Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kompleksna ženska prijateljstva

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Kompleksna ženska prijateljstva Empty
PostajNaslov: Kompleksna ženska prijateljstva   Kompleksna ženska prijateljstva Icon_minitimesub ruj 01, 2018 3:31 am

Otvaram temu inspirirana osobnim iskustvom.

Dakle, imam relativno noviju prijateljicu i kolegicu. Počele smo se družiti privatno, što podrazumijeva odlazak tu i tamo na koncerte, neka događanja, kraća putovanja, razgovore o obiteljskoj situaciji, brigama i ostalom.
Uglavnom, jedno ugodno druženje, kolegijalno i umjereno. Moram napomenuti da se radi o osobi koja je bitno drukčija od mene po nekim stvarima, jedna od bitnije razlike jest i veća zabrinutost i osjetljivost oko nekih ljubavnih i partnerskih odnosa ili odnosa u vlastitoj obitelji, osjećaj usamljenosti kad stvari ne funkcioniraju na tom polju.

Mogu razumijeti takve stvari, svi smo različiti. Nedavno mi se detaljnije i intimno povjerila oko nekih odnosa iz njene bliže i dalje prošlosti, jednom se i rasplakala. Napominjem da nisam tip osobe koja išta delikatnije ispituje drugu osobu, posebno ako je relativno nepoznata i nova poput ove prijateljice. Prepuštam drugima da mi se povjere kada žele, slušam, pokušavam pomoći.

I sama se ponekad povjerim ili izjadam kada sam umorna, kad sve izgleda crno, ali ipak ne idem maksimalno u dubinu nekih osobnih odnosa i detalje, jer to je rezervirano možda za jednu osobu (partnera, ako postoji). Naravno, nije mi problem podijeliti površnu i bazičnu informaciju po tom pitanju.

Imam druge prijateljice sa kojima jako dobro funkcioniram i družimo se- pričamo konkretno o poslu, boji zidova, ljudima sa posla, xy tema, usput možemo razgovarati i o pitanju veza, osobnim razmišljanjima, ali ne idemo u prevelike 'dubine' oko pitanja osjećaja, odnosa itd. Mislim da tako dobro funkcioniramo i razumijemo se.

Da se vratim na 'novu prijateljicu'...nedavno se počela neobično ponašati. Jako se uvrijedila što s njom nisam podijelila jednu 'poslovnu' informaciju dok nije bila finalna, ona se ticala samo mene, a ja nisam vidjela razloga skakati pred rudo dok stvari nisu gotove i unaprijed je obavještavati. nezna  Čemu to?

Nakon toga, izgleda kao da se 'osvećuje' i ne želi odgovoriti na neka banalna pitanja npr. kako seminar, u kojoj je fazi...s druge strane mene detaljno ispituje o mojim stvarima i rasporedu koje se nju direktno ne tiču. Moja reakcija je- nema informacije dok ja ne dobijem informaciju, uzajamnost je bitna.

Zadnji put je rekla sljedeće: "problem je što ja moram u našem odnosu šutjeti, zadržavati osjećaje i misli, a tebi paše da se priča o vremenu i ništa svoje ne dijeliš." scratch
Ostala sam vrlo zbunjena sa time. Nejasno mi je u čemu je problem.

Sama sam dovoljno iskrena sa njom i ostalima oko onog što mene istinski muči, a sa nekim stvarima se toliko ne zamaram da bi ih detaljno i naširoko dijelila. Prema tome, ne smatram da se ovdje radi o nekom zadržavanju ili potiskivanju sa moje strane.

Forumaši (posebno žene), u kakvom ste vi odnosu sa svojim ženskim prijateljicama i kako ovo tumačiti sa aspekta tipične ženke psihologije?
Jeste li naišli na hipersenzibilnost neke svoje ženske prijateljice, što žene očekuju od žena u prijateljskim odnosima?
Je li to totalno ogoljenje u vezi osobnih stvari ili postoji neka 'zdrava' granica i distanca?
confused
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kompleksna ženska prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Kompleksna ženska prijateljstva   Kompleksna ženska prijateljstva Icon_minitimened ruj 02, 2018 9:05 pm

Prijateljica ti voli dramu. Sve je žene vole, ali razlikuje se u mjeri od žene do žene. Njena reakcija je pretjerana i da se zaključiti da je riječ o osobi koja bi mogla biti ženski ekvivalent muške "gama" persone.

Ako bi podijelili društvenu hijerarhiju na razine, "gama" bi bila osoba koja nikad ne prašta, zauvijek pamti ako se nešto napravilo prema njoj, ma koliko to snažno bilo i općenito uvijek vrti neki svoj film gdje misli da je glavna, a nitko je ne šljivi ni pol posto.

Ono što pretpostavljam da će te se tokom vremena ti i tvoja prijateljica nekako "pomiriti" i ti ćeš nastaviti normalno vaš odnos, makar će očito biti nešto zahlađeniji nego što si navikla. No očekuj tokom vremena povremene ispade svoje prijateljice koja će ti indirektno dati do znanja da još uvijek pamti tvoju "drskost" prema njoj. Ona će to pamtiti i narednih 5 godina.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1169
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Kompleksna ženska prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Kompleksna ženska prijateljstva   Kompleksna ženska prijateljstva Icon_minitimečet ruj 06, 2018 7:53 pm

Ženska sujeta je vrlo zeznuta stvar,naravno i muška ume da bude veoma komplikovana,ali je ženska jedno 3 puta gora. Ljudi koji imaju prenaglašenu sujetu-ego trip često imaju i vuku komplekse-frustracije iz detinjstva,čak i nesvesno i ako se to u pubertetu ili u ranim davedestima to ne koriguje,to ostaje za ceo život,pogotovo što su danasnji medjuljudski odnosi u veoma degradirajučem položaju pre svega zbog trendova,globalzacije,manipulacije.konzumerizma,materijalizma i itd. Zato Athena preporučujem ti da tu svoju koleginicu ubuduče drziš na pristojnu distancu,da imate čisto službeni-formalan-poslovan odnos,pošto izgleda prenaglašenu sujetu generalno prema drugim nepoznatim ljudima,pogotovo prema drugim ženskim osobama.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Kompleksna ženska prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Kompleksna ženska prijateljstva   Kompleksna ženska prijateljstva Icon_minitimepet vel 18, 2022 3:26 am

Na 'prvu' se nisam mogla sjetiti o kojoj se mojoj prijateljici radi iz uvodnog posta zubi , ali ta prijateljica je opet nedavno ušla u moj život i bolje sam je upoznala.

Mislim da su žene kompleksnije od muškaraca pa tako i njihova prijateljstva. Iz mog iskustva, mnoge su žene u već nekim zrelijim godinama jako posesivne u svojim ženskim prijateljstvima i ta stvar nema veze sa godinama.
Žena od žene u prijateljstvu, u pravilu traži podršku.

Deti likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Kompleksna ženska prijateljstva Empty
PostajNaslov: Re: Kompleksna ženska prijateljstva   Kompleksna ženska prijateljstva Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kompleksna ženska prijateljstva
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: