Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Epidemija ispuštanja guma

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Epidemija ispuštanja guma Empty
PostajNaslov: Epidemija ispuštanja guma   Epidemija ispuštanja guma Icon_minitimepon kol 01, 2016 9:42 am

Htio bih ispričati jednu zanimljivu pričicu (bar tako mislim) o nečemu što se dogodilo kod mene doma, te se nadam da je napokon prestalo prije par dana.

Razlog zašto sam otvorio ovu temu nije samo zato jer je narav ove pričice nadasve komična, nego zato što mislim i da je čudan slučaj sinkroniciteta.

Pa da počnem. Znači kod mene u zadnjih tjedan i pol imamo problem s šupljim gumama.
Da malo pojasnim, gume se kod mene non stop prazne. Prvi put je bilo očito, u prednjoj gumi svog bicikla sam otkrio trn duljine 2 cm, očito da je obrezani ostatak jedne trnovite biljke koja raste u mom dvorištu.
Kad smo napunili tačke s ostacima obrezanih grana te biljke, sigurno je nešto ispalo van od tog trnja i kad sam se vozio s biciklom, nabio se u gumu i tek slijedeći dan je guma ispustila. A to se inače i događa, rijetko kad vam guma ispusti nakon što se u nju nabije oštar predmet, uvijek to slijedi neko vrijeme nakon toga.
Tata je zakrpao gumu i sve je bilo u redu.

Slijedeći dan je ispustila guma od tačke. Gumu od tačke smo zakrpali. Dan poslije je opet ispustila guma od tačke te guma od mog bicikla, iako nisam uopće vozio bicikl od kako smo zakrpali gumu. Zakrpao sam gumu od bicikla.
Dan poslije je opet ispustila guma od tačke, no ovaj put smo ju samo nadopumpali, te se pokazalo da još uvijek drži (do ovog trenutka kad pišem).

Dva dana poslije je ispustila guma od bicikla od mog tate. Gumu je zakrpao. Ispustila je slijedeći dan, te je ispalo da ju uopće nije dobro zakrpao prethodni put.
U isto vrijeme je opet ispustila guma od mog bicikla kojega smo opet zakrpali.

Uglavnom to je cijela priča. Nedostatak sreće ili sinkronicitet? Sinkronicitet se objašnjava kao slučaj akauzalnih veza.
Akauzalne veze bi ovdje bile ispuštanje guma, makar nije očit razlog zašto, pogotovo ako nisam uopće koristio bicikl ili tačku neko vrijeme. Ispada da je prvi put pokrenuo lanac ispuštanja guma haha.

Što vi mislite? :D
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Epidemija ispuštanja guma Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija ispuštanja guma   Epidemija ispuštanja guma Icon_minitimepon kol 01, 2016 2:56 pm

Uff, dok cujem rijec ispuhaha guma, citam probijena. Nekim ljudima je to cak i hobi, probijati gume na tuđim biciklima...
Sto se tice da toga da ponovno se ispuse, tu moze biti problem sama guma, ako je istrosena, pa kasnije imas ono sto zovu celave gume. Imao sam takvu na starom biciklu, i morao sam krpati bujel barem jednom mjesecno.
Nezz, mozda postoji i neka vise veza od toga :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Epidemija ispuštanja guma Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija ispuštanja guma   Epidemija ispuštanja guma Icon_minitimepon kol 01, 2016 4:17 pm

Vanjska guma je totalno cijela, i kod tačke, mog i tatinog bicikla. Najsigurnije je svaki put kupiti novu zračnicu, ali to je i najskuplja opcija.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Epidemija ispuštanja guma Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija ispuštanja guma   Epidemija ispuštanja guma Icon_minitimepon kol 01, 2016 8:14 pm

jeftinjače su koma (vanjske i unutrašnje) - živi bankrot. kinezi jebu s kaučukom (ili već čim) i dimenzijama. kad se pošteno dere bmx-a: unutrašnja traje oko (+-4)tjedan dana / vanjska (+-10)metar dana, ak se duže ne vozi nemoraš ni pumpat, prvo promjeni.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Epidemija ispuštanja guma Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija ispuštanja guma   Epidemija ispuštanja guma Icon_minitimepon kol 01, 2016 10:52 pm

Ne kupujem takve fala bogu
[Vrh] Go down
Sponsored content





Epidemija ispuštanja guma Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija ispuštanja guma   Epidemija ispuštanja guma Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Epidemija ispuštanja guma
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Epidemija debljine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zabava-
Forum(o)Bir: