Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?

Go down 
+9
Michael1
Fantom
lera
Zyon
Archangel
MoW
Novus ordo seclorum
Jedi Mind Tricks
Ymir
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 10:59 pm

Ma dobro to za nebesa je metafora...

Ymir... Što da ti kažem... Da.

Ali Bog nije homoseksualac. To je Bog, zašto uopće moram ovo pisati rofl

Ps. Je još kome forum plav? Ne vidim čitat a nezz jel to do css-a ili moba... :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 11:19 pm

Meni je isto plav forum, užasno izgleda
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 11:28 pm

Ima već tema na forum info, MoW radi na redizajnu... A nadam se da će biti dobar na kraju...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 11:51 pm

Zyon je napisao/la:
Nije vazno koja je religija, sve krscanske religije imaju istoga Boga, cak i zidovi i ostali. Ako cak i ne vjerujes a zivis posteno mozes u Bozjim ocima biti veci od vecine "vjernika".

Onda je religija suvišna.

Citat :
Zato pustimo Bogu da odluci sto c ispuniti jer On zna najbolje.

Čemu onda molitva?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 11:56 pm

Religija tome da Mu se molimo jer nam je On to rekao preko Svoga Sina. Tada je i osnovao Kršćanstvo. Zato je to prava religija.

Molitva tome da Bog vidi da nam je stalo a na Njemu je da vidi dali je to ispravno ili ne. Često On ispuni razne molitve, a ipak često čovjek moli za nešto nepotrebno što će ga čak uništiti. Takve stvari Bog odgađa.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 12:04 am

Ako smo mi svi jedno i ako je stvaralačka energija dio nas, onda se nema smisla molit, jer to je u principu kao da se moliš sebi. Isto tako ako mi sami kreiramo svoj svijet i odlučujemo o svojoj sudbini, onda molitvom odbacujemo svoj vlastiti autoritet i podčinjavamo se, od slobodne djece božje postajmo sluge, robovi, nesposobnjakoviči. Jedino vjerujem da mislima, riječima, djelima stvaramo svoju realnost; sadašnju i buduću.
A moliti se bogovima osobito ovim monoteističkim? Čemu? Nisu se baš nešto pokazali milostivima i dobronamjernima, ogrezli su u krvi i protekcionizmu do koljena.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 12:11 am

Zyon je napisao/la:
Tada je i osnovao Kršćanstvo.

Niti Bog niti Isus nisu osnovali kršćanstvo. Kršćanstvo je nastalo zbog lakše manipulacije masa. To je religija u kojoj je 90% stvari posuđeno iz drugih religija i u njoj se nametnuo Vatikan kao autoritet, jer oni navodno imaju telefonsku liniju s Bogom (tj. Papa ima) i sve što oni rade, rade tako jer je Bog rekao.
Vatikan je jedan od centara moći i alata manipulacije ljudima i jedan od razloga zašto ovaj svijet ide u propast. Nisu samo oni krivi, sve su dobili zbog našeg dopuštenja (ali opet su izazvali naše dopuštenje).

Mislim da kad bi Isus došao na zemlju (kako piše) prvo što bi napravio je da bi spalio crkve i vatikan.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 1:43 am

Zyon je napisao/la:
Molitva tome da Bog vidi da nam je stalo a na Njemu je da vidi dali je to ispravno ili ne.

Zar Bog nije sveznajući? Prema tome, on zna da li je nekome stalo ili ne prije nego ovaj i pomisli da klekne.

Citat :
Često On ispuni razne molitve, a ipak često čovjek moli za nešto nepotrebno što će ga čak uništiti. Takve stvari Bog odgađa.

Ne mogu progutati činjenicu da još nijednom taj Bog nije našao za potrebno nekome izliječiti slomljenu nogu, srčanu manu, ili učiniti da nekom novorođenčetu koje se rodilo bez lobanje lobanja se naknadno formira. Nemoguće da u barem jednom jedinom slučaju takvo čudesno iscjeljenje potaknuto molitvom, u čitavom periodu od kad se ljudi mole tom konkretnom Bogu (zadnjih 2500-3000 godina) nije bilo potrebno i korisno za sve. Jedina alternativa koju tu vidim je da su naše ruke i noge, srca, glave i čitava naša tijela - da je sve to suvišno, i da je bolje da nas uopšte nema. Što onda navodi na pitanje koji nas je qurac uopšte stvarao?

Jel vi vjernici razmišljate o takvim stvarima? Ako da, da li izazivaju nelagodu? Ako ne, kako ih izbjegavate?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:06 am

Da, Vatikan je taj koji izrađuje nuklerane bombe i ratuje u Afganistanu, koji je započeo ono u Ukrajini i srušio Boing... Ili ipak nije misli

Je sveznajuć je i zna što smo mi napravili, što ćemo napraviti.
I otac kada ima djete i ono pogriješi i želi se ispričati ili ako želi reći hvala, otac njega neće naučiti da ne govori hvala jer zna da će on to reći.
Naš Bog isto zna naše potrebe i očekuje da se molimo za njih te onda prosudi trebaju li nam ili ne.

Ko kaže da nikoga nije izliječio???
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 3:21 pm

Zyon je napisao/la:
Je sveznajuć je i zna što smo mi napravili, što ćemo napraviti.
I otac kada ima djete i ono pogriješi i želi se ispričati ili ako želi reći hvala, otac njega neće naučiti da ne govori hvala jer zna da će on to reći.
Naš Bog isto zna naše potrebe i očekuje da se molimo za njih te onda prosudi trebaju li nam ili ne.

Nisam zadovoljan odgovorom. Kao prvo, ni jedan otac (osim ako nije baš neki seronja) neće od svojeg djeteta tražiti da mu se moli - da mu se moli u istom smislu i na isti način na koji rob moli svog gospodara. Rob moli, dijete ište. Bitna razlika. Drugo i mnogo bitnije: ako je Bog sveprisutan, sveznajući i transvremen (vječan) - nema smisla reći da on/ona/ono "očekuje da se molimo za njih TE ONDA prosudi trebaju li nam ili ne".

Ako je transvremen, ono "te onda" nema smisla jer vječni bitak isključuje slijed radnji - ne postoji prije i poslije, najprije ovo pa onda ono.
Ako je sveznajući, onda već zna da li nam X treba ili ne, a isto tako zna i da li će nam to dati ili ne. Isto tako zna i da li ćemo se moliti za to ili ne. I, gdje je tu tvoja odluka? Besmislena je.
Osim toga, bi li ti tražio od gladnog da te moli za komad kruva? Ili čak dopustio takvo što čak i kad bi ovaj htio. Šta bi ti mislio da vidiš nekoga kako kleči ispred nekoga i moli ga za nešto, hranu recimo, a ovaj stoji, drži hranu i traži od njega da moli za nju? I onda kaže: "Nije dovoljno, moli me još, još, jooooooš!"

Ne znam za tebe, ali ja bi za njega mislio da je najgori šljam.

A još kad pretpostavimo da je već odlučio da li će mu to dati ili ne! Ako je odlučio da mu da, čemu još moljenje? Ako je odlučio da mu ne da, opet, zašto dopušta da se ovaj bespotrebno ponižava? Zar je toliki sadist? Zar je toliko nesiguran u sebe i toliko bijedan da mu treba konstantno ponižavanje drugih da bi bio dobre volje?

Citat :
Ko kaže da nikoga nije izliječio???

Ako navedeš jedan (1) primjer, ja to više nikad neću reći i povlačim čitav argument.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 3:51 pm

Poznavao sam jednog Rajka koji je imao golemu sviraljku(malo manju od moje   zubo  ) i svaka
ljepsa polovina koja ga vidi kaze:"O moj Boze"... cerek
Bogu treba sluziti,zar ne... zubi 


Pa kaze,u nasega Rajka,golema sviraljka,pa ga svaka cura dirka da joj malo svirka... rofl2 

Bozija volja,sta ces... confused
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 4:33 pm

Tko kaže da Bog nas tjera da molimo? Ma ne moramo, mi odlučujemo.

Fantom je napisao/la:
Poznavao sam jednog Rajka koji je imao golemu sviraljku(malo manju od moje   zubo  ) i svaka
ljepsa polovina koja ga vidi kaze:"O moj Boze"... cerek
Bogu treba sluziti,zar ne... zubi 


Pa kaze,u nasega Rajka,golema sviraljka,pa ga svaka cura dirka da joj malo svirka... rofl2 

Bozija volja,sta ces... confused

Na ovo sam crko :D
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 5:57 pm

Želim napraviti nekoliko stvari, tek sam sada došao na forum... Dakle, Zyon, dobar potpis.
Novo Ordo, DOOOOOOOOOBRA slika, i zadnje, jer netko misli da smo malo skrenuli s teme?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 6:02 pm

Fala Ymir, odi i ti tamo na avatar postavke pa vidi onaj link za raditi avatar
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 6:32 pm

Fala :D

Ja mislim rofl2
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:38 pm

Ti misliš da misliš rofl2

p.s Evo ga, pokušao sam da izgleda stvarno kao ja, i dobro je ispalo  :P 


Zadnja promjena: Ymir; sri tra 02, 2014 8:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:43 pm

Ymir je napisao/la:
i zadnje, jer netko misli da smo malo skrenuli s teme?

Zyon je napisao/la:
Ja mislim

To...


Edit: Oprosti Ymir... Malo sam burno reagirao al ne volim kad me neko vrijeđa ili pravi budalom...


Zadnja promjena: Zyon; sri tra 02, 2014 8:52 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:45 pm

Ehem, nema potrebe za vrijeđanjem. Dakle, da se mi vratimo na temu.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:48 pm

Ti si pitao "ti misliš da misliš" i ja sam to shvatio kao uvredu pa sam ti odgovorio pošto ne kužiš da odgovaram na tvoj post rofl2

Ipak oprosti... Editao sam post.


Zadnja promjena: Zyon; sri tra 02, 2014 8:51 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:50 pm

Mislio sam napraviti šalu. No da se mi polagano i lijepo vratimo na temu... Iako je ovako zabavnije rofl
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:52 pm

Dakle?
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 8:55 pm

Ne znam.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 9:02 pm

lolcina ajmo onda spamat dok ne dođe neki mod ili admin pa nas potera :D just kidding.

Ja ne znam sta da pitam ili kazem... Pa vise necu spamat ovdje do... Slijedeceg puta...
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 9:19 pm

Istina... Idem ja napraviti novu temu pa da tamo o nečem pričamo....
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitimesri tra 02, 2014 9:25 pm

lolcina samo naprijed :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?   Ako postoji bog, trebamo li mu služiti? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ako postoji bog, trebamo li mu služiti?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Bog (ne) postoji?
» Postoji li telekineza?
» Bigfoot postoji?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: