Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zlatno doba Covecanstva 1890-1910

Go down 
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Zlatno doba Covecanstva 1890-1910 Empty
PostajNaslov: Zlatno doba Covecanstva 1890-1910   Zlatno doba Covecanstva 1890-1910 Icon_minitimepon lip 06, 2016 7:51 pm

Hteo sam odavno da otvorim ovu temu,ali sada sam se nakanio i dobio kompletnu inspiraciju.Naziv ove teme kao sto joj samo ime govori zltno doba Covecanstva u optimalnom periodu od 1890 do 1910,pre svega mislim na noviju-modernu Istoriju,koji joj je optimalan opseg u zadnjih 300 godina,sa tim sto bio ovo prosiro cak i do vremena pada Rimskog carstva 475 godine.Odnosno po mom misljenju naravucenije zlatno doba Covecanstva od pada Rimskog carstva pa do danas.Argumenti koji potkrepljuju ovu moju konstataciju-temu su par veoma krucijalnih faktora i parametara.Kao sto su na primer veoma rapidna industrijalizacija Evrope i sveta,istovremeno sa druge strane modernizacija ruralnog podrucja-poljoprivrede i stocarstva,osnivanjem seljackih zadruga i fndova,poprilican veliki broj inovacija i patenata radi pospesivanje generalnog prosperiteta.Pa veoma slabljenje dekadentne Otomanske-Turske imperije,koja je sejala strah i trepet sirom Evrope, severne Afrike i Bliskog Istoka,prethodnjih par vekova,kraj kolonijalnog sirenja i doba,abolicija robova sirom sveta,pre svega Crnaca u S. i J. Americi.Sto se tice socioloskog aspekta,sto je mozda i najkrucijalnije od svega,abrnormalno povecanje post romanticnog-platonskog duha-rezona,naravno modifikovano u skladu sa tadasnjim duhom vremena-trendom,sto implicira drastican rast iskrenim-spontanim-konstruktivnim,odnosno zdravim-prirodnim medjuljudskim odnosima na globalnom-generalnom nivou.Moze se naci statisticki podatak da je natalitet ovog perioda bio u u skoro savrsenoj optimali.

Samim tim sto dalje implicira lancanom reakcijom drasticnom rastu zdravo utemeljenih-prosperitetnih porodica generalno-globalno,pre svega u Evropi,a opste je poznata stvar i cinjenica da je porodica bazicni stub svakog prosperitetnog drustva.Naravno na kraju, globalni uticaj Izabranih je u tom periodu bio mozda na istorijskom najnizem nivou,nesto manje od 25 posto,sto ustvari sve govori kakvo je generalno stanje stvari bilo u tom relativno kratkom periodu od 20-tak godina,sto nikako njima nije pogodovalo i bilo je totalno nepredvidjeno i neobjasnivo u njihovim proracunima, cak se moze reci skoro Metafizicki.Pa su Izabrani ubrzo morali da resetuju svoje proracune i ubrzo nesto ucine i nazalost ucinili su,par godina posle 1910,odnosno cuveni WW1 koji je poceo cuvene 1914.Da se nastavio ovakav globalni trend posle 1910,odnosno sve do danas,vrlo verovatno bi dosli do Aldebarana,mozda cak i dalje,verovatno bi odavno uspostavili PRVI KONTAKT,imali bi sistem veoma blizak utopiskoj Platnovoj drzavi,tehnologija bi nam bila par stotina a mozda cak i hiljadu godina naprednija od nase trenutne-danasnje,ne bi verovatno bilo kamera,tehnologija pracenja-nadzora i mobilne tehnologije,vec bi u zamenu toga bilo nesto sofistiranije,konstruktivnije i prosperitetnije-verovatno ruku delo iz Evrope,Japana,ili evenutalno WASPO-vaca iz USA,odnosno postovala bi se mnogo vise intima a i jednostavno ne bi bilo potrebe za tehnologijom za nadzor i mobilnom tehnologijom,jer bi stopa kriminaliteta bila u domen statisticke greske,dok sto se tice medicine i kulture,tu bi sve bilo u superlativu jedno 3 puta vise nego sto je danas.Malo sam usao na kraju u domen alternative-sta bi bilo kad bi bilo,ali hipotetisanja nije na odmet. ;) .
[Vrh] Go down
 
Zlatno doba Covecanstva 1890-1910
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bela-Evropska-Ljudska rasa motor Covecanstva
» Informaticko doba
» Promjene novog doba

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Povijest-
Forum(o)Bir: