Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Provjereni recepti :zubo:

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 10:46 am

Stayter je napisao/la:
ja znam da spremam razne vrste jela zubi

5

A sad čekamo recepte zubo
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 10:58 am

sta je "pasirana rajcica"?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 11:16 am

ta bez jaja je brža jer ne moraš čekati da se smjesa ohladi. brzina mi je bitna jer ionako dosta vremena zahtjevaju lazanje
da čujem ili pročitamo šta to Stayter zna spremati zubi
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 12:02 pm

kad budes sam kuci... a potrosis sve pare sto ti tvoji ostave... glad te natera zubi
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 1:11 pm

OK, a gdje su ti recepti....

Ovi sa malim budžetom su sad popularni, priča se o krizi...
zubo

E, da ne zaboravim, pasirana račica ti je nešto kao sos paradajz ako ne i isto, možda malo manje koncentrirano i konzervirano.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 1:16 pm

pasirana rajčica je pasirana pomidora, ili ako hoćeš pasirani paradajz zubo
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 1:28 pm

znam da spremim... musaku(malo teze), boraniju, pasulj, lovacke snicle, gulas....
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 1:48 pm

Ajd kreni sa gulašom?
miga
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 4:27 pm

Nefertiti je napisao/la:
Ajd kreni sa gulašom?
miga
znam vise vrsta gulasa, sa pecurkama, govedinom... koji :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 5:32 pm

Sve, kreni redom, od goveđeg preko gljivastog pa na dalje i šire....
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimesri pro 02, 2009 12:49 am

Mmm njam njam,a ja idem u ugostiteljsku Skolu za Kuhara,cim budem imao dost vremena stavljam recepte,
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimesri pro 02, 2009 4:33 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
znam da spremim... musaku(malo teze), boraniju, pasulj, lovacke snicle, gulas....

svaka čast mladi kuvaru! ;) Sve volim što si naveo, stavi koji receptić :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 12:26 pm

Evo jedan izvrstan i jednostavan recept za ovo, ranoproljetno vrijeme.

Nađite vlasca na livadi ili ga kupite na tržnici. Uklonite smeđe travke, temeljito ga operite, narežite na što manje komadiće.
Razbijte dva-tri jaja, posolite ih i dodajte u njih malo vode. Zatim dodajte narezani vlasac i dobro sve izmješajte.
Ispecite kajganu na malo ulja.

Količina vlasca je po želji, ali trebala bi biti tolika da je zeleno otprilike u ravnoteži sa žutom bojom kajgane. Preporučam pojesti s kruhom, sirom i maslacem. :)

Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 11:19 pm

volim miris vlasca

i od mene jedan provjereni recept....

rižoto od šampinjona

gljiva (za nas četvero otprilike 300 g)
malo pancete
kapula
luk
mrkvica
malo crnog vina
riža- čaša od 2 i po dcl

na maslinovom ulju zažutim kapulu i sitno nasjeckanu pancetu. dodam mrkvice, luka i šampinjone narezane na kockice. sve to dugo pirjam, stavim začine ( vegetu, sol, papar, crvene paprike) ulijem dec crnoga vina i malo vode. pustim kuhati jedno pola sata na lagano. pri kraju stavim malo origana i petrusimena. rižu stavljam direktno u taj gulaš i dolivam vruće vode po potrebi. ugasim prije nego li riža postane mekana i poklopim da odstoji jedno 5 minuta.
to mi je baš dobar ručak i brzo se skuha.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 11:37 pm

Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Ribe

Malo lijepog vremena, volje, nekoliko zarona i evo rezultata zubi
Ove tri manje orade i brancin će malo pričekati, a ova donja (veća, oko 2,2 kg.) je bila današnji ručak.

Recept:
5 kg. krupne morske soli.
Pokriti dno posude u kojoj će se riba peći sa dijelom soli cca 1,5 cm najmanje.
Ribi izvaditi samo iznutricu, a ljuske neka ostanu.
Ribu lagano namazati iznutra maslinovim uljem, a može se staviti i neki lagani začin ali jako malo.
Staviti je u posudu za pečenje, i pokriti ostatkom soli tako da sa svih strana bude pokrivena sa najmanje 1,5 cm soli.
Al. folijom zatvoriti posudu odozgo i staviti u pećnicu zagrijanu na 200 st. C.
Peče se 35 - 40 minuta po kilogramu ribe.
Kad je riba gotova sol treba razbiti laganim udarcima kuhinjskim batom. Na soli ostanu sve ljuskice.

Ovo je recept za krupniju bijelu morsku ribu miga
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 11:45 pm

nije loše zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimesub oľu 26, 2011 2:19 pm

@Flo Fin i jednostavan kompletan obrok. Čini se i dosta začinjeno, očito voliš spicy hranu. :D

@Wanderer Najprije da čestitam na ulovu. Ima šta. zubi Recept je zaista originalan, nisam čuo da se riba peče u krupnoj soli. Reci, koliko soli ostane u ribi, ne bude li preslana?

Evo da i ja iznesem jedan vrlo jednostavan recept za šampinjone. :)

Kupite 250 g šampinjona (za 1-2 osobe). Narežite šampinjone na četvrtine. Narežite luka i propirjajte na malo ulja dok ne bude staklast. Dodajte šampinjone, posolite i popaprite po želji. Prema potrebi dodajte malo vode. Pirjajte na laganoj vatri 15-ak minuta dok gljive ne omekšaju. Pred kraj dodajte začinskih trava po želji (preporučam peršin, ružmarin ili majčinu dušicu) i kuhajte još 5 minuta.
Preporučam jesti s kruhom ili rižom i nekom salatom.

Majmun
wanderer

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimened oľu 27, 2011 1:10 am

MoW je napisao/la:

@Wanderer Najprije da čestitam na ulovu. Ima šta. zubi Recept je zaista originalan, nisam čuo da se riba peče u krupnoj soli. Reci, koliko soli ostane u ribi, ne bude li preslana?
Hvala Mow, imao sam malo sreće obzirom da je to bilo prvo ronjenje ove godine. Nisam baš pri nekoj kondiciji zubi
A što se tiče soli riba neće biti preslana jer morska riba se ne može presoliti :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimened oľu 27, 2011 6:55 pm

A čuj, od šake soli ako ju pojede čovjek umre. Toliko o nepresoljavanju. :D
To me zanimalo jer riba ima takvu kilažu, pa ako puno upije soli, onda nije jestiva.
U međuvremenu sam saznao od nekog iz Dalmacije da riba zaista ne bude slana ako ju pečeš u soli. Zanimljivo. :)

Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 10:23 am

MoW je napisao/la:
@Flo Fin i jednostavan kompletan obrok. Čini se i dosta začinjeno, očito voliš spicy hranu. :D

začinjena jeste ali ne prejako miga ne volim ljutu hranu
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 2:28 pm

floridana je napisao/la:
MoW je napisao/la:

začinjena jeste ali ne prejako miga ne volim ljutu hranu
zaboravila sam reći da dodam još malo konšerve. i baza je u tome da se glljive ne stavljaju sve odjednom jer puste previše vode pa se onda ne prži nego kuha. ja stavljam šaku po šaku. male tajne velikih kuhara :D
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 7:49 pm

MoW je napisao/la:
A čuj, od šake soli ako ju pojede čovjek umre. Toliko o nepresoljavanju. :D
To me zanimalo jer riba ima takvu kilažu, pa ako puno upije soli, onda nije jestiva.
U međuvremenu sam saznao od nekog iz Dalmacije da riba zaista ne bude slana ako ju pečeš u soli. Zanimljivo. :)
O tom sam i govorio, morska riba se ne može presoliti jer ne upija sol.

Evo još jedan recept sa krupnom soli. Naučio sam ga od ribara na Malti i svidio mi se, jedino je malo naporan za napraviti i zato je dobro raditi ga u društvu.

Svježe lignje se očiste i odstrani im se glava sa pipcima. Dakle koristi se samo tijelo lignji.
Tijelo se očisti od kožice i nareže na trake široke do jedan cm.
Trake od liganja se stave u plastični bujol (kantu) i doda se količina soli da pokrije trake. Bolja je krupna sol jer je lakše za raditi.
A onda se kanta treba tresti kružnim pokretima tako da su trake lignji i sol u stalnom trenju.
U bujolu će se nakon nekog vremena pojaviti gusta tekućina koju treba izliti i dodati novu količinu soli. To će se ponavljati nekoliko puta.
To traje otprilike jedan sat. I zato su potrebne najmanje dvije osobe jer jedna ne bi mogla sama to izdržati.
Nakon sat vremena meso lignje se izvadi i ispere u morskoj vodi.
Za svaku osobu se pripremi jedna keramička posudica u koju se stavi maslinovo ulje i začini po volji.
Trakice lignji se točaju u to i konzumiraju. Meso je izuzetno tečno i ukusno.
Poželjno je i dobro vino miga
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimepet lis 21, 2011 3:05 pm

Evo jedan provjeren kojim sam oduševljen. Probajte i ako vam se ne svide sastojci jer ja recimo nisam ljubitelj mlinci a mileram nikako ne volim

Dakle, skuhaju se mlinci po normalnom postupku u posoljenoj vodi i kada su kuvani pomješati sa 600 g milerama, jednim jajetom, malo papra, i špeka po želji. Tepsija se zatim namaže mašću ili uljem i pospe krušnim mrvicama, smjesa prebaci u tu tepsiju i stavi peći 30-45 minuta na 200 stupnjeva. Dobro je sa zelenom salatom pripremljenom sa jabučnim octom.

Trenutno to radim i obožavam to. A ko što rekoh, ne volim mileram nikako a mlinci su mi onak, prolaze zubi

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto stu 22, 2011 4:25 pm

Evo, sad sam malo eksperimentiro u kuhinji i otkrio toplu vodu zubi

Dakle otišo sam na tržnicu kvatrić i kupio krumpir ali sam vidio da neki tip prodaje brokulu; 3 komada po 5 kn pa reko da probam. Isti mi je uvalio i cvjetaču. I sad dođem doma i kontam šta sa svim tim. U planu mi je bilo napraviti si pomfrit i pohana pileća prsa ali sad kad imam brokulu i cvjetaču, napravio sam sljedeće:

Skuhao krumpir zajedno sa korom, brokulu, cvjetaču odvojeno. Povrće sam kuhao do pola, krumpir do kraja. Kad je sve bilo gotovo, ogulih krumpir i bacih ga na tavu da se peče i posolih ga. Dok je pomalo pocrvenio stavio sam kuhanu brokulu i cvjetaču na tavu i nabaco malo vegete.
Na drugoj tavi sam samo ispeko pileća prsa koja sam natrljao - vegetom (jbg, nemam nikakvih začina u svom skromnem studentskom stanu zubo )
Povrće sam skupa pržio na tavi nekih 10 minuta na najjačoj vatri i ispalo je ovo:

Provjereni recepti :zubo: - Page 7 2m6673m

Kad je bilo gotovo, shvatio sam da sam malo zeznuo količinu priloga al šta sad, znam za idući put zubo
Isto tako mi je žao što nisam imao maslinovo ulje, možda bi bilo bolje ali i sa suncokretovim je predobro. Oduševio sam se, 100 puta bolje od pomfrita i pohanog mesa lovely

Znam da nije ništa posebno ali moram se negdje pohvaliti sa svojim prvim samostalnim receptom zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitimeuto stu 22, 2011 4:36 pm

@Korplikan, bravo. ides
Ti si definitivno bolji kuhar nego ja. :P

Recept ti djeluje zdravo i lijepo izgleda pa mislim da ću i ja tako nešto probati. Jednostavno je, ali za mene dovoljno zahtjevno. :D

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Provjereni recepti :zubo:
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7