Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bog (ne) postoji?

Go down 
+7
grga@bizArt
Novus ordo seclorum
Jedi Mind Tricks
basshunter
web dust
Mediterano Blanco
primitive101
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
basshunter
Stanica
basshunter


Male
Cancer Rat
Broj postova : 16
Age : 27
Location : Zajecar, Srbija
Registration date : 31.03.2015

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesri oľu 23, 2016 4:27 am

Pozdrav svima, pokasu da stavim svoje misljenje:  scratch  confused
Ne postoji dokaz da bog postoji. Upravo je to dokaz da bog ne postoji. Kako? Logicno, najveci dokaz da bog ne postoji je taj da ne postoji dokaz da bog postoji.
Ja sam agnostik. To je zbog prevelik broj informacija i dezinformacija (ne mogu za sve da razlikujem koje su vrste).
Moram da napomenem da uglavnom vernici vise napadaju ateiste. Naravno sad ce vernici da me napadaju zbog ovoga sto sam napisao, ali je ovo velika istina, jer sam primetio i u mom okruzenju da me uvek napadaju vernici bez ikakvih razloga. Kad ih pitam za dokaze niko ne moze dokazati, ali zato se na kraju ispostavi da su i vecina vernika delimicno i uglavnom jesu agnostici, a da toga nisu ni svesni.
Znamo vec price da je bog dobar i svemoguc. blablablabla... Nemoguce je biti dobar i svemoguce u isto vreme, moguce je samo jedno od navedenih. Ako bi bog bio svemoguc njegova moc bi se pretvorila u zlo, suprotno od dobrog. Ako je dobar zasto ljudima ne pomaze bar malo, jeste da nije svemoguc, ali bi mogao bar malo da pomogne ljudima.
Svako moze da razmislja na svoj nacin i koliko god razmisljao pogresno uvek postoji jedan deo koji je tacan.
PRIMER: "Koliko su 2 i 3?" "5" "Nije 5, nisam rekao plus (ili minus, puta, podeljeno...) Vec sam rekao i sto moze znaciti bilo sta"... Evo iz primera se moze lepo videti da u sustini covek koji je rekao 5 nije pogresio vec da nije shvatio pitanje odnosno pogresno shvatio pitanje. Tako je i kod boga, neko ce verovati u njega zato sto je dobro/lose shvatio pitanje, a neko nece verovati u njega zato sto je dobro/lose shvatio pitanje. Zbunjujeca recenica, ali nadam se da razumete sta sam hteo reci. Takodje onim primerom sa 2 i 3 se lepo moze objasniti da mozda bog i ne postoji ali da ta vera i nada postoji, ali ne od boga vec od coveka iznutra, iz duse - koja opet moze takodje doci od boga. (ovaj primer sam licno ja smislio  lol! )
Takodje vecina vernika povezuju boga sa sudbinom. E to je najveca greska kod njih jer mi sami odlucujemo o svojoj sudbini greskama, nepaznjama, ali i dobrim potezima. Ja nakon razgovora sa vernika uvek namerno postavim pitanje za sudbinu i vecina njih i sami zakljucuju da mi odlucujemo o sudbini, a ne bog. Eto toliko o tome koliko bog postoji i koliko su vernici verni prema bogu.
Takodje moram naglasiti da su mnogo inteligentni ljudi bili ateisti i agnostici.
Pozdrav!   :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesri oľu 23, 2016 9:47 am

basshunter je napisao/la:

Takodje moram naglasiti da su mnogo inteligentni ljudi bili ateisti i agnostici.
Pozdrav!   :)

Ja bih morao naglasiti da su većina ateista i agnostika koje sam upoznao bahati i bezobrazni ljudi, onako bezdušne mašine, ali opet ne generaliziram da su svi takvi.

Što se tiče pitanja da li Bog postoji / ne postoji, koliko god sam shvatio ateisti uvijek napadaju kršćansku/židovsku ili islamsku verziju Boga, znači samo monoteističke religije.
Nisam baš vidio da se previše obrušavaju na primjerice Budizam, Taoizam, Hinduizam. Možda zato što objašnjavaju na drugačiji način od monoteista? Jedan lik je rekao da kad monoteisti razviju mozak, onda postaju politeisti.

Ateisti imaju dosta dobre "točke" kad napadaju postojanje Boga i sa njima se u mnogo toga slažem, no oni na kraju uopće ne razumiju što je to "Bog" (hint: nije ono što pišu razne svete knjige) i ne vide dalje od fizičke materije, pa stoga rasprave nigdje ne vode.
Također, pazi ovo, žele dokaz za nešto što nema veze s fizičkim postojanjem, a koje je jedino mjerljivo raznim instrumentima.
Dokazi ipak postoje, ali da bi ih dobio, moraš se naći na Putu razvitka.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesri oľu 23, 2016 11:57 am

@basshunter
Prvo nam trebas u cijelosti objasniti sto tebi znaci izraz -Bog, da bi mi dali svoje misljenje o postojanju istog. Jer koliko do danas znam, 100 razlicitih ljudi ima 100 razlicitih poimanja.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimečet oľu 24, 2016 2:05 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
basshunter je napisao/la:

Takodje moram naglasiti da su mnogo inteligentni ljudi bili ateisti i agnostici.
Pozdrav!   :)

Ja bih morao naglasiti da su većina ateista i agnostika koje sam upoznao bahati i bezobrazni ljudi, onako bezdušne mašine, ali opet ne generaliziram da su svi takvi.



"Ateistima nedostaje empatija, a vernicima inteligencija"

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=03&dd=24&nav_id=1111457
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimečet oľu 24, 2016 4:07 pm

shto bi gejmeri rekli,ko ce da uzme nooba za mate-a :)


[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimepet oľu 25, 2016 6:35 pm

Skoro će več točno godinu dana od registracije "busshuntera", a tvrdi da Bog ne postoji!!!
Stvarno brzo usvaja gradivo!  gica kava
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimepet oľu 25, 2016 7:34 pm

jedno je sigurno, ukoliko su u argumentacijskom afektu vjernika i nevjernika razlikujemo samo po prefiksu. tada argumenti i njihova kvaliteta postaju nebitni. inzistiranje na rješavanju pitanja božje egzistencije ne vodi mudrosti, niti uvećava znanje.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimepet oľu 25, 2016 8:55 pm

Kao sto sam rekao sada u mom proslom postu na mojoj temi u vezi Mirocuvara-Sabejsana,iskulirajte malo sa apstraktnom i nama trenutno nedostupnom Metafizikom,kao sto je ova tema,vera je deo intime a u intimu ne treba zazirati,da li neko veruje,ili ne veruje u nesto je samo striktno njegova stvar i ne treba ulaziti u to i preispivati,osim u izuzetnim slucajevima kao sto su razni supermacijski religijski fanatizmi tipa sunitski dzihadizam,cionisticki talmudizam,hinduistcki averzizam i itd. .Sto se tice ateista i agnostika slazem se Novuse se,ali nisu svi ateisti i agnostici po difoltu losi kao sto sam ranije mislio kao klinac u srednjoj.Prosle godine-letos dok sam radio u arhivi u jednoj bolnici u Beogradu,upoznao sam bas jednog deklarisanog ateistu i agnostika i stekao sa, impresiju da su sasvim ok momci-ljudi. ;) . Tako da skoro uvek postoje izuzeci . ;) .
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimepet oľu 25, 2016 10:49 pm

Ako je to tvoje misljenje da Bog ne postoji onda je to tvoje stajalište i iz iskustva ću ti reći da ga netrebaš nametati drugima i trebaš ozbiljno poraditi na svojem uvjerenju. Dobro preispitati svoje stavove i razmišljanja.
Imaš materijala na ovom forumu koji te neće ostaviti ravnodušnim.
Potrebno ti je iskustvo da se uvjeriš. I dosegneš razinu svijesti gdje će ti sve biti jasno. Nije ovo sve što možeš iskusiti u ovom životu na ovom planetu. Stvari su malo zamršenije. Ali gode kad shvatiš.
Uostalom imaš temu duhovnost i tamo bi trebao tražiti odgovore. Ako si željan filozofiranja onda si sa Bogom dal postoji ili ne na pravoj temi jer Bog i njegovo postojanje su neiscrpna tema za filozofije.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesub oľu 26, 2016 10:52 am

mediterano zaboravil si pobrojat i jebivjetarski anarhizam: kad vjeruješ pa je vjetar bog i zakon svih bića a štuješ ga tak da zajebavaš sve one koji nisu oplemenjeni takovim vjerovanjem. miga sad nekaj ozbiljno: neophodno je razlikovati - vjernike,ne vjernike,gnostike,agnostike. naime, radi se o 4 razlikovne kategorije a ne o dijalektičkim sinonima.

-
Bog (ne) postoji? Ephesians_2%2C12_-_Greek_atheos
grčka riječ ἄθεοι, átheoi: [oni koji su] bez Boga, navedena na Papirusu s početka 3. st.
-

- u principu kak god okreneš, sunce ukoliko nije bog sam ondak je božje djelo. u slučaju pa je bog autor svega i opet ako je logos [apsulutni materijalni univerzum nosilac svih atributa, pa tako i svih kauzaliteta] dom svega što postoji i svega što ne postoji. miga
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesub oľu 26, 2016 2:28 pm

Sve mi izlgeda da je basshunter jedan od onih ateista, sto postave pitanje i odu.
Tj. iznosi svoje misljenje, i ne zanima ga tuđe. Nadam se da ce odgovoriti...

basshunter je napisao/la:
Takodje moram naglasiti da su mnogo inteligentni ljudi bili ateisti i agnostici.
Pozdrav!   :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesub oľu 26, 2016 3:57 pm

Ne razumijem foru "otvorio sam temu pa sam pobjegao"
[Vrh] Go down
basshunter
Stanica
basshunter


Male
Cancer Rat
Broj postova : 16
Age : 27
Location : Zajecar, Srbija
Registration date : 31.03.2015

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesub oľu 26, 2016 8:16 pm

Nisam nigde napomenuo da sam ateista, vec da sam agnostik. Za one koji to nisu shvatili neka procitaju vise puta tekst. Ne mogu ja stalno da ulazim na forumu posto sam prezauzet oko fakulteta. Takodje procitao sam da je neko napisao da zelim nametnuti svoje misljenje o ovome. Nije isto lepo sam stavio gore iznad znak uzvicnika sto znaci pitanje, a ne znak uzvika da utvrdjujem. Vidim po nekim recenicama od neki clanova da imaju pokazuju mrznju prema mom tekstu. Naravno da sam uvredjen zbog toga, ali oprastam svima kao sto i bog oprasta nama. I zao mi je sto je vecina vas lose protumacila ovaj tekst. Jesam clan godinu ovog foruma i da nemam vremena da citam ostale postove, ali pitanjem postojanja boga se informisem vec godinama unazad. Ne zelim da me pogresno shvatite. Takodje ne znaci da ako je neko ateist/agnostik i da nema dovoljno empatije. Verujte mi na rec da ja imam dosta empatije u sebi... Toliko od mene.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesub oľu 26, 2016 9:32 pm

basshunter je napisao/la:
Nisam nigde napomenuo da sam ateista, vec da sam agnostik. Za one koji to nisu shvatili neka procitaju vise puta tekst. Ne mogu ja stalno da ulazim na forumu posto sam prezauzet oko fakulteta. Takodje procitao sam da je neko napisao da zelim nametnuti svoje misljenje o ovome. Nije isto lepo sam stavio gore iznad znak uzvicnika sto znaci pitanje, a ne znak uzvika da utvrdjujem. Vidim po nekim recenicama od neki clanova da imaju pokazuju mrznju prema mom tekstu. Naravno da sam uvredjen zbog toga, ali oprastam svima kao sto i bog oprasta nama. I zao mi je sto je vecina vas lose protumacila ovaj tekst. Jesam clan godinu ovog foruma i da nemam vremena da citam ostale postove, ali pitanjem postojanja boga se informisem vec godinama unazad. Ne zelim da me pogresno shvatite. Takodje ne znaci da ako je neko ateist/agnostik i da nema dovoljno empatije. Verujte mi na rec da ja imam dosta empatije u sebi... Toliko od mene.

Trebao si napomenuti onako klasicno u tipu ateista/agnostika, "to su vjernici".
Ali hvala sto oprastas. :)

Inace, ljudi si pitali da malo pojasnis post. Iz prvog se ne moze dovoljno zakljuciti.
A moje pitanje je bilo Sto je po tebi to sto nazivas Bog?
Pitanjima postojanja boga se informises vec godinama, nisi jedini otvori na ovom forumu temu duhovnost.
Prema tome, ako ti vidis neciji post da je pun mrznje, ja bi to vise protumacio da je pun frustracije, jer mislim da je ovo vec 4-5 otvaranje nove-stare teme.

Nemoj opet toliko od tebe. Malo pojasni. confused
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimened oľu 27, 2016 10:44 am

@basshunter, e baš ovo što je Jedi rekao, malo pojasni s kojom se to "verzijom" Boga ne slažeš? Ja sam rekao da ateisti i agnostici se uvijek odnose na Jahvu/Alaha, a rijetko kad prema istočnjačkim bogovima
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimened oľu 27, 2016 2:04 pm

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimened oľu 27, 2016 3:04 pm

vjernik,nevjernik,agnostik,to ti je jedno te isto...niko od njih ne Zna,ne Vidi,ne Moze...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimened oľu 27, 2016 3:24 pm

ides
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimesub tra 02, 2016 5:21 pm

Agnostik po definiciji je osoba koja ne opobrgava-negira postojanje Boga-najuzvisenijeg bica-sile-entiteta u celokupnom postojanju,vec trazi konvecionalne dokaze ili dokaz za postojanje istog.A tu ulazimo u zacarni krug,kako mozemo mi nesavrseni u nesavrsenom obliku postojanja naci opipljiv-dostupan-konkretan-opsteprimecen,odnosno konvecionalan dokaz-pecat-trag postojanja neceg savrsenog.Jedini izlaz je vera,osecaj i nazigled banalni znakovi svuda oko nas,ali to spada vec u domen nekonvecionalnog.Dok ateisti poptuno neigraju postojanje Boga,ne samo Boga,vec bilo sta uzvisenijeg od ovog naseg oblika postojanja.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimened tra 03, 2016 2:12 pm

Mozda je svejedno da li je neko gnostik ili agnostik jer ce u nekom trenutku gnostik morati da se odrekne  svoje vere a agnostik svog znanja i hrabro pogledaju u TAMU. To je pocetak.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimepon lip 05, 2017 4:10 pm

nešto postoji šta nas je stvorilo u prirodi :)
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimeuto lip 06, 2017 12:59 pm

To je to Waldoxe.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimeuto lip 06, 2017 1:20 pm

nešto nevidljivo
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimepet kol 17, 2018 1:06 pm

basshunter je napisao/la:
Pozdrav svima, pokasu da stavim svoje misljenje:  scratch  confused
Ne postoji dokaz da bog postoji. Upravo je to dokaz da bog ne postoji. Kako? Logicno, najveci dokaz da bog ne postoji je taj da ne postoji dokaz da bog postoji.
Ja sam agnostik. ....Pozdrav!   :)
Vjernici će reći da postoji dokaz, a to je sve što postoji uključujući i nas same. Netko ili nešto je to trebao izraditi odnosno stvoriti, a odgovor vjernika je da je to učinio Bog. Tako da su Njegova djela dokaz njegovog postojanja.


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitimepet kol 17, 2018 7:21 pm

nešto postoji nevidljivo šta utjece na ljude vrijeme prostor sve nas
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bog (ne) postoji? Empty
PostajNaslov: Re: Bog (ne) postoji?   Bog (ne) postoji? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bog (ne) postoji?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Postoji li telekineza?
» Zasto postoji ista a ne nista?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: