Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Provjereni recepti :zubo:

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:37 pm

Ima smrznute u škrinjama - te su uvijek očišćene, a i piše na ambalaži što je unutra. Na dolcu možeš platiti da se očisti riba, mojoj kolegici su na jarunskoj tržnici odere morski pas (koža mu je jako tvrda i žilava). Nemam pojma kako je s hobotnicama...
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 493
Registration date : 06.02.2008

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:37 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Moja baka je hobotnicu kuhala i onda kad je konalčno omekšala dodala krumpir i još kuhala dok nije sve omekšalo...

Na salatu sam probala s lukom (crvenim, tanko narezanim), malo octa i puno maslinovog ulja, soljeno naravno. Bilo je u restoranu pa nisam pitala dodaju li još nešto. Nije bilo loše ako me sjećanje ne izdaje jer je prošlo već gotovo dvadeset godina odonda mudri

dakle, tako , ipak je to tak jednostavno. ajde, baš ti hvala..
a čitala sam da ju je dobro smrznut na 24 sata pa stavit kuhat i da je onda fina, mekana, nije žilava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:39 pm

because the night je napisao/la:
Moja baka je hobotnicu kuhala i onda kad je konalčno omekšala dodala krumpir i još kuhala dok nije sve omekšalo...

Na salatu sam probala s lukom (crvenim, tanko narezanim), malo octa i puno maslinovog ulja, soljeno naravno. Bilo je u restoranu pa nisam pitala dodaju li još nešto. Nije bilo loše ako me sjećanje ne izdaje jer je prošlo već gotovo dvadeset godina odonda mudri

a čitala sam da ju je dobro smrznut na 24 sata pa stavit kuhat i da je onda fina, mekana, nije žilava

Je i moja baka ju je tukla batom za meso i smrzavala, ali ostajala je jako dugo žilava dok joj susjeda na moru nije rekla da stavi s njom kuhati pluteni čep. Onda je puno brže omekšala, a meni je to ostalo zagonetka - pluto i kuhana hobotnica misli
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:41 pm

Ima smrznute u škrinjama - te su uvijek očišćene, a i piše na ambalaži što je unutra. Na dolcu možeš platiti da se očisti riba, mojoj kolegici su na jarunskoj tržnici odere morski pas (koža mu je jako tvrda i žilava). Nemam pojma kako je s hobotnicama...

pa da, u biti...

jela sam morskog psa, fini mi je bio, bolji nego šaran koji mi je bio masan da sam skoro povraćala

jedino što nedavno nikako nisam mogla pojesti bio je zec!!

affraid

i još mi žena nije htjela reć, nego me neko vrijeme pustila da vjerujem da je to bila piletina. fuuuj, a ukusno je bilo priremljno, al ZEEC!! Al prije nego sam navalila, skuzila sam da je bio zec i nisam ga nitakla. ma fuj..
isto tako nikad ne bi mogla jest konjsko ili , ne daj bože, medvjeđe meso
ma kakvi, nisam mogla, nekak si nemren zamislit da jedem zeca
ne znam, zmiju bi mogla..
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:45 pm

Je i moja baka ju je tukla batom za meso i smrzavala, ali ostajala je jako dugo žilava dok joj susjeda na moru nije rekla da stavi s njom kuhati pluteni čep. Onda je puno brže omekšala, a meni je to ostalo zagonetka - pluto i kuhana hobotnica misli

a dakle to je to s tim plutom, od njega omekša..
a mozda neka kemijska reakcija..pluto upije nesto sto meso cini tvrdim. ili šta..

( a kolko košta hobotnica)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:46 pm

E to nemam pojma, nisam je stvarno nikad kupovala :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimeuto tra 15, 2008 9:44 am

ja kuham hobotnicu kao na gulaš. zažutim (ispirjam) kapulu na maslinovom ulju, zatim češnjak, dodam očišćenu hobotnicu i narezanu na komadiće i to sve pirjam još malo. začini- vegeta malo soli, konšervu od pomidora- jednu veliku žlicu. na kraju dodam krumpire nakidane na velike kocke i pustim da kuha dok se krumpir ne skuha. hobotnica se obavezno prije mora skuhati da bude mekana.
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepet tra 18, 2008 8:43 pm

e ovo mi se jako sviđa
mislim i ja bi tako, znam da sve počinje od maslinovog ulja, češnjaka i peršina, znam, s tim sastojcima bi instinktivno počela...nije da ja stvarno ne znam sta radit s hobotnicom, samo sam se malo...jel...pekmezila... lovely

i ne znam zasto sam uopće zatupila tolko s tom hobotnicom... lol! ne znam sta mi je bilo taj dan.. Boink
pa znam ja kuhat gica
sam kaj mi se sviđa ovaj gore recept
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimened tra 20, 2008 4:16 pm

pa nije nitko ni rekao da ne znaš confused
edit: aj stavit ću i ovaj smajlić zubo da ne misliš da mislim ozbiljno lood
i dobro je hobotnicu ako se ima vrimena za to zalediti. tako se omekša i kad je kuham da omekša ne dodajem sol.
inače prije se hobotnica nije smatrala u ovim krajevima kao neki specijalitet. to je bilo sirotinjsko jelo. valjda im je na uši izlazilo cerek
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon tra 21, 2008 3:59 pm

najbitnije je da sam ja naučila da se mora smrznuit i onda u tu vodu ne dodavati sol

e, sad, drugo pitanje
možda se zblamiram al baš me briga

često kad radim tople sendviče, stavim naribane šamponjone. međutoa, oni puste vodu (sol iz šunke i sira) pa sendviči postanu gnjecavi. Možda ih moram duže peć? confused Da ta voda ispari.. Al onda bi se dotle prepekli. confused Ili da ih prije nego ih stavim na sendvičpe, propirjam ili šta ? ( oops)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimeuto tra 22, 2008 12:03 am

pa možeš ih propirjati s tim da ih oguliš i odmah staviš na tavu, posoliš i pirjaš. znači, ne smiješ ih prati prije pirjanja jer onda pogotovo još upiju vodu i ništa ne valjaju.
ali onda ih trebaš naknadno ubaciti u sendvič, a to više nije to. zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimeuto tra 22, 2008 8:16 am

najbitnije je da sam ja naučila da se mora smrznuit i onda u tu vodu ne dodavati sol

e, sad, drugo pitanje

često kad radim tople sendviče, stavim naribane šamponjone. međutoa, oni puste vodu (sol iz šunke i sira) pa sendviči postanu gnjecavi. Možda ih moram duže peć? confused Da ta voda ispari.. Al onda bi se dotle prepekli. confused Ili da ih prije nego ih stavim na sendvičpe, propirjam ili šta ? ( oops)
kako pečeš te sendviče, u pećnici???
na svoje tople senviče ne stavljam gljive.
aj daj recept kako to radiš.

prije neki dan sam kad sam pekla koku sa krumpirima u pećnici stavila i gljive (šampinjone). oduševila sam se okusom. bile su ukusnije i od mesa i od krumpira. tongue
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimeuto tra 22, 2008 9:09 pm

Binah je napisao/la:
pa možeš ih propirjati s tim da ih oguliš i odmah staviš na tavu, posoliš i pirjaš. znači, ne smiješ ih prati prije pirjanja jer onda pogotovo još upiju vodu i ništa ne valjaju.
ali onda ih trebaš naknadno ubaciti u sendvič, a to više nije to. zubo

da, definitivno nije nije više to no
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimeuto tra 22, 2008 9:12 pm

floridanamama je napisao/la:

e, sad, drugo pitanje

kako pečeš te sendviče, u pećnici???
na svoje tople senviče ne stavljam gljive.
aj daj recept kako to radiš.

prije neki dan sam kad sam pekla koku sa krumpirima u pećnici stavila i gljive (šampinjone). oduševila sam se okusom. bile su ukusnije i od mesa i od krumpira. tongue

Pa da, pečem ih u pećnici, stavim na njih sve ono sto bih stavila i na pizzu.

A ovo sa šampinjonima mi je super. Si probala to isto samo s glavicama luka? MMMMljac pečeni luk tongue
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimeuto tra 22, 2008 9:20 pm

a onda bi trebala gljive (mislim na svježe gljive) iskidati u tanke ploškice kao za pizzu i staviti ih na vrh. ako ne prave probleme sa pizzom nebi trebale ni sa topllim sendvičem. bar ja tako mislim misli

da, volim pečeni luk. čak i koku natrljam sa lukom (kapulom) tako da korica ima njegov okus. ljeti znam staviti tikvice i pomidore. narežem ih na pola i začinim.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimesri tra 23, 2008 11:14 am

Provjereni recepti :zubo: - Page 2 P4210059pp0

Rolana svinjska lopatica, kupljena u dućanu već zarolana, krupiri, mrkva i mladi luk pečeni u pećnici. Na kraju se doalo malo vrhnje.
Salata od rikule začinjena maslinovim uljem i jabučnim octom... klopa

Oma ogladnim kad se toga sjetim...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimesri tra 23, 2008 1:05 pm

lipo izgleda. kupila sam par puta tu rolanu svinjsku lopaticu ali sam je uglavnom spremala sa kiselim kupusom i bilo je odlično.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimesri tra 23, 2008 1:57 pm

moji topli sendviči

fete kruha. može biti i jučerašnji kruh, odnosno poželjno je da je malo suvlji
u posudu stavim
- sir (gauda od sirele jer nije slana) narezan na kockice
- šunku (u crijevu od pik-a ili sljeme jer nije previše slana) narezanu na kockice
- jedno kiselo vrhnje
- jedno jaje
- malo parmezana
probati dali treba još soli.
tu izmješanu smjesu staviti bahato na kruh koji se prethodno malo smoči u mlijeko.
peči u pećnici.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepet tra 25, 2008 3:24 pm

klopa klopa klopa klopa
aj flo, ostavi i meni malo... cerek
[Vrh] Go down
because the night
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimened tra 27, 2008 7:36 pm

flo je napisao/la:
a onda bi trebala gljive (mislim na svježe gljive) iskidati u tanke ploškice kao za pizzu i staviti ih na vrh. ako ne prave probleme sa pizzom nebi trebale ni sa topllim sendvičem. bar ja tako mislim misli

da, volim pečeni luk. čak i koku natrljam sa lukom (kapulom) tako da korica ima njegov okus. ljeti znam staviti tikvice i pomidore. narežem ih na pola i začinim.

pa tak sam i radila, svjeze ploskice gljiva na vrh, i na pizzi isto ostave "vodicu" na vrhu
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon svi 12, 2008 1:42 pm

E ljudi moji, ja hobotnicu volim više od ičega, pa čak i spremati.
Prvo, uvik je kupujem svježu, i nakon što je očistim, stavim je u zamrzivač. Ne treba biti dugo u zamrzivaču, bitno da se stisne dovoljno, a to može biti i 4-5 sati, ovisno o zamrzivaču.
Kad se otopi, stavim je kuhati, s tim da ja obavezno solim tu vodu i dodam dec-dva vina , a pluteni čep još nisam stavila jer kad je zalediš, dovoljno je mekana kasnije.
Za peć je u škrovadi, isto je zaledim, pa kad se oledim stavim ju peć jer tako bude prije gotova, a i ne trebam onda kasnije dodavati krompir, nego ide sve skupa.

A što se tiče gulaša od hobotnice, nikad ga nisam radila, ali jela sam ga nekoliko puta i savršen je. Moram ga naučit raditi, iako mislim da tu i nema nekog problema. umisto mesa staviš hobotnicu, ostalo je sve manje više isto.

Uuu... Ja danas na dijeti, a sad bi sve te kombinacije pojela...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon svi 19, 2008 4:00 pm

Daklem, savijača od blitve

Sastojci:
kore za štrudlu (clarum) ili domaće tijesto ako ga znate napraviti
blitva
mladi luk
bijeli luk
peršin
sol
maslinovo ulje
malo vrhnja
malo maslaca

Blitvu operite i narežite na rezance. Mladi luk također operite i narežite na sitne ploškice (i listove također), dva češnja češnjaka sitno nasjeckajte, nasjeckajte dosta peršina i to sve pomiješajte. Začinite smjesu maslinovim uljem i solju.
Tepsiju namažite s malo malsinovog ulja, stavite dvije kore, premažite maslinovim uljem, stavite smjesu, zatim opet dva lista stavite, premažite maslinovim uljem i stavite smjesu. Postupak ponavljajte dok imate kora.
Na kraju, gornju koru premažite s plavim vrhnjem u koje ste stavili malo maslinovog ulja, a zatim narežite malo maslaca na tanke listiće i složite ih također po toj gornjoj kori.
Stavite peći u prethodno zagrijanu pećnicu, 20 min. na 200 stupnjeva.
Dobar tek

Evo i slika

Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Dsc00110ve8
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon svi 19, 2008 4:16 pm

koliko otprilike treba blitve za savijaču, odnosno onaj jedan paket tijesta šta se kupi u dućanima? i dali je to lisnato ili obično tijesto?
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon svi 19, 2008 4:22 pm

to ti je jedan paket kora za štrudlu. imaš u njemu deset listova. pa to je ono obično tijesto.
što se tiče blitve, hm...pa ja sam nabrala punu vanglu zubo ali ne znam koliko bi to moglo biti točno u mjernim jedinicama zubo
uglavnom, nije fino kad staviš manje blitve, a nije fino ni kad staviš previše. treba ti toliko da možeš rasporediti za 5 puta da stavljaš na kore.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Other / Decline to state
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitimepon svi 19, 2008 4:24 pm

tako si precizna rofl2
dobro, kad idem kupovati blitvu nosit ću sobom vanglu rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Provjereni recepti :zubo:
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next