Početna stranicaPortalPretražnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimesri ožu 09, 2016 11:15 pm

Ovu moju hipotezu-temu sam rezultirao pomocu inspiracije od strane recenzija cuvene SF serije Doctor Who,koje sam u proteklih desetak dana pomno proucavao-analizirao i dosao do zakljucka da u nasem Svemiru uopste je predodredjeno da postoje 333 humanoidne-ljudske civilizacije,rase i zivotnih formi sirom Svemira.Verovatno su neke odavno izumrle,neke trenutno postoje a neke trebaju tek da se razviju.I svih 333 civilizacija su nastale od 3 bazicne veoma,veoma davno.Znam da zvuci bizzarno,apstraktno i nerealno,ali imam takav osecaj,ne moze da se to objasni,izgleda da je Metafizika uplela tu prste. ;) .Zanimaju me vase obsvervacije na ovu moju temu-hipotezu-zakljucak.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimesri ožu 09, 2016 11:27 pm

Zašto baš taj broj?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimečet ožu 10, 2016 7:00 pm

Prva obzervacija koja upada u oci je da je tvoja hipoteza nekonzistentna. Ako je predodredjeno da postoje 333 civilizacije, a neke su izumrle a neke jos nisu nastale, onda u svakom trenutku broj civilizacija koje postoje ili ce tek postojati nikad nece biti 333. U najdavnijoj proslosti bile su samo 3 kazes, malo kasnije bilo je malo vise ali ne 333, a u dalekoj buducnosti isto nece biti 333 jer ce ih jos izumrijeti.

Moguce je da ih u jednom trenutku bude 333, ali ta mogucnost nije ni veca ni manja nego da ih bude 332, 147 ili 1185. jer si rekao da izumiru i nastaju nove. Tako da broj neprestano varira, sto znaci da nijedan broj nije "predodredjen".

Naravno da nista od tvoje hipoteze teorije mastarije ne uzimam za ozbiljno, ali cisto onako logicki kazem.

Bolje da se pozabavis da Drake-ovom jednacinom, bolje nego izmisljati napamet.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimečet ožu 10, 2016 7:54 pm

Archangel je napisao/la:
Prva obzervacija koja upada u oci je da je tvoja hipoteza nekonzistentna. Ako je predodredjeno da postoje 333 civilizacije, a neke su izumrle a neke jos nisu nastale, onda u svakom trenutku broj civilizacija koje postoje ili ce tek postojati nikad nece biti 333. U najdavnijoj proslosti bile su samo 3 kazes, malo kasnije bilo je malo vise ali ne 333, a u dalekoj buducnosti isto nece biti 333 jer ce ih jos izumrijeti.

Moguce je da ih u jednom trenutku bude 333, ali ta mogucnost nije ni veca ni manja nego da ih bude 332, 147 ili 1185. jer si rekao da izumiru i nastaju nove. Tako da broj neprestano varira, sto znaci da nijedan broj nije "predodredjen".

Naravno da nista od tvoje hipoteze teorije mastarije ne uzimam za ozbiljno, ali cisto onako logicki kazem.

Bolje da se pozabavis da Drake-ovom jednacinom, bolje nego izmisljati napamet.
Nisam se bas lepo izrazio,ali znam sta sam mislio,hteo sam da napomenem sustinu a to je aspekt apsoluta,odnosno uopste u sveokupnom postojanju naseg Svemira i njihovih stanovnika,postojale,postoje ili ce postojati sveukupno 333 ljudskih-humanoidnih civilizacija i zivotnih formi.Zasto bas taj broj,pa nema nekog konvecionalnog i konstruktivnog objasnjenja,vec cista Metafizika(osecaj,intuicija) a i verovatno  simbolike u vidu zakonitosti koja je usko povezana sa nasim Svemirom-oblikom postojanja i njegove konstrukcije(nase 3 Dimenzije-Svemira-oblika postojanja) i Kreatorom a i kao sto sam vec spomenuo,inspirisan recenzijama SF serije Doxtor Who.Naravucenije broj 3 je nakrucijalniji matematicki-numeroloski aspekt naseg sveopsteg postojanja u nasem obliku postojanja-Svemiru-Dimenziji.Odavno sam upoznat sa Drejkovom jednacinom i veoma je surova,sumorna i potencijalno realna,sto se tice brojnosti vanzemaljskih civilizacija koje istovremeno egzistiraju sa nama. Ali za divno cudo mislim da nije u protivrecnosti sa ovom mojom hipotezom-temom-konstatacijom.Archangele da nemamo u sebi osobinu-sposobnost-odliku,odnosno aspekt pod nazivom-imenom-terminom MASTA-FANTAZIJA-KREATIVNOST,kao vrsta-civilizacija-proviencija bi odavno izumrli. ;) .
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimečet ožu 10, 2016 9:03 pm

Pa ako je tako, onda nemamo o cemu raspravljati... i to ne ne mislim onako dismisivno, nego doslovno - nema nikakvog nacina da se o ovome raspravlja. Ja isto tako mogu reci da postoje 666 civilizacije, 5 ili samo jedna i reci da "imam neki osjecaj" da je to tako i - tu smo zavrsili. Za Guinnesovu knjigu rekorda najkraca rasprava u istoriji...

Nabadanje naslijepo tesko da ce ikad donijeti odgovore. Drugo je kad nagadjas na osnovu neceg poznatog, kad imas neke podatke, dokaze, cinjenice koje opravdavaju odredjene zakljucke, zatim formuliras hipotezu, pa onda je testiras i ako se pokaze onako kako si zamislio - super! Napredak! A ovako ja osjecam ovo, ti osjecas ono, ko slijepci kad nagadjaju koje je boje nebo. Budalastina cista!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimepet ožu 11, 2016 1:13 pm

baš si skroman mediterano, ako se nevaram steiner tvrdi nešto kao da ima 3333 oblika ljudskog postojanja na svakom od 3333 postojećih svijetova.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimepet ožu 11, 2016 1:46 pm

Đizuz Krajst! Neznam od kuda ti ljudi dobivaju te brojeve, to nema valjda pokriće u ničemu...
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimepet ožu 11, 2016 7:01 pm

Archangel je napisao/la:
Pa ako je tako, onda nemamo o cemu raspravljati... i to ne ne mislim onako dismisivno, nego doslovno - nema nikakvog nacina da se o ovome raspravlja. Ja isto tako mogu reci da postoje 666 civilizacije, 5 ili samo jedna i reci da "imam neki osjecaj" da je to tako i - tu smo zavrsili. Za Guinnesovu knjigu rekorda najkraca rasprava u istoriji...

Nabadanje naslijepo tesko da ce ikad donijeti odgovore. Drugo je kad nagadjas na osnovu neceg poznatog, kad imas neke podatke, dokaze, cinjenice koje opravdavaju odredjene zakljucke, zatim formuliras hipotezu, pa onda je testiras i ako se pokaze onako kako si zamislio - super! Napredak! A ovako ja osjecam ovo, ti osjecas ono, ko slijepci kad nagadjaju koje je boje nebo. Budalastina cista!
Mozes da kazes naravno Archangele,koji broj ti hoces, ali ljudski je da smanjih malo aroganciju u diskusijama.Pocitaj jos jednom moj uvodni post-temu,inspirisan recenzijama koje sam pomno citao i analizirao o cuvenoj SF seriji Doctor Who.Znaci nije mi odjedanput samo palo to napamet,vec dedukcijom-razmisljanjem,mastom i nekom potencijalnom logikom i naznacio sam da je moj zakljucak bizzaran,nekonvecionalan i sa ove nase danasnje perspektive nerealan.A kako mislis konkretno da analiziramo-istrazujemo-proucavamo o ovoj mojoj temi-hipotezi-pretpostavci,ako ne mozemo trenutno da izadjemo iz naseg Suncevog sistema u prihvatljivom vremenskom intervalu a kamo li nesto vise.Mozda krucijalnije tema,pitanje i hipoteza,kakva i koja  je konkretna uloga ljudske-humanoidne zivtone forme u nasem obliku postojanja-Svemiru-Dimenziji? Sto se tice  Stajnera,nisam znao da je to tvrdio,interesantno,izgleda da je trebao samo jednu trojku manje da stavi ;) . Plasim se da ce na kraju biti da su zli,fanatici i ozloglaseni nekadasnji Nemci-NSDAP-ovci bili u pravu u dosta stvari sto se tice sveopsteg postojanja u nasem Svemiru a pogotovo sto se tice ljudske-humanoidne zivotne forme.Jednostavno Archangele i ostali,mucnite malo logicno,kreativno i konstruktivno,mozete to,inteligentni ste,jer su fizicari i matematicari pre nekih 20-tak godina dali konstataciju da se nalazimo i zivimo u 3-oj Dimenziji,samim tim logicno je zakljuciti da je skoro sve u nasem obliku postojanja-Svemiru-Dimenziji usko povezano i zavisi od broja 3. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimened ožu 13, 2016 8:58 pm

Potencijalna-hipoteticka-nagadjacka lista nekih ljudskih-humanoidnih civilizacija u nasem Svemiru po mom nahodjenju: Civilizacije Kaled i Thall,nastale na planeti Skaro, pre par miliona godina,koja se nalazi u Seriphia Galaksiji,udaljena nekoliko desitina miliona svetlosnih godina od Zemlje,Civilizacija Dravhin,nastala na istoimenoj planeti u Galaksiji 4,udaljena je oko desetak miliona svetlosnih od Zemlje,Civilizacija Atrios,nastala na istomenoj planeti, pre stotinjak hiljada godina u Helical Galaksiji,civilizacija Zeos,nastala na istoimenoj planeti u istoj Galaksiji i Suncevom sistemu kao i civilizacija Atrios,ustvari oni su susedi,civilizacija Skonnos,nastala na istoimenoj planeti,ne zna se tacno lokacija planete,spekulise se da nije na Mlecnom putu,vec neka udaljena Galaksija,nastali pre oko pola miliona godina,Antarci,nastali na planeti Antarus,ore desetak miliona godina,koja se nalazi oko 500 svetlosnih godina od Zemlje,Aseni,nastali na planeti Asen(kao sto je i logicno), pre oko 100 hiljada koja je udaljena oko 300 svetlosnih godina od Zemlje,Tandarci,nastali na planeti Tandar,pre oko 50 hiljada godina,koja je udaljena oko 150 svetlosnih godina od Zemlje i na kraju vise puta spominjani od strane mene Mirocuvari-Sabejsani,nastali na planeti koja se nalazi na obodu Mlecnog puta,spekulise se da je to Zemlja,pre 27 hiljada godina a trenutno se nalaze u mirocuvarskim-sabejsanskim kolonijama na drugoj strani Mlecnog puta.Toliko za sada,nastavak liste cete verovatno dobiti za neki dan. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimened ožu 13, 2016 10:09 pm

dugo te ni bilo. gdi si bio, nadam se da si dobro.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitimepon ožu 14, 2016 8:04 pm

web dust je napisao/la:
dugo te ni bilo. gdi si bio, nadam se da si dobro.
Pravio sam pauzu od ovog foruma,standardno sam,nije lako,ali guram nekako,hvala na pitanju,ti si dobro madam se, ;) .
[Vrh] Go down
Sponsored content





U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Empty
PostajNaslov: Re: U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije   U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Humanoidne-vanzemaljske civilizacije
» Teorija HUMANOIDNE-LJUDSKE PANSPERMIJE
» Fotosinteza-->najvazniji proces na nasem planetu
» Nestale civilizacije
» Nestale civilizacije, Maje

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: