Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjek je ???

Go down 
+11
Aleksandar Veliki
labellina
silver
zvezda
Nefertiti
(CroM)Flash
malenaivi
Merkurica
Svjetloisjena
floridana
Galileo Galilei
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepon sij 07, 2008 9:17 pm

nedavno me je uhvatila neocekivano jaka tuga. stao sam. razmislio. ne zelim opet krenut rijekom bez povratka. kad me jednom povede, tesko se zaustaviti. i u tome je bio problem. dozvolis sebi da te odnese osjecaj, koji mozda i nebi u nekoj drugoj situaciji. i rekao sam si. necu, ne zelim, tuzan sam, ali ako krenem tim putem, rastuzit cu i sve oko sebe, a empat sam zubo pa bi mi bilo jos gore, i tako se krug siri. i zato ponekad moramo biti jaci od svojih osjecaja.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepon sij 07, 2008 9:23 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
nedavno me je uhvatila neocekivano jaka tuga. stao sam. razmislio. ne zelim opet krenut rijekom bez povratka. kad me jednom povede, tesko se zaustaviti. i u tome je bio problem. dozvolis sebi da te odnese osjecaj, koji mozda i nebi u nekoj drugoj situaciji. i rekao sam si. necu, ne zelim, tuzan sam, ali ako krenem tim putem, rastuzit cu i sve oko sebe, a empat sam zubo pa bi mi bilo jos gore, i tako se krug siri. i zato ponekad moramo biti jaci od svojih osjecaja.
eto razlike između muškarca i žene. upravo u toj odluci. e to je ono šta ja ne mogu isfurati. jednom sam rekla kako mi razum pospremi sve u svoje ladice a osjećaji to porazbacaju. kod mene su oni glavni. razum je pomagač, on je taj koji mora biti strpljiv i lagano bez forsiranja dopustiti osjećajima da se ižive i smire. on je taj koji me tješi.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepon sij 07, 2008 9:31 pm

vjeruj mi, um se moze i treba vjezbati. sa njim se treba upravljati. snaga ljudskog uma je nedokuciva nam jos.

znam iz osobna primjera koliko snage u nama lezi. a zagrebao sam samo povrsinu

mi se smijemo svemu sto nije u nasim kalupima, ali kad bi znala koliko samo obicno disanje pomaze ...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepon sij 07, 2008 9:33 pm

a ja dišem na škrge zubo
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepon sij 07, 2008 9:34 pm

i to je nesto :D
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimesri sij 09, 2008 12:12 pm

galileo, ja čekam i tvoje mišljenje :ceka:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimesri sij 09, 2008 11:01 pm

Oslobodi dišne puteve nekom od prokušanih tehnika i DIŠI :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 4:12 am

Covek je bice koje moze mnogo, ali je malo svesno toga... ;) *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 11:27 am

Jedna od stvari koje dijele covjeka od zivotinje je koristenje orudja. Medjutim, imamo primjere i iz zivotinjskog svijeta koristenja orudja, djetlici koriste kaktusove bodlje za trazenje insekata, pa cak i skracuju pregugacke bodlje, zatim, gledao sam na TV vidre (jesu li, ne sjecam se, mislim da su bile vidre) koje tijelo koriste kao nakovanj pa sa kamenom pokusavaju razbiti skoljku. Cimpanze ne trebamo ni spominjati.
I sto to sada odvaja covjeka od zivotinja. Po ovome vidimo kako ne koristi samo covjek alate. Kao prvo, covjek je prosao odredjene tjelesne promjene (sjetite se palca) koji dozvoljavaju covjeku preciznije koristenje alatki. Rekao bi kako se sve to dogadjalo uslijed koristenja orudja. Znaci, nije samo covjek prilagodio orudje sebi, vec se i sam vremenom prilagodjavao (cuvajte se vi koji SMS poruke nemilice saljete, zamislite za 1000 godina vase pra pra unuke, koliki ce im palac biti :)) . Dalje, proces ucenja. Cimpanze „uce“ na temelju pokusaj-pogreska. Covjek ipak moze na osnovu prijasnjih iskustava koje nemaju vezu sa trenutnom situacijom predvidjeti neke dogadjaje (inteligencija, snalazenje u novoj situaciji). A zbog toga, covjek cesto ima i pricuvni plan, u slucaju da ne krene sve svojim tijekom.

Iz ovog vidimo da nismo toliko daleko od zivotinja. Ali, covjek je ipak otisao u neslucene daljine u koristenju alata (gledajuci iz perspektive jedne cimpanze).
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 12:37 pm

nismo li se sad opet vratili na genetiku???
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 12:47 pm

ne znam sto je, genetika ili nesto drugo

kazem sto je to pomoglo covjeku da bude superiorniji u odnosu na druge.

i zivotinje postoje na ovom planetu koliko i ljudi, oni isto koriste alate, pa nisu tu gdje smo mi
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 12:52 pm

dobro, možemo zaključiti da nas je genetika i prilagodba učinila ovakvim kakvi jesmo. čak kažu i mesojedstvo nam je omogućilo da nam se razvije mozak i bla bla...
u čemu se to još razlikujemo od životinja osim ovih nabrojanih?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 12:59 pm

a da sve sam kazem ???
daj i ti koju
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 3:42 pm

mašta
ja mislim da smo jedina bića na ovoj zemlji koja maštaju. sposobni smo od ništa ili nešto napraviti svašta.
racimo, nešto kao kuhanje i serviranje. napraviili smo pravu poeziju oko tog osnovnog poriva. knjige napisali, napravili industriju , izmislili rituale oko najobićnijeg obroka. da nam je samo mjesec (možda sam puno i rekla) dana uskratiti ono čime smo sad okruženi kako bi brzo zaboravili na svu tu maštariju. hoću reći da bi se vrlo lako spustili na životinjsku razinu a isto tako kad nam obilje dozvoli, poletjeti do neslučenih visina svojom maštom i kreativnošču.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 3:52 pm

nadovezao bi se na tvoje o masti i moje o alatima.
misli kakve to veze ima. pa ima zubo

samo covjek daje posebna znacenja pojedinim alatima. Imamo masone koji u zidarskim alatima vide simbole. Kriz je bio alat mucenja, sada je simbol vjere. Onoj cimpanzi, komad drveta je samo pomagalo kako bi se doslo do malo hrane. Mi od alata stvorimo i simbol. Evo ti na primjer i auto, mobitel i slicno. Dobro, zubo to su oni negativni primjeri, ali i njih moramo spomenuti.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 5:30 pm

sposobni smo planirati budućnost i živjeti mislima u prošlosti. najmanje smo u sadašnjosti. nisu li životinje po tom pitanju onda u prednosti naspram nas zubi
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 5:41 pm

floridanamana je napisao/la:
sposobni smo planirati budućnost i živjeti mislima u prošlosti. najmanje smo u sadašnjosti. nisu li životinje po tom pitanju onda u prednosti naspram nas zubi
na trenutak sam pomislio kako se necu sloziti sa tobom. nije mi uspjelo zubo . ipak se moram sloziti. ono sto svima nama nedostaje je stalna svjesnost. Ima i zen prica o tome, napisat cu vam je. Ponekad, kao da duhovi, a ne ljudi, pored mene prolaze. U nekom svom filmu. Ne primjecuju nista oko sebe. Mori ih proslost ili buducnost. A toliko ljepote pored njih prolazi, svjesni je nisu. Neki dan se setam pored trga. Vidim par turista obilaze centar i u jednom trenutku stanu. Voditelj im pokazuje nesto prema gore. I svi su zadivljeno gledali. Podignem i ja pogled. Jedan preljepi, prastari prozor se istice. Godinama sam u ovom gradu. Nikada nisam podigao pogled prema gore. Sada sam nanovo poceo upoznavati moj grad. Ali, koliko sam jos slicnih perspektiva zapostavio, propustio.

flo hail
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 5:53 pm

vidiš, meni je zapeo za oko baš taj turistički vodič. da nije bilo njega svi bi propustili taj prekrasan pro(i)zor ;)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimesub sij 12, 2008 10:00 pm

floridanamana je napisao/la:
vidiš, meni je zapeo za oko baš taj turistički vodič. da nije bilo njega svi bi propustili taj prekrasan pro(i)zor ;)
bic
napokon odgovarajuci pribor zubo

kako si cinicna, pokrenuo sam tebi u cast novu temu "Nihilizam". Tamo se mozes do mile volje svojim cinizmom razbacivati. Znam da ces poneku i dobru reci, zapravo, puno toga dobrog ces reci face

Pa navali 5
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 7:01 am

Slijedece sto bi mogla biti razlika je zajednica. Kod zivotinja imamo isto tako zajednicu (krda, jata ...) medjutim covjek ne odrzava samo jednu vrstu zajednice. Kad to kazem mislim na zajednicu za ocuvanje vrste sto je jedini razlog udruzivanja zivotinja. Mi smo tako dobar primjer. Htjeli ili ne, mi smo jedna zajednica forumasa (itekako cudnih :) ) koji vise na ovom forumu. Tu smo nasli mjesto za zabavu, pronasli nove prijatelje koje mozda nikada ni upoznat necemo, nesto novog ucimo. Toliko puno je razloga za ovu nasu zajednicu.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 10:29 am

covjek je razumska zivotinja, animal rationalis :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 12:13 pm

silver je napisao/la:
covjek je razumska zivotinja, animal rationalis :D

eventualno rationale 8) :)


Zadnja promjena: ; sub sij 19, 2008 12:06 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimesub sij 19, 2008 12:01 am

galileo, dali si gledao
dokumentarac o bonobo majmunima. to su primati koji su bliži srodnici
čovjeku od čimpanza kako se do tog otkriča vjerovalo. njihovi međusobni
odnosi su jako slični našima. recimo oni svoje dobromajmunske odnose
održavaju tako da se sexaju sa svakim,doslovce, majka sa sinom, otac sa
kćeri, brat i sestra ili bilo tko iz zajednice. i to im je ko dobar dan
zubo šta, izbacuju frustracije kroz sex, nije to loše :D


jest da nema veze s onim tvojim postom ali sam sjetila njih. prekrasni
su samo što su ih sirotanoviće za vrijeme rata (mislim da je kongo u
pitanju) hvatali i jeli tuzni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimesub sij 19, 2008 1:05 am

covjek je ono sto je i kada je u sredistu zbivanja...tj.u epicentru dogadjaja... :cheers: :cheers:
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitimesub sij 19, 2008 9:08 am

floridanamana je napisao/la:
galileo, dali si gledao
dokumentarac o bonobo majmunima. to su primati koji su bliži srodnici
čovjeku od čimpanza kako se do tog otkriča vjerovalo. njihovi međusobni
odnosi su jako slični našima. recimo oni svoje dobromajmunske odnose
održavaju tako da se sexaju sa svakim,doslovce, majka sa sinom, otac sa
kćeri, brat i sestra ili bilo tko iz zajednice. i to im je ko dobar dan
zubo šta, izbacuju frustracije kroz sex, nije to loše :D


jest da nema veze s onim tvojim postom ali sam sjetila njih. prekrasni
su samo što su ih sirotanoviće za vrijeme rata (mislim da je kongo u
pitanju) hvatali i jeli tuzni
Nisam gledao, zaintrigirala si me zubo
Gdje da potrazim u videoteci, odjel dokumentaraca ili XXX face
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjek je ??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjek je ???
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: