Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene

Go down 
Autor/icaPoruka
Deti
Majmun
Deti

Male
Sagittarius Broj postova : 1736
Registration date : 29.09.2007

Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene Empty
PostajNaslov: Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene   Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene Icon_minitimened stu 02, 2014 9:37 pm

Vjerojatno ste vadeći ili dajući krv doživjeli neugodnost da vas dopadne medicinska sestra koja ima problema s pronalaženjem vaše vene ili jednostavno imate vene koje je teško pronaći.

No, ne brinite, ovaj uređaj namijenjen je tome da čitav proces učini znatno manje bolnim.

Tehnologija funkcionira tako da usmjerava neškodljive zrake blisko-infracrvenog svjetla (valne duljine 0,78 – 3 µm) prema našoj ruci. S obzirom na to da naše vene sadrže puno deoksigeniranog hemoglobina, zbog čega apsorbiraju infracrveno zračenje, stvara se slika točnog položaja vena ispod kože.

Važno je da se uređaj može koristiti bilo gdje, što olakšava pacijentima dobivanje krvnog testa, a jednako tako našim velikodušnim sugrađanima olakšava davanje krvi.

Australski Crveni križ prvi se u svijetu počeo koristiti ovom tehnologijom, a već je počela njegova primjena u klinikama Sidneyja.

U videu saznajte više o tome kako radi ova tehnologija:

link
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene   Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene Icon_minitimened stu 02, 2014 11:08 pm

Za mene kažu da imam genetski sitnije vene ili tako nešto i redovito je muka mi naći venu da se izvadi krv, a u 99% slučajeva to je obavljala neiskusna medicinska sestra. Jedanput pri visokoj temperaturi sam išao vaditi krv i onesvjestio sam se jer me ova rokala u žilu pet minuta LOL :D
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene   Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene Icon_minitimečet stu 13, 2014 5:04 pm

Blago narkomanima... zubo
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene   Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene Icon_minitime

[Vrh] Go down

Nova tehnologija pokazuje gdje se nalaze vene
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.