Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad

Go down 
+9
Athena
MoW
Deti
Hladni
Chakotay
tinityrannical
Archangel
Novus ordo seclorum
Mediterano Blanco
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimepet lis 02, 2015 9:55 pm

MoW je napisao/la:
Studije su pokazale da je muškarac sretniji i dugovječniji ako je u braku, dok je za ženu upravo suprotno pokazano da je istina. Najdugovječnije i najsretnije su one koje se nikad nisu udavale, u prosjeku. Tako da ti izjava da je najbolje biti sam ne stoji, barem ne iz muške perspektive.

[citation needed] Jer ja bi volio pogledati te studije i proučiti ih.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 12:44 pm

Archangel je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Studije su pokazale da je muškarac sretniji i dugovječniji ako je u braku, dok je za ženu upravo suprotno pokazano da je istina. Najdugovječnije i najsretnije su one koje se nikad nisu udavale, u prosjeku. Tako da ti izjava da je najbolje biti sam ne stoji, barem ne iz muške perspektive.

[citation needed] Jer ja bi volio pogledati te studije i proučiti ih.

Da... eto idem odmah samog sebe demantirati. Pogledao sam detaljnije relevantna istraživanja... navodim u nastavku:

O braku i dugovječnosti te zdravlju:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21526396
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25844496

O braku i sreći:
http://www.nber.org/papers/w20794.pdf
http://news.msu.edu/media/documents/2012/05/3eee4c51-e850-4028-ad59-bff3e186b9d0.pdf

Ukratko: duže žive oni koji su u braku, a imaju i bolji kardiovaskularni status. Također, ljudi u braku su sretniji od onih koji nisu u braku, ali uglavnom zato što sreća s godinama života više opada za one koji nisu u braku nego za one koji jesu. Drugim riječima, ljudi u braku su manje nesretniji s godinama nego samci. :)

Što se tiče razlike u braku i dugovječnosti između muškaraca i žena, našao sam ovo:
http://www.demogr.mpg.de/files/press/1813_Press_Release_Drefahl.pdf
i ovo:
http://www.techienews.co.uk/9733692/men-said-to-gain-a-lot-healthwise-from-marriage-women-not-so-much/

Ukratko: muškarci imaju više benefita od ženidbe nego žene, iako za oba spola brak predstavlja poboljšanje po pitanju dugovječnosti i zdravlja.

Nisam naišao nigdje dokaza za one moje gornje ekstremne tvrdnje, tako da ćemo ostati na ovome, što je također zanimljivo.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 12:50 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:

Ekstem,iliti krajnost,jesu pre eksperimentisale,ali ne u takvom obimu i ne tako javno.Ok ,kazes treba da eskperimentisu da bi na kraju zakljucile sta im se svidja,ili odgovara,ali zasto drustvo ovo danasnje, pogotovo ovde na Balkanu zamera muskom eksperimentisanju a zenskom podrzava,doduse precutno i divi mu se a zvanicno je kao protiv perverznih-devijantnih radnji bilo kakve vrste i sa muske i sa zenske strane,ODNOSNO LICEMERJE?

Zato što je društvo na balkanu licemjerno. Ono također ima sliku o tome kakav muškarac treba biti - jak, moćan, pametan, glava obitelji - nikako peder ili nekakav eksperimentator, dok se ženama svašta tolerira jer su one u svjetonazoru balkanaca "samo žene", one će već svoje isprobati i onda će doći muškarcu koji će ju naučiti što znači biti glavni (a ne nekom eksperimentatoru).

Citat :

Uz to sto danasnje mlade devojke kenjaju na sva usta preko medija da nemaju nikakva prava u odnosu na muskarce i da su diskriminisane a defakto je da se danas zene-devojke  lakse i brze zaposljavaju,imaju popuste i akcije na raznim cenama odeca i obuca a i imaju akcije u vidu njihovih potrepstina i nocnog provoda koji im je danas sistem pruzio,sto muskarci nemaju a zale se da su tlacene od muskaraca a u skoro svakom aspektu danas itekako zavise od njih na neki nacin.LICEMERJE I PARAZITIRANJE NAJGORE VRSTE.MoW tebi je znaci ok sto su devojke-zene danas primarno Materijalistkinje a muskarci primarno emotivci i strastvene osobe?

Nije mi ok. Svejedno, ne bih rekao da su samo žene materijalistkinje - ima jednako toliko i muških materijalista. Samo ganjaju novac po cijele dane. Također, muškarci nisu primarno toliko emotivni otvoreni i strastveni kao žene. To je više ženska crta jer je ženama korisnija, tako da ne znam odakle ti to da su muškarci primarno takvi?
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 2:45 pm

MoW je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:

Ekstem,iliti krajnost,jesu pre eksperimentisale,ali ne u takvom obimu i ne tako javno.Ok ,kazes treba da eskperimentisu da bi na kraju zakljucile sta im se svidja,ili odgovara,ali zasto drustvo ovo danasnje, pogotovo ovde na Balkanu zamera muskom eksperimentisanju a zenskom podrzava,doduse precutno i divi mu se a zvanicno je kao protiv perverznih-devijantnih radnji bilo kakve vrste i sa muske i sa zenske strane,ODNOSNO LICEMERJE?

Zato što je društvo na balkanu licemjerno. Ono također ima sliku o tome kakav muškarac treba biti - jak, moćan, pametan, glava obitelji - nikako peder ili nekakav eksperimentator, dok se ženama svašta tolerira jer su one u svjetonazoru balkanaca "samo žene", one će već svoje isprobati i onda će doći muškarcu koji će ju naučiti što znači biti glavni (a ne nekom eksperimentatoru).

Citat :

Uz to sto danasnje mlade devojke kenjaju na sva usta preko medija da nemaju nikakva prava u odnosu na muskarce i da su diskriminisane a defakto je da se danas zene-devojke  lakse i brze zaposljavaju,imaju popuste i akcije na raznim cenama odeca i obuca a i imaju akcije u vidu njihovih potrepstina i nocnog provoda koji im je danas sistem pruzio,sto muskarci nemaju a zale se da su tlacene od muskaraca a u skoro svakom aspektu danas itekako zavise od njih na neki nacin.LICEMERJE I PARAZITIRANJE NAJGORE VRSTE.MoW tebi je znaci ok sto su devojke-zene danas primarno Materijalistkinje a muskarci primarno emotivci i strastvene osobe?

Nije mi ok. Svejedno, ne bih rekao da su samo žene materijalistkinje - ima jednako toliko i muških materijalista. Samo ganjaju novac po cijele dane. Također, muškarci nisu primarno toliko emotivni otvoreni i strastveni kao žene. To je više ženska crta jer je ženama korisnija, tako da ne znam odakle ti to da su muškarci primarno takvi?
Znaci drustvo na Balkanu ima nepravedan,folirantski i diskriminisuci odnos prema muskarcima generalno.To smo ustanovili,naravno da ima i muskih Materijalista danas nazalost,ali mnogo ima vise zena Materijalistkinja ovde na Balkanu i one to itekako isticu,bas zato sto je zenski polni organ danas postao roba nazalost,umesto kao sto je nekada prirodno bio reproduktivni,ritualni i intimni organ,kao sto je prirodno,iskonski i suptilno.Nekada su verovatno zene bile mnogo strastvenije i emotivnije od muskaraca,u vreme mog oca kada je bio mojih godina na primer,ali u zadnjih 30 godina na Balkanu su se skoro svi socioloski aspekti izokrenuli i izvitoperili,pa tako i zenski rod,sto za posledicu ima rokadu u vidu emotivnosti i strastvenosti.Pitas kako sam to zakljuci,pa na primerima mojih najboljih ortaka i poznanika u odnosu na zenski rod danasnjice. ;) .
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 3:19 pm

MoW je napisao/la:
O braku i sreći:
http://www.nber.org/papers/w20794.pdf
http://news.msu.edu/media/documents/2012/05/3eee4c51-e850-4028-ad59-bff3e186b9d0.pdf
Ja mislim da bilo kakva slična istraživanja ne mogu biti relevantna, jer su jako kontradiktorna.

Sama sam nailazila na članke istraživanja koja pokazuju da muškarci u braku, a sa djecom imaju primjerice veći rizik umrijeti od raznih bolesti i stresa. Istraživanja stalno pokazuju nešto novo, a treba razmišljati i u kojoj su zemlji primjenjiva pa tako ne može biti u Hrvatskoj, Americi ili Švedskoj.

U Hrvatskoj i na Balkanu, položaj žene u braku još uvijek nije (u prosjeku) najpoželjniji- prema istraživanjima, kod nas još uvijek mahom vrijedi podjela na ženske i muške poslove.
To znači da je žena u braku- odgojiteljica i služavka, dok očevi i supruzi nevoljko prihvaćaju ili dijele tu ulogu.
Mlađa populacija ponešto mijenja trendove, ali još uvijek nedovoljno, a najveći problem je u kućnom odgoju.

Koliko u današnjim uvjetima s time može biti zadovoljna jedna žena, vrlo je upitno. nezna

Obzirom na takve podatke i ostale prateće podatke (financijske probleme) i eventualne poteškoće koje donose djeca (opet na financijskom i drugom planu), sumnjam da jedan tipičan-prosječan brak na našim prostorima, donosi više krasote i divote.
O eventualnim stresovima nakon razvoda brakova i ostalom (rizik koji je realan), nije potrebno govoriti.

Mislim da je najbitniji osobni stav i očekivanje pojedinca- ima ljudi kojima je brak ili pronalazak životnog partnera bitna misija, bez koje ne mogu biti sretni ili čak samopouzdani, a ima onih koji su inertniji po tom pitanju ili im brak uopće nije na listi prioriteta.
Ima ljudi koji su nesretni čim nisu u nekakvoj vezi, a ima onih koji sami mogu biti itekako sretni i zadovoljni.
Sve je to miks navika, osobina pojedinaca, okruženja...

Citat :
U pravilu, žene traže sigurnost, prije svega materijalnu sigurnost. Ako im muškarac to ne može pružiti onda su ili nesretne ili se okreću drugom muškarcu koji to može. Rjeđe su one žene koje su same sebi dovoljne (u financijskom i emocionalnom smislu) i koje se s muškarcima petljaju samo radi užitka.
Ako se ovo doslovno prevede, ispalo bi da žene traže muškarce zato da na njima parazitiraju.

No, sumnjam da si baš to htio poručiti. misli Vjerojatnije je da si htio reći kako je jednoj ženi ipak poželjnije naći partnera sa stabilnim financijama, nego onoga u lošoj financijskoj situaciji. To je sasvim normalna stavka za razmatranje, posebno ako se planira zajednički život.

Ne mislim da je prihvatljivo da žene (ili muškarci) parazitiraju na račun svog partnera, iako svaka krpa nađe zakrpu.
S druge strane mi je skroz razumljivo da jedna financijski samostalna žena inklinira partneru, koji je podjednako (ili malo više) financijski superioran.
To je jako bitno i radi ravnoteže. Sumnjam da je ikome ugodno osjećati koliko je neravnopravniji ili slabiji od partnera, to posebno vrijedi za muškarce.
Mediterano Blanco je napisao/la:
To smo ustanovili,naravno da ima i muskih Materijalista danas nazalost,ali mnogo ima vise zena Materijalistkinja ovde na Balkanu
Žene uvijek traže nekakvu sigurnost (za potomstvo, obitelj) i to je tako genetski zapisano.
Ja vidim da danas muškarci možda nisu toliki materijalisti, ali su mahom itekako spremni ući u brak radi praktičnih razloga- zato jer im je potencijalna žena dobra 'dadilja' i buduća majka koja će im udovoljavati.
Štoviše, više puta sam svjedočila da su 'moderni muškarci' upravo to naglašavali kao presudni razlog ulaska u brak, posebno u srednjim godinama.

Zato mi se ne čini da vrijedi ono kako su muškarci veliki emotivci, a žene materijalistkinje. I jedni i drugi itekako prioritetnije biraju komfor i vlastitu korist, nego nekakve velike neuvjetovane emocije. Osim toga, brak je primarno praktična zajednica.


Zadnja promjena: Athena; sub lis 03, 2015 3:33 pm; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Dopuna)
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 3:28 pm

Athena je napisao/la:
MoW je napisao/la:
O braku i sreći:
http://www.nber.org/papers/w20794.pdf
http://news.msu.edu/media/documents/2012/05/3eee4c51-e850-4028-ad59-bff3e186b9d0.pdf
Ja mislim da bilo kakva slična istraživanja ne mogu biti relevantna, jer su jako kontradiktorna.

Sama sam nailazila na članke istraživanja koja pokazuju da muškarci u braku, a sa djecom imaju primjerice veći rizik umrijeti od raznih bolesti i stresa. Istraživanja stalno pokazuju nešto novo, a treba razmišljati i u kojoj su zemlji primjenjiva pa tako ne može biti u Hrvatskoj, Americi ili Švedskoj.

U Hrvatskoj i na Balkanu, položaj žene u braku još uvijek nije (u prosjeku) najpoželjniji- prema istraživanjima, kod nas još uvijek mahom vrijedi podjela na ženske i muške poslove.
To znači da je žena u braku- odgojiteljica i služavka, dok očevi i supruzi nevoljko prihvaćaju ili dijele tu ulogu.
Mlađa populacija ponešto mijenja trendove, ali još uvijek nedovoljno, a najveći problem je u kućnom odgoju.

Koliko u današnjim uvjetima s time može biti zadovoljna jedna žena, vrlo je upitno.

Obzirom na takve podatke i ostale prateće podatke (financijske probleme) i eventualne poteškoće koje donose djeca (opet na financijskom i drugom planu), sumnjam da jedan tipičan-prosječan brak po sebi na našim prostorima, donosi više krasote i divote.
O eventualnim stresovima nakon razvoda brakova i ostalom (rizik koji je realan), nije potrebno govoriti.

Mislim da je najbitniji osobni stav i očekivanje pojedinca- ima ljudi kojima je brak ili pronalazak životnog partnera bitna misija, bez koje ne mogu biti sretni ili čak samopouzdani, a ima onih koji su inertniji po tom pitanju ili im brak uopće nije na listi prioriteta.
Ima ljudi koji su nesretni čim nisu u nekakvoj vezi, a ima onih koji sami mogu biti itekako sretni i zadovoljni.
Sve je to miks navika, osobina pojedinaca, okruženja...

Mediterano Blanco je napisao/la:
To smo ustanovili,naravno da ima i muskih Materijalista danas nazalost,ali mnogo ima vise zena Materijalistkinja ovde na Balkanu
Žene uvijek traže nekakvu sigurnost (za potomstvo, obitelj) i to je tako genetski zapisano.
Ja vidim da danas muškarci možda nisu toliki materijalisti, ali su mahom itekako spremni ući u brak radi praktičnih razloga- zato jer im je potencijalna žena dobra 'dadilja' i buduća majka koja će im udovoljavati.
Štoviše, više puta sam svjedočila da su 'moderni muškarci' upravo to naglašavali kao presudni razlog ulaska u brak, posebno u srednjim godinama.

Zato mi se ne čini da vrijedi ono kako su muškarci veliki emotivci, a žene materijalistkinje. I jedni i drugi itekako prioritetnije biraju komfor i vlastitu korist, nego nekakve velike neuvjetovane emocije. Osim toga, brak je primarno praktična zajednica.
Brak je primarno drustveno konvecionalna zajednica,koja ima pre svega zadatak da osigura stabilnost drustva i obezbedi potomstvo,usput se podrazumeva da u braku partneri(musko-zenski) ulaze zbog uzajamnog postovanja,razumevanja a i nekih emocija,sada kakvih,to je vec diskutabilno pitanje.To je bilo uobicajno skoro hiljadu i po godina,sve do skoro,otprilike do WW2.Pa se socioloski trend u vezi braka generalno promenio i kasnije degradirao u puki instant-interesni kupo-prodajni ugovor nazalost a sve to sa namerom svetskih danasnjih mocnika da rasture porodicu kao STUB SVAKOG NAPREDNOG DRUSTVA i smanje populaciju ljudi na Zemlji,pre svega Belaca-Evropljana.A veliki udeo u tome imaju danasnje mlade simpaticne zene-devojke nazalost.Jer naucno je dokazano da je zenski mozak podlozniji manipulaciji,nego muski nazalost.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; sub lis 03, 2015 3:36 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 3:35 pm

Athena ima i slucajeva da danasnji muskarci ulaze u brak zbog neke koristi,prvenstveno zbog brige,titranja i paznje od strane zenskog partnera u licni-egocentricni korist i aspekt.Ali sta je u tome nesto mnogo lose,ne kazem, nije nesto specijalno,romanticno i dubokoumno,ali ako pogledas da danasnje mlade simpaticne-zene-devojke-Materijalistkinje ulaze u brak sa ruznim,matorim,kilavim,imucnim,bahatim Tajkunima,Kriminalcima,Spekultantima,Sarlatanima i itd., zbog materijalnih, licnih i parazitskih beneficija i poriva,u odnosu na zenske koristi,muske su mala beba,realno.Ja sam licno protiv bilo kakve koristi u vidu presudnog aspekta uopste u medjuljudskim i socioloskim odnosima-aspektima,tako i u braku.Hocu reci,ako hocete da budete nezavisne,stabilne i emancipovane,pa budite to i na delu-REALU,ne samo na recima i praznim pricama,naravno cast izuzecima. ;) .
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 3:44 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Brak je primarno drustveno konveciolna zajednica,koja ima pre svega zadatak da osigura stabilnost drustva i obezbedi potomstvo,usput se podrazumeva da u braku partneri(musko-zenski) ulaze zbog uzajamnog postovanja,razumevanja a i nekih emocija,sada kakvih,to je vec diskutabilno pitanje.To je bilo uobicajno skoro hiljadu i po godina,sve do skoro,otprilike do WW2.Pa se socioloski trend u vezi braka generalno promenio i kasnije degradirao u puki instant-interesni kupo-prodajni ugovor ...
To baš nije točno, jer je brak i u prošlosti bio interesna zajednica.
Ne tako davno, bilo je sasvim uobičajeno da roditelji i porodica ugovaraju brakove. Niti danas nije puno drukčija situacija i brakovi se često kroje radi zajedničkih interesa i kompatibilnosti (primjerice vjera), samo što nema vidljive prisile.

Što je gora osobna financijska situacija, to se više vodi računa o tom praktičnom aspektu pri ulaženju u trajnije odnose.
Mislim da su najmanje opterećeni time oni koji ne moraju razmišljati o takvim tekućim problemima.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesub lis 03, 2015 3:51 pm

Athena je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:
Brak je primarno drustveno konveciolna zajednica,koja ima pre svega zadatak da osigura stabilnost drustva i obezbedi potomstvo,usput se podrazumeva da u braku partneri(musko-zenski) ulaze zbog uzajamnog postovanja,razumevanja a i nekih emocija,sada kakvih,to je vec diskutabilno pitanje.To je bilo uobicajno skoro hiljadu i po godina,sve do skoro,otprilike do WW2.Pa se socioloski trend u vezi braka generalno promenio i kasnije degradirao u puki instant-interesni kupo-prodajni ugovor ...
To baš nije točno, jer je brak i u prošlosti bio interesna zajednica.
Ne tako davno, bilo je sasvim uobičajeno da roditelji i porodica ugovaraju brakove. Niti danas nije puno drukčija situacija i brakovi se često kroje radi zajedničkih interesa i kompatibilnosti (primjerice vjera), samo što nema vidljive prisile.


Što je gora osobna financijska situacija, to se više vodi računa o tom praktičnom aspektu pri ulaženju u trajnije odnose.
Mislim da su najmanje opterećeni time oni koji ne moraju razmišljati o takvim tekućim problemima.
Bio na Balkanu u vreme turske okupacije i kod aristokratije evropskih monarha,ne kod svih,ali u vecini slucajeva da.Dok kod obicnih gradajana-ljudi-smtrnika uglavnom u Evropi to nije bio slucaj,osim na Balkanu u vreme turskog ropstva,kao sto sam vec rekao.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimened lis 04, 2015 10:17 am

MoW je napisao/la:
Što se tiče razlike u braku i dugovječnosti između muškaraca i žena, našao sam ovo:
http://www.demogr.mpg.de/files/press/1813_Press_Release_Drefahl.pdf
i ovo:
http://www.techienews.co.uk/9733692/men-said-to-gain-a-lot-healthwise-from-marriage-women-not-so-much/

Ukratko: muškarci imaju više benefita od ženidbe nego žene, iako za oba spola brak predstavlja poboljšanje po pitanju dugovječnosti i zdravlja.

Ne znam na koje "ekstremne tvrdnje" misliš u daljnjem tekstu, ali meni je ovo prilično ekstremno jer odudara od i iskustva i obzervacije da su upravo žene te koje najviše inzistiraju na braku, te ako bi to bilo tačno što ti tvrdiš da je brak za njih nepovoljniji nego za muškarce, postavlja se pitanje odakle ta famozna opsesija brakom?

Ova gore prva referenca je neka izjava za medije, članak, i kad sam pokušao da dođem do izvornog članka preko linka na kraju, izgleda da ne postoji ili je premješten. Tako da ništa ne mogu reći o samom istraživanju. Osim toga, ne govori ono što si naveo: to je analiza koja poredi životni vijek muškaraca i žena u funkciji starosne razlike između njih, a ne braka kao braka. A ovaj drugi je iz druge ruke tako da izvor nije pouzdan.

Ali manje bitno. Poanta je da tvrdiš da "muškarci imaju više benefita od ženidbe nego žene" a to nije i ne može biti tačno iz prostog razloga što je termin "benefit" subjektivan, a u tvom kontekstu isti asocira sa dužim životnim vijekom što u prirodi nikako nije istoznačno sa koristan. Objektivno govoreći, najveći stepen "benefita" pruža reprodukcija gena, a, kao što nas primjer mužjaka pauka i bogomoljke uči, dugovječnost ne mora nužno da znači i veći stepen benefita. Dapače, mnogo je primjera koji govore suprotno.

Dalje, našao sam nekoliko studija koje govore suprotno tome što ti tvrdiš, ali linkaću samo jednu za koju mislim da je najrelevantnija, da ne kompliciram previše.

http://www.jstor.org/stable/350523

Ovdje kaže:
Citat :
If, as Bernard implies, the thousands of American young women who, with typical eagerness, marry each year are acting against their long-term interests, their behavior is a phenomenal example of mass irrationality [my emphasis] which has implications for all major theories of human behavior.

To je ono što sam i ja odmah primijetio i nikako mi nije jasno odakle nekome takva ideja. Kao što i tvoji izvori kažu, konkretno ovaj:

http://www.demogr.mpg.de/files/press/1813_Press_Release_Drefahl.pdf

bez obzira na to što navodno brak ženama smanjuje životni vijek žene ipak prefereiraju nešto starije muževe, i biraju brak generalno. Zašto? Pa, očigledno da imaju neki "benefit". Inače bi takav modus operandi propao odavno jer ne bi funkcionisao. Čisto u smislu prirodne selekcije. Nitko ih ne prisiljava ni na što, tako one hoće. A zanimljivo je i primijetiti da je za njih naročito nepovoljna varijanta u kojoj je muškarac mlađi. Parola "mlađe je slađe" za njih ne vrijedi. Postoje i razlozi zašto je tomu tako ali to je druga priča.

Važno je još napomenuti i da se rezultati studija mijenjaju s vremenom - oni ovise o političkim, sociološkim i inim uslovima što se tiču braka i osnivanja porodice, tako da nisu neko intrinzično svojstvo samog braka. U istom žurnalu na JSTOR.ORG sam našao i ovo:

http://www.jstor.org/stable/351999

gdje stoji da studije u periodu 1972-1986 pokazuju konstantan pad u pozitivoj vezi između braka i sreće, sa posebnim naglaskom na to da su muškarci koji se nikad nisu ženili sretniji a žene koje su u braku nesretnije. Naravno, to vrijedi za US, i ne znam koliko je primjenjivo na ostale zemlje sa drugačijim pravilima i zakonima (znamo da je Sjeverna Amerika postepeno postala Meka za razvode i da njihovi zakoni u Obiteljskom pravu inkliniraju ženama, pa stoga ovaj efekt nije iznenađujući).

Athena je napisao/la:
To znači da je žena u braku- odgojiteljica i služavka, dok očevi i supruzi nevoljko prihvaćaju ili dijele tu ulogu.
A de mi reci, ako je žena u braku, kako ti kažeš, "služavka" - šta očevi i supruzi rade za to vrijeme? Jel oni drkaju na kauču po cijeli dan i gledaju Big Brother i Farmu ko kraljevi dok ih žena služi pivom i grickalicama, ili dirinče od 7 do 17 ko magarci? Zađi malo po kućama i reci mi što vidiš. Ne zanimaju me neki izuzeci, već ono što ćeš najčešće vidjeti.

Athena je napisao/la:
U Hrvatskoj i na Balkanu, položaj žene u braku još uvijek nije (u prosjeku) najpoželjniji- prema istraživanjima, kod nas još uvijek mahom vrijedi podjela na ženske i muške poslove.

Koji bi "položaj žene u braku" bio po tebi idealan?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimened lis 04, 2015 7:54 pm

Archangel je napisao/la:
A de mi reci, ako je žena u braku, kako ti kažeš, "služavka" - šta očevi i supruzi rade za to vrijeme? Jel oni drkaju na kauču po cijeli dan i gledaju Big Brother i Farmu ko kraljevi dok ih žena služi pivom i grickalicama, ili dirinče od 7 do 17 ko magarci? Zađi malo po kućama i reci mi što vidiš. Ne zanimaju me neki izuzeci, već ono što ćeš najčešće vidjeti.
Ne, nego drkaju po kauču i gledaju tekmu pa nešto drugo pa nešto treće, nakon radnog vremena od 7-16 h, jer oni su se izmorili i valjda zaslužuju malo mira (a žena valjda nije).

A žena odradi radno vrijeme od 7-16 h, nakon toga sprema večeru, pere, bavi se sa djecom, između uskače sa roditeljskim sastancima.
Tako to masovno vidim po kućama u generacijama malo starijih parova (generacije roditelja i nešto mlađi), a kod mladih vidim tendenciju nekih promjena, ali još je uvijek žena ta koja je najviše sa djecom i glavna u kućanskim poslovima.
Ili bude da mlađi muškarci navodno 'sasvim dovoljno pomažu u kući' (toliko da im otpadne od ruke), ali neće sudjelovati u održavanju čistoće domaćinstva na jednoj razini, jer po njihovom mišljenju nije potrebno i predstavlja sitničarenje svakodnevno bacati dlake iz kade ili jednom tjedno oprati wc. To 'sitničarenje' je opet na ženinim leđima.
Tu bi još dodala da mislim kako danas mlade žene također sve više postaju nemarne i iznimno neuredne, što je jedna velika mana. neides

Muškarci, uskaču "da malo pomognu ženi" (to točno tako tumače i mislim da su ista istraživanja objavljena u Večernjem listu), iz čega proizlazi da briga za kućanstvo isključivo ženin posao.
Činjenica je da to više baš i nije provedivo, otkad su se žene zaposlile i rade kao muškarci, ali period takvih promjena koji traje skoro jedno stoljeće još nije donio promjenu u svijesti kako su se stvari promijenile i više ne mogu biti iste.  

Citat :
Koji bi "položaj žene u braku" bio po tebi idealan?
Položaj u kojem bi zaposlena žena sudjelovala u kućanskim poslovima i  brizi oko djece, podjednako kao i muškarac, a ne 80%.
Može žena preuzeti i brigu za cjelokupno kućanstvo i odgoj djece na sebe, ali pod uvjetom da onda bude 'full time domaćica', a muškarac jedini radi i donosi pare u kuću.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimeuto lis 06, 2015 9:43 pm

Athena je napisao/la:
Ne, nego drkaju po kauču i gledaju tekmu pa nešto drugo pa nešto treće, nakon radnog vremena od 7-16 h, jer oni su se izmorili i valjda zaslužuju malo mira (a žena valjda nije).

Virni malo okicama lepim u Državni zavod za statistiku. Rade li i muškarci i žene iste poslove? Je li isto provesti cijeli dan na skeli i nabijati žuljeve na guzici u nekoj trgovinici? Ko više radi? Ko više zarađuje? Na čijim leđima počiva ekonomija? Ko stvara? Ko proizvodi? Pogledaj brojeve. Muškarci rade sve ono što je najteže, tamo gdje se kičma lomi. A ti bi da i kad dođe kući s mrakom još bude na nogama i igra? A žena dođe kući (pod uslovom da radi) čista ko sunce, i teško joj je staviti suđe u mašinu da se opere?

E vala snašo, široko ti polje - traži sebi đe ti je bolje!

Athena je napisao/la:
A žena odradi radno vrijeme od 7-16 h, nakon toga sprema večeru, pere, bavi se sa djecom, između uskače sa roditeljskim sastancima.

Kakvu večeru sprema? File minjon? Jel teško skuvati tri-četiri tanjira kakve supice?

Kako pere? Prakljačom u potoku? Ubaci veš jednom-dvaput sedmično u mašinu koju joj je muž nabavio da joj se prsti ne bi raskvasili i još mu nabija na nos što i to mora?

E pa snašo, široko ti polje - traži sebi nešto bolje!

Athena je napisao/la:
Tako to masovno vidim po kućama u generacijama malo starijih parova (generacije roditelja i nešto mlađi),

Generacije naših roditelja i nešto mlađi više nemaju djecu, nego u najgorem slučaju tinejdžere koji završavaju srednju. Samo napominjem.

Athena je napisao/la:
...a kod mladih vidim tendenciju nekih promjena, ali još je uvijek žena ta koja je najviše sa djecom i glavna u kućanskim poslovima.

Briga za djecu, stare i nemoćne je ženski posao. Ne zato što sam ja tako odredio, već priroda. Donedavno nije ni postojao posao zvani "medicinski brat". To potiče od tzv. "majčinskog nagona", zvog kojeg žene čine ogromnu većinu u područjima kao što su odgojiteljstvo i staranje za nemoćne. Ako kojoj to ne odgovara, uvijek može pitati mog šefa za posao. Čujem da je dobio gradnju neke banke, tako da će mu trebati još radnika. Lopata ima, čizama ima, svega ima. Samo treba dobre volje.

Citat :
Ili bude da mlađi muškarci navodno 'sasvim dovoljno pomažu u kući' (toliko da im otpadne od ruke),


A žene rade tako da im se, šta, zalijepi za ruku? Pa i to su budale svoje vrste! Ako pomažu onda to rade samo zato "da im otpadne od ruke", a ako ne pomažu onda opet ne valja? Da imaju imalo pameti, rekli bi:

"Alo, snašo, široko ti polje - traži sebi đe ti je bolje!" I problem riješen.

Athena je napisao/la:

Archangel je napisao/la:
Koji bi "položaj žene u braku" bio po tebi idealan?
Položaj u kojem bi zaposlena žena sudjelovala u kućanskim poslovima i  brizi oko djece, podjednako kao i muškarac, a ne 80%.

A zašto ne bi bilo idealan položaj žene da žena radi 0% a muškarac 100%?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimeuto lis 06, 2015 11:37 pm

Archangel je napisao/la:

Virni malo okicama lepim u Državni zavod za statistiku. Rade li i muškarci i žene iste poslove? Je li isto provesti cijeli dan na skeli i nabijati žuljeve na guzici u nekoj trgovinici? Ko više radi?
Ovako...ja pričam o primjerima ljudi oko sebe koje vidim, a ti muškarci uglavnom ne rade teške poslove u tvornici ni na skeli. Rade sjedilačke poslove, poslove u uredu, u školi ili sa papirima. Takvi muškarci navedene dobi i kategorije ne rade niti približno poslova u kućanstvu i sa djecom, koliko radi njihova također zaposlena žena.

Žene su još uvijek diskriminirane po pitanju dobivanja plaća i povlastica, to znam iz prve ruke i isto ne prihvaćam.
Citat :
Kakvu večeru sprema? File minjon? Jel teško skuvati tri-četiri tanjira kakve supice?
Jel teško da za promjenu isto napravi jedan zaposleni muškarac?
Jel teško jednom muškarcu sebi napraviti jedno jaje i ispeći šniclu ili mora čekati ženu da mu sve servira?

Ako mu to nije problem, sigurno da nije problem niti ženi. miga
Citat :

Kako pere? Prakljačom u potoku? Ubaci veš jednom-dvaput sedmično u mašinu koju joj je muž nabavio da joj se prsti ne bi raskvasili i još mu nabija na nos što i to mora?
Vidi se koliko muškarci znaju i cijene 'jednostavnost' ženskih kućanskih poslova. zubi

Svi materijali i sve odjevne stvari se još uvijek ne peru u mašini, nego na ruke- to znači da se sagneš, klečiš i rifljaš.
Kad je sve to tako jednostavno, opet ne vidim problema da muškarac nekad preuzme tu ulogu.
Citat :
Briga za djecu, stare i nemoćne je ženski posao. Ne zato što sam ja tako odredio, već priroda. Donedavno nije ni postojao posao zvani "medicinski brat".
Prema tome, jedini muški posao je što?
Raditi i po mogućnosti seksualno zadovoljiti ženu, tako da joj ružice cvatu dok njega i djecu hrani i služi od 0-24. roll Kome je to dovoljno, neka mu bude.
Ne priznajem takve podjele poslova, ali kao što sam rekla, naći će krpa zakrpu.

Archangel je napisao/la:
Koji bi "položaj žene u braku" bio po tebi idealan?
A zašto ne bi bilo idealan položaj žene da žena radi 0% a muškarac 100%?
Zato što osobno takvu poziciju ne smatram idealnom, budući smatram da je rad (bilo koja forma korisnog rada) krucijalna potreba čovjeka. Ako netko te potrebe nema (drugo je 'nemoć'), smatram da ne može u potpunosti ostvariti svoje (osnovne) potencijale kao ljudsko biće iliti doživljavam ga inferirornim. hekla
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesri lis 07, 2015 8:59 pm

Athena je napisao/la:
Žene su još uvijek diskriminirane po pitanju dobivanja plaća i povlastica, to znam iz prve ruke i isto ne prihvaćam.

Zašto to ne prijaviš policiji? Ako je tačno to što kažeš, to je povreda Zakona o ravnopravnosti spolova iz 2008. (IV DISKRIMINACIJA NA PODRUČJIMA ZAPOŠLJAVANJA I RADA, Članak 13, stavke 2 i 4).

Citat :
Prema tome, jedini muški posao je što?
Raditi i po mogućnosti seksualno zadovoljiti ženu, tako da joj ružice cvatu dok njega i djecu hrani i služi od 0-24. roll

Kao prvo, raditi i po mogućnosti seksualno zadovoljiti ženu su dva posla a ne jedan. Osim ako se ne radi o nekom žigolu pa je to dvoje moguće podvući pod jedan posao. :P

Kao drugo, ako joj "ružice cvatu" - to znači da se nema na šta žaliti.

Kao treće, ako "njega i djecu služi od 0-24" kad onda ide na posao? Ili dolazi s posla da spremi ručak, opere veš i vraća se opet na posao? Govorimo o zaposlenim ženama ne o full-time domaćicama. A to je onda druga kategorija sa drugačijim pravilima, koju si ti već pokrila u pretprošlom postu.

Kao četvrto, "od 0-24"? Gdje to žena ustaje u 02:00 da nahrani muža? Ili da mu nešto donese, da ga "služi"? Valjda oboje spavaju tad.

Citat :
Citat :
Koji bi "položaj žene u braku" bio po tebi idealan?
A zašto ne bi bilo idealan položaj žene da žena radi 0% a muškarac 100%?

Zato što osobno takvu poziciju ne smatram idealnom, budući smatram da je rad (bilo koja forma korisnog rada) krucijalna potreba čovjeka. Ako netko te potrebe nema (drugo je 'nemoć'), smatram da ne može u potpunosti ostvariti svoje (osnovne) potencijale kao ljudsko biće iliti doživljavam ga inferirornim. hekla

Ako je tako, onda je idealan položaj žene da ona radi 100% a muškarac 0%. Jer ona ne samo da radi, već "ispunjava svoju krucijelnu potrebu". Zar ne? Prema tome, što više radi to bolje za nju, ne? Tako može u potpunosti ostvariti svoje osnovne potencijale kao ljudsko biće. A to je bitno, zar ne? Dakle, što više raditi.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesri lis 07, 2015 10:03 pm

Archangel je napisao/la:

Zašto to ne prijaviš policiji? Ako je tačno to što kažeš, to je povreda Zakona o ravnopravnosti spolova iz 2008. (IV DISKRIMINACIJA NA PODRUČJIMA ZAPOŠLJAVANJA I RADA, Članak 13, stavke 2 i 4).
Policija ne reagira na isto po službenoj dužnosti i ne miješa se u povrede zakona. Radi se o tome da je očito donesen zakon (od vladajućih, naravno) kojim se direktno krši Zakon o ravnopravnosti, a to se neće riješiti preko policije.
No, nisam od onih koji samo gledaju.
Citat :

Kao drugo, ako joj "ružice cvatu" - to znači da se nema na šta žaliti.
roll
Ne, nego mnogi muškarci žele postići taj dojam kod žene, a da se uopće ne late nikakvog konkretnog, stresnog (kućanskog) posla, već stvari koje se niti ne mogu smatrati poslom ili od kojih u prvom redu oni imaju benefite. Valjda nekima i uspije zubi, što opet ovisi o ženi.
Citat :

Kao treće, ako "njega i djecu služi od 0-24" kad onda ide na posao? Ili dolazi s posla da spremi ručak, opere veš i vraća se opet na posao? Govorimo o zaposlenim ženama ne o full-time domaćicama. A to je onda druga kategorija sa drugačijim pravilima, koju si ti već pokrila u pretprošlom postu.
Pretjeruješ, mislim da je bilo jasno što sam željela poručiti karikiranjem.

Mnoge žene služe djecu i muža cijelo vrijeme kad su kod kuće ili skoro pa cijeli dan vikendom.
Citat :

Ako je tako, onda je idealan položaj žene da ona radi 100% a muškarac 0%. Jer ona ne samo da radi, već "ispunjava svoju krucijelnu potrebu". Zar ne? Prema tome, što više radi to bolje za nju, ne? Tako može u potpunosti ostvariti svoje osnovne potencijale kao ljudsko biće. A to je bitno, zar ne? Dakle, što više raditi.
Da, samo valjda radom želi ostvariti isključivo vlastite potencijale, a ne financirati zdravog parazita. Pretjerivanja o sadomazohističkoj potrebi za radom i njegovoj bezmjernoj koristi, zaista nisu potrebna.

Ne znam kojoj bi ženi bilo idealno raditi za ili umjesto normalnog radno-sposobnog muškarca.
Izuzetak su jedino djeca, nedonoščad, invalidi i starci, dakle nesposobni. Za njih se radi zato što se to mora, prema prirodnom i drugom zakonu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimesri lis 07, 2015 11:10 pm

Athena je napisao/la:
Radi se o tome da je očito donesen zakon (od vladajućih, naravno) kojim se direktno krši Zakon o ravnopravnosti, a to se neće riješiti preko policije.

A koji je to zakon? Možeš li mi ga pokazati?

Citat :
Citat :
Kao treće, ako "njega i djecu služi od 0-24" kad onda ide na posao? Ili dolazi s posla da spremi ručak, opere veš i vraća se opet na posao? Govorimo o zaposlenim ženama ne o full-time domaćicama. A to je onda druga kategorija sa drugačijim pravilima, koju si ti već pokrila u pretprošlom postu.

Pretjeruješ, mislim da je bilo jasno što sam željela poručiti karikiranjem.

Tehnički i strogo gledano - ti si pretjerivala a ja sam karikirao tvoje pretjerivanje. zubo

Citat :
Citat :
Ako je tako, onda je idealan položaj žene da ona radi 100% a muškarac 0%. Jer ona ne samo da radi, već "ispunjava svoju krucijelnu potrebu". Zar ne? Prema tome, što više radi to bolje za nju, ne? Tako može u potpunosti ostvariti svoje osnovne potencijale kao ljudsko biće. A to je bitno, zar ne? Dakle, što više raditi.
Da, samo valjda radom želi ostvariti isključivo vlastite potencijale, a ne financirati zdravog parazita. Pretjerivanja o sadomazohističkoj potrebi za radom i njegovoj bezmjernoj koristi, zaista nisu potrebna.

Ne znam kojoj bi ženi bilo idealno raditi za ili umjesto normalnog radno-sposobnog muškarca.
Izuzetak su jedino djeca, nedonoščad, invalidi i starci, dakle nesposobni. Za njih se radi zato što se to mora, prema prirodnom i drugom zakonu.

Čekaj malo, ja sam sad zbunjen. Je li rad sadomazohistička potreba ili krucijelna potreba? Ili je jedno ili drugo. Ja sam to shvatio u smislu da je krucijelna potreba samo ako nitko drugi osim nje nema koristi od tog rada? Bi li pod tim uslovom vrijedilo pravilo da što više radi, veći potencijal ostvaruje i ostvaruje krucijelnu potrebu?

Jerbo ako je doista krucijelna poteba, trebalo bi biti posve nevažno i petoga reda ko ima koristi od toga rada.

Ako je, naopako, bitno ko je uživalac plodova tog rada, onda pretjeran rad jeste sadomazohistička aktivnost.

Koje je od to dvoje?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimečet lis 08, 2015 12:19 am

Archangel je napisao/la:
A koji je to zakon? Možeš li mi ga pokazati?
Primjer jednog zakona koji se tiče izračuna mirovina i po kojem su žene očigledno diskriminirane na račun spola- muškarci pod istim uvjetima (staž, dob i ostalo) imaju pravo na povlastice, žene nemaju.
Imam članke i zakon, ali ne mogu sad vaditi.
Citat :

Čekaj malo, ja sam sad zbunjen. Je li rad sadomazohistička potreba ili krucijelna potreba? Ili je jedno ili drugo.

Rad je krucijalna potreba ljudskog bića. U trenutku kad on ide u sadomazohizam, a to znači ubijanje od rada ili rad kao jedina aktivnost čovjeka, rad umjesto svih ostalih radno sposobnih članova obitelji (a to bi bilo u onom tvom ekstremnom primjeru- rad pojedinca blizu 100%), tj. ako postoji takva potreba pojedinca, ona može biti predstavljati jedino disbalans.
Citat :
Ja sam to shvatio u smislu da je krucijelna potreba samo ako nitko drugi osim nje nema koristi od tog rada?
Naravno da članovi jedne obitelji (manje ili veće), imaju nekakvu korist od rada zaposlenih članova.

Citat :
Bi li pod tim uslovom vrijedilo pravilo da što više radi, veći potencijal ostvaruje i ostvaruje krucijelnu potrebu?
Ne, jer ne mislim da ostvarenju krucijalne potrebe za radom nužno pridonosi maksimiranje radne satnice, a posebno ne njegovoj kvaliteti (neka istraživanja koja propagiraju kraću satnicu). Bitna je mjera.

No, ako nema pritiska da pojedinac ostvaruje vlastitim radom preživljavanje za čitavo svoje kućanstvo, onda smatram da ima veći potencijal ostvariti svoju potrebu za radom na kvalitetan način.

Pretjeranim radom, čovjek ide izvan granica ostvarenja svoje krucijalne potreba za radom (a to nije jedina potreba čovjeka).
To je ekstremno i u konačnici štetno, jer se posvećenost samo jednom segmentu ili potrebi, odražava negativno na ostale segmente čovjekova života i uzrokuje disbalans.  

Ako pojedinac jedini uzdržava sve ostale radno (ne)sposobne članove obitelji, morat će još povećati standardnu satnicu (+8 sati) i bit će izložen stresu, a time raste rizik za kiksanje na poslu.
U tom slučaju, često slijedi neinspirativno doživljavanje rada od strane pojedinca koje postaje puko sredstvo potrebno za preživljavanje čitave obitelji i izvor pritiska.

Sukladno tome i takvim uvjetima, mislim da se krucijalna potreba za radom i potencijali pojedinca kao radnika, tako ne ostvaruju kako bi trebali.


Zadnja promjena: Athena; čet lis 08, 2015 12:56 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Dopuna posta)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimečet lis 08, 2015 12:54 am

Athena je napisao/la:
Archangel je napisao/la:
A koji je to zakon? Možeš li mi ga pokazati?
Primjer jednog zakona koji se tiče izračuna mirovina i po kojem su žene očigledno diskriminirane na račun spola- muškarci pod istim uvjetima (staž, dob i ostalo) imaju pravo na povlastice, žene nemaju.
Imam članke i zakon, ali ne mogu sad vaditi.

A možeš li poslije izvaditi? Ili da ga ja izvadim? Ili mi ga ti izvadi ili da ga ja odmah vadim...

Sve dok nije izvađen, sve je samo teoretsko naklapanje... ;)

Citat :

Rad je krucijalna potreba ljudskog bića. U trenutku kad on ide u sadomazohizam, a to znači ubijanje od rada ili rad kao jedina aktivnost čovjeka, rad umjesto svih ostalih radno sposobnih članova obitelji (a to bi bilo u onom tvom ekstremnom primjeru- rad pojedinca blizu 100%), tj. ako postoji takva potreba pojedinca, ona može biti predstavljati jedino disbalans.

Čekaj malo, brkaš stvari. Raditi 100% dok netko drugi radi 0% ne znači nužno ubijati se preko glave. Ne znači da si na 200% kapaciteta, samo da radiš više nego netko drugi. A to je tačno u svakom slučaju između tebi i nekoga, bilo koga na planeti.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimečet lis 08, 2015 12:59 am

Archangel je napisao/la:


Čekaj malo, brkaš stvari. Raditi 100% dok netko drugi radi 0% ne znači nužno ubijati se preko glave. Ne znači da si na 200% kapaciteta, samo da radiš više nego netko drugi. A to je tačno u svakom slučaju između tebi i nekoga, bilo koga na planeti.
Dobro. Primjenjivo na balkanske uvjete unutar same obitelji, hoćeš reći da se prosječan čovjek koji sam uzdržava cijelu obitelj ne ubija preko glave (bilo da radi na skeli prekovremene, da ostaje u uredu od osam do osam ili da radi paralelno tri posla)? misli
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimečet lis 08, 2015 7:39 pm

Ne, neću reći to. Hoću reći da ako osoba A ima ukupno 5 poslova da uradi, koje može uraditi, primjera radi, za dva sata, a ostatak vremena noge uza zid - dok osoba B ne radi ništa - to isto znači da osoba A radi 100% poslova u tom nekom domaćinstvu a osoba B radi 0%. Prema tome, osoba A, iako radi 100% poslova, ne ubija se od posla. Govor je bio o radu unutar domaćinstva a ne uzdržavanju porodice.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitimepon lip 05, 2017 4:27 pm

točno vidiga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad   Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Danasnje mlade devojke su generalno pokvarenije nego nekad
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Hrvatska glazba
» Rusi,Nemci i Spanci,kakvo generalno misljenje imate o njima?
» Nije mi sto je PITA,nego sto je recept na engleskom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: