Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mein Kampf

Go down 
+5
Korplikan
2pac
Fantom
MoW
Galileo Galilei
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 14, 2014 10:00 am

Čitam jučer kako će 2015. Bavarska izgubiti autorska prava nad Main Kampf, pa su u panici što činiti.
Jedan je prijedlog dozvoliti tiskanje sa dodatnim objašnjenjima kako bi se mlađe generacije educirale.
Ne znam čemu zabrana kada isto kruži odavno među ljubiteljima dijela i lika ludog kaplara molera.
Važnije je na vrijeme educirati mlade (može i stare, vidim oko sebe nisu mi baš čisti ljudi u okruženju) kako bi shvatili što je zlo.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 14, 2014 3:45 pm

Ako izgube autorska prava, onda će se djelo tiskati gdje god i tko god hoće. To ima svoje prednosti i nedostatke. Ipak, tko je takvo djelo tražio prije, tražit će ga i dalje.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepet srp 18, 2014 3:45 pm

Izraelci dok lupaju po Palestini i trenutno njene trupe ulaze u Gazu zele da zabrane Main Kampf da
ljudi nebi skontali sta je zlo.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepet srp 18, 2014 3:49 pm

Francuski nacionalisti "žale" nad sudbinom palestinaca, a zbog zlih židova.

A tako bi rado istjerali sve muslimane iz Francuske.

Takav nam je svijet.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepet srp 18, 2014 3:52 pm

To je nasa(moja) borba ili Main Kampf.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepet srp 18, 2014 7:23 pm

To je sve skupa tragedija ljudskog roda...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepet srp 18, 2014 11:38 pm

Hitler je car...

Ma, i sada je ljudski rod tragedija. Ništa nismo konkretno promjenili, imamo takve tehnologije a i dalje se vrte iste pizdarije u svijetu. Treba maknuti jebene vlade, promjeniti ovaj ljudski sistem, izbrisati povjest i potpuno krenuti iznova, dobročudnim koracima, toliko dobročudnim da svaki čovjek se osjeća kao slobodni umjetnik.

ne smije biti nikakvih normi i zakona, sve treba biti sloboda, sklad i dobrota. Naravno, najveća energija koja sputava takvo što, jest zlo. Zato bi trebalo najveće pitanje, u čovjekovoj egzistenciji biti, kako iz dubina iskorijeniti potpuno, zlo.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimesub srp 19, 2014 11:27 pm

Malo su u suprotnosti prva i sve slijedeće izjave sa kojim se i nebi složio.

Izbrisati povijest bi bio još veći zločin od holokausta. Ona nam je upozorenje i učiteljica za budućnost. Šteta što đaci nisu nešto bistri.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimened srp 20, 2014 3:58 pm

E moj druze,ratove vode ostarjeli generali i politacari koji su u mladjim danima bili mnogo bistriji od
ovih novih generacija.
Ali eto,sad kad se vise kita ne dize,hajmo sad ratovati.... confused 

A ti isti generali su experti povjesti.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimened srp 20, 2014 6:50 pm

@Galileo

Vidim kakva nam je učiteljica, tako da radimo tako grozne stvari više nego ikad u povjesti ljudskog roda. Više gladuje ljudi nego ikad prije, sa druge strane imamo takve tehnologije koje nam mogu omogućiti sve, ali nas ubijaju s time više nego ikad.

Prijatelju, ovakvu povjest koju ti ovdje iznosiš kao učiteljicu je potpuno kriva! Ona koja nam treba u potpunosti biti učiteljica su Isusova, Budina, zaratustrina, terezina djela i nauk, sva bića koja su pridonjela život i dobrotu ljudskome rodu...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimened srp 20, 2014 11:59 pm

Tu su nekakvi šumovi u komunikacijskom kanalu.

Nije povijest kriva što je krvava, već krvi žedni ljudi. A ako ćemo zaboraviti žrtve, njihova muka je beskorisna.

Isusa spominješ. Pa zar i to ne govori o krvožednoj masi.

Tada Židovi, ali ne brini, kad bi se danas pojavio "kršćani" bi ga opet razapeli. Jer bi tražio oprost, samilost i ljubav, a svi znamo da pravi sinovi naroda svoga na to gledaju sa gađenjem.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 12:00 am

Nije jadna učiteljica kriva što su učenici retardi.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 1:41 pm

Nemaš pojma o pojmu, care...

Kod Isusa sam mislio samo na njegova povjesna djela i nauk. A ne ono iza sve, što je skovao ovaj primitivnio rod.
Samo da proučavaš njegova djela i nauk ne bi ti bilo dosta za 100 života, njegov nauk ti je i više nego dovoljan koji sadrži teške informacije.

Kakva povjest, da, treba je totalno eliminirati. Povjest koja bi trebala samo postojati je ona koju sam naveo. Nikakvim nasilnim putevima ić, jer, to je mač i znade se što se događa s onima koji se toga primaju.
Al, jbg, dobro si rekao ekipa je retardirana pa misli da je to spas...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 3:54 pm

Poduči me, care ...

Isus, pod kojim ISBN da potražim njegova djela?
Ono što znaš o Isusu je skovao ovaj primitivni rod, koji nije Bog zna što, ali eto, uspio je napisati i pokoju dobru. Osim ako nemaš direktnu komunikaciju sa njim (Isusom).

Uglavnom, ono što tražiš je NASILNO cenzuriranje povijesti u cilju općeg dobra.
Glavni bi filter bio ti osobno, jer jedino ti znaš što je dobro za svijet?
Zar upravo sad nisi i ti uzeo mač.

Hm, zvuči mi poznato. Pozdrav pobjedi!
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 7:14 pm


Mein Kampf je knjiga koju svakako planiram pročitati kada nađem vremena, ne jer volim Hitlera (to nikako, moje simpatije drže komunisti) nego da vidim iz njegove perspektive opravdanje za buduća djela koja je poduzeo. Jer si mislim da ne može biti toliko ZAO kao što ga se prikazuje. Djecu se uči da je Hitler bio ono što zovemo "filmski negativac u akcijskom filmu 80-ih" dakle kao najveće zlo na svijetu. Blaža verzija je ona od teoretičara zavjera koji mu traže sve žive medicinske dijagnoze i nazivaju ga luđakom, itd. Čini mi se da nije bio luđak (doduše je puko al to pred kraj kad su saveznici pritisli) već sposoban političar, vrlo sposoban čak, koji je počinio neke taktičke greške u ratu kojeg u biti nije sam započeo. Britanija je ta koja je objavila rat, ne Njemačka, kada je Njemačka krenula zauzeti Poljski teritorij koji je povijesno pripadao Njemačkoj odnosno Pruskoj. Isto tako, čini mi se pogrešno demonizirati Hitlerov imperijalizam dok istovremeno uzdižemo na primjer Rimski imperijalizam. Kao ni u doba Rima, ni u doba drugog svjetskog rata nije bio današnji antiratni mentalitet. Isti je nastao upravo nakon drugog svjetskog rata.

A što se tiče gubljenja autorskih prava... Ne vidim problem, pa knjigu je, u Hitlerovom režimu, na poklon dobivao svaki par koji je ušao u brak. Dakle tih knjiga ima kol'ko oćeš :D

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 7:55 pm

"Ne pozivaju se čovječanstvo i izvjestitelji sa svih strana svijeta da bi im se na optuženičkoj klupi pokazalo Modrobradoga. Nevolja je s Eichmannom to što su mu mnogi bili slični, nisu bili ni izopačeni ni sadisti, bili su i dalje jesu silno i zastrašujuće normalni. S gledišta naših pravnih ustanova i naših moralnih mjerila suđenja, ta je normalnost bila strašnija od svih zvjerstava jer je govorila - kako su u Nürnbergu nebrojeno puta ponovili i optuženi i njihovi branitelji - da taj novi tip zločinca, koji je doista hostis generis humani , zločine čini u okolnostima koje ga gotovo potpuno sprječavaju da zna ili osjeća kako čini nešto pogrešno."
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 7:57 pm

O banalnosti zla. Problem nisu psihopate. Njih ima relativno malo. Veći su problem "normalni, mirni susjedi" te lakoća prihvaćanja zla kao normalnog.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 8:50 pm

Korplikan je napisao/la:

Mein Kampf je knjiga koju svakako planiram pročitati kada nađem vremena, ne jer volim Hitlera (to nikako, moje simpatije drže komunisti) nego da vidim iz njegove perspektive opravdanje za buduća djela koja je poduzeo. Jer si mislim da ne može biti toliko ZAO kao što ga se prikazuje. Djecu se uči da je Hitler bio ono što zovemo "filmski negativac u akcijskom filmu 80-ih" dakle kao najveće zlo na svijetu. Blaža verzija je ona od teoretičara zavjera koji mu traže sve žive medicinske dijagnoze i nazivaju ga luđakom, itd. Čini mi se da nije bio luđak (doduše je puko al to pred kraj kad su saveznici pritisli) već sposoban političar, vrlo sposoban čak, koji je počinio neke taktičke greške u ratu kojeg u biti nije sam započeo. Britanija je ta koja je objavila rat, ne Njemačka, kada je Njemačka krenula zauzeti Poljski teritorij koji je povijesno pripadao Njemačkoj odnosno Pruskoj. Isto tako, čini mi se pogrešno demonizirati Hitlerov imperijalizam dok istovremeno uzdižemo na primjer Rimski imperijalizam. Kao ni u doba Rima, ni u doba drugog svjetskog rata nije bio današnji antiratni mentalitet. Isti je nastao upravo nakon drugog svjetskog rata.

Meni se to oduvijek činilo tragi-komičnim, kad neko uzima Hitlera kao neki etalon "apsolutnog zla" i na taj ga način totalno dehumanizira da na kraju ništa ne ostane od njega kao istorijske ličnosti, a kamoli ličnosti uopšte... valjda idu tragom misli da, kad stave jednu tako (i toliko) javno denounciranu karikaturu čovjeka pored sebe - da odmah sami sebi se više dopadaju, izgledaju "bolji" u vlastitim očima... što onda povlači za sobom pitanje zašto im je za to potreban Hitler, zašto ne neko manje "zao"...?

Ja ponekad znam reći da je Hitler bio dosta dobar - naime, počinio je svega dvije greške u životu! Prva je ta što je počeo rat - a druga to što ga je izgubio.

Nikakva tajna nije da su uvijek pobjednici ti koji uvijek pišu istoriju, kao ni ta da je jedina razlika između dobra i zla - moć. Naime, ko god pobijedi, nikad neće sebe staviti u poziciju "negativca". Samo gledaj šta Ameri rade, potenciraju samoodbranu - na tuđem teritoriju...

Meni je bilo lijeno čitati, pa sam skinuo audio-knjigu Mein Kampf, ali još nisam prošao sve. Nekako je i meni čudno, jer sam navikao slušati samo jednu stranu kao i većina, slušati tog čovjeka i njegove riječi i doživljavati ga kao osobu - čovjeka koji je samo površno različit ali u dubini sličan svima nama... Gledao sam onaj film "Hitler: Konačni Pad" i mislim da ga je dosta dobro dočarao kao osobu - samo taj film je izuzetak od pravila...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 10:47 pm

Zanimljiva je ova fascinacija zlim.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 10:55 pm

Uspoređivati američku vanjsku politiku sa holokaustom je neukusno.
Svi mrze te nesretne amerikance, ali čim su u problemima, dižu pogled prema njoj i očekuju pomoć. Ne branim njihovu politiku. Često je puna pogrešnih koraka, ali nikad nećeš uvijek biti u pravu.
Ali uspoređivati sa uništenjem jednog naroda i porobljavanje drugog (da dragi prljavi Slaveni, na vas se misli) je planirani zločin.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimepon srp 21, 2014 10:56 pm

Valjda je sada to u modi. Relativizacija i zamjena teza.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimeuto srp 22, 2014 11:21 am

Relativizacija je moda modernog doba. Složio bih se s tobom, @Galileo. Naprosto ne mogu vidjeti što je to Hitler napravio plemenito u životu. Sve što je napravio bilo je vezano uz destrukciju i razvoj naoružanja. Ako je netko to kasnije i iskoristio na pozitivan način (recimo kroz razvoj američke raketne industrije za istraživanje Svemira), činjenica je da to nije bila Hitlerova namjera.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimeuto srp 22, 2014 11:27 am

Galileo Galilei je napisao/la:
Uspoređivati američku vanjsku politiku sa holokaustom je neukusno.

Zbog čega?

Citat :
Svi mrze te nesretne amerikance, ali čim su u problemima, dižu pogled prema njoj i očekuju pomoć.

Dobro, dakle - ljudi su licemjeri. I šta ti tu sad možeš? Preurediti ustroj ljudske prirode?

Citat :
Ali uspoređivati sa uništenjem jednog naroda i porobljavanje drugog (da dragi prljavi Slaveni, na vas se misli) je planirani zločin.

Ne vidim na koji način je uspoređivanje dvije stvari, ma koliko da se nekome činile različitim, zločin, a još manje planirani zločin. Možeš li to malo objasniti?

Narodi, nacije, plemena od pamtivijeka su se borili međusobno i uništavali. Kad bi jedna strana uništila drugu, ona to ne bi nazvala "zločinom" (jer otkad je vlastiti uspjeh - zločin?) - već pobjedom. U antička vremena bilo je popularno da jedan narod naziva drugi "varvarima" - danas je to "terorist". Sutra će biti nešto drugo. Ali, šta god to sutrašnje bude, predviđam da će imati nešto zajedničko sa ovim pomenutim pojmovima - predstavljaće onu drugu stranu kao nešto manje ljudsko, kao nešto prezira i mržnje dostojno: i, kad jedan narod ili politika ili kultura odnese pobjedu, onda će i njen vrijednosni sistem važiti kao nešto što se "samo po sebi razumije". Ni malo ne sumnjam da su nacional-socijalisti odnijeli pobjedu u II svj. ratu, da mi ne bi vodili ovaj razgovor.

I to iz više razloga...

Citat :
Valjda je sada to u modi. Relativizacija i zamjena teza.

Oduvijek bilo. Ali kakve to ima veze s ovim?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimeuto srp 22, 2014 2:50 pm

Procjena ubijenih indijanaca je u rangu od 8.4 do 112.5 miliona. Ali mislim da se kasnije prema nekim stajalistima odbacilo da je rijec o genocidu.
Također je 2.4 miliona afrikanaca umrlo za vrijeme transporta i roblja, ali ej, tko ih je tjerao da ulaze u brod.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitimeuto srp 22, 2014 9:25 pm

Dobro, afrikance su lovili sami afrikanci, samo što si to neće priznat :D

MoW je napisao/la:
Naprosto ne mogu vidjeti što je to Hitler napravio plemenito u životu.

Izvukao Njemačku iz govana, pokrenuo golemu ekonomsku ekspanziju Njemačke, pokrenuo velike građevinske projekte (između ostaloga autobahn), postigao minimalnu nezaposlenost... Napravio je ono čemu teže sve države danas...

MoW je napisao/la:
Sve što je napravio bilo je vezano uz destrukciju i razvoj naoružanja. Ako je netko to kasnije i iskoristio na pozitivan način (recimo kroz razvoj američke raketne industrije za istraživanje Svemira), činjenica je da to nije bila Hitlerova namjera.
Jeste.... Ali ako već gledaš namjeru, nije namjera pošto-poto uništit sve i svašta već dobiti rat. Rat koji kada je krenuo, ponavljam, trebamo sagledat iz tadašnje perspektive. Tada je mentalitet bio sasvim drugačiji. Tada su još uvijek ratovi za proširenje teritorija bili nešto normalno. Govoriti o Hitlerovim zlim namjerama je kao govoriti o zlim namjerama Napoleona, Aleksandra Velikog, Gaja Julija Cezara, Džingis Kana, pa i Hanibala - ljudi kojima se cijeli svijet divi. Jedina je razlika razornost oružja. I to što je upravo nakon drugog svjetskog rata osnovan međunarodni sud koji je osudio Hitlerov režim i tada je Hitler postao demon. Kao što je i Hanibal postao demon tokom punskih ratova i bio dugo nakon njih.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mein Kampf Empty
PostajNaslov: Re: Mein Kampf   Mein Kampf Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mein Kampf
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: