Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristalne lubanje

Go down 
+9
kety6
ThE_IMMORTAL
king
silver
Alpha
zvezda
pocahontas
Svjetloisjena
Rain
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 3 Icon_minitimesub tra 10, 2010 7:59 pm

Mislim da je zapravo manje vazno kada su lubanje izradjene. Ljudi se najprije 'nakace' na te neke cinjenicne stavke tipa starost necega i onda se fasciniraju kako je to uopce moglo biti napravljeno tada bez tehnologije, bez iceg.
Mi smo dosta samoljubna vrsta i stalno nekako razmisljamo da smo upravo mi ovdje i sada na nekom vrhuncu necega. Toliko je nerazjasnjenih stvari oko nas. Od Piramida, gradova pod morem, kipova na Uskrsnjim otocima, kamenih diskova s Bayan Kara Ula, gradjevine u Tihuanacou...o svemu tome smo pisali i ovdje na forumu... Cak da se ispostavi da su lubanje stare deset miliona godina. Sto bi to dokazalo? Sto bi to znacilo? Nista. Kao sto nista ne znace ni ostale nevadene i nerazjasnjene gradjevine. Sve se samo cude kako je nemoguce da u Tihuanacou postoji tako nesto...takvi blokovi, tako rezani...jos imaju i neke utore izbusene u sebi...ono...doslovno nemoguce za to doba. Naravno nemoguce u okvirima onoga sto mi ucimo u skoli. A ucimo kako su ljudi prije bili prilicno tupi i glupi u usporedbi s nama. Ucimo kako smo mi na tehnoloskom vrhuncu. Kako se samo danas moze ovo ili ono...a opet...povijest dokazuje kako se onda ocito moglo nesto sto se niti danas sa nama tako pametnima i na tehnoloskom vrhuncu - ne moze. Mislim, ono, ajde da zgradimo Piramidu jedan cas kad smo face :P

Dokazi postoje jasni kao vedar dan da ucimo krivo. Ocito su ljudi radili i gradili i umjeli i bili daleko razvijeniji nego mi zelimo priznati. Cega se bojimo? Cinjenice da civilizacije izumiru? Kao da ce nas spasiti zatvaranje ociju. Umjesto da prihvatimo da se civilizacije na ovoj Planeti radajaju i nestaju te da su neke bile naprednije od ove sada mi okrecemo glavu jer nam se to ne svidja. Mi kopamo neke tamo majmune i drzimo se price o evoluciji ko zadnji kreteni. Je, evolucija postoji, OK. I to je evolucija ove civilizacije. Ajmo sada priznati da postoje i neke druge koje mozda nisu sisle s grane i koje su, ocito, znale daleko vise nego mi.

A postoji i druga opcija. Vanzemaljska inteligencija. Medjutim niti to ne ucimo u skolama. Dakle, sve te gradjevine, neobjasnjena znanja...sve to postoji ali ne postoji teorija ni o naprednim i prolaznim civilizacijama niti o vanzemaljcima. Tu mislim na sluzbenu teoriju. Nesto sto bi se ucilo u skoli.
I onda se vracamo na lubanje...kazu ljudi da su lazne...da ne datiraju iz doba iz kada se ocekivalo vec da su mladje i da, stoga, nisu neko cudo. Bozemoj, da se slucajno ispostavlo da su stare koliko se mislilo kao da bi to promijenilo ucenje povijesti gica

I zato si mislim da je mozda svejedno kada je nesto napravljeno vec cemu je sluzilo.
Ove lubanje napravljene su od kvarca ili gorskog kristala. Za Gorski kristal se smatra da je jedan od energetski najjacih kristala. On je, moglo bi se kazati, kralj kristala. I dalje smatram da su lubanje sluzile u neke misticne svrhe. Ne vjerujem da su bile samo ukras.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kristalne lubanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 3 Icon_minitimesub tra 10, 2010 8:24 pm

Ja mislim da nas uče o našoj povjesti prema onim dokazima koji su pronađeni.

Pošto nije ostala nikakva dokumentacija o obradi kristala, kamena, o gradnji i sl, onda nas tome ni ne uče. Nisu pronađeni nikakvi alati ni strojevi koji bi svjedočili naprednoj obradi tih materijala pa ne mogu o tome ni pisati knjige. Nisu pronađeni vanzemaljski kosturi, letjelice i sl. pa ne pišu ni o tome, pronađeni su jedino dokazi za koje se ne zna šta su točno i to su misteriji.

ILI

su pronađeni svakakvi dokazi pa je sve zataškano.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristalne lubanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 3 Icon_minitimesub tra 10, 2010 9:34 pm

Alpha, lijepo razmišljanje, no Neobični ti je dobro odgovorio.
Mi se čudimo kako su oni to radili jer nije ostalo nikakvih tragova njihova znanja ili alata. Sve ukazuje na to da su bili ''majmuni' nasprem nas sada.
No naša civilizacija je već svjedočila jednom smaku svijeta, a to je bio kraj starog i početak novog vijeka. I to znanstveni krug priznaje jer o tome postoje čvrsti povijesni izvori.
Za još starije civilizacije ne postoji ništa što bi ukazivalo na nešto što je moglo biti. Govorim tako općenito jer znanje o njima i je općenito, i sve ostalo su nagađanja. Nagađanja ne idu u udžbenike. Nagađanja pokazuju da ne znamo. A u školi se uči ono što znamo za sigurno. Zato se ne treba predbacivati autorima udžbenika za to što mogućnost postojanja vanzemaljske rase koja je posjećivala Zemlju ne stavljaju u udžbenike.
No slažem se da bi se trebalo napomenuti da ono što nas uče možda i nije točno. Ipak, noviji udžbenici imaju hrpetine linkova na kojima pišu stranice sa sadržajima ''za one koji žele znati više'', a često se zna pojaviti internet stranica koja daje neki drugi, alternativni pogled na povijest.
To što o prastarim civilizacijama nema u udžbeniku ne pokazuje to da mi sad kao ne želimo pokazati da ne znamo i da je netko nekad bio na višem stupnju razvoja od nas, nego baš suprotno. Nije u udžbeniku jer autori su svjesni da ne znamo, a ako ne znamo, to nije u udžbeniku koji govori o znanju, a ne pretpostavkama.

Ovako, što se tiče izvora o otkrićima koji su na ovom Forumu. Puno ih može biti ili fake ili jako malo informirano. Informacije koje čitamo su šture, a građevine mogu biti prikazane preuveličano. Čak niti te građevine ne daju jasne poruke o postojanju naprednije civilizacije od naše sadašnje (što se tiče tehnološkog pogleda na razvoj). O ne, nikako! Ono čemu se mi čudimo je to da su te civilizacije posjedovale znanje veće od onoga za koje smo mislili da imaju tada.
Pitanje je zašto se one ne istražuju? Zašto u Dnevniku nema bombastičnih reportaža o njima? Ili tamo uistinu ne postoji ništa fascinantno ili netko skriva nešto od nas. Ja mislim da je oboje. Mislim da grupe fanatičkih istraživača preuveličavaju mnoge stvari, a nekada se nešto skriva od nas.

Sada gradimo puno velebnije građevine od piramida. No zašto i dalje ne gradimo kako su nekada gradili. Nameće se jednostavan odgovor, a to je naš gospodarski sustav. Za gradnju treba - novac. Novac za dozvole, novac za materijal, novac za radnu snagu, novac za gradnju.
U Egiptu robovi su gradili piramide. Imali su besplatnu radnu snagu. Nije bilo puno ljudi i kamen su kopali besplatno. Trasportirali su besplatno. Gradili su gdje su htjeli.
Probleme susrećemo već u staroj Grčkoj. Gradnja akropole gospodarski je iscrpila cijeli poluotok.
Zapitajmo se tko bi sada ko zvjerka išao na Suncu nosit kamene blokove. Nitko za sitne novce, kamoli besplatno. To je odgovor zašto sada ne gradimo.

Osobno mislim da se više treba proučavati neke druge stvari poput indijskih vimana, bagdadske baterije ili nekih drugih mističnih naroda koji se spominju povijesti, poput, ako se ne varam naziva, Punta, s kojima su Egipćani bili u intenzivnom kontaktu. Zna se da su od njih nabavljali neke materijale, tko zna kakva su znanja od njih pobrali. Punti zasebno se nigdje ne spominju.

EDIT: Alpha, di mi imamo gradove pod morem? suspect

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristalne lubanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 3 Icon_minitimesub tra 10, 2010 9:57 pm

@Legi...mislim da bi trebao govoriti u svoje ime kada kazes da je Neobicni dobro objasnio. Od kud ti ideja reci da je meni dobro objasnio?

Enivej...

@Neobicni...da, to sto kazes je klasicni odgovor znanstvenika ali cinjenica je da se istim mogu zadovoljiti samo oni koji se bas sami ne zamaraju puno nekim razmisljanjima. Mislim da ni ti, ni vecina forumasa upravo ovog foruma ne spada u te takve vec u one sto malo vise vole mislit svojom glavom. A evo zasto to kazem. Naime...ono sto mi ucimo je upravo temeljeno na pronadjenim dokazima. Bas kao sto si i kazao. Ali i to veliko ALI - na na kompletnim dokazima vec na jednom malom dijelu od kojeg su sklopili pricu te su odlucili sve sto im se ne uklapa zanemariti. E, jbg, al to nije znanost. Ne mozemo mi pricati o rezvoju civilizacija i kazati da je je bilo kameno doba pa zeljezno doba i td. i da ljudi prije toga su znali samo toliko i toliko kada ima i previse dokaza kako to jednostavno nije tocno! Ne pricamo ovdje o vidjenjima NLO-a pa mozda jeste, mozda nije. Pricamo o gromadama kamenja koje ni danasnja tehnologija ne bi mogla proizvesti. Pricamo o nevjerojatnim preciznositma u izracunima i znanjima astonomije koja prekoracuje sve objasnjive mogucnosti. Mislim, kako neko selo u nekoj zabiti moze znati za postojanje sustava koje smo tek i jedva mi sada otkrili? To su cinjenice. Cinjenice na koje se zatvaraju oci jer se ne uklapaju u nesto sto je odluceno da se prezentira kao sluzbena verzija. To me istodobno i rastuzuje i ljuti jer to nije znanost!!! Ja ne kazem da nije postojao homo ovaj ili homo onaj. Ocito da jeste. Nasli su kosti. Ali ocito je da su postojale i mnoge druge stvari. Jednako opipljive. A na njih se zatvara oci. No, onda mozemo isto tako kazati i ono sto Crkva propovijeda da je Zemlja stara 6.000 godina i da su svi fosili i ostale stvari zapravo implantirane od strane Sotone kako bi nas zaveo te da evolucija ne postoji nego je to isto Sototnino djelo. Eto, po meni su ova danasnja "objasnjenja" zapravo u istom rangu sa ovom pricom o 6.000 godina staroj Zemlji. I sve to zato jer smo prebahati da kazemo - ne znamo. conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Kristalne lubanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 3 Icon_minitimesub tra 10, 2010 10:13 pm

@Alpha
Pa dobro, sve to stoji, ali opet se može reć možda nije tako, kao što isto to možeš reć i za ono što sam ja napisao.

Imaš jedino logiku i svoj razum za pretpostaviti o čemu se radi.

Može se do sutra tako :)

Ja mislim da se u prošlosti desilo nešto što mi sada ne razumijemo, ili nešto što nam se čini nemoguće. E sada što to, teško je za reći.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristalne lubanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kristalne lubanje   Kristalne lubanje - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristalne lubanje
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: