini mi se) oko 15 hiljada dolara ,...
ali ovo sve ne pričam radi toga već da vam na neki način predstavim čovjeka koji mi je (kada sam bio malo stariji) pričao iste ove priče koje danas slušamo i čitamo i koje polako sve više dolaze do ušiju javnosti i kreću prema realizaciji i distribuciji ovih stvari ...
Ja sam zapanjen koliko je on tada znao a još sam zapanjeniji kada shvatim da je on ranih 90-ih potpuno sigurno govorio o tome kako sve te stvari sigurno postoje i kako je on ne samo slušao o razvijenim kopijama AI software-a već i vidio više takvih projekata na svoje oči, pomagao na nekima i davao idejna riješenja i to tada dok se u "sava centru" u ono vrijeme još uvijek svake godine radiše konvencije i seminari za interne krugove ovih progresivnih ideja o kojima se tek danas priča kao o budućnosti...
Sve gore napisano već je davno okušano na malim grupama, na mikro nivou ili na nekim mjestima i u većem obimu i experimentalni rad je davno priveden kraju... to što nama daju informacije na kapaljku je druga stvari, a zanimljivo je i to što većina ljudi čak ni te kapljice i poneke male pomake ne može povjerovati, a tko zna što se krije iza velikih vrata i što se sve čuva na Lageru najnaprednijih projekata na kojim aoni sami rade...
Artificijelna Inteligencija (u smislu oponašanja čovjeka, a u ovom smislu u experimentu uspješnog varanja pravog živog čovjeka od strane mašine koja nastoji praviti se kao da je čovjek i uvjeriti sugovornika da se dopisuje sa drugim pravim čovjekom a ne sa strojem i pod uvjetom da je sa druge strane samo isključivo stroj tj kompjuter bez ikakve pomoći operatera ili sistem admina i ova pokusana vježba i demonstracija bila je potpuno izvodljiva i potpuno funkcionalna još davnih 60-ih, dok je ovaj experiment uspješno proveden na uzorku od 100-tinu ljudi davne 1974-te kada je ova vrsta socijalnog oponašanja bila potpuno usavršena);
Nakon razgovora ljudi su ispitivani i nakon medjusobnih konzultacija jedni sa drugima odgovarali su na pitanja koja su im postavljali o njihovom iskustvu prilikom tog dopisivanja, ali bez da su im i u jednom trenutku spominjali da je sa druge strane bio AI ili Kompjuter sa razvijenim AI, već da se radi o ispitivanju ljudi o zaključcima donesenim o karakteru čovjeka sa kojim su pričali, o njegovom znaju, o emotivnom stanju i sličnim detaljima koje nisu imali veze sa onim o čemu se radi ali djelujući kao dovoljam razlog da se takva anketa i ispitivanje stvarno napravi...
.... ukratko niti jedan od njih 100 nije niti posumnjao, niti pitao, niti rekao da je posumnjao kako je sa druge strane bilo što drugo nego čovjek i na tom je uzorku AI dakle postigao rezultat od 100% u pretvaranju da je čovjek....
Ni tada pa ni sve do pojave kvantnih superračunala, o kojim se danas u javnosti piše u budućem vremenu, iako su već u funkciji tj. u upotrebi u specijalnim high-profile security institucijama, današnja hybridna silicijsko-grafinska superračunala (kojima su preteča bili računala sa nulom, jedinicom i "Možda", a imala su za temeljni materijal i osnovnu micro-frame arhitekturu te pokušaj experimentalnog izračunavanja stotina milliona funkcija u sekundi kao i bazu memorije ovog prototipnog računala običnu vodu ili H2O !!! procesorske funkcije radile bi ali radi logike i pristupa prijašnjom informatičkom logikom i materijalom koji je zapravo kristal samo sa nulom i jedinicom shvatili su da se radi o suviše komplexnom nastojanju i preskočiti najmanje jedan korak u tehnološkoj evoluciji ipak nije bilo moguće pa se zato danas rade na solucijam as aGrafinom i drugom matrijalima prema konačnom cilju komercijaliziranja i masovne uporabe kvantnog računala (koji bi trebao biti na ulicama i masovnoj upotrebi već do 2030-te)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimened lis 06, 2013 10:36 am

Ovo što govoriš za bazu memorije kao vode mi ima itekako smisla.
Poznato je da voda "pamti", i recimo oni eksperimenti s kristalima leda nakon što su vodi puštali određeni žanr glazbe su pokazatelji kako recimo određene vibracije utječu na nju.
Kad su se koristila takva računala (s vodom) ili je to bio samo prototip?

Čovječe, ovo s "varanjem" je bilo eksperimentirano 70-ih, znači?
Još kad dođu kvantna računala to će još biti lakše raditi od strane naših vladara.


Inače DARPA je osmislila novog robota, tj. razvijaju ga. Trebao bi naći primjenu u vojsci i industriji, ali naravno prvo u vojsci i to naravno američkoj.

http://spectrum.ieee.org/automaton/robotics/humanoids/darpa-unveils-atlas-drc-robot

http://www.darpa.mil/our_work/tto/programs/darpa_robotics_challenge.aspx

Mula:
http://www.forbes.com/sites/alexknapp/2012/12/21/darpa-robot-trudges-over-tough-terrain-where-soldiers-tread/


[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimened lis 06, 2013 2:18 pm

Sjecam se jednog clanka, da ce 2045. ljudi postati besmrtni.
Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Timecover
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimened lis 06, 2013 2:47 pm

U industriji se roboti već danas koriste gotovo maksimalno. Radio sam u jednoj firmi gdje smo imali robota koji je opsluživao dva numerički upravljana tokarska stroja, radio je to u 3 smjene, bez pauze. Naravno da se takav robot isplati poslodavcu jer je na tom radnom mjestu bio zaposlen jedan čovjek po smjeni, umjesto 6 ljudi u sve tri smjene koji ne bi bili toliko učinkoviti. U drugoj firmi u kojoj sam radio su japanci eksperimentirali sa potpuno automatiziranom pokretnom trakom dužine stotinjak metara gdje se vršila proizvodnja i montaža zidnih električnih utičnica. U najvećoj tvornici Coca Cole zaposleno je samo 8 ljudi u proizvodnji, ostalo su roboti. Da ne spominjem autoindustriju koja je gotovo potpuno robotizirana.

Čovjekoliki roboti, s druge strane, nisu dobro rješenje za industriju i vjerojatno neće doći do situacije da će po firmama umjesto ljudi šetati roboti koji će upravljati viličarima, dizalicama i baratati raznim ručnim alatima. Barem ne u slijedećih 50 do 100 godina. Stvar je u tome da robot kakvog poznajemo ne razumije ono što radi, on samo radi ono što mu je u programu, a većina poslova u industriji se ne može obavljati bez razumijevanja, čak niti masovna serijska proizvodnja. Uvijek može doći i dolazi do nekih problema, a kad dođe do problema u potpuno automatiziranjoj proizvodnji onda se proizvodnja zaustavlja, ponekad i na nekoliko dana dok se problem ne riješi i proizvodnja vrati u početno stanje zajedno sa robotima, to donosi ogromne gubitke koji se kasnije vraćaju mjesecima, ako ne dođe do novog problema, u tom slučaju i duže.

Robotizacija u industriji svakako utječe na rast nezaposlenosti u svijetu ali isto tako utječe na cijenu gotovog proizvoda koji na kraju bude jeftiniji i lošije kvalitete, no konkurencija mora postojati, kad bi proizvodi od svih proizvođača imali istu cijenu i istu kvalitetu, bilo bi svejedno od koga kupujemo. Zbog toga će se i dalje zapošljavati ljudi za ključne dijelove proizvodnje dok će monotone i one manje zahtjevne poslove raditi roboti, kao što ih rade i danas.

Mimo industrije, roboti koji istražuju po život opasna mjesta, gase požare i sudjeluju u ratu su dobro i poželjno rješenje jer danas ljudi gube živote kako bi spasili materijalne stvari iz gorućih građevina i slično.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimened lis 06, 2013 2:52 pm

Skulptura je napisao/la:

Robotizacija u industriji svakako utječe na rast nezaposlenosti u svijetu ali isto tako utječe na cijenu gotovog proizvoda koji na kraju bude jeftiniji i lošije kvalitete, no konkurencija mora postojati, kad bi proizvodi od svih proizvođača imali istu cijenu i istu kvalitetu, bilo bi svejedno od koga kupujemo.
Nezaposlenost ljudi nije problem kad istrijebiš 90% čovječanstva, a to su neki postoci koje mnogi predviđaju što će naši vladari učiniti.
Ja neznam sa sigurnošću, što misle s nama, ali znam da je sigurno prozivodnja zombija od ljudi (to je inače već u punom tijeku), a za ovo ostalo, treba viditi za što će im one plastične kutije, hehe
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimened lis 06, 2013 2:59 pm

Nije baš sve tako crno. Da su ovi sa vrha piramide htjeli da nas bude manje, već bi nas bilo. Ali tu su i oni na gubitku. Tko će kupovati proizvode koje proizvedu ti silni roboti ako nema ljudi, i još veće pitanje je sa čime bi ljudi trebali platiti te proizvode ako ne zarađuju. "Oni" bi vjerojatno htjeli da to bude ovako kako ti govoriš, ali tu je previše problema koji su jednostavno nerješivi jer se radi o zatvorenom krugu. "Oni" ovise o nama a ne mi o njima, o tome se radi, znači da bi oni dobili nešto malo, nama moraju dati puno, to njima ne odgovara, oni trebaju što veće i raznoličnije tržište, a to neće postići smanjenjem populacije nego upravo obrnuto - povećanjem.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimened lis 06, 2013 4:11 pm

Kahali je napisao/la:
a tko zna što se krije iza velikih vrata i što se sve čuva na Lageru najnaprednijih projekata na kojim aoni sami rade...
Prijatelju dragi, znade se sve. Ništa neće ostati skriveno.

Traganje za BOG-om, otkrivati Njegove tajne, Njegov sustavni radni prosec, razotkriti da On ne postoji pa ga nadomjesiti, gospodariti svime što postoji i ne postoji... Ukratko, biti Otac doslovno svega, biti BOG.

To je i u nama samima ljudskim bićima, da postanemo bogovi. Čak je i gospodin Einstein jednom izjavio da želi znati tajne Božje, kako to BOG radi i djeluje.

Na kraju, nema većeg pitanja ili bilo kakvoga većega znanja i mudrosti od samoga postojanja BOG-a. Pitanje postoji li BOG ili ne postoji, to je egzistencijalno pitanje za sve nas! To je zaista najvažnije od svega što se nalazi u ovome (skraćeno bih rekao) sustavu.

Prema tome, znade se najzadnjiji i najbitniji projekat elite...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimečet svi 21, 2015 3:40 pm

a kad se pokvare onda će uništiti sve haha svašta se piše...robot je igračka .. dance
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimečet svi 21, 2015 4:41 pm

Robot nije igračka, to je jako neozbiljna tvrdnja. To je stroj koji će s vremenom evoluirati u sposobnostima i parirati će čovjeku. Zasad je samo fizički jači, ali još malo i biti će intelektualno superiorniji (već je odavno, ali onako kako bi rekli "neslužbeno").
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitimečet svi 21, 2015 4:55 pm

dobro ako ti tako kažeš ja mislim da roboti će moći nešto raditi ali biti od čovjeka bolji sumnjam?ako se robot pokvari onda ,,,,,,,,,,,, lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike   Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjekoliki roboti zamijenit će radnike
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: