Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Recikliranje

Go down 
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Recikliranje Empty
PostajNaslov: Recikliranje   Recikliranje Icon_minitimesri svi 03, 2017 10:24 am



Recikliranje Recikliranje

Recikliranje je danas dužnost svakog stanovnika zemlje.

Recikliranje je izdvajanje materijala iz otpada i njegovo ponovno korištenje. Uključuje sakupljanje, izdvajanje, preradu i izradu novih proizvoda iz iskorištenih stvari ili materijala. Vrlo je važno najprije odvojiti otpad prema vrstama otpadaka. Mnoge otpadne materije se mogu ponovo iskoristiti ako su odvojeno sakupljene.

U recikliranje spada sve što se može ponovno iskoristiti, a da se ne baci. U svijetu postoje centri za reciklažu koji iskorištavaju materijal od starih stvari kako bi napravili nove.

Danas je sve lakše reciklirati zahvaljujući novim zakonima EU-a u kojima se želi poboljšati gospodarenje otpadom.
Dostupno nam je reciklirati: Papir, Staklo, Plastiku, Tekstil i na posebnim mjestima Biootpad i Metal.


Koliko često reciklirate i da li mislite da nešto postižete s tim? :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Recikliranje Empty
PostajNaslov: Re: Recikliranje   Recikliranje Icon_minitimesri svi 03, 2017 10:43 am

Ja osobno recikliram ovo osnovno - papir, staklo i plastiku
Na žalost nema u blizini za metal iako bi mi dobro došao.. bar za poklopce staklenki ako ništa drugo :)
Moj posao na žalost troši papir ko lud pa imam dužnost ga i reciklirati.
Da li vjerujem da se nešto postiže s tim? Želim vjerovati. Iskreno želim iako je to u Zagrebu i Hrvatskoj jako zamršen posao. Nisu transparentni i do nedavno su njihove metode reciklaže bile jako sumnjive. Na početku su čak sav razvrstani otpad stavljali u isti kamion Boink
Sad vidim da papir definitivno ima svoj.
Jako su prljavi i nespretni kod provoda reciklaže. Naprimjer u Ljubljani je sve čisto, uredno prazne kontejnere i svaka ulica ima sve kontejnere ne samo poneke kao u Zg-u isto tako imaju i obične koševe za smeće s tri različita otvora za različite vrste otpada.

Isto tako nitko ne spominje da se čepovi od boca ne recikliraju! tj. oni se poseban recikliraju i nije preporučljivo ih stavljati zajedno s bocama, već ih je bolje donirati dječjoj bolnici koja zna gdje i kako ih zbrinuti i usput djeci priuštiti nešto novo. :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
 
Recikliranje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: