Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Kontaktom sa Humanoidnom civilizacijom resenje 3 dileme

Go down 
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake
Broj postova : 1082
Registration date : 18.06.2015

Kontaktom sa Humanoidnom civilizacijom resenje 3 dileme Empty
PostajNaslov: Kontaktom sa Humanoidnom civilizacijom resenje 3 dileme   Kontaktom sa Humanoidnom civilizacijom resenje 3 dileme Icon_minitimepon oľu 27, 2017 10:56 pm

Iako po naslovu teme vise zvuci da treba biti pod pdfu Astronomija i misterije svemira,sada mi je sinula misao sa filozofske tacke gledista,inspirisano informacijom-temom koju sam upravo postavio na pdfu Astronomija i misterije svemira.Evenutalni kontakt sa humanoidnom naprednom vanzemaljskom civilizacijom bi nam jednom za svagda razresio generalno 3 nase najkrucijalnije dileme a to su: da li smo sami u Svemiru,postojanje Boga i pitanje stvarnosti.

A argumenti su jednostavni, za prvu dilemu ne treba trositi reci i spada vise pod drugi pdf,za drugu,ako bi u jednom drugom mestu-nebeskom telu-planetu nastali organizmi slicni ili isti ko mi na Zemlji,samom tom neverovatnom abnormalnom znacenju i spoznaji bi impliciralo u intervenciju neke vise silte,entiteta ili vrhovnog bica,iliti Boga,odnosno prvi i nedvosmisljeni materijalni dokaz o postojanju Boga,a za 3 dilemu,koja je usko povezana sa drugom,samoj toj nealgoritmicnosti i odstupanja u vidu postojanja 2 slicna ili ista nezavisna organizma u udaljednim i odvojenim mestima,implicira da ovaj nas svet nije algoritam,proracun,skup informacija(programa),iliti Iluzija-Simulacija-Privid,kako se neki u sve vecoj meri danas loze.Odnosno naravucenije,kao sto kaze jedna narodna,jednim udarcem bi sredili 3 muve.Sta mislite o ovoj mojoj hipotetickoj filozofskoj-kosmoloskoj-metafizickoj-apstraktnoj interpretaciji? ;) .
[Vrh] Go down

Kontaktom sa Humanoidnom civilizacijom resenje 3 dileme
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.