Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto ne mogu otvorit Mozillu?

Go down 
+3
Skulptura
Korplikan
lera
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 53
Registration date : 26.09.2012

Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ne mogu otvorit Mozillu?   Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Icon_minitimesub oľu 01, 2014 6:41 pm

Ja super zadovoljna! Virusa sam se riješila, pokrenula Mozillu, deinstalirala hrpu nepotrebnih stvari i dobila pritom besplatan tečaj iz informatike. Je da mi je od toliko informacija mozak malo natekao  zubi al sve ima svoje nuspojave.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ne mogu otvorit Mozillu?   Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Icon_minitimened oľu 02, 2014 2:50 pm

Deti je napisao/la:

@Skulptura  Na osnovu čega si zaključio da Malwarebytes nije uklonio zarazu i da su to isti virusi, a browser je proradio i tragovi su uklonjeni?

Ako mi antivirus javi da je uspješno očistio računalo, a kad opet skeniram pojavi mi se par virusa, onda nešto nije u redu. Lera je imala tristotinjak malicioznih datoteka na računalu što da naslutiti da uopće nije bilo antivirusne zaštite prije Malwarebytesa, ako i je - bila je isključena. Ako je riješen problem sa web browserom ne znači da su riješeni svi ostali problemi, makar bi trebali biti ako je taj Malwarebytes ičemu. Ja samo preporučam adekvatnu zaštitu za svakog korisnika koja ima sve potrebne značajke i besplatna je. Ako netko ima Windows 8 ili noviji, nikakav dodatni antivirusni program nije potreban, Windows Defender (MSE), koji je integriran u Windowse je sasvim dovoljan.

Antivirusne programe ne treba kupovati jer je to stvarno bacanje novaca a i ima sasvim solidnih, ako ne i boljih potpuno besplatnih alternativa. Zbog čega bi itko instalirao besplatnu inačicu Malwarebytesa koji nema zaštitu u stvarnom vremenu i sigurno nedostaje još značajka koje su nužne za održavanje sigurnosti računala? -Nema razloga, bar ja ne bih jer je zaštita u stvarnom vremenu ključna stavka u zaštiti računala.

Treba paziti da do zaraze niti ne dođe, jer nekih se vrlo teško pa i nemoguće riješiti, tada treba posegnuti za desecima raznih alata koji su specijalizirani za uklanjanje takvih zaraza i čišćenje računala od preostalog smeća. MSE je po mom mišljenju najbolji besplatni antivirusni program koji možemo pronaći na internetu i koji neće dopustiti da do zaraze uopće dođe. A i važna stavka je ta da je sastavni dio Windowsa 8 i dolazi od provjerenog izvora koji se neće blamirati zbog loše antivirusne zaštite u najmodernijem operativnom sustavu danas. Ako baš netko ima potrebu bacati novac za antivirusni program, onda je moja preporuka Bitdefender Total Security, makar ću ponovno naglasiti da ne možeš očekivati čuda zato što si ga platio, bit će više-manje isti ko i svi drugi, možda jedino prenatrpan nekim mogućnostima koje za većinu korisnika nisu niti toliko bitne, ali su tu da opravdaju cijenu.

Deti je napisao/la:

Program je odradio svoj zadatak brzo i efikasno i to bez ikakvih kompliciranja oko traženja na internetu, koja je i gdje se nalazi exe datoteka i kako je ukloniti.

Naravno, za to i služi. No to ne znači da se problem ne može riješiti i ručno, bez neke skripte koja će sav posao odraditi umjesto nas i pritom ostaviti malo smeća. Naravno da je ručno kompliciranije i zahtjeva neke pokrete prstima, kao i strategiju pristupa problemu, ali ako ti uđe u rutinu, nije i neki problem, za neke je i zabavno.

Ali nije ni sve u tome da povremeno upalimo antivirus i kliknemo "scann", treba ga i održavati.

Recimo ovako, ako imaš neki antivirus a isključio si mu update manager da bi štedio radnu memoriju, onda postoji mogućnost da zaboraviš napraviti update. U tom slučaju antivirusni program nadgleda računalo i ne prepoznaje neki novi virus jer nema definiciju za njega i tada računalo biva zaraženo. Za to je bitno da antivirusni program ima mogućnost heurističnog skeniranja zbog čega će se prilikom nadgledanja računala iščitavati svaki paket. Iako antivirusni program nema definiciju za taj virus, prepoznati će datoteku kao malicioznu. Tu antivirusni program mora biti "pametan" i skinuti zakrpu tj. definiciju za sumnjivi kod na koji je naišao, i zabraniti datoteki pristup.

Deti je napisao/la:

Nakon čišćenja (ako ne postoji aktivna zaštita ili nije kvalitetna) dovoljno je samo jedno spajanje na net, spajanje usb sticka,čitanje cd-a, spajanje eksternog hard diska pa da se računalo opet zarazi.

Mislim da si sad malo otišao u krajnost. Nećemo dobiti virus ako čitamo net.hr ili ovdje pišemo po forumu. Teoretski možemo, ali su šanse male. Također, nećemo dobiti virus ako uštekamo prijateljev USB sa muzikom, niti ako umetnemo CD na kojemu nema "sumnjivog" sadržaja. No tu sad ima dosta faktora, jedan od bitnijih je i da Windowsi budu "up-to-date" jer i sami Windowsi pružaju dostatnu zaštitu od nekih klasičnih crva i sličnih spodoba.

lera je napisao/la:

Ja super zadovoljna! Virusa sam se riješila, pokrenula Mozillu, deinstalirala hrpu nepotrebnih stvari i dobila pritom besplatan tečaj iz informatike. Je da mi je od toliko informacija mozak malo natekao  zubi al sve ima svoje nuspojave.

Ma samo ti ignoriraj te informacije, pola toga ti nije bilo niti bitno, stvar je u tome da nema baš geekova na ovom forumu pa kad netko nešto pita počnemo pričat ko navijeni.


Zadnja promjena: Skulptura; ned oľu 02, 2014 6:15 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ne mogu otvorit Mozillu?   Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Icon_minitimened oľu 02, 2014 4:02 pm

Kao sto rece Skulp,nemamo ovdje geekova tj. antipaticnih osobenjaka koji su po opcem sudu svoje okoline pretjerano intelektualani.

Za sad ih nemamo a da li cemo ih imati.... ne vjerujem... face
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 53
Registration date : 26.09.2012

Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ne mogu otvorit Mozillu?   Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Icon_minitimened oľu 02, 2014 7:36 pm

Ne, kad se ovdje skupljaju samo simpatični osobenjaci  :D 
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ne mogu otvorit Mozillu?   Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Icon_minitimesub oľu 08, 2014 11:01 am

Malwarebytes je ok. uz aviru i comodo zaštićena sam ko lički medvjed.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ne mogu otvorit Mozillu?   Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Icon_minitimesub oľu 08, 2014 11:47 am

^i ja toplo preporučam Comodo koji stvarno sve nalazi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ne mogu otvorit Mozillu?   Zašto ne mogu otvorit Mozillu? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto ne mogu otvorit Mozillu?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» I ribe mogu dobiti morsku bolest
» Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: