Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Baphomet

Go down 
+2
Novus ordo seclorum
Mediterano Blanco
6 posters
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Baphomet Empty
PostajNaslov: Baphomet   Baphomet Icon_minitimečet ruj 08, 2016 10:15 pm

https://en.wikipedia.org/wiki/Baphomet
Ko je Baphomet,susreo sam se i ranije sa ovim terminom,ali sada me je bas zaintrigiralo,ko je ustvari Baphomet. Vezuje se za razne anticke religije-bozanstvai,okultna ucenja,tajne i okultne-ezoterijske organizacije,monaskih redova i itd.Misljenja koja preovladaju su da je Baphomet bio latentni Bog Templara,pandan Nimroda,Ozirisa,Dionisa,Bahusa i itd.,u Kabali je manifestacija Elohima-Jahvea-Jehove a u Masoneriji je on ustvari veliki Arhitekta Svemira a ne Luconosa-Lucifer i da li ima neku poveznicu sa Luciferom uopste i kakvu,osim sto solidno lice,kao sto mozete videti na slici sa Wikipedije? Ako je neko ovde na forumu iole upucen u ovu materiju-temu,slobodno nek podeli neku svoju sugestiju,bio bi zahvalan i zivo me zanima. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimečet ruj 08, 2016 11:11 pm

Kahali bi dao ovdje dobar odgovor.

Ja nisam upućen baš u ovaj pojam, no ono što znam da je Baphomet androgen u prirodi, znači on je spoj između muškarca i žene, a k tome je i teriantrop, tj. čovjek životinja. Sigurno ima nešto ovdje u njegovoj "trostrukoj" prirodi što je bitno u okultističkoj praksi, ali što, neznam.
Znam također da je ta njegova priroda slikovito prikazana u tarot karti koja se zove Devil, i tamo drži muškarca i ženu u uzdama, kao životinje.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimened ruj 18, 2016 7:22 pm

Preporucujem se ucitati malo o Hermeticism (ne znam korektan hrv naziv) ili bar procitati knjigu "Dogme et Rituel de la Haute Magie" od E. Levi.
Ovo je pocetak, vrh puno toga vise, sto sad pokusavam objasnit (dugo se nisam bavila vise s tim)

Baphomet 320px-Der_Daemon_Baphomet

Baphomet nije bog/vrag, on je simbol inicijacije, pocetka ali i u hermetici (mislim da bi se tako moglo prevest, korigirajte me slobodno) je simbol astralnog svijetla "PRANA"
sto Levi naziva Universal Agent, ili Astral Light, ali sto bi bilo kad se savlada poznato kao "magija" - Magick.
Slika Baphometa je cijeli napravljen simbol za jako puno metafora i sve ima smisla u kombinaciji jedno s drugim.
Kojeg se jos sjecam je naravno pentagram  zbog cega se krscanima krv vec sledi jer pomisle da je nesto sotonisticko, ali kako smo svi educirani znamo da Pentagram nema bas veze sa nesto "losim". Ugl, pentagram znaci dominacija MIND-a (pricam u hermetskim terminima) od elemenata (gramatika mi nije nesto u hrv, htjela sam prevest MIND OVER ELEMENTS; ako ne kuzite sta mislim), na sredinu glave je, gdje je 3. oko (necu vam sad detalje objasniti).
Ruke su po Levi-ju zenske i muske, tj. jedna zenska i druga muska - koja pokazuje duality (dualitet?) ta dva spola. Zensko i musko su simbol (sephiroth) milosti i pravde. -> Tome su te dvije stvari u baphometu kombinirane i u balansi. A cike na baphometu su simbol za Majku, koja hrani ovaj svijet ukoliko se jos sjecam. Dualitet je velika tema te slike, na rukama pise "SOLVE ET COAGULA" (to solve na engl., rastaviti na hrv?) (coagula= ucvrstiti) sto je baza alhemistickih procesa i ruke pokazuju u drugi smjer, sto je jos jedna metafora za dualitet, ali isto i balans.
I sad da vam objasnim meni najomiljenije dijela slike:
U krilu ima simbol Phallusa (sto stoji za muski spol = balans sa cikama, koji je isto simbol za zenski spol u slici), koji je Hermesov stap (?) -> Simbol Hermetike <- sa zmijama vam pokazuje slika aktiviranje Chakre od dna do najgornje sa pomoci Kundalini energije (snake strength lol)
Ruka je jedna dole, jedna gore. To je 2. Aksiom Kybaliona, Hermetike; Axiom Analogije ( As above so below, as below so above) (za interesirane quick overview o cemu je rijec https://en.wikipedia.org/wiki/The_Kybalion, da ne moram objasnjavat sve)
Vrijedi se ucitati u to sve, i ja sam prije par godina, tako da ne znam sve metafore (a sigurna sam da ih ima vise u slici) ili nisam sigurna u znacenju. (tako bar mislim da je baphomet "nacrtan" sa kozinom glavom za simbol gresnika; but not sure)

Tako znaci, Baphomet nije ni dobar, ni los, nego je simbol obodva atributa (nikad nisam bila dobra u pravljenu fazita, a pogotovo na hrv lol); cisti simbol, slika punih metafora. Nazalost, ludi kak su glupi, preuzmu stvari za svoje svrhe bez razmisljanja i tako nastaju te gluparije sa templarima do church of satan. Za mene, bar, je lijep znak, razmisljala sam si ga cak tetovirati.

Baphomet Chakras-e1308082206861
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimepon ruj 19, 2016 8:44 am

E to si bolje objasnila tu dualnost nego ja. Savjet nemoj tetovirati tako nešto, krivi dojam ostavljaš za 99.99% populacije i automatski se samo miniraš u daljnjim interakcijama s ljudima.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimepon ruj 19, 2016 8:31 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
E to si bolje objasnila tu dualnost nego ja. Savjet nemoj tetovirati tako nešto, krivi dojam ostavljaš za 99.99% populacije i automatski se samo miniraš u daljnjim interakcijama s ljudima.
Čudno, to su mi rekli isto prije par godina frendovi iz razreda.. ali meni dojam nije uopće bitan dok takvo što ne upada u oko ljudima na poslu (npr).
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimeuto ruj 20, 2016 12:06 am

Nije to ništa čudno, iako sam uvijek protiv mainstreama, neke stvari jednostavno nebi napravio da ne iskačem previše. Tetoviranje ezoterijskih simbola je jedna od tih stvari.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimesri ruj 21, 2016 10:36 am

To nije stvar mainstreama, nego "preferencije" po mome je ljepše , si tetovirati stvari koji imaju značenje nego nekakva sidra ili slično. Za mene ima baphomet takvo lijepo značenje da ne znam zašto si ga ne bi stavila na kožu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimesri ruj 21, 2016 3:25 pm

A jel, a koje je to lijepo značenje?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimesri ruj 21, 2016 8:43 pm

tinityrannical je napisao/la:


... na rukama pise "SOLVE ET COAGULA" (to solve na engl., rastaviti na hrv?) (coagula= ucvrstiti) sto je baza alhemistickih procesa ...


"SOLVE ET COAGULA" je zakon po kome zivimo.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimesri ruj 21, 2016 11:40 pm

Nisam ga videl uokolo još a brijem da ga neču srest. Izgleda malo kičasto ko da je ispal iz tvornice hooly-wood. Kaj ne Bijeli? Baphomet dosta negativno djeluje. Tamas komponenta.
Tako da se slažem sa Nowusom. Znam zašto si ga nebi natetoviro na kožu!

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimečet ruj 22, 2016 8:59 am

Neces ga ni sresti uokolo jer je on u tebi.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimečet ruj 22, 2016 9:34 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
A jel, a koje je to lijepo značenje?

lol pa jel nisam cijeli tekst napisala o baphometu? conf1 i da nebi imao nikakvo lijepo znacenje, nema to veze - ako si netko hoce to tetovirati, to je stvar o osobi i stavu.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimepon ruj 26, 2016 8:18 pm

tinityrannical je napisao/la:
Preporucujem se ucitati malo o Hermeticism (ne znam korektan hrv naziv) ili bar procitati knjigu "Dogme et Rituel de la Haute Magie" od E. Levi.
Ovo je pocetak, vrh puno toga vise, sto sad pokusavam objasnit (dugo se nisam bavila vise s tim)

Baphomet 320px-Der_Daemon_Baphomet

Baphomet nije bog/vrag, on je simbol inicijacije, pocetka ali i u hermetici (mislim da bi se tako moglo prevest, korigirajte me slobodno) je simbol astralnog svijetla "PRANA"
sto Levi naziva Universal Agent, ili Astral Light, ali sto bi bilo kad se savlada poznato kao "magija" - Magick.
Slika Baphometa je cijeli napravljen simbol za jako puno metafora i sve ima smisla u kombinaciji jedno s drugim.
Kojeg se jos sjecam je naravno pentagram  zbog cega se krscanima krv vec sledi jer pomisle da je nesto sotonisticko, ali kako smo svi educirani znamo da Pentagram nema bas veze sa nesto "losim". Ugl, pentagram znaci dominacija MIND-a (pricam u hermetskim terminima) od elemenata (gramatika mi nije nesto u hrv, htjela sam prevest MIND OVER ELEMENTS; ako ne kuzite sta mislim), na sredinu glave je, gdje je 3. oko (necu vam sad detalje objasniti).
Ruke su po Levi-ju zenske i muske, tj. jedna zenska i druga muska - koja pokazuje duality (dualitet?) ta dva spola. Zensko i musko su simbol (sephiroth) milosti i pravde. -> Tome su te dvije stvari u baphometu kombinirane i u balansi. A cike na baphometu su simbol za Majku, koja hrani ovaj svijet ukoliko se jos sjecam. Dualitet je velika tema te slike, na rukama pise "SOLVE ET COAGULA" (to solve na engl., rastaviti na hrv?) (coagula= ucvrstiti) sto je baza alhemistickih procesa i ruke pokazuju u drugi smjer, sto je jos jedna metafora za dualitet, ali isto i balans.
I sad da vam objasnim meni najomiljenije dijela slike:
U krilu ima simbol Phallusa (sto stoji za muski spol = balans sa cikama, koji je isto simbol za zenski spol u slici), koji je Hermesov stap (?) -> Simbol Hermetike <- sa zmijama vam pokazuje slika aktiviranje Chakre od dna do najgornje sa pomoci Kundalini energije (snake strength lol)
Ruka je jedna dole, jedna gore. To je 2. Aksiom Kybaliona, Hermetike; Axiom Analogije ( As above so below, as below so above) (za interesirane quick overview o cemu je rijec https://en.wikipedia.org/wiki/The_Kybalion, da ne moram objasnjavat sve)
Vrijedi se ucitati u to sve, i ja sam prije par godina, tako da ne znam sve metafore (a sigurna sam da ih ima vise u slici) ili nisam sigurna u znacenju. (tako bar mislim da je baphomet "nacrtan" sa kozinom glavom za simbol gresnika; but not sure)

Tako znaci, Baphomet nije ni dobar, ni los, nego je simbol obodva atributa (nikad nisam bila dobra u pravljenu fazita, a pogotovo na hrv lol); cisti simbol, slika punih metafora. Nazalost, ludi kak su glupi, preuzmu stvari za svoje svrhe bez razmisljanja i tako nastaju te gluparije sa templarima do church of satan. Za mene, bar, je lijep znak, razmisljala sam si ga cak tetovirati.

Baphomet Chakras-e1308082206861


nije problem u odgonetanju sfere hermetizma i alkemije kao dobre ili loše, ili djelatne discipline i tehnika. prob je to kaj je uvid u sve iz te sfere samo (jedna od) redukcija punog uvida u svemir i zbilju sa kojima smo isprepleteni.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitimepon ruj 26, 2016 9:46 pm

Redukcija punog uvida u svemir i zbilja sa kojom smo svi isprepleteni ta sfera nam je zabranjena.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Baphomet Empty
PostajNaslov: Re: Baphomet   Baphomet Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Baphomet
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: