Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?

Go down 
+15
Mediterano Blanco
Kahali
Q
2pac
tinityrannical
primitive101
Zyon
Archangel
Skulptura
Fantom
Chakotay
MoW
Novus ordo seclorum
Legionar
Alpha
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimesub lip 14, 2014 9:16 pm

Ali možda hoćeš druge, mene zanima.

@Skulptura... Mislio sam na pčelu :D Ja stvarno mislim da vanzemaljci poštuju sile fizike, tj. Većinu njih, ali vjerojatno znaju kako neke i izbjeći ili neutralizirati?

PS. Skulptura, čuo sam za krmaču od oko 300 kg koja je pala s neznam koje visine i preživila - nije eksplodirala. Pala je nedaleko od vojarne u Požegi za vrijeme Domovinskog rata... lolcina lolcina znaš na što mislim, ne mislim na svinje.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimesub lip 14, 2014 11:19 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Oboje znamo da ti nećeš mene uvjeriti u tvoj skepticizam prema ovome , niti ću ja tebe uvjeriti u svoj svjetonazor.

Ma ne, ne pokušavam te u ništa uvjeriti, ako pročitaš moje i svoje postove, vidjet ćeš da pričamo o dvije različite stvari. Ja pričam o tehnološki razvijenim biološkim civilizacijama, a ti pričaš o bićima iz drugih dimenzija. Pokušavam shvatiti kako se ne-fizička bića mogu uklopiti u fizički Svemir. No ti mi prije nego što si uopće izrekao svoje mišljenje o tome govoriš da to neću shvatiti, no ja te svejedno molim da mi daš objašnjenje toga kakvu interakciju ne-fizičko biće ima sa fizičkim svijetom.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimened lip 15, 2014 1:56 pm

Ovaj naš planet i svemir, znači gdje ljudi trenutno rađaju se, žive i umiru, je najgušći od svih razina postojanja.
Kako se smanjuje ta gustoća postojanja, sljedeća razina postojanja je eterična razina, pa astralna razina, pa mentalna razina, pa kauzalna i dalje slijede razne još finije razine postojanja koje su detaljnije objašnjene u istočnjačkim i teozofskim spisima, ali one su nebitne za ovu raspravu.

Fora je u ovome. Ti ne možeš vidjeti sa svoje razine postojanja onu razinu koja je viša, ali viša razina može vidjeti nižu.
Ako si čitao razne priče o duhovima ili zapise sa seansi, onda ćeš znati da ljudi osjećaju prisutnost, kako ih netko gleda, hladne točke u prostoru se pojavljuju, itd. Ukratko, oni ništa ne vide.
Ali, ako bi se prebacili u perspektivu "duha", on bi vidio (to nije vid već osjet) prestrašene ljude oko stola kako se osvrću oko sebe i traže nešto.

Nešto o prirodi bića
Bića sa naše fizičke razine imaju tijela prilagođena životu na fizičkoj razini, imaju mišiće koji ih pokreću, hrana im služi kao gorivo, itd. Svako živo i neživo biće ima odgovarajući broj finijih tijela.

Ostala naša tijela svaka žive na onim razinama koje sam malo prije opisao.
Ona se miču i žive i dio su nas. Dok smo budni, naša pozornost je na fizičkoj razini, a kad spavamo i sanjamo, pozornost nam se prebacuje u astralno tijelo i mi se krećemo po astralnoj razini.
Snovi su ustvari putovanja našeg astralnog tijela.
Kad imaš lucidne, tj. svjesne snove, ti svjesno preuzimaš kontrolu nad astralnim tijelom i možeš putovati po astralnoj razini. Lucidni snovi su vrsta astralne projekcije. Druga vrsta je ona za koju si vjerojatno čuo, a koju je teže izvesti je kad projiciraš astralno tijelo u naš fizički svijet.
Kad se tako projiciraš u naš svijet, ti ne hodaš, ti se možeš praktički teleportirati, letjeti, skakati ili bilo kako pokretati, ne treba ti hrana, ni piće, nisi limitiran zakonima fizike i možeš prolaziti kroz zidove ako hoćeš.
Remote viewing se isto uklapa ovdje.

Ostala neljudska bića
Postoje bića koja sama po sebi nemaju tijelo na fizičkoj razini kao mi, već im je pozornost po defaultu na finijim razinama postojanja. Tu već govorimo o vanzemaljcima.

Nakon što sam rekao u prijašnjem odlomku neke prednosti ne fizičkih tijela, htio bih da se zapitaš što može jedno inteligentnije biće od nas koje nije limitirano našim zakonima? Odgovor je SVE.
U raznim pričama o vanzemaljcima se često spominje kako kad te žele oteti, jednostavno te izvuku iz kreveta i prenesu te kroz zidove i krov do broda, i mogu napraviti na vrijeme stane na mjestu otmice, pa se događa da otmu u recimo 21:00, tamo si pol sata, a vratiš se u krevet u 21:01.
Ima brdo toga i ja ne vjerujem u puno takvih priča, jer se pitam koji će im k.... leteći tanjur kad se jednostavno teleportiraju kod nas, ali to su već druge priče.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimened lip 15, 2014 2:55 pm

Skulptura, odakle tebi ideja da oni imaju hi-tech letjelicu koju drze sarafi?
Skulptura je napisao/la:
Bit je u tome da ljudi često znaju čvrsto braniti svoje mišljenje koje nije utemeljeno, pa onda niti sami ne znaju objasniti zašto imaju takvo mišljenje.

Razmisljamo po onom sto imamo na zemlji. Znaci po nasoj najnaprednijoj tehnologiji pokusavamo docarati kako to izgleda kod neke civilizacije, za koju nije dokazano ni postojanje. Za koju civilizaciju neki kazu da su duhovna bica, po nekima fizicka za druge postoje samo u paralelnim univerzumima, za koje opet nije dokazano postojanje.
Vidis sve ove teorije iznesene na ovom forumu, skupa s mojom su krive.
Pogledaj to ovako, ispred sebe imas zatvorenu kutiju, i netko ti kaze u njoj je jedan predmet, ti mi reci njegov izgled, svrhu i uzrok. Svi ce imati razlicito misljenje, ali u kutiji se mozda ne nalazi nikakav predmet uopce.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimened lip 15, 2014 4:44 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Dok smo budni, naša pozornost je na fizičkoj razini, a kad spavamo i sanjamo, pozornost nam se prebacuje u astralno tijelo i mi se krećemo po astralnoj razini.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Kad imaš lucidne, tj. svjesne snove, ti svjesno preuzimaš kontrolu nad astralnim tijelom i možeš putovati po astralnoj razini. Lucidni snovi su vrsta astralne projekcije. Druga vrsta je ona za koju si vjerojatno čuo, a koju je teže izvesti je kad projiciraš astralno tijelo u naš fizički svijet.

Znači, naše fizičko tijelo se u snu "poveže" sa astralom. Naravno, netko ko je to doživio ne može dokazati taj doživljaj, ali potrebno je da smo nekom "antenom" povezani sa astralnim svijetom, to tako mora biti jer pohranjena informacija zahtjeva fizički prostor kao medij za pohranu, da bi se mi ujutro prisjetili svog sna, moramo od nekud izvući tu pohranjenu informaciju, moja pretpostavka je da je to mozak. E sad, ako je mozak u interakciji sa astralnim tijelom, onda bi se ta interakcija trebala fizički manifestirati na našem mozgu. To bi mogli vidjeti MRI skenerom, ne znam da li je to itko ikada pokušao, ali vjerojatno se vrlo lako može doći do te informacije ako je potrebno. No ono što želim naglasiti je da mora postojati ljudima vidljiva ta interakcija tj. povezanost ili razmjena informacija sa našim fizičkim bićem. Je li tako?

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Kad se tako projiciraš u naš svijet, ti ne hodaš, ti se možeš praktički teleportirati, letjeti, skakati ili bilo kako pokretati, ne treba ti hrana, ni piće, nisi limitiran zakonima fizike i možeš prolaziti kroz zidove ako hoćeš.

To mogu shvatiti, ali ono što je tu problematično je to da se tu može raditi o običnom snu u klasičnom smislu te riječi, tj. da se to ne događa zaista nego da je to samo iluzija našeg mozga, i to bi se moglo dokazati gore navedenim testom. Jer ako se ti projiciraš u naš svijet, očigledno je da nikako ne možeš utjecati na njega, mislim, za ljude koji su navodno sposobni za takve projekcije to ne bi trebao biti problem isprobati, ali nekako mi se čini da to ipak ne funkcionira baš tako. Tu se sad vraćam na halucinacije koje sam ranije spominjao, jer ako doživljavamo halucinaciju, ona za nas može biti potpuno realistična, i možemo je doživjeti kao stvarnost, ali činjenica je da halucinacije nisu stvarne.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Postoje bića koja sama po sebi nemaju tijelo na fizičkoj razini kao mi, već im je pozornost po defaultu na finijim razinama postojanja. Tu već govorimo o vanzemaljcima.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Nakon što sam rekao u prijašnjem odlomku neke prednosti ne fizičkih tijela, htio bih da se zapitaš što može jedno inteligentnije biće od nas koje nije limitirano našim zakonima? Odgovor je SVE.

Sve ono što nije Zemaljskog porijekla je vanzemaljsko.
Ne-fizički entiteti po mom mišljenju ne mogu biti inteligentni jer u suprotnom moraju ovisiti (tj. biti povezani) sa nekim fizičkim medijem za pohranu podataka, ono što sam i ranije spomenuo. Ali recimo da je povezano sa tom bazom podataka i da sad stoji pored mene i gleda me kako tipkam. Ono ne može imati nikakav utjecaj na mene niti na išta fizičko, pitanje je da li uopće može postojati u fizičkom prostoru - ali ako stoji pored mene, očito može. Kako bi mi tu interakciju ne-fizičkog sa fizičkim mogli dokazati, jer ona bi morala biti vidljiva.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

U raznim pričama o vanzemaljcima se često spominje kako kad te žele oteti, jednostavno te izvuku iz kreveta i prenesu te kroz zidove i krov do broda, i mogu napraviti na vrijeme stane na mjestu otmice, pa se događa da otmu u recimo 21:00, tamo si pol sata, a vratiš se u krevet u 21:01

To da te izvuku kroz stropove i zidove, naravno ne može biti istina, jer bez obzira na njih mi smo i dalje fizička bića a zid je tvrd. Za protok vremena objašnjenje koje imam je instantna teleportacija u neku drugu dimenziju u kojoj vrijeme teče sporije nego kod nas, ili jedan brzi krug po Sunčevom sustavu.

Jedi Mind Tricks je napisao/la:

Skulptura, odakle tebi ideja da oni imaju hi-tech letjelicu koju drze sarafi?

Hi-tech letjelicu vjerojatno ne drže šarafi, ali da li misliš da ta napredna civilizacija nije postepeno morala doći do svoje napredne tehnologije? Možda to kod njih nikad nisu bili šarafi jer im to nije palo na pamet, ali dok su se penjali do razine da sve rade laserima i zvukom, morali su proći svakakve primitivne alate, kao i mi.

Jedi Mind Tricks je napisao/la:

Razmisljamo po onom sto imamo na zemlji. Znaci po nasoj najnaprednijoj tehnologiji pokusavamo docarati kako to izgleda kod neke civilizacije, za koju nije dokazano ni postojanje.

Naravno da razmišljamo prema onome što imamo na Zemlji. Ali ako vanzemaljci gledaju TV, onda doista i nije bitno koliko se taj njihov TV izgledom razlikuje od našeg TV-a, ono što je bitno je da je to TV i da ima istu svrhu kao običan Zemaljski TV. Sad, da li je on stotinu godina napredniji od naših TV-a... jbg, doći ćemo i mi na tu razinu.

Jedi Mind Tricks je napisao/la:

Vidis sve ove teorije iznesene na ovom forumu, skupa s mojom su krive.
Pogledaj to ovako, ispred sebe imas zatvorenu kutiju, i netko ti kaze u njoj je jedan predmet, ti mi reci njegov izgled, svrhu i uzrok. Svi ce imati razlicito misljenje, ali u kutiji se mozda ne nalazi nikakav predmet uopce.

To sad govoriš kao da si siguran da su sve te teorije krive. Moguće, nitko ne kaže da nisu, ali nitko ne može ni reći da jesu. To su teorije, kome ima smisla - ima, kome nema - nema, zato raspravljamo, da ja vidim da li ono što ti pričaš ima za mene smisla, i da ti vidiš da li ovo moje ima ikakvog smisla, jer niti ti niti ja ne znamo točan odgovor, tu smo da se pozabavimo tim pitanjem. Ovo sa kutijom je malo loš primjer, ali shvaćam poantu. No, činjenica je da u ovoj kutiji o kojoj mi pričamo nešto ima, planet Zemlja je dokaz.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimened lip 15, 2014 5:00 pm

Makar su ljudi i zidovi fizički, uz utjecaj "paranormalnog" moguće je prolaziti kroz zidove i strop. Primjer su eksperimenti nestajanja onog Američkog broda sa 2 generatora... Uvijek zaboravim kako se zove projekt, kada neđem staviti ću link, no ukratko, u nekoliko projekata brod se izgubio u vremenu i prostoru 2 puta, a ljudi su proglašeni nesposobnima za službu, nestali ili nekoliko njih bili integrirani u metalni trup broda!

Znači to nije nemoguće, moguće je poremetiti zakone fizike, ali to za nas nije pametno raditi, no možda su vanzemaljci to dokučili?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimened lip 15, 2014 8:54 pm

Skulptura je napisao/la:

Znači, naše fizičko tijelo se u snu "poveže" sa astralom. Naravno, netko ko je to doživio ne može dokazati taj doživljaj, ali potrebno je da smo nekom "antenom" povezani sa astralnim svijetom, to tako mora biti jer pohranjena informacija zahtjeva fizički prostor kao medij za pohranu, da bi se mi ujutro prisjetili svog sna, moramo od nekud izvući tu pohranjenu informaciju, moja pretpostavka je da je to mozak. E sad, ako je mozak u interakciji sa astralnim tijelom, onda bi se ta interakcija trebala fizički manifestirati na našem mozgu. To bi mogli vidjeti MRI skenerom, ne znam da li je to itko ikada pokušao, ali vjerojatno se vrlo lako može doći do te informacije ako je potrebno. No ono što želim naglasiti je da mora postojati ljudima vidljiva ta interakcija tj. povezanost ili razmjena informacija sa našim fizičkim bićem. Je li tako?

Dok si budan, tvoja pozornost je na fizičkom planu, a dok sanjaš tvoja pozornost je na astralu. Nema nikakvog povezivanja tijela, jer ta tijela koegzistiraju simultano na svim nivoima koje sam nabrojao.
Astralo tijelo je zaduženo za osjećaje, mentalno tijelo za misli, a kauzalno tijelo za ideje. Ti ideju dobiš iz kauzala, u mentalnom tijelu se one predoče u misli i razmišljanja, u astralu one dobivaju na snazi, eterično tijelo daje energiju, a fizičko tijelo izvršava tu prvobitnu ideju.
Ovo s MRI bi rekao da su to one promjene stanja svijesti, alfa, beta, theta stanje mozga. Theta ti je stanje snova, a snovi su putovanja na astralu, tu je povezanost između toga.
No ipak, naša tehnologija je limitirana i ne može skenirati baš ne fizičke razine.
Bilo je pokušaja sa snimanjem astralnog tijela, pa tu imamo glasovitu Kirlianovu fotografiju.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimened lip 15, 2014 11:36 pm

Zyon je napisao/la:

Makar su ljudi i zidovi fizički, uz utjecaj "paranormalnog" moguće je prolaziti kroz zidove i strop. Primjer su eksperimenti nestajanja onog Američkog broda sa 2 generatora... Uvijek zaboravim kako se zove projekt, kada neđem staviti ću link, no ukratko, u nekoliko projekata brod se izgubio u vremenu i prostoru 2 puta, a ljudi su proglašeni nesposobnima za službu, nestali ili nekoliko njih bili integrirani u metalni trup broda!

100% sam siguran da sam gledao sličan film, možda otuda znaš tu priču, a možda je i film snimljen prema tom događaju, probaj pronaći pa ćemo vidjeti...

Zyon je napisao/la:

...moguće je poremetiti zakone fizike, ali to za nas nije pametno raditi, no možda su vanzemaljci to dokučili?

U principu ne možemo mijenjati zakone, možemo ih pokušati zaobići, postoje i teorije o manipulaciji prostor-vremenom, najpoznatiji projekt je Warp pogon, ali u biti su svi ti projekti hipotetski. Za neku ultra naprednu civilizaciju bi u teoriji bilo moguće izbušiti rupu u prostor-vremenu i u kratkom roku prevaliti ogromne udaljnosti, ali za sada nismo sigurni da li je takvo što uopće moguće, a ako i jest, za to bi bilo potrebno jako puno energije, trebao bi postojati sustav koji bi sakupio svu energiju jedne poveće Zvijezde, ili čak više njih, da bi se stvorilo dovoljno energije za otvoriti tzv. crvotočinu. Ali ako smo uzeli da je takvo putovanje moguće, mislim da bi bilo jednostavnije i praktičnije pokušati pronaći "prirodnu" crvotočinu nego ju pokušati otvoriti.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Nema nikakvog povezivanja tijela, jer ta tijela koegzistiraju simultano na svim nivoima koje sam nabrojao.

Astralo tijelo je zaduženo za osjećaje, mentalno tijelo za misli, a kauzalno tijelo za ideje. Ti ideju dobiš iz kauzala, u mentalnom tijelu se one predoče u misli i razmišljanja, u astralu one dobivaju na snazi, eterično tijelo daje energiju, a fizičko tijelo izvršava tu prvobitnu ideju.

Ne razumijem, ako postoje zajedno na svim razinama, čemu onda razine ako su svi zajedno na svim razinama u isto vrijeme? Prema tome smo svi i fizička bića, i ne-fizički entiteti i ako još što ima onda smo i to, istovremeno. Meni to ne zvuči kao da ima smisla. Ako su sva tijela na različitim razinama, istovremeno, tada moraju biti nekako povezana da bi mogla međusobno komunicirati.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

No ipak, naša tehnologija je limitirana i ne može skenirati baš ne fizičke razine.

Nije potrebno snimiti nešto ne-fizičko, to je nemoguće, ali moguće je snimiti način na koji to ne-fizičko djeluje na fizičko, ako pretpostavimo da je mozak taj koji prima informacije iz kauzalnog tijela, tada bi na mozgu trebao biti vidljiv fizički dokaz tog djelovanja.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 12:20 am

Vanzemaljci - bogovi New Age-a i 21. stoljeća. To je možda početak naše prve tehno-religije... misli Već sada ima sve karakteristike religije: konfirmacijski bias, apologetiku, proroke i propovjednike, čuda, mistiku i otkrovenja "više sile".... Zanimljivo... Izgubiš jednog Boga, nađeš drugog.... moli 
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 12:52 am

Skulptura je napisao/la:

Ne razumijem, ako postoje zajedno na svim razinama, čemu onda razine ako su svi zajedno na svim razinama u isto vrijeme? Prema tome smo svi i fizička bića, i ne-fizički entiteti i ako još što ima onda smo i to, istovremeno. Meni to ne zvuči kao da ima smisla. Ako su sva tijela na različitim razinama, istovremeno, tada moraju biti nekako povezana da bi mogla međusobno komunicirati.

That's the beauty of it  :) Poveznice su te "zadaće" koje obavljaju pojedina tijela, a to sam rekao kad sam pričao od ideje do realizacije u prethodnom postu.
Što se tiče smisla, ja bih rekao bez imalo ega, da je sve ovo kompliciranije od teorije struna i da nije čudo zašto ovo odbija ljude, ali one koje privuče, drži ih cijeli život.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 10:42 am

Astralno tijelo je, koliko sam čuo povezno s fizičkim dok smo živi, tzv. Srebrnom vrpcom? Znači i s mozgom :)
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 10:48 am

Evo optrilike... http://www.croportal.net/forum/rub-znanosti/montauk-project-i-philadelphia-experiment-29268/

To je bilo više eksperimenata i projekata s generatorima da bi brod postao nevidljiv za vrijeme drugoga svjetskoga rata... Pročitao sam o tome na nekoliko mjesta, ovdje još nisam, ali isto je ko i drugdje :)

Radi se o Philadelphija experimentu, Projektu Rainbow i projektu Montauk koliko znam te projektu Phoneix...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 2:47 pm

Zyon je napisao/la:
Astralno tijelo je, koliko sam čuo povezno s fizičkim dok smo živi, tzv. Srebrnom vrpcom? Znači i s mozgom :)

Prilikom astralne projekcije u fizički svijet može se vidjeti ta vrpca. U slučaju smrti ona se prekida.
To nije doslovna povezanost kao žila ili arterija, ovo je nešto drugo, dosta ljudi misli da je to neki produžni kabal, ali to nije tako kako misle. Stvarnu prirodu te "vrpce" ni sam neznam točno. Literatura je dosta štura oko toga. To će ti možda ostali forumaši reći koji se kuže u ovo.
Ja mislim da je to neka energetska poveznica koja napaja tijelo s pranom (hindu termin za životnu energiju), ali neznam zasigurno.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 4:24 pm

Ja nikada nisam imao ap, a nisam baš previše ni upućen, ali ta bi vrpca trebala biti nešto, normalno da nije žila, ali nešto kroz što se može komunicirati s tijelom, npr. Da se na vrijeme vrati u tijelo, pa tako i doživljaji?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 6:07 pm

Zyon je napisao/la:
Astralno tijelo je, koliko sam čuo povezno s fizičkim dok smo živi, tzv. Srebrnom vrpcom? Znači i s mozgom :)

Ništa tu nije povezano s mozgom... lolcina
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 7:19 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Poveznice su te "zadaće" koje obavljaju pojedina tijela, a to sam rekao kad sam pričao od ideje do realizacije u prethodnom postu.

Ali gdje se nalaze ta tijela i na koji način su međusobno povezana? Informacija mora biti nekako prenesena sa jednog tijela na drugo.

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Što se tiče smisla, ja bih rekao bez imalo ega, da je sve ovo kompliciranije od teorije struna i da nije čudo zašto ovo odbija ljude, ali one koje privuče, drži ih cijeli život.

Teorija struna ne samo da je prekomplicirana, nego je i debelo prenategnuta, priroda uvijek traži najjednostavnije rješenje, ljudi su ti koji su skloni bespotrebno zakomplicirati stvari. Ali na kraju krajeva, teoriju struna možeš shvatiti i nekome objasniti, dok ovo o čemu ti pričaš izgleda nema načina na koji to možeš nekome objasniti, izgleda da je za to potrebna vjera, a ona se baš ne uklapa u znanstvenu domenu.

Zyon je napisao/la:

Radi se o Philadelphija experimentu, Projektu Rainbow i projektu Montauk koliko znam te projektu Phoneix...

Za Montauk znam, o ovim ostalima ću pročitati kasnije. Mountak se bavio putovanjem kroz vrijeme, to im je bio najzanimljiviji projekt, ali dosta su se bavili i propagandom u svrhu rata i sl.

Archangel je napisao/la:

Vanzemaljci - bogovi New Age-a i 21. stoljeća. To je možda početak naše prve tehno-religije... misli Već sada ima sve karakteristike religije: konfirmacijski bias, apologetiku, proroke i propovjednike, čuda, mistiku i otkrovenja "više sile".... Zanimljivo... Izgubiš jednog Boga, nađeš drugog.... moli 

Bogova i religija izgleda nikad dosta. No bilo bi odlično da je ovako kako si rekao, ali mislim da je situacija puno alarmantnija - izgubiš jednog boga, nađeš ih 30 novih.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 9:09 pm

Skulptura je napisao/la:

Ali gdje se nalaze ta tijela i na koji način su međusobno povezana? Informacija mora biti nekako prenesena sa jednog tijela na drugo.

Kao što rekoh, svako od naših tijela okupira jednu razinu postojanja. Naša pozornost je sada na fizičkom planu.
Ovo s prijenosom informacija među tijelima je teže za objasniti.
Kauzalna razina je razina na kojoj se rađaju ideje, ona je i dom bića koje ljudi zovu anđelima. Anđeli čuvari iz onih crkvenih molitvi su ustvari naša kauzalna tijela. Ideje se prenose u mentalnu razinu i time na mentalno tijelo, dalje to ide u astral i astralno tijelo i naposlijetku u fizičko tijelo.
Htio bih još naglasiti da ne postoji jasno definirana granica između ovih razina postojanja. Fizički plan i eteričnu razinu dijeli jako malo, astralnu razinu i mentalnu isto tako, pa te informacije ne prelaze neke granice.

Skulptura je napisao/la:

Bogova i religija izgleda nikad dosta. No bilo bi odlično da je ovako kako si rekao, ali mislim da je situacija puno alarmantnija - izgubiš jednog boga, nađeš ih 30 novih.

Slažem se.
New age je počeo s teozofijom, ali od tadašnjeg učenja se pretvorio u nekakav hipijevski pokret u kojem ima 0% prakse, a 100% nekakvih kasipejaca, plejađana i gmazova. Današnji new age služi eliti za dezinformiranje.

[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 9:52 pm

Međusobno su povezana tom astralnom vrpcom. Bar mislim misli
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 10:42 pm

Ne, ona samo povezuje astralno i fizičko tijelo.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 11:07 pm

@Skulptura Nešto mora povezivati ta tijela

@Zyon To je ta astralna vrpca

@Novus ordo seclorum Ne ona samo povezuje astralno i fizičko tijelo

Jel ti to mene / nas praviš glupima ili? Pa o čemu pričamo???
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2014 11:10 pm

Samo astralno i fizičko, ostala ne povezuje.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 12:16 am

@Novus,odakle si iskopo to da je Kauzal razina ideja?

Po cemu se onda razlikuje ta razina ideja od ideja mentalne razine?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 12:21 am

Negdje mi je to ostalo u glavi jer sam negdje to pročitao, zato kažem da me ispraviš  :D :D 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 1:21 am

ako je astral razina formi,onda je mental razina koncepata,dakle isto formi ali u obliku koncepata.Ideja je cisti mental,apstraktno povezivanje formi preko logike,termina,koncepata,intelekta. Kauzal je cudna razina,dok su ove prve relativno logicne za shvatiti i svako ih ima u iskustvu. Kauzal prvo nema formu,dakle odma je u startu to tesko objasniti jer to mora interpretirat mentalni Um (inace se slazem to za preljevanje iz razine u razinu ispod). U nizim oblicima Kauzal je povezan sa Voljom,nacinima reagovanja,djelovanja,shemama ponasanja,a vec to nema puno veze sa emocijama niti mentalnim tjelom,iako uticu jedni na druge. Problem je sto kada neko djeluje iz cistog Kauzala to se ne moze direktno shvatiti intelektom niti osjetiti emocijama,iako Kauzal razbija ta donja tjela kao noz kroz maslac.

Ljudi uglavnom djeluju iz emocija ili iz intelekta.JEdino uzasno spontani ljudi ponekad zakace nesto iz kauzala,jer to je djelovanje iz Bozje Volje,totalno nevezano za vrjeme i prostor,koje prekida vezu sa prosloscu i sposobno je osloboditi osobu od djelovanja iz intelekta ili emocija.To djelovanje je uvjek Ispravno i osoba ne snosi posljedice djelovanja,sto ne vazi za djelovanje iz intelekta ili emocija.Kauzal je kao pozadina intelekta i emocija,dovodi ih u Red i Ispravnost. Cetvrti agregat po Budhi je usko povezan sa kauzalom,tu su uskladistene nase Voljne impresije.Ciscenje kauzalnog tjela je prica za sebe,i samo ciscenje je totalno ludacko i nelinearno nego ono sa konceptima i emocijama .Zamisli da nemas intelekt niti emocije a moras da djelujes.Na osnovu cega bi djelovo i donosio odluke?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitimeuto srp 01, 2014 3:22 pm

ako posjecuju vec stoljećima zasto nas ne napadnu,mi smo onda za njih primitivci? odakle dolaze?volio bih znati razlog njihove znatiželje 5 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?    Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Posjećuju li vanzemaljci Zemlju?
[Vrh] 
Stranica 2 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Vanzemaljci napadaju Zemlju u novembru?
» Vanzemaljci u Zagrebu!
» Bog je dosao na zemlju!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: