Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Empty
PostajNaslov: Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije   Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Icon_minitimeuto lis 27, 2015 4:54 pm

Pozdrav, hajde da otvorimo ovu temu. Mislim da će svima nama bit interesantna. Voleo bih da iznesete svoja saznanja o nekim kriptidima koji se pojavljuju na našim prostrima. Evo recimo kod nas u Srbiji je aktelan drekavac, mada ne znam šta bi on tačno trebalo da predstavlja, možda neki pandam Čupakabri. Uglavnom se pojavljuje noću, niko ga još nije video, uglavnom su ga čuli. Ima karakterističan krik koji podseća na mešavinu dečijeg plača i zavijanja. Pojavljuje se uglavnom noću, a pojavljuje se uglavnom u selima u unutrašnjosti Srbije.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Empty
PostajNaslov: Re: Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije   Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Icon_minitimeuto lis 27, 2015 7:55 pm

Pasoglavac, mislim da bi to mogao biti hrvatski naziv za vukodlaka. Inače, drekavac je i u Hrvatskoj spominjan
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Empty
PostajNaslov: Re: Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije   Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Icon_minitimeuto lis 27, 2015 9:33 pm

Drekavac ili kod nas poznat kao bukavac, nocno stvorenje karakteristicnog krika.
Odakle sam ja, bukavca ne opisuju fizicki nego samo po kricima koji od njega dolaze.
Nesto kasnije, doznao sam da također postoji vrsta caplje, koju zovu bukavac i ispusta cudne zvukove, samo neznam na kojim podrucjima obitava.
Kad sam zadnji put bio u knjiznici, nasao neku knjigu koja govori o bicu nalik bigfoota koji je cesto viden po nasim planinama. Opisuju ga kao naizgled strasno ali plaho stvorenje na dvije noge, koje po noci ulazi u torove s zivotinjama kako bi se preko noci zastitio. Neznam sad kako to zovu nesto slicno seoska ???tko ga zna.
U dalmaciji po otocima postoji legenda o necemu sto zovu Zdraka. To bi trebala biti nekakva vjestica koja je na cijeli otok bacila prokletsvo, nakon kojeg je svo blago na otoku pomrlo. Dogadaj se navodno dogodio prije 200-tinjak godina.

I tako pricam ja s jednom osobom sa tog otoka, kojeg ljudi obicno smatraju da je budala, i govorim ja skoro satima o tome, a odjedanput kaze on meni, "Ma ja mislin da ti je to bila kuga, koju su opisali ka prokletstvo zbog kojeg su ovce, kokose i sl. pokrepale."
Ja stanem ko budala i gledam shock
To mi nije ni palo na pamet lol!
Vjerojatno je tako. U to vrijeme opisi događaja i nisu bili bas precizni ni tocno doneseni.
Ako cujes lisicu, a nevidis je u noci, taj krik je po njima nesto tipa dusa zaglavljena medu dva svijeta rijesava sto jos ima na ovoj zemlji itd. Ako je nebo crveno, tu noc ce biti krvi...
Nedavno smo ovdje imali temu o tek rodenoj bebi vragu negdje iz BIH-a. 8)

Svako mjesto ima svoju legendu, neke starije neke novije, ali za sve postoji objasnjenje.
Evo jedna zanimljiva prica koja je jos davno znala biti po vijestima:
Prikaza u Kukuljanima

Imali smo i mi ovdje na forumu jednog clana koji je govorio o cudnom izvanzemaljskom bicu koje nekad skace po krovu susjedne kuce. Navodno taj clan je policajac, i nije zelio o tome govoriti nikom koga poznaje jer bi ga proglasili ludim, izbacili iz sluzbe i uzeli mu oruzje. A i u to vrijeme mu je supruga bila trudna pa je nije htio opterecivati s tim.
Ovdje je ta zanimljiva tema:
Cudno videnje.
Prvi put je to vidio 2011. posljednji 2013.
Taj clan tvrdi da ne laze o dogadaju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Empty
PostajNaslov: Re: Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije   Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kriptidi na prostoru bivše Jugoslavije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: