Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Smartphone aplikacije

Go down 
+3
Deti
MoW
floridana
7 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimepon lis 07, 2013 9:12 am

silom prilika sam morala kupiti smartphone al' mi na kraju balade nije žao.
Android OS    mi se čini nekako šupalj, tek u povojima, pa ga  moram nadopunjavati aplikacijama da bi bilo funkcionalno  bar donekle  kako sam navikla na kompjuteru. temu sam otvorila  radi razmjene iskustva.
dakle, koje aplikacije koristite i ukratko recenziju istih? ili ako imate loših iskustava s nekim aplikacijama podijelite ih s nama.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimepon lis 07, 2013 2:12 pm

Poanta Androida je upravo u otvorenosti i prilagodljivosti. On nema puno toga inicijalno instaliranoga, ali ti se nudi puno veći izbor kvalitetnih besplatnih aplikacija u odnosu na recimo iPhoneov OS.
Od aplikacija koje sam naknadno instalirao koristim WhatsApp i Viber za instant komunikaciju porukama, Marine Compass za određivanje strana svijeta :), te aplikaciju Scan za skeniranje bar-kodova i Qr kodova. Koristan je i SoundHound kad želiš saznati što se to točno svira preko zvučnika ili na radiju.
U principu nisam zasad imao potrebe za drugim aplikacijama.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimeuto lis 22, 2013 10:09 am

Advanced task killer. on mi na brzinu zaustavlja aplikacije koje rade u pozadini pa usporavaju mob.još jednu takvu koristim baš iz Android OS-i, Upravitelj zadacima.
Clean Master. čisti nepotrebne datoteke.
MPA fiskalna kasa. moja preporuka kome treba mobilna fiskalna kasa. odličan program.
Visual geometry calculator i Fraction Calculator by Mathlab
Unit Converter. pretvara sve šta se pretvoriti da, naročito valute zubi
Tečajna lista HNB-a. dobro je uvik znati kako euro stoji hekla
Avat Software i NoRoot Firewall za zaštitu.
i par igrica. recimo Bejeweled Blitz cerek  ne valja minjati navike....i Let Me Out mi je dobar.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimesri sij 15, 2014 11:28 pm

Između svih instaliranih aplikacija izdvojio bi:

Gps Test -- prikaz satelita i snage njihovog signala, korisnikove koordinate, brzina kretanja, vrijeme izlaska i zalaska sunca itd.

Vijesti i vrijeme -- pregled vijesti iz više izvora (za vrijeme koristim drugu aplikaciju).

NeoReader -- univerzalni čitać bar kodova QR, Datamatrix, Aztec, UPC, EAN code itd.

ConvertPad -- konverter koji pretvara sve šta se pretvoriti da.

Sport Tracker -- koristeći satelite prati i analizira prijeđen put, brzinu, potrošene kalorije, crta kartu puta i kombinira je sa sat. slikama, sprema podatake u dnevnik, po želji dijeli podatke i slike sa drugim korisnicima programa, analiza podataka, opcije izbora aktivnosti: running, walking, cycling, mountain biking, hiking, roller skating, downhill skiing, skiing, paddling, rowing itd.  ides 

Wifi Analyzer (autor farproc)-- očitava wifi mreže i snagu signala, MAC adrese, način kodiranja, prikaz kanala kojeg koriste. ides 

Joiku Phone Usage (Free) -- program prati i analizira odlazne i dolazne: pozive, poruke i podatke, tako da korisnik lako može znati dnevnu, sedmičnu i mjesečnu potrošnju. ides 

Opera Mobile -- internet pretraživać

PVSTAR+ (Free) -- pretraživanje i slušanje glazbe i filmova na Youtube, DailyMotion, Vimeo itd.

yr.no -- vremenska prognoza

Es File Explorer (es3) -- file menadžer copy, paste , move, rename, search .........

Advanced Mobile Care -- održavanje

Shazam -- prepoznavanje glazbe, kad želiš saznati što se to točno svira preko zvučnika ili na radiju, slično kao SoundHound.

MX Player  i  BSPlayer -- multimedijalni preglednici
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimeuto vel 18, 2014 10:06 pm

-Navigon- navigacija.
-Hunting calls- za lude lovce, sumljam da će ikome u gradu koristiti
-nekolike aplikacije za tjelovježbu, čisto da se može pratiti broj odrađenih vježbi bez da švrljam po papiru.
-skype
-star chart -odlična aplikacija za sve koji vole zvjerati po zvijezdama. u zavisnosti kakav ti je mobitel možeš jednostavno okrenuti mobitel prema nebu i naći naziv i još poneke podatje svega što gore svijetli osim aviona i NLO-a.
-Weather pro- vremenska prognoza. iako trun lošija od yr.no, ali dobro posluži (nije besplatna, al može se naći ;) )
-kompas
-TeamViewer - uvijek radim s tim programom kad netkome treba pomoći nešto na računalu, pa sam ga stavio i na mobitel.
+ nešto igrica, skripti za svašta, telefonski imenik itd itb.

ni ja nisam bio veliki fan Androida, čak sam ga izbjegavao. ali nabasam prošle godine na Nokiu Lumiu, nabavim je i ubrzo zbog živaca je zamjenim za samsung galaxy. Windows phone i Iphone više u moju ruku neće....

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimesri vel 19, 2014 2:29 pm

Imam HTC One, Android (za one koji ne znaju)... Ne vidim nikakvu šupljikavost, dapače. 3 i kusur godine sam imao iPhone, i tek prelaskom na Android sam procvjetao. iOS (ili OS X, ne znam, pogubim se u tim prokletim Appleovim glupostima) je prezatvoren. Komotno mogu reć da mi je više koristio stari Sony Ericsson K750i od iPhone-a. Jest, da, iPhone ima 3G al taj se ne može koristiti kao USB stick, nije imao svjetiljku, igre su tu negdje, ...
Android je super, presretan sam što sam izašao iz Appleovog zatvora. Nikad više iPhone. Na Androidu mi se sviđa što, kao prvo, ne moram imat prokleti iTunes koji svako drugo pokretanje zablokira, često ima problema sa kopiranjem sadržaja i ograničava sadržaj koji smijem kopirati. Android ponovno mogu koristiti kao USB Stick i slobodno čačkati po mapama i datotekama unutar mobitela. To mi je najdraže. Drugo, što ima više free aplikacija, i na kraju što je ljepši i lakši za rad od glupog iPhonea. Jedino im zamjeram što miću Flash Player iz svih browsera, ne vidim zašto to rade?

Na Androidu sam instalirao samo WhatsApp, ES File Explorer, QR Code Reader (i ovo mi je bespotrebno al ono, nek se nađe) i par onih aplikacija koje u biti samo jednu stranicu predstavljaju (tipa imdb, speedtest, Yahoo). Instalirao sam još i Winamp, tek tolko da ga imam, pošto se gasi. Facebook aplikacija je bila standardna, kao i hrpa drugih poput SoundHounda, Adobe Readera, Bljeskalice, prognoza, twitter koji ne možeš obrisat -.-, fm radio, internatski radio, jedno 8 googleovih gluposti kojima ne vidim svrhu, bla bla bla. Par igrica kao Cut the Rope i Angry Birds, da imam šta radit kad odem na WC zubi

I ne vidim nekako potrebu da se svoj mobitel napuni aplikacijama koje se i onako nikada ne koriste. Od ovih koje sam si skinuo, samo WhatsApp koristim svakodnevno, sve ostalo jednom u 2 tjedna. Najveći dio aplikacija je i onako potpuno beskoristan. Šta mene boli k***c u kom je smjeru u svakom trenutku  Kaba. Ili one aplikacije što ti prokaže kako izgleda popucali ekran, koje ispuštaju zvuk pištolja ili aplikacije koje služe za filtriranje fotografija. Ne vidim zašto bi to netko koristio.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimečet vel 20, 2014 12:31 am

Šta mene boli k***c u kom je smjeru u svakom trenutku  Kaba.... rofl2
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimesub oľu 08, 2014 11:07 am

aj fantome ne spamaj mi temu kava
[Vrh] Go down
alienape
Prašina



Male
Aries Pig
Broj postova : 2
Age : 41
Registration date : 10.07.2014

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimečet srp 10, 2014 7:22 am

I feel quite curious about the NeoReader mentioned by Deti, don't know if it is able to deal with something like datamatrix reader api windows phone 7. I got stuck in such field, you seemed to know a lot. Could you please guide me a way out, or referring me the barcode tool site would also be cool.
[Vrh] Go down
alienape
Prašina



Male
Aries Pig
Broj postova : 2
Age : 41
Registration date : 10.07.2014

Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitimečet srp 31, 2014 6:51 am

Moreover, you guys seem very professional, do you have some experience towards vb.net drawing ecc200?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Smartphone aplikacije Empty
PostajNaslov: Re: Smartphone aplikacije   Smartphone aplikacije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Smartphone aplikacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: