Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Predsjednički izbori

Go down 
+6
leont
MoW
Chakotay
Jedi Mind Tricks
Novus ordo seclorum
Alpha
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimeuto sij 13, 2015 11:25 pm

@Blizz, koje su uopšte ovlasti predsjednika kod vas? Znam da je prije X godina bilo riječi o tome da su nešto "smanjili ovlasti" (za vrijeme Mesića, mislim). Pitanje je može li, uz najbolju volju, neki vršilac (ili vršalica-ona za zob cerek ) te dužnosti nešto konkretno napraviti?

@leont, na toj slici piše "sejšeli, 12.01.2015."

Bogme se te Kolinde Zgrabime-Zakitarović treba čuvati. Čekajući rezultate izbora, rekla je "ispričajte me, moram kratko na zahod!" zatim pobjegla kroz prozor, skočila sa petog sprata ravno na ekperimentalnu letjelicu X-33, odletjela na Sejšele, skinula se na plaži, uslikala i brže bolje se vratila u svoj stožer a da niko nije ni primjetio da je nema. lol
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimesri sij 14, 2015 2:06 am

Zašto je Josipović doživio pad na ovim izborima? Zato što je prethodno bio pao za vrijeme svog predsjedničkog mandata u Srbiji pred stranom publikom - https://www.youtube.com/watch?v=CrDwTOVWlZM    lol

A slučaj Šešelj koji se dugoročno valjao po medijima pred izbore dokrajčio ga je pred domaćom publikom.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimesri sij 14, 2015 1:42 pm

Archangel je napisao/la:


@leont, na toj slici piše "sejšeli, 12.01.2015."

Bogme se te Kolinde Zgrabime-Zakitarović treba čuvati. Čekajući rezultate izbora, rekla je "ispričajte me, moram kratko na zahod!" zatim pobjegla kroz prozor, skočila sa petog sprata ravno na ekperimentalnu letjelicu X-33, odletjela na Sejšele, skinula se na plaži, uslikala i brže bolje se vratila u svoj stožer a da niko nije ni primjetio da je nema. lol

Pogledaj postere na sajtu pa ces videti da to nema veze sa sejselima
http://vukajlija.com/zabava/posteri?strana=1

A kada je vec rec o izborima:

Svaka politicka stranka,njeni lideri kao i uticajni clanovi  su pod direktnom kontrolom sluzbe drzavne bezbednosti/DB-a, ranije UDBA/ i tu
nema izuzetaka. DB je taj koji i pravi neke stranke za svoje potrebe.
DB kontrolisu domaci masoni a njih Zapad.

Nema nijedne vlade u SR a tako je verovatno i u HR bez clanova masonskih loza ili trilaterala - i predsednika i premijera, ministara,
savetnika...
Zasto bi oni koji imaju moc dozvolili da oni koji nemaju nikakvu
moc/obicni gradjani/ odredjuju ko ce biti na celu jedne zemlje.
Oni koji imaju moc imaju medije, prave TV programe koje ce gledati ti
koji nemaju nikakvu moc a misle da je imaju. U DB se tesko ulazi a jos
teze izlazi.Jedino ako si im iz nekog razloga interesantan pa te ili
ucene ili ti nesto obecaju.Najcesce se to prenosi sa kolena na koleno
-deda radio za DB pa sin,  pa radi i unuk.To vuce korene jos iz perioda
komunizma i zato su te strukture izuzetno jake u SR a slicno je
verovatno i u HR.

Tako je maknut Milosevic i doveden Zoran Djindjic a onda im je i on
zasmetao pa su doveli Borisa Tadica. A kada je i on poceo da biva
neposlusan izvukli su iz Seseljeve Radikalne stranke Tomu Nikolica i
Acu Vucica, napravili im stranku i doveli na vlast a narod je na
"izborima" sve te promene samo  propratio i aminovao misleci da o bilo
cemu odlucuje. Tog treceg kandidata na predsdnickim izborima u HR su
verovatno napravile te sluzbe jer one imaju iskustvo i znaju kako se
odradjuje posao.A kada sam video da je Kolinda bila u Nato-u i clan je
trilaterale - sve postaje potpuno jasno jer se takav kandidat ne
izbacuje u prvi plan tek tako vec se ide na sigurno i tu nema greske.
Pa Tomi Nikolicu je Zapad  cestitao pobedu na "izborima" dva sata pre
zatvaranja biralista. Rezultat izbora se u stvari unapred zna jer su
izbori samo forma.

Postoji jos nesto sto se dogadja a to je da se izbori prodaju. Iza
zestoke kampanje stoji u stvari dogovor - za toliko i toliko para.
A narod se pali, glasa, navija a glumci glume ono sto im je receno i to
lepo unovce.

Ne pratim nesto politiku ali vidim da u srpskom parlamentu  vise nema
nijedne nacionalisticke partije. Uglavnom su to prozapadno orjentisane
partije i umerena levica. Kada bi se danas odrzali izbori bilo bi isto.
Nacionalizam jednostavno vise ne prolazi. U HR. izgleda to nije slucaj
jer mi se cini a vi me ispravite ako gresim, da neke partije
odrzavajuci i potpaljujuci taj nacionalizam obezbedjuju sebi egzistenciju na politickoj sceni.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimesri sij 14, 2015 7:08 pm

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimepet sij 16, 2015 12:03 am

Alpha je napisao/la:
@Chak...ma di ti ima dobre izjave? Priznajem da nisam puno pratila al baš zato jer kad god sam nešto čula bilo je božesačuvaj. Njen prvi govor temeljio se na povišenom tonu i pljuvanju po Josipoviću. To je dovoljno da se vidi kakva je osoba ispred nas. Neodgojena i nesposobna (osim za samu sebe sigurno). Kako se to vidi? Jednostavno, kada netko ima pristojnost, pamet, namjeru i sposobnost onda priča normalnim tonom, ističe svoje ideje, svoje prednosti, svoje planove i nema potrebu izdizat se tako da pljuje po drugima.

Po njenim nastupima doima se da je stavljena kao nečija marioneta dok ona sama nema neku ambiciju oko tog položaja. To se vidi opet iz načina na koji prezentira nešto a vidiš po gestama i tonu na koji govori da ni sama ne vjeruje u to već da je naučila na pamet i sad izlaže - i to loše.
Pa nije baš pljuvala po Josipoviću u svom prvom govoru, dapaće zahvalila mu je, pa su iz publike zviždali, a ona je rekla "molim vas nemojte". Meni je to bilo jako korektno od nje. Naravno čuo sam i govor Karamarka prije nje i to je bio pravi HDZ govor i on se želi nametnuti kao netko tko će nju kontrolirati ali mislim da će ga ona brzo otkantati. Nije ona ni glupa ni naivna. Iako nisam glasao za nju, nadam se da će ispunit barem neka od svojih obećanja :)

@Arc kod nas predsjednik/predsjednica nema baš neke velike ovlasti, veće ovlasti ima premijer, ali ona može predlagati i ti prijedlozi imaju veću snagu nego da ti ili ja nešto predložimo.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimened sij 18, 2015 3:47 pm

Archangel je napisao/la:
@Blizz, koje su uopšte ovlasti predsjednika kod vas?

Izvoli

Nisu prevelike i dosta ovisi i o samoj vladi. Ono što može raditi je davati prijedloge i ukazivati na bitne probleme ("Može predložiti Vladi da održi sjednicu i razmotri određena pitanja te može biti nazočan sjednici i sudjelovati u raspravi;") što je izrazito bitno za raditi. Nešto ne valja u državi, on to može iznijeti i predložiti da se traže konkretna rješenja. On može biti i treba biti bitna karika u tim procesima, a ne pasivna karika. A mi hvala bogu imamo toliko problema u državi da se ima što raditi po tom pitanju. Isto tako može kritizirati, i to je bitno raditi dok treba, a ne opet pasivno promatrati. Predsjednik je kao "šef" države, može itekako zagalamiti čak i preko medija o nekim problemima.

Za Josipovića praktički nisi znao da postoji tih 5 godina kako je bio predsjednik. Tu i tamo je bilo nešto. Vidjet ćemo što će Kolinda napraviti i hoće li biti nešto aktivnija, ili će nastaviti gdje je Joso stao.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimepon sij 19, 2015 3:11 pm

@Chak...gle, ne mogu se kladit da je bio prvi-prvi govor al ak i nije bio prvi onda je bio drugi ili treći. Dakle među prvima svakako. S druge strane argument da se zahvalila i rekla publici da ne zviždi nije ni blizu nešto što bi se trebalo isticat. To spada u najosnovniju kulturu a od osobe koja se kandidira za predsjednika/cu ipak očekujem tu najosnovniju kulturu. Ili želiš reći da je i to očekivanje previše? :P
No, u sve u svemu puno previše pljuvanja je tu bilo i dvije-tri formalne izjave/zahvale/isprike zbilja ne mogu sakriti stvarnu pojavu.

Bit će problem kad HDZ prođe na parlamentarnima što Blizz kaže...al jbg...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2015 3:32 am

Nisam jako dugo, a možda čak i nikad,  uspio biti toliko iziritiran ni sa jednim političarom ili općenito javnom osobom (govorim općenito u svijetu i po svim europskim, azijskim i američkim državama u kojima sam živio, a bio sam u Americi za vrijeme Busha najviše) koliko me iznervirala ova licemjerna, ljigava polu-foka od Kitarovićke...
   Josipović nije ama baš ništa napravio, čisto onaj pravnik - štreberko bez ikakvih muda, eurposki piun, Mesić je počeo brkat Kruške i pičke i laprdat po svemu i svačemu i mislim da su mu već živci i intelekt popustili pa je svašta stvarno trambulao, ali njih dvojica su andjeli čuvari sa nebesa uporedjujući ih sa ovom ogavnom tooroksačom ...
    Ona valjda stvarno vjeruje da je na "good side" .. valjda su joj toliko isprali mozak u Americi da ona brije kako je to sve super, kako je Nato divan a Arapi grozni, Amerika sjajna i brani svoju slobodu na bliskom istoku u ilegalnom i neobjavljenom ratu a njoj je posao (ovo se ne zajebavam, stvarno to radi, rekla je na Nedjeljom u Dva.. sjećate se kad sam je spominjao još tada) da kada Ameri bace bombu u 11 ujutro na grad od par milina stanovnika na pijacu punu civila i kada pobiju 400 kolaterlanih žrtava u jednom danu da ode i da se Ispriča lokalnoj vlasti, da im pare za neku lokalnu apoteku i prihvatilište i da "počisti leševe" i ruševine za sobom koliko može..
 ono malo ispod tepiha ..
   joooj ... ako postoji ijedna žena koju bi ikada udario u životu to bi bila ona ali nebi ju udario da ju ozljedim nego baš vritnjak u dupe ...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2015 3:12 pm

Kakve si sreće još bi joj se i svidjelo...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2015 3:40 pm

Tražim video iz 2013. iz NU2 gdje je Kolinda prvi put gostovala i uopće ga nema na youtube-u. Vjerojatno nije ovima u interesu da im njihova predsjednica lupa gluposti i da ju onda mogu prozivati zbog toga. Lijepo maknuli video i problem riješen.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2015 5:29 pm

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2015 6:18 pm

Da to je taj, dobro je da si našao
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimesri sij 28, 2015 9:09 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Tražim video iz 2013. iz NU2 gdje je Kolinda prvi put gostovala i uopće ga nema na youtube-u. Vjerojatno nije ovima u interesu da im njihova predsjednica lupa gluposti i da ju onda mogu prozivati zbog toga. Lijepo maknuli video i problem riješen.

hej Novus, ovdje su ti sve Nedjeljom u 2, sve na Rubu znanosti i sve emisije koje tamo nadjes možeš odmah i diretno gledati streaming .. odmah se pokrene, najbolji site za gledanje hrv. telke kad nešto propustiš .

http://www.hrt.hr/enz/nedjeljom-u-dva/

  i btw, hvala ti što se sjećaš toga kada smo pričali o njoj još onda..
 ne mogu vjerovati kakva hororistična baba .. odlučio sam ju spomenuti na SVAKOM svom javnom nastupu bilo koje vrste , na svakom radio ili tv intervjuu na koji me pozovu ..
  dat ću sve od sebe to činiti na objektivan način i potrkrepljeno faktima ali nema šanse da mi se neće omaknuti nešto ad hominem ...a ako se omakne super jer neću ništa plaćati već tražiti zatvor, to je već solidan početak solidnog publiciteta ..
   Ne mogu izraziti riječima koliko mi se gade takve spodobe ...
 smećarka, licemjerna, brown-noserica, imperijlistička oportunistička-ogavna-ljigava kravetina koja se ispričava u ime Nato-a .... i hrvatska za "to" glasa.. ?
    za popizdit...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimesri sij 28, 2015 10:16 pm

Hvala na ovom linku :)

Kad već spominješ glasanje, koliko je moguće manipulirati glasovima? Da li američki elektorski princip omogućava naštimavanja, da li je možda u RH bilo tako nešto?
Jer ova kolinda doista zvuči kao mokri san onih interesnih skupina koje istražujemo.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimesri oľu 11, 2015 6:33 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Hvala na ovom linku :)

Kad već spominješ glasanje, koliko je moguće manipulirati glasovima? Da li američki elektorski princip omogućava naštimavanja, da li je možda u RH bilo tako nešto?
Jer ova kolinda doista zvuči kao mokri san onih interesnih skupina koje istražujemo.

Ma moguće je sa današnjom tehnologijom i sa beskonačnim sredstvima (parama) s kojim raspolaže svaka "Korporatokracija" dobiti ili naručiti što hoćeš... takva čuda od gadgeta, orudja i "igračaka" za koja ni ne znamo da imamo danas na planeti to jest da su izmišljena (pogledaj par epizoda "mindBlow-a na Youtube-u ako nisi, sve su prilično ok, ali svakih par epizoda vidim neku inovaciju koja je fakat "mind Blow", ne znam jesi li to gledao ranije?)
i Ja sam vidio nešto zanimljivih stvari koje nisu bile u opticaju za običan puk, mislim nisu ih serijeski proizvodili za civilnu upotrebu iako su ljudi znali za njih, a koje bih i danas volio imati jako rado doma...
Ali to je bilo u pra-davnoj prošlosti kada sam se aktivirao na godinu i pol u jednu službu koja spada pod vojsku (ne u hrvatskoj i ne kao vojnik) 97-me, danas, pitaj svetog Unicorna što imaju ....


Ali nije poanta u tome Novus; ti bi to barem trebao znati k'o vodu pit'...
transnacionalni bankarsko-energetski karteli i svi ti umreženi i inter-merged giganti od korporacija uopće nisu zabrinuti niti sekunde (vjerujem niti pretjerano zainteresirani) tko će pobijediti na bilo čijim izborima jer tko god da pobijedi oni ga već hrane iz iste zdjele iz kojeg hrane i onog koji je izgubio ....
Pa u hrvatskoj je 190 istih ljudi od 90-te do danas na vrhu države (a mi se smijali Tuđmanu kako mu neće baš uspjeti ta priča sa 200 bogatih obitelji i ostali kao "srednji sloj" koji grca u kreditima) ...
Jedino kada je neki od tih gigantskih firmi malko zabrinut je kada treba izvesti nešto pedantno, precizno i toliko dobro da nebi morali smirivati neke potencijalne revolucije ili unutarnje nemire za koje znaju da se kuhaju naravno ...
Tada privatni sektor namješta dva mandata unaprijed tko će pobijediti i kada je sranje JAKO veliko i treba spašavati umjetno "blagostanje" kao recimo amričko onda recimo moraš izabrati Busha JR. da bi čovjek počeo par ratova i poslije njega da bi smirio raju i da stvarno nebi morali imati "domicilnih problema" daju raji spasitelja, prvog "crnca" u Bijeloj Kući, čovjeka koji je retoričar, točan i precizan (ili ako ništa drugo barem zna čitati telepromter kako treba);
Samo da bi saznali nakon 2 godine zašto su ga postavili, iako su to mogli znati već sutra dan jer čim je zasjeo na stolicu predsjedničkog ureda (16 sati nakon što je izabran) u kabinet je uveo 10-ak (ili više, ne sjećam se točno) potpuno istih ljudi koje je imao Bush...
...to nijedan "liberal" nebi napravio jer su to ljudi koji donose prepise amandmana i koji defakto odlučuju koji prijedlozi zakona će se u javnosti uopće pokazati kao postojeći a koje neće nikada vidjeti, i to čak ni oni koji glasaju za zakone neće znati da postoje riješenja, ali da riješenja više nisu poželjna stvar u Americi...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitimesri oľu 11, 2015 9:48 am

Za mindblow nisam čuo još, pogledati ću prvom prilikom.
Mislim da je zanimljivo kako ustvari dosta ljudi je čulo za tih famoznih 200 obitelji, ali kako malo ljudi uopće zna da je taj projekt uopće uspio. Mislim da je i rat na ovim prostorima naručen upravo kako bi došao taj "poredak" u našu jadnu zemljicu.
Što se tiče obame, taj lik je toliko proziran, da ja ne mogu vjerovati kako narod ne kuži da je riječ o totalnoj lutki koja provodi upravo ono što je rekao u kampanji da neće raditi. Ali dobro to svaki radi.
Hipotetski kazano... da li bi ja mogao doći na poziciju predsjednika RH voljom građana ili je dovoljno isključivo potpora određenih "igrača".
Baš gledam u zadnje vrijeme seriju house of cards i mislim da je ona jedina realistična serija o politici.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Predsjednički izbori  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Predsjednički izbori  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Predsjednički izbori
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Izbori-glasovanje
» Izbori u Hrvatskoj
» izbori 2009.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: