Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1654
Registration date : 18.03.2014

izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimened ruj 23, 2018 6:36 pm

bilo je vode prije 4 milijuna godina ali ne možemo 100 posto tvrditi dasu bili izvanzenmaljci tamo,mozda nije bilo nikoga mozdasu bili neki primati,itd zivotinje ,,ali vazno je sada na marsovoj površini nema ništa
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimened ruj 23, 2018 8:08 pm

mars je obična crvena pustinja bez života na površini nažalost jer sam uvijek vjerovao da ima nekog zivoita na površini fali kisik ivoda evil mozda ima ispod površine ali opet doznt cemo sada ce rover doći košati spod površine i do dubine 50 m
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake
Broj postova : 1082
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimened ruj 23, 2018 9:09 pm

bodhisattva je napisao/la:
Znam da ima života i bilo ga je prije i biće ga. Svemir vrvi životom i raznim civilizacijama.... Stvar je u tome da niko od svemirci ne uspostavlja kontakt jer je to određeno prostor-vreme kontiunitetom. Jednostavno je tako da bi opstalo. Svemir se pobrinuo za sve...
Više me zanima istraživanja paralelnih svemira ipak su nam vidljivi i opipljivi, ne svakom ali tu su nam pred očima i pod nosom i nemoramo se naprezat u dostizanju nemogučih ciljeva. Možda opstanemo i uznapredujemo jednog milenijuma ali ovog ne. Možda je sad i najbitnije istraživanje Marsa jer na njemu su itekako živjeli humanoidi, mogli bi dosta toga naučiti, ko zna tek smo sletjeli na njega, ko zna šta će biti....ko zna...

Bodhisattva moraću te nažalost razočarati ali teško da cemo ikad saznati šta se krije iza ili van Svemira,jedino da toliko uznapredujemo kao naš pretci Drevni-Alterani u čuvenoj SF seriji Stargate,čak i oni nisu otkrili na kraju njihovog postojanja u ovoj našj fizičkoj formi šta je tačno iza Svemira.samo detektovali odredjeni signal van Svemirs,pre oko milion godina,inače to mi je najžešći koncept u celoj seriji.Ali nikad se ne zna bodhisattva,možda i jednog dana otkrijemo najveću tajnu posrojanja,da li se nešto nalazi i šta se nalazi izvan Svemira.Bodhisattva veruješ u teoriju Muliverzuma,ta teorija u zadnjih par godina dobija renesansu,nakon početka 2000-tih kada je bila popularna.ali bez ikakvih indicija a kamoli dokaza.Najžešće mi je što neki navode kao dokaz postojanje pararelnih Univerzuma danas veoma popularni Mandelov efekat.Ne verujem da postoje pararelni Univerzumi,jer samim njihovim postojanjem se gubi smisao života,ali u druge Svemire-Dimenzije da,samo  što je to najzeznutije otkriti generalno od svih misterija-tajni.Možeš li nam reči bodhisattva koje indicije ili dokazi idu u korist postojanje pararelnih Univerzuma,ako ti nije problem?
A što se tiče interstellarnih putovanja Svemirom i Galaksijom,vrlo je teško postići,pogoto sa našom današjom tehnologijom i stanjem svesti,po najnovijim studijama mi smo tip 0.75 po čuvenoj Kardaševljevoj skali.A recimo potencionalnoj civilizaciji tipa 2-zvezdana civilizacija a tek civilizaciji tipa 3-galaktička civilizacija,ne bi bio preveliki problem da prevale velike svemirske razdaljine,odnosno reše prepreku prostornog-vremenskog kontinuuma.

Inače bodhisattva slažem se sa tvojom konstatacijom u vidu postojanja drugih humanoidnih-vanzemaljskih civilizacija na drugim nebeskim telima-planetama negde u Svemiru.

PS:Waldox-e da,iz Beograda sam, ali nisam etnički Srbin. ;) .Reč detektovati latinskog porekla,znači uočiti,primetiti.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimened ruj 23, 2018 11:49 pm

gdje bi moglo biti zivota u sustavu našem to me zanima merkur venera mars ništa jupiterov mjesec europa to me zanima 99 poszo sam siguran da utom oceanu postoji život
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimepon ruj 24, 2018 7:58 pm

waldox je napisao/la:
gdje bi moglo biti zivota u sustavu našem to me zanima merkur venera mars ništa jupiterov mjesec europa to me zanima 99 poszo sam siguran da utom oceanu postoji život

U našem Sunčevom nigde,čak i u obližnjim zvezdanim sistemima verovatno nema inteligentnog života.Dok več u regionu gde se nalazi ova spomenuta zvezda-tema(oko 1280 svetlosnih godina od nas) ima odredjena verovatnoča da egzistira tehnološki napredna civilizacija 2-gog tipa(zvezdana civilizacija) kojoj je potreban solarni resurs u ebormnim količinama da bi funkcionisala.

Što se tiče Jupiterovog meseca Evrope/Europe,tačno je da postoji tečnost koja je slična tečnoj vodi ovde na našoj planeti Zemlji,ali problem je jako niska temperatura na Evropi/Europi da bi se razvio kompleksniji oblik života,možda postoje neke vrste mikroba i ameba,odnosno jednočelijskih organizama,ali neki kompleksniji oblik života,najverovatnije ne.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimepon ruj 24, 2018 8:33 pm

ma briga me za daleke galaksije tamo necemo ići nikada ovdje me zanima,, jupiterov mjesec bi trebalo istražiti dolje su oceani sigurno ako postoje nekeribe ili rakovi to ce biti kao da imamo aliiene,,, treba poslati robot sondu kad ce to ići tamo :P zasada se ne zna
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva

Male
Pisces Goat
Broj postova : 226
Registration date : 15.12.2016

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2018 8:29 pm

postoje i drugi svemirci osim nas to je definitivno. kad uzmemo u obzir broj zvijezdanih sistema u samo našoj galaksiji postoji na tisuće planeta na kojima vrvi život. Nije mi uopče želja to dokazat sebi jer znam. E sad jel je bilo kontakta??? Bilo je i on se ne odvija fizički nikako jer ponavljam u fizičkom svijetu smo ograničeni.
Kolko znam bez tekuče vode tj. vlage nema života. I bez topline. A voda da bi bila voda u tekućem stanju mora biti spoj H2O na 1bar atmosferskog pritiska i temperature od 0 do 100 stupnjeva celzija. e sad istražimo planet u susjednim sazvježđima koji imaju takve uvijete i evo bingo za neki oblik života.
Prvi je bio biljni svijet a onda je tek nastao životinjski i humanoidni tj. svijet ovisnika o kisiku.
Ovo je totalno lajički rečeno znam da bi mi se i dijeca smijala. E sad dal je moguč nastanak života bez vode topline različitosti tlaka drugih kemijskih elemenata itd... vjerujem da je moguč...priroda se voli igrati.
I duhovi i vrag i jednorog i zmaj žive...i to je oblik života i postojanja mi smo im energija...ali to je več izvan fizičkog postojanja i života što vidim mnogi ne vjeruju jer ne razumiju da može postojati nešto što nemogu vidjeti sa svojih 5 čula.
Mediterano mene ne zanima što si? nisam podljiegao sistemskoj klasifikaciji. Mene zanima tko si?
I da svima velim svi oni vragovi i demoni i strašna bića koja nas opsjedaju i kojih se bojimo...nebi se trebali bojati jer su oni svi nosioci istine tj. svijetla. Svijetla da! a ove kriminalne mafijaške organizacije pod lobijem religije kojima je cilj da ćovijećanstvo drže u strahu i ropstvu žele sve samo da MI ne vidimo istinu.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male
Capricorn Broj postova : 1616
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2018 9:17 pm

.. Dokle god ostajemo zarobljeni u fizičkoj dimenziji postojanja svemira i ograničeni sa svojih 5 čula i umom, nečemo vidjeti dalje od svog nosa i nečemo znati šta postoji a što ne. Mogučnosti prirode su neograničene. Svi odgovori su u nama i istina je oko nas
dvije stvari
- svemir jeste fizikalna protežnost omjera tvari i energija
- 5 čula i um su početna datost a ne ograničenje, važna je njihova kalibriranost i usmjerenost načina uvida - jednako je i sa umom. oustalom još heraklit kaže otprilike ovako "... oči i uši su nikakvi svjedoci ukoliko su duše barbarske ..."

Mediterano Blanco je napisao/la:
...U našem Sunčevom nigde,čak i u obližnjim zvezdanim sistemima verovatno nema inteligentnog života...
ako bi gledali širje, nebi bila greška kazati > kumova maglica je oblik inteligentnog bivanja u kojemu i mi trenutačno učestvujemo.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2018 10:23 pm

ima života zašto bimi bili sami??????????????
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimepon lis 01, 2018 9:53 pm

postoje i drugi svemirci osim nas to je definitivno. kad uzmemo u obzir broj zvijezdanih sistema u samo našoj galaksiji postoji na tisuće planeta na kojima vrvi život. Nije mi uopče želja to dokazat sebi jer znam. E sad jel je bilo kontakta??? Bilo je i on se ne odvija fizički nikako jer ponavljam u fizičkom svijetu smo ograničeni.
Kolko znam bez tekuče vode tj. vlage nema života. I bez topline. A voda da bi bila voda u tekućem stanju mora biti spoj H2O na 1bar atmosferskog pritiska i temperature od 0 do 100 stupnjeva celzija. e sad istražimo planet u susjednim sazvježđima koji imaju takve uvijete i evo bingo za neki oblik života.
Prvi je bio biljni svijet a onda je tek nastao životinjski i humanoidni tj. svijet ovisnika o kisiku.
Ovo je totalno lajički rečeno znam da bi mi se i dijeca smijala. E sad dal je moguč nastanak života bez vode topline različitosti tlaka drugih kemijskih elemenata itd... vjerujem da je moguč...priroda se voli igrati.
I duhovi i vrag i jednorog i zmaj žive...i to je oblik života i postojanja mi smo im energija...ali to je več izvan fizičkog postojanja i života što vidim mnogi ne vjeruju jer ne razumiju da može postojati nešto što nemogu vidjeti sa svojih 5 čula.
Mediterano mene ne zanima što si? nisam podljiegao sistemskoj klasifikaciji. Mene zanima tko si?
I da svima velim svi oni vragovi i demoni i strašna bića koja nas opsjedaju i kojih se bojimo...nebi se trebali bojati jer su oni svi nosioci istine tj. svijetla. Svijetla da! a ove kriminalne mafijaške organizacije pod lobijem religije kojima je cilj da ćovijećanstvo drže u strahu i ropstvu žele sve samo da MI ne vidimo istinu.

Bodhisattva slažem se,po logici i zakonu verovatnoče,statistike i brojeva(Karl Segan i Frensis Drejk) se nalaže da trenutno nismo sami u celom Svemiru,Svemir je kao aspekt-pojava vrlo zeznuta stvar,99 posto ljudi ne zna da postoji Observsalni-vidljivi-izmereni i ne observalni-ne izmereni-nevidljivi Svemir,što implicira da je Svemir veći nego što mislimo(kao da već nije enormo za naš rezon nepojmljivo velik),pretpostavlja se da ima trenutno prečnik čak oko 45 mlijardi svetlosnih godina,vrlo zeznuto pročitati a kamoli shvatiti.Sada u celom tom radijusu od čak 45 milijardi svetlosnih godina,da smo mi jedini intelogentni živi oblik je malo više neverovatno.Što se tiče da li su neki vanzemaljski životni oblici posećivali Zemlju u bilom kom trenutku njenog podstojanja i po nekoj logici,možemo zaključiti da verovatno jesu e sad da li su bili dok smo mi postojali ili pre našeg postojanja,to je već za ozbiljnu diskusiju.Čak sam sve više uveren,da nas možda već jedno duže vreme našeg postojanja posmatraju i analiziraju sa odredjene bezbedne udaljenosti,iliti distance,jer kao vrsta nismo još uvek spremni za takav poduhvat i postupak,ali iako to danas zvuči apstraktno,taj dogadjaj i vreme se polako bliži.

Ta potencionalna vanzemaljska civilizacija koja nas možda posmatra i analizira,slično kao mi prmitivna plemena u Amazoniji,su verovatno 2 ili 3 tipa civilizacije čuvene Kardašeljeve univerzalne skale,da bi rešili problem abnormalno velikih svemirskih prostranstava-razdaljina-udaljenosti,ili destinacija,samim tim implicira da imaju mnogo napredniju tehnologiju od nas da bi mogli neometano da budu neprimetni od strane nas,iliti da se skrivaju,ili čak da s vremena na vreme se možda pojavljuju na Zemlji iz njihovih znanih razloga.Čak ima i neverovatna hipoteza da imamo bez našeg znanja zaštitnike od strane naprednije humanoidne vanzemaljske civilizacije,iliti bukvalno naše svemirske braće.
Možda su jedna od tih potencionalnih vanzemaljskih civilizacija upravo ovi oko spomenute-zvezde KIC 8462852,udaljene oko 1280 svetlosnih godina(što svemirskim meilima nije malo),koja gradi potencionalnu Dysonu sferu 2-gog tipa.

Boodhisattva i ja verujem sda postoje drugi novi-razine-ravni postojanja osim ovog našeg fizičkog-materijalnog,ali su trenutno izvan domašaja generalno pre svega zbog našeg trnutnog limitiranog stanja svesti,osim možda par spiritualnih ljudi na svetu,koji nekim transedentnim-metafizičkim metodama delimični imaju delimičnu interakciju sa drugim nivoima postojanja,(što bi rekao čuveni antički grcčki filozof Platon još pre oko 2400 godina,osim našeg fizičkog-materijalnog sveta,postoji i ne materijalni- ne fizički svet,takozvani svet ideja)kao što kaže izreka izuzeci potvrdjuju pravilo.Odosno da bi mi kao vrsta i civilizacija stupili u direktnu i potpunu interakciju sa drugim nivoima postojanja,verovatno moramo da prodjemo proces uspeća(koncept Drevni-Alterani Stargate) a za to moramo da podignemo mnogo stanje svesti a još uvek smo nažalost veoma daleko od toga.

PS:Bodhisattva ja sam prvenstveno Ljudsko biće,pa prosvećeni Evropljanin-Zapadnjak,pa Evropljanin-Hriščanin(ali ne fundametalista nego unitarni kosmopolita),pa onda Mediteranac-Južni Evropljanin,ideološki Evropski Nacionalni Demokrata i na kraju moj etnos,što je i najmanje važno u celoj mojoj ličnoj klasifikaciji. Na kraju bodhisattva klasifikacija aspekt i termin sam po sebi ne mora nužno da bude nešto loše,šta vise klasifikacija je povezana sa identitetom,sto nikako ne može da bude negativna stvar,klasifikacija postaje negativna kada se umeša bilo koji oblik sistema,kao što si ti rekao bodhisattva sistemska klasifikacija.

Web dust-e i nešto da se složim sa tpbom ;),iako smo ideološki dijametralno suprotni,da u celoj našoj Galaksiji Mlečni put postoji sigurno jedan inteligentni život a to smo mi a verovatno postoje još bar u našj Galaksiji a i šire,samo što nismo stupili u PRVI KONTAKT sa njima.Odnosno naravučenije,inteligentni život u Svemiru jeste redak,ali ne toliko koliko zvanična MAINSTREAM nauka trenutno konstatuje. ;).
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimeuto lis 02, 2018 6:35 pm

ima više civilizacija
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimened sij 20, 2019 9:38 pm

u četvrtak 17.1.2019. Anonymous Official objavljuje video o KIC 8462852 u kojem kao dekodira emisiju signala sa "tabtita stara" -a, prema kojem kroz tu novu poveznicu reinterpretira dobro poznate i nepoznate, stare i prastare umjetne zemaljske strukture. definiraju ih kao  vibracijsko  mapiranje harmonijskih intergalaktičkih portala i prečaca ...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimepon sij 21, 2019 1:02 am

pogledat ću
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimesub tra 13, 2019 12:30 pm

možda postoje blizu sirijusa civilizacija CIA
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitimesri tra 24, 2019 11:51 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
-----
Znači imamo potencionalnu civilizaciju tip 2(zvezdanu civilizaciju),udaljenu oko 1280 svetlosnih godina,koja je izgradila potencionalnu Dysonovu sferu/sfere ili nešto slično tome,za masovno prikupljanje solarnih resursa,potrebnih potencionalnoj civilizaciji tog tipa. ;) .

možda im je sunce ušlo u agresivnu fazu pa rade filtere kako bi dobili na vremenu za evakuaciju
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)   izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852) - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down

izledno je: et civilizacija u "susjedstvu"(KIC 8462852)
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3