Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Provjereni recepti :zubo:

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimeuto sij 13, 2009 5:33 pm

juhu whee
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 10:11 am

jučer smo ja i moja kćer očistile brdo višanja. to je bilo tako zanimljivo kava e sad, treba mi provjereni recept za kolač od višanja. ima li tko šta takvo, bila bi zahvalna?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 12:32 pm

Meni je savijača najbolja. Napraviš ili kupiš tijesto, staviš višnje, fino pošećeriš i ispečeš klopa
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 5:49 pm

mislim se u onaj tvoj recept od kolača sa sirom uvaliti višnje umjesto sira.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 6:31 pm

Bojim se da će ti se donja polovica tijesta previše smočiti od soka, iako se prva napola ispeče. Ako budeš pokušala javi kako je uspjelo, znatiželjna sam :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:27 pm

napravila sam po receptu mramornog kolača. jučer sam stavila višnje samo na vrh i dobro ih ocjedila upravo zbog ovog šta si napisala da bi se moglo desiti. međutim, to je ispalo super pa sam danas ponovila i to tako da sam ulila pola tijesta pa stavila višnje a onda ostatak tijesta i na vrh opet višnje. i nisam se bojala soka, dapače, žlicom sam nakapala još soka po vrhu. ispalo super i sočno.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:28 pm

Zvuči dobro klopa
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:33 pm

imam jedan problem kad pečem kolače, neročito biskvite za torte, a to je da mi se tijesto previše digne po sredini dok na krajevima to nije slučaj. to me smeta kad pravim torte. onda se izgubi onaj tortasti zubi izgled. da li se to vama događa? i pobogu koji je razlog tuzni
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:38 pm

Moja mama je skužila da joj se to događa zbog mazanja modla za tortu ili protvana što već koristiš. Pročitala je u udžbeniku za kuharsku školu (kupila ga je prije mog vjenčanja jer smo iz financijskih razloga svadbu slavili kod kuće) da rubove uopće ne treba mazati i posipati brašno. Staviš malo ulja na dno posude u kojoj misliš peći biskvit i razmmažeš ga samo po dnu. Na to staviš alufoliju i oblikuješ je prema dnu, a zatim je preokreneš tako da gore dođe zamaštena strana. Nikakvo brašno za posipanje se ne koristi. Uliješ tijesto i staviš u pećnicu predgrijanu (važno!) na 180 ili ev. 200°C (ako ti je pećnica starija i ne grije tako dobro). Dalje sve normalno radiš i stvar ostane ravna na vrhu hail

Još da dodam - tijesto treba nakon pečenja kad je mlako obrubiti nožem kako bi lakše izašlo van, nije neki problem
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:44 pm

ček, nisam baš skužila ovaj dio sa folijom. kažeš namažeš dno uljem pa preko toga foliju. ispada da je ulje ispod folije scratch
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:44 pm

Da, ali zatim okreneš foliju nakon što si je oblikovala prema dnu tako da je nauljeni dio gore :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:49 pm

n'ti miša, triba mi sve nacrtati misli
ok, probati ću bez folije i samo nauljiti dno. mislim da nebi bilo loše nauljiti i rubove kalupa da se tijesto ne hvata. sve ostalo mi je inače lako za napraviti, mislim na to vađenje. i meni je palo na um da baš to brašno neda tijestu da klizi tj. da se penje prema gore
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:58 pm

Nemoj, zalijepit će ti se potpuno doh
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimesri srp 01, 2009 11:01 pm

moraš mi onda nacrtati cerek ili bar slikati zubo
imaš vrimena do 22.08. zubi
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 11:50 am

Moja majka ima caku da ono pomargarini pobrašni i kad sipeče ona vrelu koru sitrese naopačke na dasku za rezanje da se poravna dok se hladi i ona joj bude ravno....

ja ne radim kalsične torte koje moraš prerezati i koje zahtjevaju pravilan oblik valjka pa se time ne zamaram.... zubo

Ali mislim da u jednoj knjizi kolača imam neke savjete vezano za to pa bacim oko i javim....
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:05 pm

LAZANJE:

crveni "umak"
na vrelom ulju propržim luk i češnjak
dodam 500 g mljevenog mesa, prodinstam da sipari sva voda iz mesa. Dodam pakiranje pasirane rajčica (mislim da je to onaj tetra pak od pola litre, onako četvrtastiji), dodam začine sol, papar, origano, lovorov list, itd. po želji. kuham to dok se ne zgusne.

bijeli umak

Na maslacu (margarinu) prpržim dvije do 3 žlice brašna i kad brašno požuti dodajem litru mlijeka uz stalno miješanje, i ostavim da prokuha. Kad prokuha skinem sa vatre i umiješam vrećicu do dvije parmezana (ovisi koliko imam u frižideru).

Kad to zgotovim: u tepsiju kou sam prethodno malo premazala nekom masnoćom (ulje,margarin, maslac) stavim sloj tijesta za lazanje, pa 1/4 bijelog umaka, pa 1/3 crvenog pa naribani sir.
Pnovim to još 2 puta, završim sa tijestom, koje prelijem sa preostalim bešamelom, te naribanim sirom.

Ostavim da stoji na sobnoj temperaturi oko 45 minuta, da malo ovo tijesto za lazanje omekša (njih ne kuham prethodno pa zato stoji na sobnoj temperaturi) i ona gurnem u rernu da se sipeku dok sir ne porumeni. Pečem na nekih 170 - 180 stupnjeva C.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:07 pm

E sad, u zadnje vrijeme radim uglavnom gljivaste lazanje onda samo mljeveno meso zamijenim sa pola kilograma nekih gljiva.

Crveni umak treba biti začinjeniji jer mi je bilei bez ikakvih začina....

Odlično idu uz bilo kakvu salatu zelene boje....

Eto stojim na raspoalganju za eventualna pitanja hekla
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:18 pm

meni je kuhinja naporan posao, zadnji put sam se uhvatio bez krpe za rernu zubi
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:20 pm

Stayter je napisao/la:

Au, pa zašto si to napravio? confused

Ali sad više nikad nećeš ponoviti istu grešku zubo
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:24 pm

Nefertiti je napisao/la:
Stayter je napisao/la:

Au, pa zašto si to napravio? confused

Ali sad više nikad nećeš ponoviti istu grešku zubo
zaboravio sam zubi a ruka mi je izgledala ko da sam zidu lupio samar zubo
to se nikad ne zna lol!
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 1:34 pm

Dobro si prošao, ako nisi mao plik.... shock
Dakle nisi od onih koji uče na svojim greškama miga
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 2:57 pm

nije postojala mogucnost da se pojavi plik preko cele sake jer je ruka zavrsila u hladnoj vodi zubi
jesam, samo sto sam to i tad znao da je vreo drzac, ali sam gledao film istovremeno ^^
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 9:06 pm

Nef, jako slično radim lazanje samo šta ne stavljam toliku količinu pasirane rajčice, i na kraju kad se bešamel ohladi stavim u njega jedno ili dva jaja pa izmješam. ne čekam 45 min da lazanje omekšaju. omekšaju sasvim dovoljno u pečnici.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimepon srp 06, 2009 9:37 pm

ja znam da spremam razne vrste jela zubi
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 10:45 am

floridana je napisao/la:
Nef, jako slično radim lazanje samo šta ne stavljam toliku količinu pasirane rajčice, i na kraju kad se bešamel ohladi stavim u njega jedno ili dva jaja pa izmješam. ne čekam 45 min da lazanje omekšaju. omekšaju sasvim dovoljno u pečnici.

zubo

E to sa bešamelom ima kojekavih varijacija na temu. Tražila sam po netu recepte pa sam svašta našla...i onda ostala kod ove svoje kvazi varijante bešamela...

Pa i ja mislim da bi bilo dovoljno u pećnicu ih gurnuti odmah, ali nekako sam navikla ovako, pa onda ujutro, čim ustanem i prisebim se, krenem sa izradom, složim i ostavim da stoji, a onda ih ispečem kasnije....

Stvar navike ofca
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Provjereni recepti :zubo:
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next