Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nihilizam

Go down 
+7
belongs to lovers
sanja
zmija
Alpha
Svjetloisjena
floridana
Galileo Galilei
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 5:41 pm

matrix je nastao po platonovom dijalogu izmedju Sokrata i Glaukona- Usporedba sa spiljom....fora je tekstic
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 5:42 pm

Spilja poprilicno dobro i dan danas opisuje ljudski rod.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 6:25 pm

Nincompoop je napisao/la:
Spilja poprilicno dobro i dan danas opisuje ljudski rod.

Ne dobro nego izvrsno. face
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimepon sij 21, 2008 11:30 pm

bogami da...Mudro zborite...hehe
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimeuto sij 22, 2008 6:51 am

Aha, mudroslovi smo mi malo žešći face
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimečet kol 14, 2008 1:37 am

điđimilović je napisao/la:
I nije tako star pojam. Nastao krajem 19 stoljeca. Prema autoritetu se kriticki i cinicno odnositi. Iz njega se radja i anarhizam.

Koliko je dobar? Treba li nam u zivotu?

Kako sam pobornik srednje struje, nihilizam je nacin razmisljanja koji treba njegovati, normalno, ne u onom krajnjem obliku. U sve treba sumnjati, promjene treba provoditi. Nema savrsena drustva. Nema konacna odgovora u znanosti.

A vas stav je ...

Moje mišljenje je da je strogi nihilizam besmislen jer onemogućava učenje i napredak u neku ruku, ali slažem se da je recimo skepticizam itekako koristan.
Skepticizam je dobar u svemu, pa tako i u znanosti. Pomoću skepticizma možemo razviti određenija i točnija mišljenja, jer da vjerujemo u svemu što čujemo, to opet spriječava učenje i napredak kao i totalni nihilizam.

Dakle, moje je mišljenje da skepticizam omogućava da bolje razumijemo nešto, kako u znanosti tako i u svim drugim stvarima.

điđimilović je napisao/la:
smisao ucitelja

on te mora osloboditi od tvoje potrebe za uciteljem

to je pravi ucitelj

Sviđa mi se ovo rečeno, ali učiti treba do kraja života.

Moje mišljenje je da nije dobro imati samo jednog učitelja jer svaki učitelj je osoba (ako pričam o čovjeku jer učitelj može biti i vlastito iskustvo i takve stvari), a svaka osoba je individualna na svoj način. Ako imamo samo jednog učitelja, tada mi učimo samo na temelju njegovih iskustava i njegovih znanja...
Želim reći da je dobro da nemamo samo jednog učitelja u nečemu, već više njih. Na taj način ćemo lakše 'prestići' sve svoje učitelje. Isto tako kombiniranjem tuđih iskustava sa vlastitim je dobitna kombinacija i to treba iskoristiti. Dakle, treba uzimati u obzir tuđa mišljenja.

Naravno treba znati da smo i mi sami učitelji jer drugi mogu učiti od nas, pa čak i naši uzori ili učitelji... Drugim riječima svatko od svakoga može nešto naučiti.
Nije dobro fiksirano učiti samo od jedne osobe, treba učiti od više njih jer stečeno znanje je tada kvalitetnije.

Naravno od nekih osoba se više isplati učiti u nekim područjima, ali i od 'amatera' se može nešto zgodno naučiti.
Unatoč svim tim osobama i učiteljima, mi trebamo učiti i sami od sebe. Bitno je prvo upoznati sam sebe, a mnogi to ne učine pa teže uče od drugih jer ne znaju svoje 'slabe točke' ili što već...
Pogotovo treba učiti iz vlastitih pogrešaka koje su možda najbolji 'učitelji' koje možemo naći.

Iskustvo je naziv za vlastite pogreške...
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimened stu 09, 2008 8:36 pm

@omega-sviđa mi se tvoje mišljenje,ali nemam pojma na šta si mi htjeo skrenuti pozornost,možda da bez cilja lutam i vjerujem u ništa:lood: ? nihilizam,a šta reći o tome nego je nietzche malo pretjerao,a možda i nije.... on se sam izgubio u tome lood toliko je toga pisano o nihilizmu da su se i sami ljudi, pravi filozofi počeli gubiti i shvatati pravi pojam nihilizma. :)
[Vrh] Go down
argonian
Višestanični organizam
argonian


Male
Cancer Tiger
Broj postova : 40
Age : 37
Registration date : 10.07.2009

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 3:14 am

Tonbo je napisao/la:
I nije tako star pojam. Nastao krajem 19 stoljeca. Prema autoritetu se kriticki i cinicno odnositi. Iz njega se radja i anarhizam.

Koliko je dobar? Treba li nam u zivotu?

Kako sam pobornik srednje struje, nihilizam je nacin razmisljanja koji treba njegovati, normalno, ne u onom krajnjem obliku. U sve treba sumnjati, promjene treba provoditi. Nema savrsena drustva. Nema konacna odgovora u znanosti.

A vas stav je ...
falio si za koji milenij :) http://bs.wikipedia.org/wiki/Gorgija
[Vrh] Go down
Greed
Višestanični organizam
Greed


Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Age : 33
Location : Vinkovci
Registration date : 16.07.2009

Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 4:02 am

yap, prvi nihilist je bio georgija(hvala raski iz filozofije:D)
al prvi pravi ajmorec nitzche
nihilizam, pa sve ga vise vidimo u danjasnjim emerima^^
al ajmo ozbiljno...
vjerujem da je svaka filozofija u nekim srednjim mjerala pozeljna, i da krajnosti nikad ne valjaju, jer su preslicne,koliko god razlicite bile...
treba sumnjat u sve, inace bi sve bila sama monotonija i ne bi bilo izuma niti iceg i bili bi dan danas na starom dobu :D
al svakako pretjerana sumnja nikako, nisam nikad citao nitzchea, al neam namjeru, cujem da nie bas super za mladost ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nihilizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nihilizam   Nihilizam - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nihilizam
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: